Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια γνωριζει κανεις εαν βγεις ι3 αοπλος/ι4 εαν μπορεις να υπηρετησεις παραμεθοριο? Και επισης γενικα τι παιζει με συνορα και νησια? πως ειναι η θητεια εκει και που ειναι πιο ευκολο να κανεις μια χαλαρη θητεια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, nicktsj είπε

Παιδια γνωριζει κανεις εαν βγεις ι3 αοπλος/ι4 εαν μπορεις να υπηρετησεις παραμεθοριο? Και επισης γενικα τι παιζει με συνορα και νησια? πως ειναι η θητεια εκει και που ειναι πιο ευκολο να κανεις μια χαλαρη θητεια? 

Ναι μπορει . Τι παιζει εξαρταται απο το στρατόπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nicktsj είπε

Παιδια γνωριζει κανεις εαν βγεις ι3 αοπλος/ι4 εαν μπορεις να υπηρετησεις παραμεθοριο? Και επισης γενικα τι παιζει με συνορα και νησια? πως ειναι η θητεια εκει και που ειναι πιο ευκολο να κανεις μια χαλαρη θητεια? 

Αυτό έλειπε, να φίδιαζαν στην ενδοχώρα αυτόματα επειδή είναι άοπλοι...

Έχε υπόψιν σου πως μπορεί να περάσεις χειρότερα ως άοπλος σε κάποιο στρατόπεδο απ' ότι ένοπλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dionisis1925 είπε

Προφανώς και υπηρετούν και οι άοπλοι σε παραμεθόριο.

Έχεις τόσο καλό βύσμα και τα ρωτάς όλα αυτά ? 

Οχι δεν εχω βυσμα απλα ρωταω τι παιζει επειδη δεν εχω ιδεα και εχω ενα θεμα που ξερω οτι θα βγω αοπλος και ηθελα να κανω 9μηνο.

 

2 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αυτό έλειπε, να φίδιαζαν στην ενδοχώρα αυτόματα επειδή είναι άοπλοι...

Έχε υπόψιν σου πως μπορεί να περάσεις χειρότερα ως άοπλος σε κάποιο στρατόπεδο απ' ότι ένοπλος.

Χειροτερα απο ποια αποψη? δεν ειναι οτι θελω να βγω αοπλος επειδη βαριεμαι τις παραπανω υπηρεσιες η οτιδηποτε, εχω οντως θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nicktsj είπε

Οχι δεν εχω βυσμα απλα ρωταω τι παιζει επειδη δεν εχω ιδεα και εχω ενα θεμα που ξερω οτι θα βγω αοπλος και ηθελα να κανω 9μηνο.

Είτε σε νησί πας είτε σε Έβρο μπορεί να περάσεις χάλια , στην μονάδα που ήμουνα στην Χίο οι άοπλοι δεν περνούσαν καλά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα και Χρονια πολλά με υγεία!Γνωριζει κάποιος ποτε θα βγουν οι κατατάξεις για την ΕΣΣΟ Σεπτεμβρίου και ποτε θα μπει η ΕΣΣΟ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, nicktsj είπε

Οχι δεν εχω βυσμα απλα ρωταω τι παιζει επειδη δεν εχω ιδεα και εχω ενα θεμα που ξερω οτι θα βγω αοπλος και ηθελα να κανω 9μηνο.

 

Χειροτερα απο ποια αποψη? δεν ειναι οτι θελω να βγω αοπλος επειδη βαριεμαι τις παραπανω υπηρεσιες η οτιδηποτε, εχω οντως θεμα.

Χειρότερα απο την άποψη οτι μπορεί στη μονάδα όλες τις μη ενοπλες υπηρεσίες (θαλαμοφυλίκια, λάντζα, μαγειρία κλπ) να τις κάνουν μόνο οι λίγοι άοπλοι και οι ένοπλοι να κάνουν μόνο τα δικά τους, κι ενώ οι δεύτεροι να έχουν άτομα και να τους πάει 1-1 ή 1-2, τους άοπλους να τους πάει 4-1, 5-1 κλπ. Η συμβουλή μου είναι πως αν έχεις σωματικό θέμα και θα βγεις άοπλος (ορθοπεδικό, καρδιά, κλπ κλπ) κοίτα να χωθείς σε κανα γραφείο στην ενδοχώρα κι ας κάνεις 12μηνο γιατί θα στάξεις στην παραμεθόριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, nicktsj είπε

Οχι δεν εχω βυσμα απλα ρωταω τι παιζει επειδη δεν εχω ιδεα και εχω ενα θεμα που ξερω οτι θα βγω αοπλος και ηθελα να κανω 9μηνο.

 

Χειροτερα απο ποια αποψη? δεν ειναι οτι θελω να βγω αοπλος επειδη βαριεμαι τις παραπανω υπηρεσιες η οτιδηποτε, εχω οντως θεμα.

Αν πας σε μικρή μονάδα (που δε παίζουν φουλ μαγειρια κλπ),αοπλος θα κάνεις μεγάλη ζωαρα. Θα βγαίνουν οι άλλοι για περιπολα στο κρυο και εσύ μόλις τους χρεωσεις τα όπλα θα συνεχίζεις την ταινία σου στο νετφλιξ. Αν βέβαια είσαι σε μεγάλη μονάδα, είναι πολύ πιθανό να φας μεγάλη φολα. Όλα παίζουν στο στρατό, δεν υπάρχει τίποτα στάνταρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα να κάνω διακοπή αναβολής και στα στοιχεία της αναβολής μου είδα αυτή τη σημείωση στο κάτω μέρος της σελιδας. Όταν θα μπω στρατό δεν θα έχω πάρει ακόμα το πτυχίο μου (χρωστάω πτυχιακή). Άρα αυτό σημαίνει ότι θα φάω πρόστιμο ένα μήνα επιπρόσθετης θυτείας? Μπήκε κανείς πρόσφατα χωρίς να έχει τελειώσει σχολή?

No description available.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπαίδευση Τρίπολη Αεροπορίας.. 

Διαβασα ότι μονο απλο κινητό επιτρέπεται χωρις καμερα.. Γιατι τα παίρνουν ολα στον έλεγχο.. 

Γνωριζει κανεις κανα κινητο χωρις καμερα με ίντερνετ? 

Αν παρω ενα που εχει σπασμενη καμερα θα μ το επιτρεψουν λετε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έκοψα αναβολή και μπαίνω 2021 ΣΤ ΕΣΣΟ το Νοέμβρη. Το λογικό (βάση των προηγούμενων ΕΣΣΟ) είναι να με στείλουν Αφάντου Ρόδο. Είναι χαλαρά εκεί? Το στρατόπεδο είανι 9μηνης θητείας αλλά εγω προτιμω 12μηνη για να ερθω κοντά στο σπιτι μου. Με το τελος της θητειας στην παραμεθοριο με ρωτανε αν θελω να συνεχισω εκει για 3 μήνες ή να ερθω στον τόπο μου για 6? Ή το δηλώνω όταν καταταγώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...