Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραγγελιες λογικα θα στειλουν μονο τα μικρης αξιας κινητα π δεν θα χουν και μεγαλη χασουρα. Οργανωμενο κύκλωμα. Εδω κανουν επιστροφη λιγοτερα. Τι παθανε στερεψε η πηγή.? 

1 λεπτό πριν, Nickatha15 είπε

Τα λεφτά πως στα έβαλε πίσω;

Μεσω i bank sto. E banking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

34 λεπτά πριν, geva1990 είπε

Σημερα απο οσους ημασταν εκει πριν πάρουν την κοπελα για καταθεση 2 ηταν οι τυχερόι που τους φανηξε επιστροφη. Τωρα τι να πω εγω καθε πρωί εκει ειμαι αυριο παλι τ ιδια

Θα έρθω κι εγώ αύριο πιθανότατα στις 12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα τα 380 τα κρατησε καβα μαλλον. Ελπιζω ενας ενας να περνει σειρα. αυριο Οσοι μπορουμε παλι εκει

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, geva1990 είπε

Σημερα απο οσους ημασταν εκει πριν πάρουν την κοπελα για καταθεση 2 ηταν οι τυχερόι που τους φανηξε επιστροφη. Τωρα τι να πω εγω καθε πρωί εκει ειμαι αυριο παλι τ ιδια

3 λεπτά πριν, geva1990 είπε

Παραγγελιες λογικα θα στειλουν μονο τα μικρης αξιας κινητα π δεν θα χουν και μεγαλη χασουρα. Οργανωμενο κύκλωμα. Εδω κανουν επιστροφη λιγοτερα. Τι παθανε στερεψε η πηγή.? 

Μεσω i bank sto. E banking

Εμενα τι με συμβουλευεις μα κάνω που έχω πάρει κινητό αξίας 550 ευρω;..λεφτά πίσω Η συνεχίζω την παραγγελία;....και αύριο είπαν ότι θα ξανά πάνε εκεί;

6 λεπτά πριν, Kleanthisrv είπε

τι ωρα θα πας αυριο ;

Τα λεφτά πως στα έβαλε πίσω;

Μόλις τώρα, geva1990 είπε

Εμενα τα 380 τα κρατησε καβα μαλλον. Ελπιζω ενας ενας να περνει σειρα αυριο. Οσοι μπορουμε παλι εκει

Θα είναι κάνεις αύριο εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jzago είπε

  Επέστρεψαν τα χρήματα σε κάποιον πίσω; 

Ναι σε μενα οχι ολα. Εγινε η αρχη ας πουμε

Αμα διαβασεις πιο πανω θα τα δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κινητό αξίας 290€ περιμένω πάντως. Τι συμβουλεύετε να περιμένω ειδοποίηση από κούριερ ή να κινηθώ μέσω τράπεζας για επιστροφή χρημάτων.   

1 λεπτό πριν, geva1990 είπε

Ναι σε μενα οχι ολα. Εγινε η αρχη ας πουμε

Αμα διαβασεις πιο πανω θα τα δεις

Οκ εύχομαι μα πάνε όλα καλά. Άρα να κινηθώ μέσω τράπεζας και μα μην περιμένω την ειδοποίηση από κούριερ όπως μου είπαν στο τηλέφωνο σήμερα το πρωί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα επιμείνω στην αμφισβήτηση συναλλαγής μέσω της τραπεζας. Περίμενα 4 εβδομάδες και οι άνθρωποι έπαιζαν κρυφτό. Τωρα ο, τι και να πουν έχασαν την αξιοπιστία τους. Και συνεχίζουν να μην απαντούν πουθενά.. 

Επεξ/σία από dsxls
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dsxls είπε

Εγώ θα επιμείνω στην αμφισβήτηση συναλλαγής μέσω της τραπεζας. Περίμενα 4 εβδομάδες και οι άνθρωποι έπαιζαν κρυφτό. Τωρα ο, τι και να πουν έχασαν την αξιοπιστία τους. Και συνεχίζουν να μην απαντούν πουθενά.. 

ετσι και εγω . Καλιο να περιμενω 2 μηνες απο την τραπεζα να παρω τα χρηματα μου πισω παρα να ανοιξω κανα κουτι και να εχει μεσα κανα σαπουνι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι να περιμενω μέχρι αύριο και μετά βλέπω αν θα στείλω την φόρμα αμφισβήτησης συναλλαγής στη τράπεζα μου. Έτσι και αλλιώς δεν μου έχει στείλει ακόμα τη φόρμα αμφισβήτησης η οποία κάνει μία μέρα μου είπαν να σταλεί. Όποτε αύριο θα την έχω στο mail μου 

4 λεπτά πριν, dsxls είπε

Εγώ θα επιμείνω στην αμφισβήτηση συναλλαγής μέσω της τραπεζας. Περίμενα 4 εβδομάδες και οι άνθρωποι έπαιζαν κρυφτό. Τωρα ο, τι και να πουν έχασαν την αξιοπιστία τους. Και συνεχίζουν να μην απαντούν πουθενά.. 

 

1 λεπτό πριν, gothakos είπε

ετσι και εγω . Καλιο να περιμενω 2 μηνες απο την τραπεζα να παρω τα χρηματα μου πισω παρα να ανοιξω κανα κουτι και να εχει μεσα κανα σαπουνι

Αν έχει μέσα σαπούνι όπως λες τι αλλάζει;

δεν μπορείς πάλι να κανείς αίτηση αμφισβήτησης  συναλλαγής στη τράπεζα; χάνεις αυτό το δικαίωμα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δηλαδη τι αλλο χρειαζεται για να καταλάβετε οτι υοαρχει σοβαρο πρόβλημα. Εννοείται να μην περιμενετε κινητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, jzago είπε

Και εμένα πάντως με πήρε σήμερα το πρωί γύρω στις 12 μια κοπέλα και μου είπε ότι το κινητό που έχω παραγγείλει το έστειλαν σήμερα και ότι μέχρι το απόγευμα λογικά θα έχω μήνυμα από το κούριερ σχετικά με το πότε θα γίνει η παράδοση. Προς το παρών δεν έχω λάβει κάποιο μήνυμα. 
Σε έλεγχο που έκανα στη παραγγελία μου μέσα από το site τους πράγματι η κατάσταση της παραγγελίας έχει αλλάξει και γράφει ότι «στάλθηκε» ενώ μέχρι εχθές έλεγε  «επεξεργάστηκε». Αν είναι όλο αυτό απάτη τι λόγο θα είχαν να πάρουν τηλέφωνο και να ειδοποιήσουν;

Εγώ την αγορά την έκανα με πιστωτική mastercard στις 29-11 καθώς το προϊόν το είχα στο καλάθι αρκετές μέρες(νομίζω από τις 22 του μήνα) και απλά περίμενα μήπως υπάρξει κάποια καλύτερη τιμή λόγω Black Friday. 

Πιστεύετε ότι δεν πρέπει να παραλάβω και ότι υπάρχει κίνδυνος να μην έχει τηλέφωνο μέσα στο δέμα;

 Αν πω στον κούριερ να ανοίξω μπροστά του το δέμα πριν παραλάβω δεν θα δεχτεί ; 
Αν πάω ο ίδιος να παραλάβω από τη μεταφορική και το ανοίξω εκεί γίνεται; 

Τέλος πάντων αν παραλάβω και δεν είναι αυτό που πρέπει μετά μπορώ να κάνω αίτηση για επιστροφή χρημάτων από τη τράπεζα λόγω απάτης;

Κατα την γνώμη μου επρεπε να ζητήσεις ακύρωση παραγγελίας και τα λεφτά σου πίσω. Και το σωστό κινητό να σου στείλουν αν χτυπά ξύλο βγάλει κάποιο πρόβλημα ;; Πιστεύεις θα μπορέσεις να συνεννοηθείς με αυτούς ;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jzago είπε

Εγώ σκέφτομαι να περιμενω μέχρι αύριο και μετά βλέπω αν θα στείλω την φόρμα αμφισβήτησης συναλλαγής στη τράπεζα μου. Έτσι και αλλιώς δεν μου έχει στείλει ακόμα τη φόρμα αμφισβήτησης η οποία κάνει μία μέρα μου είπαν να σταλεί. Όποτε αύριο θα την έχω στο mail μου 

Αν έχει μέσα σαπούνι όπως λες τι αλλάζει;

δεν μπορείς πάλι να κανείς αίτηση αμφισβήτησης  συναλλαγής στη τράπεζα; χάνεις αυτό το δικαίωμα ;

νομιζω πως καθως η τραπεζα μου μου ειπε οτιδηποτε μου στειλει η συγκεκριμεννη εταιρεια να μην το αποδεχτω γιατι ακυρωνεται η αμφισβητηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι μηνυση οσοι μπορουν να κινητοποιηθουν. Χωρις πιεση δε γινεται κατι εχω εποικινωνια με. Ποσο κοσμο  και δεν υπάρχει ανταπόκριση. Και σας το χω πει απο την αρχη εγω προσωπικα ασχολουμαι ολη μερα με αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, PopiAlba είπε

Κατα την γνώμη μου επρεπε να ζητήσεις ακύρωση παραγγελίας και τα λεφτά σου πίσω. Και το σωστό κινητό να σου στείλουν αν χτυπά ξύλο βγάλει κάποιο πρόβλημα ;; Πιστεύεις θα μπορέσεις να συνεννοηθείς με αυτούς ;; 

Σε αυτό έχεις δίκιο. Όποτε δεν θα παραλάβω μάλλον 

Επεξ/σία από jzago
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...