Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, aris7771 είπε

Γειά σας παιδιά, αρχικά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για τη μειωμένη θητεία. Πρώτα απ όλα τον Ιουνίο του 2020 είχα ξεκινήσει τη θητεία μου στον Έβρο και έκατσα σχεδόν 1,5 μήνα. Πήρα αναβολή για ένα  πρόβλημα υγείας (για ένα χρόνο πήρα αναβολή) Η θητεία μου από 9 μηνη θα ταν 8μηνη λόγω τριτεκνιας και επίσης  επειδή θεωρούμαι προστάτης. Τώρα γνωρίζω ότι θητεία έχει πάει 12 μήνες. Αυτό που θα θελα να ρωτήσω είναι : Αν σε περίπτωση πάρω μετάθεση στην Αθήνα οι 12 μήνες πάνε στου 11 η στους 9 (όπως Π.Ν και Π.Α) λόγω τριτεκνιας????

Επισης ξέρω ότι αν κάποιος κάνει ολόκληρη τη θητεία σε νησιά και Έβρο κάνει 9 μηνη θητεία. 

Υ. Γ Θα παρουσιαστώ ξανά Σεπτέμβρη από τι ξέρω. 

Οι τρίτεκνοι κάνουν 9 στην ενδοχώρα, 8 στην παραμεθόριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, DonaldSand είπε

Μάγκες η εσσο του Σεπτεμβρίου πότε πιστεύετε θα μπει ;

Και εγω την ιδια απορία έχω. Πέρσι απότι είχα δει ήταν 7-10 σεπτ αλλά είχε ανακοινωθεί από τις 10 Αυγούστου. 

Ξέρει κανεις περιπου ποσες μερες πριν ανακοινώνονται? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι έχουν φοιτητικά πακέτα που μαζεύεις άνετα 5-6 GB με τα δώρα που δινουν κλπ. Πάντως δώστε έμφαση στο τι θα έχετε κατεβασμένο στο κινητό σας, φορτώστε όσο Netflix γίνεται, πρώτον γιατί είναι πολλές οι ώρες και δε γεμίζουν με τιποτα και δεύτερον είναι αρκετά πιθανόν να μην πιάνετε σήμα για ίντερνετ στο κινητό ώστε να περνάτε όλη τη μέρα εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, android smartphone με κάμερα κτλ μπορούμε να το έχουμε μαζί μας στις αποσκευές ή υπάρχει περίπτωση να το κατασχέσουν; Από ότι διαβάζω δεν υπάρχει θέμα αλλά λέω μη τύχει καμία στραβή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό το έχετε πάνω σας, Σωματικός έλεγχος δεν γίνεται.

Γενικά ισχύει το "ότι δε βλέπεται, προβλέπεται", με άλλα λόγια διακριτικά η χρήση και όχι μπροστά σε στελέχη. Κοινό μυστικό είναι, όλοι κάνουν λίγο τα στραβά μάτια, αρκεί να μην προκαλείτε.

Κατά τα άλλα αφήστε τα νετφλιξ κλπ. Σε κάθε ευκαιρία ελεύθερου χρόνου ρίξτε ύπνο όσο μπορείτε. Μάθετε να κοιμάστε ακόμα και όρθιοι και γρήγορα. Αν δεν είστε βύσματα ή κωλόφαρδοι, θα φάτε τρελή στέρηση ύπνου στη θητεία με τις υπηρεσίες που σε διαλύει πραγματικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Έκοψα την αναβολή πριν από 1.5 μήνα με σκοπό να καταταγώ με την ΕΣΣΟ του Σεπτεμβρίου. Το θέμα είναι ότι για να πάρω πτυχίο μου απομένει η πτυχιακή, η οποία είναι σε εξέλιξη ακόμα και δεν ξέρω αν θα καταφέρω να την ολοκληρώσω σε ένα μήνα. Ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο είναι εφικτό να πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους έτσι ώστε να καταταγώ με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου και να ξεκινήσω την θητεία αφότου ξεμπερδέψω με αυτό το κομμάτι και μέχρι πότε μπορώ να κάνω την αίτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MikeJ είπε

Το κινητό το έχετε πάνω σας, Σωματικός έλεγχος δεν γίνεται.

Γενικά ισχύει το "ότι δε βλέπεται, προβλέπεται", με άλλα λόγια διακριτικά η χρήση και όχι μπροστά σε στελέχη. Κοινό μυστικό είναι, όλοι κάνουν λίγο τα στραβά μάτια, αρκεί να μην προκαλείτε.

Κατά τα άλλα αφήστε τα νετφλιξ κλπ. Σε κάθε ευκαιρία ελεύθερου χρόνου ρίξτε ύπνο όσο μπορείτε. Μάθετε να κοιμάστε ακόμα και όρθιοι και γρήγορα. Αν δεν είστε βύσματα ή κωλόφαρδοι, θα φάτε τρελή στέρηση ύπνου στη θητεία με τις υπηρεσίες που σε διαλύει πραγματικά.

Δε μπορείς να κοιμάσαι το απόγευμα, στις περισσότερες μονάδες τουλάχιστον. Το πολύ μέχρι τις 5.30

Εμάς πάντως όχι μόνο επιτρέπονταν τα κινητά, και μπροστά σε στελέχη, αλλά μας ρωτούσαν κιολας αν παίρνουμε τηλέφωνο τους δικους μας, τις κοπέλες μας κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σας παιδιά! Έχει ακούσει κανένας ποτέ θα βγουν οι μεταθέσεις πενταμηνου της Β ΕΣΣΟ (2ο γκρούπ); Αμέσως μετά της 15 Αυγούστου ή πιο μετά;

Επεξ/σία από GioSa21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, GioSa21 είπε

Γειά σας παιδιά! Έχει ακούσει κανένας ποτέ θα βγουν οι μεταθέσεις πενταμηνου της Β ΕΣΣΟ (2ο γκρούπ); Αμέσως μετά της 15 Αυγούστου ή πιο μετά;

έχουν βγει εδώ και καιρό. στις 20 Αυγούστου φεύγουν οι τελευταίοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sensai είπε

έχουν βγει εδώ και καιρό. στις 20 Αυγούστου φεύγουν οι τελευταίοι.

Awkward White People Smile: Image Gallery (Sorted by Views) | Know Your Meme

Όταν το μέσον δεν έχει δουλέψει και ακόμα περιμένει να βγει η μετάθεση...

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...