Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, xorotaktis είπε

ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ Μοναδα μου μας ειπαν να παμε τα πιστοποιητικα εμβολιασμου οποιος εχει κανει εμβολιο για να παρουμε 5Τ

Ποια ειναι η μοναδα σου? (αν θες λες).

Αν δεν θες να πεις, εισαι εντος η εκτος πενταγωνου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, mar_ske είπε

 

Καλησπερα, με τατουαζ στον πηχη μπορει να εχω προβλημα στην σπλη στρατιωτικη θητεια πεζικο;

Σοβαρό, όσοι έχουν τατουάζ τους πάνε σε απομονωμένες μονάδες του στρατού για τιμωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Στεφανος123 είπε

Ποια ειναι η μοναδα σου? (αν θες λες).

Αν δεν θες να πεις, εισαι εντος η εκτος πενταγωνου?

17 ΛΔΒ γτ που κολαει το πενταγωνο;

Επεξ/σία από xorotaktis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Για μένα δώστε 60€ και πάρτε τις Aeropelma. Έχουν το 1/3 του βάρους, θα δείτε μεγάλη διαφορά. Ό,τι πάτο και να πάρεις, η αρβύλα του ΕΣ είναι κούτσουρο

Αυτες διαφερουν εμφανισιακα πολυ απο αυτες που σου δινουν ; Αν σκασω μυτη πρωτη μερα με αυτες θα εχω θεμα ; Γιατι μεχρι την ορκωμοσια εχει αρκετη ορθοστασια και για οσους εχουμε ανατομικα θεματα ισως ειναι δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mar_ske είπε

 

Καλησπερα, με τατουαζ στον πηχη μπορει να εχω προβλημα στην σπλη στρατιωτικη θητεια πεζικο;

Αν ειναι σβαστικες και λοιπα tatoos αλα american history x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 
παρουσιαζομαι 30 Αυγούστου. Είμαι τρίτο παιδί και θα κάνω μειωμένη θητεία. Την οικογενειακή κατάσταση την δίνω μέσα στο κέντρο η πρέπει να κάνω καμία διαδικασία πιο πριν; 
 

ευχαριστω εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, niCk_eleCtro είπε

θυμάμαι πέρυσι τέτοια εποχή πέρασα απο επιτροπή απαλλαγών και μου λεει ο γιατρος τα λεμε του χρονου......Απο τοτε δεν εχω ακουσει νεα τους.

Θα μου έρθει γραμμα στο σπιτι, για να ξανα πάω η πρέπει εγω να κινήσω την διαδικασία πάλι?

stratologia.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kappareality είπε

Αυτες διαφερουν εμφανισιακα πολυ απο αυτες που σου δινουν ; Αν σκασω μυτη πρωτη μερα με αυτες θα εχω θεμα ; Γιατι μεχρι την ορκωμοσια εχει αρκετη ορθοστασια και για οσους εχουμε ανατομικα θεματα ισως ειναι δυσκολο.

Δεν χάνεις κάτι να τις πάρεις μαζί σου. Μπορείς να το αναφέρεις κιόλας στους γιατρούς που θα μιλήσεις μαζί τους. Ότι έχεις θέμα και ότι το έχεις ψάξει κτλ. Αλλά γενικά και εμάς μέχρι να ορκιστουμε, δεν μας πολύ άφηναν να τις φοράμε. Εξαρτάται την μονάδα. Πάντως καλό θα ήταν να έχετε μαζί σας καλούς πατους. Πάρτε 2 ζευγάρια σίγουρα. Και δώστε κάτι παραπάνω για να πάρετε καλούς πάτους. Και μία τελευταία συμβουλή. Πάρτε μαζί σας και κρέμες με άρνικα. Θα βοηθήσουν αρκετά με τα κουρασμένα πόδια. Γιατί όντως στο στρατό έχει αρκετή ορθοστασία και πολύ περπάτημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mar_ske είπε

Καλησπερα, με τατουαζ στον πηχη μπορει να εχω προβλημα στην σπλη στρατιωτικη θητεια πεζικο;

Εγώ με ολόκληρο μανίκι στο αριστερό χέρι, όχι μόνο πρόβλημα δεν είχα (πέρα από έναν ίλαρχο που μεταξύ σοβαρού και αστείου πήγε να με ψαρώσει), αλλά εξαιτίας του γλίτωσα και 2 αγήματα. Κάθε φορά που με επέλεγαν από μακριά και το έβλεπαν μόλις πλησίαζα μου έλεγαν "Τι είναι αυτό, φύγε ξανά πίσω". Γενικά δεν πρόκειται να έχεις κανένα πρόβλημα, πάρα πολλά άτομα έχουν εκεί μέσα, ακόμη και στελέχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xorotaktis είπε

ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ Μοναδα μου μας ειπαν να παμε τα πιστοποιητικα εμβολιασμου οποιος εχει κανει εμβολιο για να παρουμε 5Τ

Αυτό ισχύει εάν έκανες το εμβόλιο μέσα στον στρατό ή σε καλύπτει και αν το έκανες μόνος σου εκτός στρατού ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως όλοι παρουσιάζονται με την στολή εξόδου.

Αν πας με τα πολιτικά και πέσεις σε τίποτα περίεργους μάλλον δεν θα κάνεις καλή αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, sensai είπε

την Δευτέρα παρουσιάζομαι στην καινούργια μονάδα. πρέπει να έρθω με παραλλαγές ή μπορώ να μπω με τα πολιτικά και να αλλάξω εκεί;

Αναλογα τη μοναδα και τη χαλαροτητα της. Σε εμενα αλλοι εμπαιναν με πολιτικα, αλλοι με την "ανεπισημη" στολη, αλλοι με τη στολη εξοδου, δεν ελεγε κανεις τιποτα.

Αν πχ η νεα σου μοναδα ειναι μια μοναδα της Αθηνας χαλαρη, δε νομιζω να σου πουν τιποτα. Για να εισαι ηρεμος ομως 1η μερα, μπες με στρατιωτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...