Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, ELTASSOS είπε

Μεσα απο τα κυκλωματα μου εμαθα οτι 20 δεκ ο προμηθευτης θα παραδωσει ολες τις παραγγελιες οποτε υπολογιζω μεχρι χριστουγεννα να ειμαστε οκ....θα δειξει.

Και αν δεν θέλουμε το προϊόν αλλα να επιστραφούν τα χρήματα μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, ELTASSOS είπε

Μεσα απο τα κυκλωματα μου εμαθα οτι 20 δεκ ο προμηθευτης θα παραδωσει ολες τις παραγγελιες οποτε υπολογιζω μεχρι χριστουγεννα να ειμαστε οκ....θα δειξει.

ποια κυκλωματα και τι χαζομαρες ειναι αυτες.

1ον . Αν ισχυει οτι του εσκασε κανονι ο προμηθευτης του η τον καθυστερηση θα μπορουσε με ενα πολυ απλο email και με την αποδειξη παραγγελιας του στον προμηθευτη του να μας αποδειξει οτι οντως δεν φταιει αυτος αλλα ο προμηθευτης και να κανουμε λιγο υπομονη να ερθουν

2ον. Αν οντως απο τις 10 παραγγελιες την μερα χτυπησαν 150 και χασαν την μπαλα με ενα πολυ απλο μηνυμα στο site τυπου "λογω μεγαλου ογκο παραγγελιες ενδεχεται οι παραγγελιες σας να περασουν το προβλεπομενο χρονο παραδοσης" ετσι δεν θα ειχε τοσες ακυρωσεις παραγγελιων .

3ον. Εφοσον ειναι σωστος γιατι δεν εμφανιζεται και να σηκωσει τα τηλεφωνα και να εξηγησει τι συμβανει.

Δεν θελει πολυ μυαλο παιδια για να καταλαβουμε οτι η ιστορια βρωμαει και βρωμαει πολυ.Εμενα ολο αυτο με προμηθευτες μου ακουγεται σαν να θελει να κερδισει χρονο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

αυτο θα ισχυε αν το σκρουτζ εκανε την δουλεια αυτη και ειχε εσοδα απο διαφημισεις. ΔΕΝ ειναι ετσι απόσο γνωριζω. ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ για να μπεις στο σκρουτζ αρα υπάρχει συνεργασία. Δεν ειναι όλα τα καταστηματα στο σκρουτζ, κανει τον μεσάζοντα και της διαφήμισης αλλα και της πώλησης με το "καλάθι" που εβαλε προσφατα.

Και ποιος σου είπε ότι όλα τα directories είναι free και σώνει και καλά πρέπει να έχουν διαφημίσεις για έσοδα? Δεν σου δίνει απόδειξη το Σκρουτζ αλλα το καταστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, dancer είπε

Και ποιος σου είπε ότι όλα τα directories είναι free και σώνει και καλά πρέπει να έχουν διαφημίσεις για έσοδα? Δεν σου δίνει απόδειξη το Σκρουτζ αλλα το καταστημα

Τα του skroutz θα τα δούμε σύντομα μετά από τις καταγγελίες που γίνονται στον συνήγορο του καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, gothakos είπε

ποια κυκλωματα και τι χαζομαρες ειναι αυτες.

1ον . Αν ισχυει οτι του εσκασε κανονι ο προμηθευτης του η τον καθυστερηση θα μπορουσε με ενα πολυ απλο email και με την αποδειξη παραγγελιας του στον προμηθευτη του να μας αποδειξει οτι οντως δεν φταιει αυτος αλλα ο προμηθευτης και να κανουμε λιγο υπομονη να ερθουν

2ον. Αν οντως απο τις 10 παραγγελιες την μερα χτυπησαν 150 και χασαν την μπαλα με ενα πολυ απλο μηνυμα στο site τυπου "λογω μεγαλου ογκο παραγγελιες ενδεχεται οι παραγγελιες σας να περασουν το προβλεπομενο χρονο παραδοσης" ετσι δεν θα ειχε τοσες ακυρωσεις παραγγελιων .

3ον. Εφοσον ειναι σωστος γιατι δεν εμφανιζεται και να σηκωσει τα τηλεφωνα και να εξηγησει τι συμβανει.

Δεν θελει πολυ μυαλο παιδια για να καταλαβουμε οτι η ιστορια βρωμαει και βρωμαει πολυ.Εμενα ολο αυτο με προμηθευτες μου ακουγεται σαν να θελει να κερδισει χρονο

Εννοείται πως δεν υπάρχει δικαιολογία. Απλα πιθανόν να χεστηκαν πάνω τους με τόσες καταγγελιες.. αν δεν γινόταν όλο αυτο το σούσουρο δεν θα περνάμε ούτε την ζελατίνα απο το κουτί. Τώρα μπορει κάποιοι κατι να παρουν . Θα φανεί στο χειροκρότημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε τι έγινε, όταν πήγα απο το μαγαζί σήμερα, μου είπανε οτι εκεί ήταν 2 κοπέλες του μαγαζιού. Όταν έφτασα, την μια απο τις 2 κοπέλες, την είχε πάρει η αστυνομία και την πήγε στο τμήμα για να δώσει κατάθεση. Όταν επέστρεψε, μας είπε να τις δώσουμε τα στοιχεία μας,  τον αριθμό παραγγελίας και τον αριθμό λογαριασμού και πως εαν θέλαμε, θα μας επέστρεφε τα χρήματα μας. Μας ρώτησε επίσης και τι παραγγελία είχαμε κάνει για να δει αν έχει παραλάβει την παραγγελία μας. Εγώ της είπα τι είχα παραγγείλει, μου είπε οτι δεν το έχει λάβει ως τώρα και με ρώτησε αν ήθελα να περιμένω να λάβω την παραγελία μου όταν την παραλάβουν, της είπα ότι θέλω πίσω τα χρήματα μου. Μου είπε οτι θα τα καταθέσει σήμερα ή αύριο. Ειλικρινά δεν ξέρω τι συμβαίνει. Την ρώτησα γιατί συμβαίνει όλο αυτό, μου είπε οτι είχε ένα πρόβλημα με τον προμηθευτή και καθυστέρησαν να παραλάβουν. ΑΝ θέλετε την γνώμη μου, η κοπέλα εκτός απο φοβησμένη, νομίζω ήταν ειλικρηνής μαζί μας, μας είπε οτι ως τώρα, είχε λάβει ΚΑΠΟΙΕΣ απο τις παραγγελίες και οτι περίμενε να λάβει και τις υπόλοιπες. Δεν ξέρω τι να σας προτείνω. Εγώ προσωπικά θα είμαι ανακουφισμένος ΑΝ τελικά μου μπούνε τα χρήματα μου πίσω, καθώς ειλικρινά τις προηγούμενες ημέρες είχα πειστεί οτι απλά, έχασα τα χρήματα μου. Αν έπρεπε να διαλέξω μεταξύ απάτης ή απλής καθυστέρησης, κρίνοντας πάντα απο την κοπέλα και την πολύ σύντομη συνομιλία που είχαμε, θα έλεγα οτι απλά όντως κάτι καθυστέρησε, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΤΡΕΨΩ ΚΑΝΕΝΑΝ να αλλάξει απόφαση εαν είχε αποφασίσει να ζητήσει πίσω τα χρήματα του!!!! Εγώ τα ζήτησα πίσω!!! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να τα έχει παραγγείλει και να έχει φάει κρέμασμα από τον προμηθευτή του δεν είναι και απίθανο...
Θα μου πεις γιατί δεν ενημέρωσε και γιατί κρύβεται;
Ίσως γιατί δεν θέλει να ακυρώσει τις παραγγελίες γιατί δεν έχει να επιστρέψει τα λεφτά (τα έχει δώσει).

Εν πάση περιπτώση...εγώ γι αυτό δεν εμπιστεύομαι αγορές με παραγγελία!

Έχεις το προιόν; Πάρε τα λεφτά και φερ'το! Δεν το έχεις; Πάω αλλού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...