Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με το αν αποδεχτείτε τελικά την αποστολή του προϊόντος από την εταιρεία, ειπώθηκε πως όσοι έκαναν αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα ενημερώθηκαν από την τράπεζα να μην δεχτούν οποιαδήποτε αποστολή πακέτου (και προφανώς ούτε να παραλάβουν κάτι που εστάλη χωρίς τη συγκατάθεσή τους).

Μάλλον χάνεται το δικαίωμα αποζημίωσης σε αυτή την περίπτωση. Το αναφέρω γιατί παρακολουθώ όλο το νήμα και συμμερίζομαι την αγωνία των παιδιών.

Εγώ κατά τύχη είχα παραγγείλει πριν λίγες μέρες την προσφορά από αμαζον και μάλιστα όταν είδα την προσφορά της amobiles, είπα: ε κλασσικά, τώρα που το παρήγγειλα, έπεσε η τιμή και στην Ελλάδα (και μάλιστα χαμηλότερα από όσο το πήρα). Που να ήξερα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πιστευει κανεις οτι οντως δν υπηρχε δόλος και οτι οντως απλα ηταν ''ερασιτεχνες'' και αργησανε με τις παραγγελιες και οτι οι παραγγελίες θα γινουν κανονικα?

πειτε με αφελη κλπ οτι θελετε εγω απλα πιστευω οτι κανανε πατατα (ετσι πως εξελίσσεται η κατασταση) οτι δεχτηκαν παραγγελίες πολλες απραπανο απο οτι μπορουν ν κανουν κ χασανε την μπαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Debeus είπε

Όσοι έχουν κάνει κατάθεση σε τράπεζα ,ζητάνε επιστροφή χρημάτων ή να «συνεχιστεί» η «Παραγγελία»;
 

Πως γινεται το ενα και πως το αλλο?

Δεν υπαρχει επικοινωνια (τηλ e mail) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ctct είπε

Πως γινεται το ενα και πως το αλλο?

Δεν υπαρχει επικοινωνια (τηλ e mail) 

Εφόσον συνεχιστεί η κατάσταση όπως πηγαίνει τώρα και ξεκινήσουν να απαντάνε (όπως ανέφεραν κάποια παιδιά από πάνω ότι τους απάντησαν).. εκτός αν όλο αυτό είναι άλλη μια πατάτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, dialteo είπε

Σχετικά με το αν αποδεχτείτε τελικά την αποστολή του προϊόντος από την εταιρεία, ειπώθηκε πως όσοι έκαναν αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα ενημερώθηκαν από την τράπεζα να μην δεχτούν οποιαδήποτε αποστολή πακέτου (και προφανώς ούτε να παραλάβουν κάτι που εστάλη χωρίς τη συγκατάθεσή τους).

Μάλλον χάνεται το δικαίωμα αποζημίωσης σε αυτή την περίπτωση. Το αναφέρω γιατί παρακολουθώ όλο το νήμα και συμμερίζομαι την αγωνία των παιδιών.

Εγώ κατά τύχη είχα παραγγείλει πριν λίγες μέρες την προσφορά από αμαζον και μάλιστα όταν είδα την προσφορά της amobiles, είπα: ε κλασσικά, τώρα που το παρήγγειλα, έπεσε η τιμή και στην Ελλάδα (και μάλιστα χαμηλότερα από όσο το πήρα). Που να ήξερα...

Εγώ έγραψα αυτό που λες, μετά από οδηγίες που δέχθηκα από υπάλληλο της Τράπεζας Πειραιώς.
Συγκεκριμένα μου είπε να μην αποδεχθώ δέμα που ενδεχομένως στείλουν, καθώς μπορεί να έχει ευτελούς αξίας πράγματα και να μπω στην διαδικασία επιστροφής τους, κάτι που θα με επιβαρύνει οικονομικά.

Επεξ/σία από kostpap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια προσπαθουν να κερδισουν χρονο ειμαστε σοβαροι που απλα καθυστερησε ο προμηθευτης? Αν ηταν αυτη η υποθεση γιατι δεν απαντουσαν?Μπορουσαν να αποστειλουν απο ενα email με την παραγγελια τους στον προμηθευτη και να αποδειξουν οτι απο μερια τους ειναι σωστοι. Τι να λεμε τωρα η ιστορια βρωμαει. Ακομα τηλεφωνα δεν απαντανε. Λογικα θα στελνουν πετρες για να μην γινεται η αμφισβητηση λογαριασμου. Και το iphone 12 να μου στειλουν δεν το αποδεχομαι μονο επιστροφη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Debeus είπε

Εφόσον συνεχιστεί η κατάσταση όπως πηγαίνει τώρα και ξεκινήσουν να απαντάνε (όπως ανέφεραν κάποια παιδιά από πάνω ότι τους απάντησαν).. εκτός αν όλο αυτό είναι άλλη μια πατάτα.

Κανεις εδω μεσα δεν εχει παρει ουτε προιον ουτε λεφτα, ουτε τηλεφωνο υπαρχει ουτε κανενα μεσω επικοινωνιας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, xarasisko είπε

 Οπότε όλοι όσοι μας θεωρούν χαζούς και ότι είμαστε τσίπιδες ας μπουν να ρίξουν χολή σε κανένα άλλο forum και να μας αφήσουν στον πόνο μας...

Επειδη εχω πετυχει το ''αθωο''μυαλο του Ελληνα που λες και εσυ,ειμαι σιγουρος οτι ορισμενοι ηθελαν να τα αγορασουν στις τιμες αυτες χωμα,και αργοτερα να τα πουλουσαν ακριβοτερα σαν σφραγισμενα.

Τα εχουμε δει απειρες φορες στις αγγελιες(και εκτος forum)αυτα τα σκηνικα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, billdanos είπε

Με αυτή την απλούστευση όμως στη λογική γενικότερα, μπορούμε να κάνουμε και μήνυση στις εταιρείες πληροφοριών καταλόγου που φιλοξενούσαν τα στοιχεία του καταστήματος! :)

Επίσης επειδή δεν γνωρίζω λεπτομέρειες, γνωρίζει κανείς με σιγουριά από πότε λειτουργεί το συγκεκριμένο κατάστημα? 

Εξήγησα ότι αφορά τη δεσπόζουσα θέση, το μονοπώλειο ουσιαστικα στην εμπορική μεσιτεία, την επισκεψιμότητα του κτλ κτλ.

Απλούστευση στη λογική είναι ότι επειδή έχει φτιάξει ένα κειμενάκι το σκρουτζ, αυτό ειναι δεσμευτικό και παράγει έννομα αποτελέσματα μάλιστα με το τρόπο που θέλει αυτό το κειμενάκι, όχι το αντίστροφο!

Έχω δεκαετίες στη μελέτη καταχρηστικών συμβάσεων, δεν είναι ώρα τώρα για αυτό ομώς.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, billdanos είπε

 

Επίσης επειδή δεν γνωρίζω λεπτομέρειες, γνωρίζει κανείς με σιγουριά από πότε λειτουργεί το συγκεκριμένο κατάστημα? 

Οι πρωτες αξιολογησεις αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειχαν μπει μετα το καλοκαιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

πιστευει κανεις οτι οντως δν υπηρχε δόλος και οτι οντως απλα ηταν ''ερασιτεχνες'' και αργησανε με τις παραγγελιες και οτι οι παραγγελίες θα γινουν κανονικα?

πειτε με αφελη κλπ οτι θελετε εγω απλα πιστευω οτι κανανε πατατα (ετσι πως εξελίσσεται η κατασταση) οτι δεχτηκαν παραγγελίες πολλες απραπανο απο οτι μπορουν ν κανουν κ χασανε την μπαλα.

Εγώ είχα γράψει κάτι άλλο χθες και προχτές.

ότι σε κάθε περίπτωση, από τη στιγμή που δεν πληρώνονται με κρυπτονομίσματα, δεν είναι και τόσο εύκολο να εξαφανιστούν στις Μπαχάμες.

Είτε δόλος, είτε βαριά αμέλεια, το ίδιο κάνει. Τα λεφτά να πάρετε και πιστεύω θα τα πάρετε.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

πιστευει κανεις οτι οντως δν υπηρχε δόλος και οτι οντως απλα ηταν ''ερασιτεχνες'' και αργησανε με τις παραγγελιες και οτι οι παραγγελίες θα γινουν κανονικα?

πειτε με αφελη κλπ οτι θελετε εγω απλα πιστευω οτι κανανε πατατα (ετσι πως εξελίσσεται η κατασταση) οτι δεχτηκαν παραγγελίες πολλες απραπανο απο οτι μπορουν ν κανουν κ χασανε την μπαλα.

Είναι και αυτό μέσα στις πιθανότητες. Οι ίδιοι έχουν ανακοινώσει ότι τους καθυστέρησε ο προμηθευτής, που με τη σειρά του και αυτός μπορεί να έχασε την μπάλα, λόγω Black Friday/ Χριστουγέννων. Έχω μια συνήθεια να αποφεύγω ιντερνετικές παραγγελίες τέτοιες περιόδους, γιατί τότε συμβαίνουν όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οι πρωτες αξιολογησεις αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειχαν μπει μετα το καλοκαιρι.

Την 01/03/2019 συστήθηκε η ιδιωτική κεφαλαιουχική εταιρεία με την επωνυμία «Μ.ΠΑΡΛΕΠΟΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΚΕ»
και το διακριτικό τίτλο «Μ.ΠΑΡΛΕΠΟΣ ΜΟΝ.ΙΚΕ» με τα ακόλουθα στοιχεία:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Είναι και αυτό μέσα στις πιθανότητες. Οι ίδιοι έχουν ανακοινώσει ότι τους καθυστέρησε ο προμηθευτής, που με τη σειρά του και αυτός μπορεί να έχασε την μπάλα, λόγω Black Friday/ Χριστουγέννων. Έχω μια συνήθεια να αποφεύγω ιντερνετικές παραγγελίες τέτοιες περιόδους, γιατί τότε συμβαίνουν όλα.

και γιατι δεν βαζουν εναν χριστιανο στο τηλεφωνο ρε φιλε να μας πει τι συμβαινει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...