Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα αξιζει να πάρουμε ξεχωριστο μικρο mp3 για τις σκοπιες-υπηρεσιες πέρα απο το κινητό? Θα είναι πιο επιηκης απο το να μας επιαναν με κινητο τηλεφωνο (αν μας πιασουν λεμε τωρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, georgkar94 είπε

Οκ γλυτώνεις 3 μήνες δεν είναι και λίγο αλλά δεν συγκρίνεται να σαι στα συνορα με ένα χαλαρό στρατόπεδο ακόμα και ν μακριά από το σπίτι σου... Παραμεθόριο επιλέγεις αν έχεις επιλογή μόνο ανά βιάζεσαι για κάτι κ θες 9μηνο

Το 9μηνο με το 12μηνο έχουν τρομακτική διαφορά 😛 Αν εισαι παραμεθόριο σε μεγάλο νησί καλά ειναι (Χίο, Ρόδο κλπ).

12 λεπτά πριν, Napoleon_Borntoparty είπε

Τελικα αξιζει να πάρουμε ξεχωριστο μικρο mp3 για τις σκοπιες-υπηρεσιες πέρα απο το κινητό? Θα είναι πιο επιηκης απο το να μας επιαναν με κινητο τηλεφωνο (αν μας πιασουν λεμε τωρα).

Αξίζει σαν καβάτζα ναι. Αν πιάνει και ράδιο ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nikos3233 είπε

Ρε παιδία 250 260 270; Πόσα παίρνει τελικά ο στρατιώτης ο απλός; Έχω ακούσει τα πάντα μέχρι και 290

o απλος στρατιωρης παιρνει 8,32 / μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Δύο απορίες:

1) Μιας και πρόκειται να παρουσιαστώ στην Κομοτηνή που είναι μακριά από τον τόπο κατοικίας μου, ποια είναι η διαδικασία για να ζητήσω να μου πληρώσουν τα ταξιδιωτικά έξοδα; Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

2) Την ακτινογραφία θώρακος πόσες μέρες πριν την κατάταξη μπορώ να πάω να την κάνω; Υπάρχει κάποια προθεσμία;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CosGrLegend είπε

1) Μιας και πρόκειται να παρουσιαστώ στην Κομοτηνή που είναι μακριά από τον τόπο κατοικίας μου, ποια είναι η διαδικασία για να ζητήσω να μου πληρώσουν τα ταξιδιωτικά έξοδα; Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

 

Πας στο φρουραρχειο της περιοχης σου (ισως και στην στρατολογια) και με το σημειωμα καταταξης ζητας να σου κοψουν φυλλο πορειας. Εχε το νου σου οτι θα σου εκδωσουν εισητηριο για το πιο φθηνο μεσο...

 

1 ώρα πριν, CosGrLegend είπε

2) Την ακτινογραφία θώρακος πόσες μέρες πριν την κατάταξη μπορώ να πάω να την κάνω; Υπάρχει κάποια προθεσμία;

 

Οποτε θες νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

11 ώρες πριν, CosGrLegend είπε

Καλησπέρα. Δύο απορίες:

1) Μιας και πρόκειται να παρουσιαστώ στην Κομοτηνή που είναι μακριά από τον τόπο κατοικίας μου, ποια είναι η διαδικασία για να ζητήσω να μου πληρώσουν τα ταξιδιωτικά έξοδα; Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

2) Την ακτινογραφία θώρακος πόσες μέρες πριν την κατάταξη μπορώ να πάω να την κάνω; Υπάρχει κάποια προθεσμία;

 

Την ακτινογραφία την κάνεις όποτε θέλεις. Και να μην την κάνεις πριν πας, τις πρώτες ημέρες βγάζουν κίνηση για όσους δεν πρόλαβαν ή το αμέλησαν. Αλλά είναι ταλαιπωρία γιατί όλη μέρα θα είσαι στο νοσοκομείο και θα περιμένεις να τελειώσουν όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Napoleon_Borntoparty είπε

Τελικα αξιζει να πάρουμε ξεχωριστο μικρο mp3 για τις σκοπιες-υπηρεσιες πέρα απο το κινητό? Θα είναι πιο επιηκης απο το να μας επιαναν με κινητο τηλεφωνο (αν μας πιασουν λεμε τωρα).

Μη νομιζεις πως ο τραχανοπλαγιας ΕΠ.ΟΠ θα καταλαβει τη διαφορα. Το θεμα ειναι να μη σε πιασουν γιατι οπως θα μαθεις πολυ καλα στη θητεια σου "ο,τι δε βλεπεται προβλεπεται"

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Charismo είπε

 

Την ακτινογραφία την κάνεις όποτε θέλεις. Και να μην την κάνεις πριν πας, τις πρώτες ημέρες βγάζουν κίνηση για όσους δεν πρόλαβαν ή το αμέλησαν. Αλλά είναι ταλαιπωρία γιατί όλη μέρα θα είσαι στο νοσοκομείο και θα περιμένεις να τελειώσουν όλοι.

επίσης σε γνωστό τον στιβάξαν μαζί με 10 άλλους στο θάλαμο των ακτινογραφιών. Έτρεξε και χώθηκε μόλις είδε τι παίζει για να βγει. Ο δέκατος έφαγε ακτινοβολία από 10 ακτινογραφίες συνολικά(μπορεί και 15 χρόνια πριν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cretanboy45 είπε

Στην μετάθεση μπορώ να κολλήσω και άδεια 15μερες να φύγω νωριτερα?? 

Θεωρητικα γινεται αλλα λογικα δε θα σε αφησουν γιατι τα φυλλα πορειας βγαινουν τη μερα της μεταθεσης. Οταν υπηρετουσα το ειχαν αιτηθει καποια ατομα και φαγανε ακυρο απο το διοικητη. Ισως να διαφερει απο μοναδα σε μοναδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο site της στρατολογίας αναφέρει ότι πρέπει να παρουσιαστώ στο "511 Μ/Π ΤΠ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)" και στο σημείωμα κατάταξης στο "Στρδο ΛΓΟΥ (ΠΖ) ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)". Αναφέρονται και τα δύο στο ίδιο στρατόπεδο; Επίσης, κάποια γνώμη/εμπειρία για το στρατόπεδο εκεί;

Υ.Γ. Έχω επιλέγει για σώμα Έρευνας-Πληροφορικής.

Επεξ/σία από CosGrLegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, CosGrLegend είπε

Στο site της στρατολογίας αναφέρει ότι πρέπει να παρουσιαστώ στο "511 Μ/Π ΤΠ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)" και στο σημείωμα κατάταξης στο "Στρδο ΛΓΟΥ (ΠΖ) ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ (ΚΟΜΟΤΗΝΗ)". Αναφέρονται και τα δύο στο ίδιο στρατόπεδο; Επίσης, κάποια γνώμη/εμπειρία για το στρατόπεδο εκεί;

Υ.Γ. Έχω επιλέγει για σώμα Έρευνας-Πληροφορικής.


Έλα φιλε, πρωην ΓΕΠ εδω που υπηρετησε και στο δοξασμενο 511. Ναι το 511 ειναι στο Ηλιοπούλου. Στειλε μου dm αν θες περισσοτερα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την φωτογραφια πανω στην ακτινογραφια θωρακος πρεπει να βγαλουμε προσφατή? Και αν ναι πρεπει να ειμαστε εμφανισιακα οπως οταν παρουσιαστούμε  (Κουρεμενοι/Ξυρισμενοι)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Napoleon_Borntoparty είπε

Για την φωτογραφια πανω στην ακτινογραφια θωρακος πρεπει να βγαλουμε προσφατή? Και αν ναι πρεπει να ειμαστε εμφανισιακα οπως οταν παρουσιαστούμε  (Κουρεμενοι/Ξυρισμενοι)?

Δε χρειαζεται να εισαι ξυρισμενος/κουρεμενος.

Γελαω παντως (οχι περιπαικτικα, μη παρεξηγηθηω), ολοι τις ιδιες αποριες ειχαμε πριν την καταταξη μας!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...