Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλσπερα σε ολους , αν εχει καποιος σχετικη εμπειρια απο μαγειρια θα ηθελα να μου απαντησει

1) Αν μετραει χαρτι απο ιεκ για να μπεις

2) Πως ειναι το προγραμμα του μαγειρα μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ftroop είπε

Παιδιά εγω δεν το κανω το τεστ εχω κανει το εμβολιο εχουν περασει 15 μερες θα εχω μαζί εκτυπωμένο και το πιστοποιητικό τι θα μου πουν ; Τζαμπα το εκανα το εμβολιο;

 

8 ώρες πριν, TStathis είπε

Φίλε μου και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Πήρα τηλέφωνο την στρατολογία τους είπα είμαι πλήρως εμβολιασμένος και μου απαντάνε ότι είναι υποχρεωτικό ανεξαρτήτως αν το έχεις κάνει η όχι. Αυτή είναι η οδηγία από την Στρατολογία. Όταν πήρα τηλέφωνο την Αστυνομία μου είπαν ότι εάν είσαι εμβολιασμένος δεν χρειάζεται. Οπότε είναι λίγο μπάχαλο με το τι ισχύει. Βέβαια δεν ξέρω αν άτυπα στο κέντρο τους εμβολιασμένους δεν θα μας πουν κάτι αν δεν έχουμε PCR και κάνουμε μόνο rapid εκεί. 

ρε μαγκες το οτι εχετε κανει το εμβολιο δεν σημαινει οτι ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΤΕ...Αν λιγες μερες πριν μπειτε εχετε κολλησει και δεν εχετε συμπτωματα θα μπειτε μεσα και θα τα κανετε ολα λιμπα...Αυτο θελουν να γλιτωσουν. Ειναι τοσο συνθετο?

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ftroop είπε

Παιδιά εγω δεν το κανω το τεστ εχω κανει το εμβολιο εχουν περασει 15 μερες θα εχω μαζί εκτυπωμένο και το πιστοποιητικό τι θα μου πουν ; Τζαμπα το εκανα το εμβολιο;

Έκανες το εμβόλιο και εξακολουθείς να μπορείς να το κολλήσεις αλλα και να το μεταταδωσεις.. Οποτε γτ να κολλησω εγω η καποιος αλλος επειδη αποφασίσες να μην κανεις το τεστ διοτι πιστεύεις οτι δεν μεταδίδεται μετα το εμβολιο; 

Καλα κανουν και ζητάνε pcr για να ειμαστε καλυμμένοι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά επειδή αυτή είναι εβδομάδα παρουσιάσεων, ας μας πει κάποιος περιεκτικά τι θα χρειαστεί να αγοράσουμε πριν την εκπαίδευση;

επίσης αν ξέρει κανεις να προτείνει κανένα καλό σπρέι για κοριούς θα βοηθούσε. 

ευχαριστώ.

Επεξ/σία από petropoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, TStathis είπε

Φίλε μου και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Πήρα τηλέφωνο την στρατολογία τους είπα είμαι πλήρως εμβολιασμένος και μου απαντάνε ότι είναι υποχρεωτικό ανεξαρτήτως αν το έχεις κάνει η όχι. Αυτή είναι η οδηγία από την Στρατολογία. Όταν πήρα τηλέφωνο την Αστυνομία μου είπαν ότι εάν είσαι εμβολιασμένος δεν χρειάζεται. Οπότε είναι λίγο μπάχαλο με το τι ισχύει. Βέβαια δεν ξέρω αν άτυπα στο κέντρο τους εμβολιασμένους δεν θα μας πουν κάτι αν δεν έχουμε PCR και κάνουμε μόνο rapid εκεί. 

Εκεί που τελειώνει η λογική ξεκινάει ο ελληνικος Στρατος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

16 hours ago, petropoulos said:

Παιδιά επειδή αυτή είναι εβδομάδα παρουσιάσεων, ας μας πει κάποιος περιεκτικά τι θα χρειαστεί να αγοράσουμε πριν την εκπαίδευση;

επίσης αν ξέρει κανεις να προτείνει κανένα καλό σπρέι για κοριούς θα βοηθούσε. 

ευχαριστώ.

  • 4 λουκέτα, μεσαίου μεγέθους, μη πάρεις σαν να κλείνεις γκαραζόπορτα π.χ.
  • Πολλές μπλούζες και πολλά εσώρουχα για να μην ξεμένεις
  • Μωρομάντηλα (υπερ-σος)
  • Κρέμα για αρβύλες (η Camel γυαλίζει αρκετά καλά απ' όσο είδα)
  • Αφρόλουτρο-σαμπουάν 2 σε 1
  • Αποσμητικό
  • Αφρό και όσα ξυραφάκια νομίζεις θα σου χρειαστούν σε 20 μέρες (λογικά 10 σου φτάνουν εκτός αν βγάζεις ολόκληρη γενειάδα σε 24ώρες)
  • Τεράστιο powerbank κ οπωσδήποτε ακουστικά
  • 2-3 Tide Pods (αν εχει πλυντήριο η μονάδα να πλύνετε τη στολή να μη βρωμίσετε)
  • Ξηρά τροφή (όχι υπερβολές, αλλά για ώρα ανάγκης)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gouvis είπε

Τελικά ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να περάσουμε κινητό μέσα; Να μας πει κανένας παλιός

Δεν χρειάζεται κάτι το ιδιαίτερο. Να το έχεις στην τσέπη σου και όλα οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, gouvis είπε

Τελικά ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να περάσουμε κινητό μέσα; Να μας πει κανένας παλιός

Δυσκολα θα πεσεις σε στρατοπεδο που ελεγχουν. Πιο πιθανο ειναι να τους δεις ολους με κινητα εξω, και στελεχη να σου ζητανε το κινητο σου για να σε βρισκουν και να μην εχουν κανενα θεμα ακομα και αν μιλας μπροστα τους ή στελνεις μηνυματα.

Αρκει να μην το χρησιμοποιεις στις υπηρεσιες και μην σε πιασουν να βγαζεις φωτο/βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κινητά πλέον επιτρέπονται παιδιά μην ανυσηχειται, μόνο δυο κανόνες υπάρχουν :

Μην βγάζετε φωτογραφίες στρατιωτικό υλικό ( αυστηρός )

Μην παίζεται με το κινητό όταν έρχεται υπηρεσία ( ένταξη εδώ μόνο όταν σας βλέπουν στελέχη )

κατα τα αλλά υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Ανδρεας Φ. είπε

Καλσπερα σε ολους , αν εχει καποιος σχετικη εμπειρια απο μαγειρια θα ηθελα να μου απαντησει

1) Αν μετραει χαρτι απο ιεκ για να μπεις

2) Πως ειναι το προγραμμα του μαγειρα μεσα

1) σιγουρα βοηθα. Απο τη πρωτη μερα που παρουσιαστεις λεγε οτι εισαι μαγειρας

2)Εχω ακουσει για μαγειρες που εχουν καλυτερες υπηρεσιες απο ...ταξιαρχο (δηλαδη βγαζουν προγραμμα και ...αντε γεια) αλλα και αλλους που να τους παει εμπλοκη ιδιως σε επαρχειακα στρατοπεδα τερμα θεου που οι αστερατοι θελουν και...βραδυνο.

Γενικα παντως περνανε καλα τη θητεια και παντα οπως ξερεις ειναι μια εμπειρια σε περιβαλλον που εχεις να μαγειρεψεις σε δεκαδες ή εκατονταδες ατομα καθημερινα βοηθαει και στο cv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...