Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι να πάρεις ειδικότητα, μπορεί να μην είσαι πλέον στα Γιάννενα. Πάντως και στις ειδικότητες πέφτει αρκετό μαγείρεμα, όπως σε όλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάγκες μου καλησπέρα, δεν ξέρω αν είναι εδώ το σωστό θέμα αλλά πραγματικά καίγομαι, είμαι 19 και ζω τα τελευταία χρόνια Αγγλία. Ήμουν κολλέγιο (λύκειο), και όλα καλά μέχρι τώρα. Σήμερα μου έχετε το χαρτι για στρατό και συγκεκριμένα μου έλεγε Σουφλί, Και μέχρι 20 του μηνός. Δεν έχω  πρόβλημα να μπω αλλα έτσι πως τώρα τα πράγματα μου είναι πολύ δύσκολο να μπω καθώς ακολουθώ συγκεκριμένη δίαιτα γιατί έχω προβλήματα με το στομάχι μου και έχω και πολλές υποχρεώσεις. Τι μπορώ να κάνω ρε μάγκες ώστε να παρω αναβολη η παράταση 6 μηνών με 1 έτος. Συγνώμη για το κατεβατό αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν θέλω να βγω ανυπότακτος εξωτερικού. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Alexandros_27 είπε

Μάγκες μου καλησπέρα, δεν ξέρω αν είναι εδώ το σωστό θέμα αλλά πραγματικά καίγομαι, είμαι 19 και ζω τα τελευταία χρόνια Αγγλία. Ήμουν κολλέγιο (λύκειο), και όλα καλά μέχρι τώρα. Σήμερα μου έχετε το χαρτι για στρατό και συγκεκριμένα μου έλεγε Σουφλί, Και μέχρι 20 του μηνός. Δεν έχω  πρόβλημα να μπω αλλα έτσι πως τώρα τα πράγματα μου είναι πολύ δύσκολο να μπω καθώς ακολουθώ συγκεκριμένη δίαιτα γιατί έχω προβλήματα με το στομάχι μου και έχω και πολλές υποχρεώσεις. Τι μπορώ να κάνω ρε μάγκες ώστε να παρω αναβολη η παράταση 6 μηνών με 1 έτος. Συγνώμη για το κατεβατό αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν θέλω να βγω ανυπότακτος εξωτερικού. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

Πάρε τηλέφωνο στρατολογια και θα σου πουν τι να κάνεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ακούγεται πως πλέον για να μπεις ειδικές δυνάμεις θέλει βισμα. Καθώς τώρα που είναι 12 μηνο δηλώνουν όλοι ειδικές για να κάνουν λιγότερο ξέρει κανείς αν όντως θέλει βισμα?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα τεστ και τα νέα μέτρα ρώτησα στρατολογια και μου είπαν πως πας με χαρτί κατάταξης και κάνεις δωρεάν μοριακό 72 ώρες πριν μπεις  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρει κανείς ποιο είναι το μέγιστο όριο ημερών για μια απόσπαση; με έχουνε στείλει σε μια λέσχη στον Έβρο και θέλω να γυρίσω πίσω στη μονάδα μου. μετά από πόσο καιρό μπορεί να γίνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2021 στις 3:43 ΜΜ, pngs_krls είπε

Σχετικά με τα τεστ και τα νέα μέτρα ρώτησα στρατολογια και μου είπαν πως πας με χαρτί κατάταξης και κάνεις δωρεάν μοριακό 72 ώρες πριν μπεις  

Σε στρατιωτικό νοσοκομείο ή οπουδήποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Silverage είπε

Σε στρατιωτικό νοσοκομείο ή οπουδήποτε;

Η στρατιοτικο νοσοκομείο η δημόσιο κέντρο υγεία - νοσοκομείο με το χαρτί κατάταξης σου 72 ώρες πριν παρουσιαστείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sensai είπε

ξέρει κανείς ποιο είναι το μέγιστο όριο ημερών για μια απόσπαση; με έχουνε στείλει σε μια λέσχη στον Έβρο και θέλω να γυρίσω πίσω στη μονάδα μου. μετά από πόσο καιρό μπορεί να γίνει αυτό;

Γιατί δε το ζητάς; Ειδικά σε λέσχη δε νομίζω να σε κρατήσει κανείς με το ζόρι, ειδικά από την στιγμή που έρχεσαι σε επαφή με κόσμο/απόστρατους κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, sensai είπε

ξέρει κανείς ποιο είναι το μέγιστο όριο ημερών για μια απόσπαση; με έχουνε στείλει σε μια λέσχη στον Έβρο και θέλω να γυρίσω πίσω στη μονάδα μου. μετά από πόσο καιρό μπορεί να γίνει αυτό;

45 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, για το Σώμα Έρευνας Πληροφορικής βλέπω ότι μπορούμε να καταθέσουμε διάφορα έγγραφα (τίτλοι σπουδών κ.λπ) ηλεκτρονικά. Επίσης, ζητάνε να έχουμε μαζί αντίγραφα των εγγράφων αυτών κατά την κατάταξη. Το "θεωρημένα αντίγραφα" που γράφουν ισχύει ακόμα ή έχει μείνει από παλιά ; 

Επεξ/σία από Lagrange
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...