Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

56 λεπτά πριν, Cosmonaut21 είπε

Για αποσκευές τι προτείνετε; Και σακίδιο και σακ βουαγιάζ; 
Προσωπικά νομίζω η βαλίτσα μόνη της θα με φτάσει. 

τι εννοεις "τι προτεινουμε"; παρε ο,τι καλυπτει τις αναγκες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xorotaktis είπε

Παιδιά ερώτηση τι χαρτιά θέλει για να δηλώσω την μόνιμη κατοικία; Για να παίρνω άδεια διανυκτέρευσης;

 

θα σου πουν εκει, αλλα νομιζω με εναν λογαριασμο απο κινητο για να φαινεται η μονιμη κατοικια εισαι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Είμαι Β ΕΣΣΟ 2021, δηλαδή τον Μάρτιο. Μπαίνω στο stratologia.gr αλλά ακόμα δεν έχει βγει το σημείωμα κατάταξης. Έχετε ιδέα πόσο καιρό πριν βγαίνουν; 

Επίσης θα πάω για αναβολή για I5, έχει σημασία πόσο καιρό πριν μου έχει γράψει χαρτί ο ψυχιάτρος για αναβολή; Αν του πω να μου το γράψει τώρα θα περάσει κανονικά από την επιτροπή ή πρέπει να είναι ημερομηνία πολύ κοντά με την μέρα που θα πάω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2021 στις 7:32 ΜΜ, Cosmonaut21 είπε

Για αποσκευές τι προτείνετε; Και σακίδιο και σακ βουαγιάζ; 
Προσωπικά νομίζω η βαλίτσα μόνη της θα με φτάσει. 

Μπορείς να πάρεις και δυο σάκους/βαλίτσες αν δεν χωράνε τα πράγματά σου, αλλά καλύτερα ένα να μην μπερδεύεσαι με το τι έχεις και που το έχεις. Και να μην το κουβαλάς κιόλας.
Για πολύ μεγάλες αποσκευές, καλό είναι να υπάρχουν ροδάκια, σε μερικά στρατόπεδα οι αποστάσεις είναι τεράστιες.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2021 στις 5:50 ΜΜ, Kalospolitis είπε

Αν πας σε στρατόπεδο σε νόμο που δεν έχεις κατοικία έστω συγγενή ξεχνά όλες τις εξόδους και οποιαδήποτε διανυκτέρευση 

Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Εγω Ρόδο που είμαι έχουμε καθημερινά εξόδους και ΔΝ κανονικά ανεξάρτητα αν έχουμε κάτι εδώ ή όχι που να το δικαιολογεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sensai είπε

τα πράγματα που μας δίνει ο στρατός, όπως πετσέτες, κάλτσες, φανέλες, άρβυλα, ξέρετε αν είναι μεταχειρισμένα ή καινούργια;

Παρε 2 πετσετες δικες σου, 15-20 εσωρουχα, 10-15 φανελακια, πατους για τα αρβυλα και κανα 2 σετ σεντονια/μαξιλαροθηκη

Αρβυλα καινουργια (θελω να φανταζομαι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Παρε 2 πετσετες δικες σου, 15-20 εσωρουχα, 10-15 φανελακια, πατους για τα αρβυλα και κανα 2 σετ σεντονια/μαξιλαροθηκη

Αρβυλα καινουργια (θελω να φανταζομαι)

μηπως να παρει και καμια ντουλαπα μαζι; 10 εσωρουχα και ξερω γω 6-7 κοντομανικες ειναι υπεραρκετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kr0m είπε

μηπως να παρει και καμια ντουλαπα μαζι; 10 εσωρουχα και ξερω γω 6-7 κοντομανικες ειναι υπεραρκετα...

Αν εσύ αλλάζεις εσώρουχα και κάλτσες κάθε 3 μέρες, οκ πάσο 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vasilhs09 είπε

Κανένας που είναι να μπει Μάρτιο του έχει έρθει τίποτα χαρτί κατάταξης; Γιατί μπαίνω στο taxis αλλά τίποτα

οχι, αλλα υπολογισε μαλλον την εβδμαδα 15-19/3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...