Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω μια ερώτηση σχετικά με το οικονομικό θέμα. αρχικά υπάρχουν ΑΤΜ μέσα/δίπλα στα στρατόπεδα; αν όχι τότε είναι αναγκαίο να έχω μετρητά πάνω μου. με τι ποσό προτείνετε να μπω για να είμαι άνετος; με ενδιαφέρει γενικά αν κάποιος κράτησε ταμείο για το πόσα χάλαγε ανά μήνα ας πούμε, να μπορώ να υπολογίσω περίπου και τα δικά μου έξοδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Lazlow είπε

έχω μια ερώτηση σχετικά με το οικονομικό θέμα. αρχικά υπάρχουν ΑΤΜ μέσα/δίπλα στα στρατόπεδα; αν όχι τότε είναι αναγκαίο να έχω μετρητά πάνω μου. με τι ποσό προτείνετε να μπω για να είμαι άνετος; με ενδιαφέρει γενικά αν κάποιος κράτησε ταμείο για το πόσα χάλαγε ανά μήνα ας πούμε, να μπορώ να υπολογίσω περίπου και τα δικά μου έξοδα. 

Στα περισσότερα στρατόπεδα δεν υπάρχουν atm. Για αυτο θα πρέπει να μάθεις εκεί κοντά στο στρατόπεδο τι τράπεζες και τι atm εχεις.
Όσο αφορά τα χρήματα είναι υποκειμενικό, άλλος μπορεί να την βγάλει με 50€ τον μήνα και άλλος με 250.
Εγώ που δεν καπνίζω ξόδευα 150-200 ευρώ τον μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, είναι κανείς για ΚΕΠΒ θήβα 10/11?
Είμαι Τεχνικό - ΕΛΔΥΚ, και απ' ότι κατάλαβα θα παω ΚΕΠΒ για 1-2 εβδομάδες και μετά θα πάω Κύπρο. Η ορκομωσία θα γίνει στην μονάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Lazlow είπε

έχω μια ερώτηση σχετικά με το οικονομικό θέμα. αρχικά υπάρχουν ΑΤΜ μέσα/δίπλα στα στρατόπεδα; αν όχι τότε είναι αναγκαίο να έχω μετρητά πάνω μου. με τι ποσό προτείνετε να μπω για να είμαι άνετος; με ενδιαφέρει γενικά αν κάποιος κράτησε ταμείο για το πόσα χάλαγε ανά μήνα ας πούμε, να μπορώ να υπολογίσω περίπου και τα δικά μου έξοδα. 

ΑΤΜ δεν υπαρχουν σιγουρα. Αλλα εγω που μπηκα με σχετικα λιγα λεφτα και τελικα κατεληξα 2μιση μηνες κλεισμενος λογω κορονοιου μας βγαζαν εξω ακομα και καθε απογευμα για να βγαζουμε λεφτα. Ομως δεν ειχαμε εξοδους. Εσεις θα εχετε και λογικα θα μπορειται να πηγαινετε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tasos_Kaim είπε

Στα περισσότερα στρατόπεδα δεν υπάρχουν atm. Για αυτο θα πρέπει να μάθεις εκεί κοντά στο στρατόπεδο τι τράπεζες και τι atm εχεις.
Όσο αφορά τα χρήματα είναι υποκειμενικό, άλλος μπορεί να την βγάλει με 50€ τον μήνα και άλλος με 250.
Εγώ που δεν καπνίζω ξόδευα 150-200 ευρώ τον μήνα. 

καταλαβα. απλά δεν ήθελα να έχω μεγάλο ποσό σε μετρητά μαζί μου, για να μην ανησυχώ συνέχεια μήπως με κλέψουν. τώρα θα πρέπει να τα έχω συνέχεια πάνω μου ή θα μπορώ να αφήνω το πορτοφόλι σε κάποιο ντουλαπάκι πχ με λουκέτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Lazlow είπε

καταλαβα. απλά δεν ήθελα να έχω μεγάλο ποσό σε μετρητά μαζί μου, για να μην ανησυχώ συνέχεια μήπως με κλέψουν. τώρα θα πρέπει να τα έχω συνέχεια πάνω μου ή θα μπορώ να αφήνω το πορτοφόλι σε κάποιο ντουλαπάκι πχ με λουκέτο;

ΑΝ έχεις φοριαμό θα μπορούσες να το αφήνεις εκεί, αλλά δε θα το πρότεινα γιατί μπορεί να σου ανοίξουν ή να σου σπάσουν το λουκέτο. Πάρε ένα φτηνό πορτοφόλι αν δεν έχεις ήδη και έχε το συνέχεια επάνω σου. Το τι έξοδα κάνεις εσύ το ξέρεις, αλλά αν δεν καπνίζεις νομίζω 50 ευρώ είναι υπεραρκετά για μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, Lazlow said:

έχω μια ερώτηση σχετικά με το οικονομικό θέμα. αρχικά υπάρχουν ΑΤΜ μέσα/δίπλα στα στρατόπεδα; αν όχι τότε είναι αναγκαίο να έχω μετρητά πάνω μου. με τι ποσό προτείνετε να μπω για να είμαι άνετος; με ενδιαφέρει γενικά αν κάποιος κράτησε ταμείο για το πόσα χάλαγε ανά μήνα ας πούμε, να μπορώ να υπολογίσω περίπου και τα δικά μου έξοδα. 

Να συμπληρώσω σε όσα ειπώθηκαν ότι καλό θα ήταν να έχεις πολλά κέρματα των 1 και 2 ευρώ για τις συναλλαγές σου με το κυλικείο και χαρτονομίσματα των 5 και 10 για να μην σε κλέψουν. Το πόσα θα ξοδέψεις είναι και λίγο υποκειμενικό ανάλογα με το αν επιλέγεις να τρως κάθε μέρα στο ΚΨΜ κ.ά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 12 (δώδεκα) είναι ο φυσικός αριθμός που βρίσκεται μετά από το 11 και πριν από το 13. Είναι ένας άρτιος αριθμός, αφού 12:2 = 6, δηλαδή διαιρείται με το 2, στο σύνολο των φυσικών αριθμών. Ο αριθμός 12 συμβολίζεται ως XII στο ρωμαϊκό σύστημα αρίθμησης και ως ΙΒ´ ή ιβ´ στο ελληνικό σύστημα αρίθμησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vtag είπε

Όσοι μπούμε τώρα με το ΣΤ’ ΕΣΣΟ παίζει να τσιμπήσουμε παραπάνω χρονική αύξηση στην θητεία εάν γίνει η αύξηση από 9 σε 12 που λένε;;;

λογικα θα πρεπει να γινει νομος πρωτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, vtag said:

εάν γίνει η αύξηση από 9 σε 12 που λένε;;;

https://www.iefimerida.gr/ellada/syntoma-i-ayxisi-tis-stratiotikis-thiteias

Την αύξηση της θητείας στον Στρατό Ξηράς στους 12 μήνες προανήγγειλε ο υπουργός Εθνικής Άμυνας Νίκος Παναγιωτόπουλος, τονίζοντας μάλιστα πως αυτή θα γίνει σύντομα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Thresh είπε

https://www.iefimerida.gr/ellada/syntoma-i-ayxisi-tis-stratiotikis-thiteias

Την αύξηση της θητείας στον Στρατό Ξηράς στους 12 μήνες προανήγγειλε ο υπουργός Εθνικής Άμυνας Νίκος Παναγιωτόπουλος, τονίζοντας μάλιστα πως αυτή θα γίνει σύντομα.
 

Αυτό διάβασα και ρώτησα εάν μας επηρεάζει εφόσον μέχρι να περαστεί έχουμε ήδη μπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αν και πρόκειται να παρουσιαστώ του χρόνου στον στρατό θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα μητρώα αρρένων. Αν και έχω γεννηθεί και μεγαλώσει στην Θεσσαλονίκη, στα μητρώα αρρένων είμαι δηλωμένος στην Κοζάνη (από το μέρος που γεννήθηκε ο πατέρας μου). Θα υπάρξει κάποιο θέμα γενικά η πρέπει να απευθυνθώ για να το αλλάξω; 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στην ομάδα!! Ενδιαφέρομαι να υπηρετήσω ως δόκιμος και μου ανέφεραν ότι εκτός των άλλων πληρώνεσαι ένα ποσό. Γνωρίζει κανείς πόσο είναι αυτό το ποσό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...