Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, 1boom1 είπε

Για την μείωση θητείας τη δικαιούται μόνο ο μεγαλύτερος, τουλάχιστον έτσι είπαν στον αδελφό μου πριν 5-6 χρόνια στο ρουφ.

Πλεον όχι, όλοι την εχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, xorotaktis είπε

νομίζω μπορείς να απευθυνσεις στο φρουραρχείο της περιοχής σου αν θες να πας για απαλαγη και θα σου πουνε να πας να κανεις καποιες εξετασεις κλπ αν δεν θες να παρουσιαστης στην μοναδα σου και θες να πας γιαα απαλαγη.

 

πχ στον αδερφο μου ειχε απευθυνθει στο φρουαρχιο της περιοχής μου του εδωσαν κατι χαρτια και πηγε να τον εξετασουν στο στρατιωτικο νοσοκομειο και πηρε απαλαγη χωρις να παρουσιαστει στην μοναδα του

Όχι θέλω να υπηρετήσω, αυτό είναι το θέμα κ φοβάμαι μην με βγάλουν με αναβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρουσιαζομαι στις 22/09/2021 στο Στρατοπεδο Λοχαγου(ΠΖ) ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ (ΧΙΟΣ) ΠΕΖΙΚΟ οποιος αλλος ειναι να παρουσιαστει ιδια μερα γραψτε απο κατω...... (επισης γνωριζουμε τιποτα σε τι φαση ειναι το στρατοπεδο εκει? και με κινητο τι παιζει) ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DaemonLord92 είπε

Υπαρχει αλλο στρατοπεδο που ειναι του τεχνικου αλλα δε θυμαμαι το ονομα. Παιδια της σειρας μου που ηταν στο τεχνικο τους φεραν στο στρατοπεδο που ημουν εγω για να κανουν ΣΠΕΝ μαζι μας και μου ελεγαν οτι ειναι γενικα λελα. Τωρα και στο 541 λελα ειναι αλλα κρατανε λιγους.

Άλλο στρατόπεδο στη Ρόδο εννοείς?η σε άλλη πόλη/νησί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, BlinderGt είπε

Άλλο στρατόπεδο στη Ρόδο εννοείς?η σε άλλη πόλη/νησί?

Ναι άλλο στρατόπεδο στη Ρόδο (όχι στην πόλη της Ρόδου εννοείται). Πάντα υπάρχει πιθανότητα να σε πάνε σε άλλο νησί αλλα δε το νομίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

19 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Παρότι θεωρητικά η 9μηνη θα είχε μεγαλύτερη ζήτηση, στην πράξη όποιος μπορεί να φύγει απο παραμεθόριο φεύγει. Αν δείτε πόσα άτομα ήρθαν Αθήνα απο Δωδεκάνησα μετά τα ΣΠΕΝ θα καταλάβετε...

Δεν το περίμενα! Πίστευα πως οι 3 λιγότεροι μήνες θητεία θα ήταν ελκυστικό πακέτο... Και εγώ προς το παρόν λέω για 9μηνο... Για να δούμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, apalaiasg είπε

 

Δεν το περίμενα! Πίστευα πως οι 3 λιγότεροι μήνες θητεία θα ήταν ελκυστικό πακέτο... Και εγώ προς το παρόν λέω για 9μηνο... Για να δούμε....

Αν μπορείς να πας στον τόπο σου στις 40 μέρες ή έστω στον 1 μήνα, το κάνεις. Αν όχι, τότε κάθεσαι για 9μηνο γιατί το να πάρεις μετάθεση στο 6μηνο είναι κοροϊδία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά περνάνε κλιμάκια των ΕΔ και κάποια στιγμή που θα κάνετε εκπαίδευση όπου μπορείτε και να τους ρωτήσετε πράγματα και να το δηλώσετε. Θα έχεις ευκαιρίες να το πεις, μην ανησυχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι τελευταιο :) Εγω θελω συγκεκριμενα 35ΜΚ κυπρο ΕΔ. Αυτο μπορω να το δηλωσω μεσω της επιθυμιας μου για τις ΕΔ, ετσ;ι Δεν πρεπει δηλαδη να παρουσιαζομαι ΚΕΕΔ για να μπορω να το δηλωσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apalaiasg είπε

 

Δεν το περίμενα! Πίστευα πως οι 3 λιγότεροι μήνες θητεία θα ήταν ελκυστικό πακέτο... Και εγώ προς το παρόν λέω για 9μηνο... Για να δούμε....

Οκ γλυτώνεις 3 μήνες δεν είναι και λίγο αλλά δεν συγκρίνεται να σαι στα συνορα με ένα χαλαρό στρατόπεδο ακόμα και ν μακριά από το σπίτι σου... Παραμεθόριο επιλέγεις αν έχεις επιλογή μόνο ανά βιάζεσαι για κάτι κ θες 9μηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα διαβαζα οτι για να πας στην 35ΜΚ στη Κυπρο πρεπει να δηλωσεις οτι θελεις ελδυκ και μεσω αυτης θα πας εκει. Γιατι εκει υπαγεται σαν μοιρα. Ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Nikos3233 είπε

Και κατι τελευταιο :) Εγω θελω συγκεκριμενα 35ΜΚ κυπρο ΕΔ. Αυτο μπορω να το δηλωσω μεσω της επιθυμιας μου για τις ΕΔ, ετσ;ι Δεν πρεπει δηλαδη να παρουσιαζομαι ΚΕΕΔ για να μπορω να το δηλωσω. 

Δηλώνεις την πρώτη μέρα όταν παρουσιάζεσαι και έρχονται κι ολλας στο στρατόπεδο σου την πρώτη εβδομάδα να δηλώσετε σε πια μονάδα ειδικών δυνάμεων θέλεις να πας την δευτερη εβδομάδα η την επόμενη μέρα να περάσεις τα αθλήματα τώρα για 35ΜΚ και αλεξίπτωτα επειδή υπάρχει πολύ που θενε να πάνε πρέπει να τα σκίσεις τα αθλήματα επειδή είναι και μεγάλη σειρά τώρα θα έχει πολύ ανταγωνισμό υπάρχει όμως περίπτωση να είναι είδη γεμάτη η 35ΜΚ και θα σε πάνε σε μοιρα αμφιβιων οπου έχουν έλλειψη από άτομα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...