Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, sensai είπε

στη μετάθεση 5μηνου μπορούμε να κολλήσουμε καμιά τιμητική ή εταπ και να φύγουμε νωρίτερα με το φύλλο πορείας;

δεν νομιζω εμας μας ανακοινωναν πεμπτη μεταθεσεις παρασκευη φευγαμε και μπεναμε δευτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά σε όλους. Θέλω να ρωτήσω με τα Ι λόγω όρασης τι παίζει. Έχω 4 βαθμούς μυωπία στο ένα μάτι και 4 βαθμούς αστιγματισμό στο άλλο μάτι. Έχω και αμβλυωπία και κάποιον στραβισμό. Είμαι και 110 κιλά αν και 1.90 οπότε Ι2 μόνο από αυτό. Λέτε ένα τέτοιο σύνολο να έχει πιθανότητες να βγαίνει άοπλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην σωματική ικανότητα λαμβάνεται υπόψιν το πιο σοβαρό θέμα υγείας , να βγεις άοπλος είναι το πιο εύκολο , δηλώνεις οπλοφοβια και τέλος.

 

Όσο για τον Κρόνο που ρωτάει για το πολεμικό , εκεί πάνε γερά βύσματα οπότε δεν θα βρει κανέναν να του πει τι παίζει :)

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Kronor25 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Υπηρετεί κάνεις στο Πολεμικό Μουσείο της Αθήνας; Αν ναι, κάθε πόσο παίζει μέσα - έξω;

Ειχα εναν φιλο με τρελο βυσμα εκει, δεν ξερω ακριβως ποσο τον πηγαινε αλλα καθε μερα σχεδον ηταν εξω. Αυτα γινοντουσαν τελη 19 αρχες 20 βεβαια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dionisis1925 είπε

Στην σωματική ικανότητα λαμβάνεται υπόψιν το πιο σοβαρό θέμα υγείας , να βγεις άοπλος είναι το πιο εύκολο , δηλώνεις οπλοφοβια και τέλος.

 

Όσο για τον Κρόνο που ρωτάει για το πολεμικό , εκεί πάνε γερά βύσματα οπότε δεν θα βρει κανέναν να του πει τι παίζει :)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε Διονύση για την απάντηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Alexys_gk είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Βγήκε το φύλλο πορείας μου για 466 ΤΔΒ στην ΑΣΔΥΣ, μήπως γνωρίζει κανείς πως πάνε από υπηρεσίες αρκεί αυτή τη περίοδο? 

 

β εσσο; πότε φεύγεις στη νέα μονάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, pngs_krls είπε

Να κάνω μια ερώτηση ενδεχόμενος ναναι και χαζή αλλά  τεσπα....... Για Κύπρο ελδυκ η 35μκ κτλπ χρειάζεται διαβατήριο? 

Οσο εισαι στο στρατο κινεισαι μονο με τη στρατιωτικη σου ταυτοτητα, την πολιτικη την κρατανε με το που μπεις και την παιρνεις την ημερα της απολυσης σου. Αν και δεν εχω κανει Κυπρο φανταζομαι λειτουργουν κι αυτοι ετσι οπως ολος ο στρατος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, xorotaktis είπε

βγηκε κανενα ΦΕΚ για Τ για τον στρατο σε όσους έχουν εμβολιαστεί ή ακόμη  εχετε ακουσει κατι;

Εμάς πάντως μας τις δώσανε κιόλας σε αυτούς που κάνανε στο παρελθόν και ρωτάνε ποιοι έχουν κλείσει να κάνουν και πότε στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...