Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Ειναι που δεν εχουν απειληθει ακομα, οταν με το καλο που το ευχομαι να γινει κανενα σκηνικο με τους απεναντι , να ξεσκουριασουν λιγο και να σκληραγωγηθουν. Γιατι μηνας μπαινει μηνας βγαινει και πληρώνονται σαν κακομαθημενα. Γι' αυτο δεν τους γουσταρει και κανεις.

Κανουν και αυτα που λες στους φανταρους, γιατι ειναι αραχτοι και λαϊτ τωρα.

Να μην το εύχεσαι γιατί θα πάρει και εμάς η μπάλα τουλάχιστον όσοι είμαστε εδώ στην Ελλάδα ;) 

Υπάρχουν και αξιωματικοί που σέβονται τους φαντάρους λίγοι αλλά υπάρχουν, εγώ έχω συναντήσει αρκετούς ευτυχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Μια ερωτησουλα, αν γνωριζει καποιος. Καθως διαβαζα το site της στρατολογιας αλλα και το site του πεζικου, βρηκα καποια αρθρα που αναφερουν οτι αν εχεις γονεα με κινητικη αναπηρια ανω του 67%, δικαιουσαι μετα τον 1ο μηνα εκπαιδευσης, μεταθεση σε στρατοπεδο διπλα στο σπιτι σου ή αν δεν υπαρχει, στο πιο κοντινο. Εγω γνωριζα για την μεταθεση αλλα με την διαφορα οτι πρεπει να περασεις 4 μηνες παραμεθωριο πρωτα. Ξερει κανεις ποιο απο τα 2 ισχυει ? Ευχαριστω !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες! Μπαίνω στις 28 του μήνα στο ΚΕΠΒ Θήβας (εξ' αναβολής). Ξέρει κανείς τι παίζει με τη μετακίνηση απο Αθήνα, γιατί το γκούγκλ δε μου βγάζει τίποτα πρόσφατο. Επίσης έχει κανείς τίποτα χρήσιμο να μου πει για τη Θήβα γενικότερα, γιατί αν δεν κάνω λάθος έτσι όπως έγινε με τα ΣΥΠΟ, εκεί θα υπηρετήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Marksisms είπε

Καλησπέρα παίδες! Μπαίνω στις 28 του μήνα στο ΚΕΠΒ Θήβας (εξ' αναβολής). Ξέρει κανείς τι παίζει με τη μετακίνηση απο Αθήνα, γιατί το γκούγκλ δε μου βγάζει τίποτα πρόσφατο. Επίσης έχει κανείς τίποτα χρήσιμο να μου πει για τη Θήβα γενικότερα, γιατί αν δεν κάνω λάθος έτσι όπως έγινε με τα ΣΥΠΟ, εκεί θα υπηρετήσω. 

Απλά ζωαρα.εχεις ένδειξη για Κύπρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, salonika91 said:

Απλά ζωαρα.εχεις ένδειξη για Κύπρο;

Ζωάρα στη Θήβα??? Έχουν αλλάξει τόσο πολύ τα πράγματα προς το καλύτερο σε σχέση με πριν 12 χρόνια που πέρασα από εκεί??? Τότε ήταν ένα βρωμερό και άθλιο μέρος, με άθλιες εγκαταστάσεις φαγητού, άθλιες κουζίνες, κλπ κλπ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

μπαίνω και εγώ τώρα σε λίγο 6/2 στο 95 ΤΜΧΕΘ Ρόδου. 

μια ερώτηση

έχω κλείσει αεροπορικώς να πάω (μιας και δεν υπήρχε δρομολόγιο με το καράβι κοντά σε αυτή την ημερομηνία) στη Ρόδο και κανονικά θα φτάσω 8 το πρωί.

Αν για κάποιο λόγο υπάρξει καθυστέρηση της πτήσης τι κάνουμε; στο χαρτί λέει οτι πρέπει να παρουσιαστώ μέχρι τη 13:00. 

Επίσης υπάρχει κάποιο λεωφορείο που να μεταφέρει τους νεοσύλλεκτους απο το αεροδρόμιο στο στρατόπεδο ή ο καθένας πάει μόνος του;

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Marksisms είπε

Καλησπέρα παίδες! Μπαίνω στις 28 του μήνα στο ΚΕΠΒ Θήβας (εξ' αναβολής). Ξέρει κανείς τι παίζει με τη μετακίνηση απο Αθήνα, γιατί το γκούγκλ δε μου βγάζει τίποτα πρόσφατο. Επίσης έχει κανείς τίποτα χρήσιμο να μου πει για τη Θήβα γενικότερα, γιατί αν δεν κάνω λάθος έτσι όπως έγινε με τα ΣΥΠΟ, εκεί θα υπηρετήσω. 

Από Κτελ Λιοσίων πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Ζωάρα στη Θήβα??? Έχουν αλλάξει τόσο πολύ τα πράγματα προς το καλύτερο σε σχέση με πριν 12 χρόνια που πέρασα από εκεί??? Τότε ήταν ένα βρωμερό και άθλιο μέρος, με άθλιες εγκαταστάσεις φαγητού, άθλιες κουζίνες, κλπ κλπ. 

Κι όμως τουλάχιστον Σεπτέμβρη του 2016 ήταν πολύ καλά στην Θήβα. Συγκριτικά κιόλας με το αντίστοιχο κέντρο στο Μεσολόγγι και το Ναύπλιο(Πότε θα κλείσει αυτό...) ήταν παράδεισος στη Θήβα!

16 ώρες πριν, Marksisms είπε

Καλησπέρα παίδες! Μπαίνω στις 28 του μήνα στο ΚΕΠΒ Θήβας (εξ' αναβολής). Ξέρει κανείς τι παίζει με τη μετακίνηση απο Αθήνα, γιατί το γκούγκλ δε μου βγάζει τίποτα πρόσφατο. Επίσης έχει κανείς τίποτα χρήσιμο να μου πει για τη Θήβα γενικότερα, γιατί αν δεν κάνω λάθος έτσι όπως έγινε με τα ΣΥΠΟ, εκεί θα υπηρετήσω. 

Εφόσον είσαι εξ αναβολής καλού κακού πάρε 1-2 αλλαξιές ρούχα. Εμάς όταν μπήκαμε σαν εξ αναβολής μας άφησαν 1 βδομάδα να κυκλοφορούμε με πολιτικά για να μας δώσουν στρατιωτικά μαζί με όλους όσους έμπαιναν κανονικά μια βδομάδα μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/1/2019 στις 6:10 ΜΜ, chrisxpap είπε

Τόσο καλά ε; 😛

Κοίτα σειρά 348, κρύο νερό, ξύπνημα στις 5 με 5:30 αν έχετε άτομα που είναι κότες οι ψευτομαγκες που κάνουν κάτι και δεν το παραδέχονται και κρύβονται ίσος σας ξυπνάνε και στις 4 έτσι για την πλάκα, το φαγητό καλό είναι εκτός και αν έχεις μάθει μόνο σε πιτογυρα και πίτσες, αν είσαι ελεύθερος και έχεις και λίγο έξυπνος θα περάσεις πολύ καλά και θα κανεις καλό χαβαλέ. 

 

ΥΓ. Λουκέτα, ξυραφάκια, αφρό, σαμπουάν, αφρόλουτρο, σφουγγάρι, 2 αλλαξιες ρούχα, πάρε κανα φούτερ του στρατού από έξω αν σε παίρνει οικονομικά και κανα κοντομάνικο και φυσικά υγρα μαντιλάκια 

Επεξ/σία από LIGHT1NG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα πράγματα αλλάζουν στο στρατό το ότι περάσατε καλά ή κακά πριν 12 χρόνια δεν σημαίνει ότι ισχύουν ακόμη και σήμερα.

Κυβερνήσεις-στρατηγοί-ταξίαρχοι έρχονται και παρέρχονται τα πράγματα αλλάζουν. ;)

να θυμάστε κάτι στο στρατό θα περάσετε καλά και κακά λούφα και παραλλαγή σε όλη τη θητεία ξεχάστε το :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, billsnake21 said:

Κι όμως τουλάχιστον Σεπτέμβρη του 2016 ήταν πολύ καλά στην Θήβα. Συγκριτικά κιόλας με το αντίστοιχο κέντρο στο Μεσολόγγι και το Ναύπλιο(Πότε θα κλείσει αυτό...) ήταν παράδεισος στη Θήβα!

Σε σχέση με τη Λαμία όμως που θεωρείται "Κέντρο Εκπαίδευσης Υψηλών  Προσώπων" (ΚΕΥΠ) ? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...