Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, ProponitisTouKanape είπε

Με τόση ζέστη που έχει το φετινό καλοκαίρι, οι κωλόφαρδοι θα είναι όσοι παρουσιαστούν στον Έβρο :P

Εμεις που θα πάμε με το καλο 35ΜΚ να δεις τι θα φαμε😂😎

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες έγινε ανακοίνωση αλλά η ιστοσελίδα της στρατολογίας δεν λέει τίποτα στο "πληροφορίες για την κατάταξη μου" ή κάνω εγώ λάθος και δεν βγήκε τπτ ακόμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, KelekLDN είπε

Εχθες έγινε ανακοίνωση αλλά η ιστοσελίδα της στρατολογίας δεν λέει τίποτα στο "πληροφορίες για την κατάταξη μου" ή κάνω εγώ λάθος και δεν βγήκε τπτ ακόμα; 

Όχι απλά δεν έχουν βάλει ακόμα τίποτα στο σαιτ της σταρτολογιας μόνο το ΥΕΘΑ  έβγαλε ανακοίνωση για την Δ εσσο λογικά σήμερα αύριο θα βγάλει και το stratologia 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην αγχώνεστε, χαλαρώστε και απολαύστε το καλοκαιρινό ερωτικό ραντεβού σας με τον ΣΞ όπου και να είναι αυτό.

12 ώρες πριν, dimitris27m είπε

Εμεις που θα πάμε με το καλο 35ΜΚ να δεις τι θα φαμε😂😎

Να έχετε έναν στην παρέα που να οδηγεί δεξιοτίμονο (δεν είναι δύσκολο, αν οδηγείς χρόνια το έχεις) για να φεύγετε προς παραθαλάσσια μέρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KelekLDN είπε

Για εμένα βγήκε παιδιά ξέρει κανείς για αυτό το στρατόπεδο; ευτυχώς μπαίνω μαζί με τον κολλητό στο ίδιο μέρος. 

IMG_20210629_102925.jpg

Σου ήρθε σε email η μπήκες στο στρατολογια??? 

Μου ήρθε βκαι εμένα αλά μου λέει έχω κατανεμηθει για ελδυκ και θα παρουσιαστώ Θήβα το θέμα είναι ότι εγώ είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις θα μπορέσω να πάω κάνονικα δίνοντάς αθλήματα κτλπ???? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, pngs_krls είπε

Σου ήρθε σε email η μπήκες στο στρατολογια??? 

Μου ήρθε βκαι εμένα αλά μου λέει έχω κατανεμηθει για ελδυκ και θα παρουσιαστώ Θήβα το θέμα είναι ότι εγώ είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις θα μπορέσω να πάω κάνονικα δίνοντάς αθλήματα κτλπ???? 

Και εγώ ειδικές δυνάμεις δήλωσα, λογικά θα μας ρωτήσουν εκεί αν θέλει κάποιος να πάει ειδικές δυνάμεις, e-mail δεν μου ήρθε μπήκα από stratologia.gr

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2021 στις 9:55 ΜΜ, ProponitisTouKanape είπε

Στη δική μου μονάδα, μόνο ενας ζήτησε αμετάθετο παραμεθώριο και τον έστειλαν Εβρο. Οι υπόλοιποι 12μηνο κι οσο το δυνατον γρηγορότερα κοντά στα σπίτια τους...

Οχι δε θα χρωστάτε ΣΠΕΝ. Η καραντίνα πιάνεται για εκπαίδευση.

Στο Τ/ΓΕΣ αλλάζει παρα πολύ η κατάσταση ανάλογα με το που θα είσαι. Άλλο στο τάγμα να κάνεις Θ άλλο στο λόχο μεταφορών να είσαι οδηγός στρατηγού.

Έχω 6 στο ένα μάτι και στο άλλο 6.5 κι είμαι Ι2...

Δεν ισχύει αυτό που λέει μετράει για εκπαίδευση .. εξαρτάτε .. εγώ έχασα 2 από τις 3 βδομαδες αλλά μας υπόγραψαν ότι το κάναμε .. γνωστός μου σε άλλη μονάδα έχασε 2 από τις 3 και τους είπανε δν τα κάνατε και τα κάνανε ξανά με την νέα σειρά ... Εξαρτάται τον διοικητή εάν θα υπογράψει ότι τα κάνατε γ όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση. Μου ήρθε και μένα το χαρτί και λέει

"Έχει επιλεγεί για σώμα: 'Ερευνας Πληροφορικής (ΥΕΑ)" (Λήμνος) 

αυτο σημαίνει πως δεν θα κάνω 9 μήνες όπως ήθελα;; Είχα σκοπό να βάλω αμετάθετο να τελειώσω στους 9. Αυτό το ΥΕΑ με άγχωσε πολύ όμως και το στρατολογικό εννοείται δεν σηκώνουν τηλέφωνα. Έχετε ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένδειξη ΥΕΑ έχουν όσοι έχουν απολυτήριο λυκείου και πάνω. Στην κατάταξη θα σε ρωτήσουν αν θες να πας έφεδρος, θα τους πεις όχι και job done

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γλιτωσες απο τρελο αγχος φιλε ευχαριστω!!

Μόλις τώρα, ProponitisTouKanape είπε

Ένδειξη ΥΕΑ έχουν όσοι έχουν απολυτήριο λυκείου και πάνω. Στην κατάταξη θα σε ρωτήσουν αν θες να πας έφεδρος, θα τους πεις όχι και job done

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα φίλο που είχαμε δηλώσει και οι 2 πρότακτοι και σήμερα εμένα με έβαλαν θυβα και σε αυτόν ακόμα δεν έχει έρθει χαρτί και ίσως να μην το πήραν κιόλας με αυτήν την Εσσο.... Ξέρει κάποιος αν μπορεί να κάνει κάποια αίτηση ή το οτιδήποτε για να μπει με αυτήν την Εσσο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε αν μπει στρατολογια στο σιτε και βαλει τα στοιχεια του θα λεει . αν δεν ειναι για αυτη την εσσο θα λεει δεν εχετε προγραματιστει για αυτη την εσσο κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία θα βοηθούσε αν κάποιος ήξερε κάτι. Αυτές τις μέρες τελειώνω τα σπεν και έρχεται σε 3 μέρες η μετάθεση μου για ΓΕΣ, παρόλα αυτά ίσως επίτηδες ο διοικητής του στρατοπέδου, που ήμουν σε νησί παραμεθοριου με έβαλε για εκπαίδευση 1 μήνα ως τεχνικό τηλ/ωνιων στον πυργο. Αν έρθω Αθήνα θα πρέπει να πάω να κάνω την εκπαίδευση που με έβαλαν από εδώ ή θα αναθεσουν νέα εκπαίδευση από το ΓΕΣ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...