Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν παίρνουμε άδεια, τότε αν το σπίτι μας είναι μακριά από το στρατόπεδο, τότε θα παίρνουμε και κάποια εξτρά μέρα για οδοιπορικά; (πχ εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και θα παρουσιαστώ στον Έβρο και λογικά θα μείνω καιρό εκεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, apalaiasg είπε

Όταν παίρνουμε άδεια, τότε αν το σπίτι μας είναι μακριά από το στρατόπεδο, τότε θα παίρνουμε και κάποια εξτρά μέρα για οδοιπορικά; (πχ εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και θα παρουσιαστώ στον Έβρο και λογικά θα μείνω καιρό εκεί)

δεν θεωρειται μακρυα. Μονο αν εισαι απο αθηνα και πας Εβρο ξερω γω η σε κανα νησι που θελει 15 ωρες το πλοιο τυπου Χιος Μυτιληνη.Απο Θεσ/νικη μακρυα θεωρειται η Κρητη υποθετω.  Και παλι δεν ξερω αν ειναι υποχρεωμενοι ή αν ειναι στην διακριτικη ευχερεια του διοικητη. 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, apalaiasg είπε

Όταν παίρνουμε άδεια, τότε αν το σπίτι μας είναι μακριά από το στρατόπεδο, τότε θα παίρνουμε και κάποια εξτρά μέρα για οδοιπορικά; (πχ εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και θα παρουσιαστώ στον Έβρο και λογικά θα μείνω καιρό εκεί)

Το Θεσσαλονίκη - Έβρος είναι απόσταση που ισοδυναμεί με τη μετακίνηση από τη μία άκρη της Αθήνας στην άλλη.

Παρ' όλα αυτά υφίσταται η προαναχώρηση (να φύγεις λίγες ώρες νωρίτερα, συνήθως με τους εξοδούχους της προηγούμενης ημέρας), αλλά είναι στην ευχέρεια του Διοικητή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Vidar είπε

Ξέρει κανείς αυτοί που είναι να μπούμε τον Νοέμβρη, ποια ημερομηνία θα παρουσιαστούμε;

Αν σκεφτεις οτι οι του Σεπτεμβριου μπαινουν αυτη την εβδομαδα θα πονταρα κατι αντιστοιχο και για Νοεμβριο. Τυπου 20+ δηλαδη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, morningwood είπε

Εχει παρουσιαστει κανεις Νεα Σαντα να πει λιγο πως ειναι ο ελεγχος στην πυλη για κινητο , υγρα μαντηλακια και κανα depon / algofren ?  

Εγώ παρουσιαστηκα νέα Σάντα το smartphone το ειχα στην τσέπη απαγορεύεται να σε ψάξει στην τσάντα την άνοιξε ίσα ίσα και είδε τα πανω πανω και την έκλεισε καβατζωσε τα κάτω κάτω η μέσα σε καμία κάλτσα για μεγαλυτερη ασφαλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Theofilos paok είπε

Εγώ παρουσιαστηκα νέα Σάντα το smartphone το ειχα στην τσέπη απαγορεύεται να σε ψάξει στην τσάντα την άνοιξε ίσα ίσα και είδε τα πανω πανω και την έκλεισε καβατζωσε τα κάτω κάτω η μέσα σε καμία κάλτσα για μεγαλυτερη ασφαλεια

Ααα ωραία ευχαριστώ !! Γενικά πως ήταν το στρατόπεδο ? Όλα καλά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, morningwood είπε

Ααα ωραία ευχαριστώ !! Γενικά πως ήταν το στρατόπεδο ? Όλα καλά ?

Μια χαρά είναι απλά παιζει να φυγεις την ίδια μέρα από εκεί αν δεν έβαλες βυσμα και να πας σε άλλη μονάδα για Κεν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Theofilos paok είπε

Μια χαρά είναι απλά παιζει να φυγεις την ίδια μέρα από εκεί αν δεν έβαλες βυσμα και να πας σε άλλη μονάδα για Κεν 

Τοτε λογικα θα φυγω ... ετσι κιαλλιως δεν ειμαι απο κιλκις οποτε νταξ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι έχουμε μυωπία φαντάζομαι παρουσιαζόμαστε με γυαλιά ή εξέταση του οφθαλμιάτρου είναι της πλάκας και δεν ασχολείται καν; 

Επεξ/σία από stavros750
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, morningwood είπε

Και αλλη μια ερωτηση , εχω ενδειξη ΥΕΑ στο χαρτι αλλα δεν θελω να παω . Πρεπει παλι να παρω απολυτηριο λυκειου ?

Πες τους ότι δεν θες να πας θα σε δώσουν δήλωση να υπογράψεις να πας και θα είσαι εντάξει αν θες παρε το απολυτήριο μαζί σου να το έχεις αλλά εμενα δεν με χρειαστηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...