Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, BladeRunner είπε

Μην το βλέπεις έτσι. Έχω κερδίσει πολλές υποθέσεις με αντίπαλο Τράπεζες για καταχρηστικούς όρους.

Αν ασχοληθείς σοβαρά, δεν νομίζω ότι το Σκρουτζ είναι πιο δυνατό από τα Τραπεζικά Ιδρύματα.

Σε κάθε περίπτωση η ΔΕΣΠΟΖΟΥΣΑ ΘΕΣΗ που έχει στην αγορά, ουσιαστικά το μονοπώλειο του εμπορικού μεσάζοντα, δεν το εξασφαλίζει το ιδιωτικό κειμενάκι του που έχεις ηλεκτρονικά υπογάραψει.

Να σοβαρευτούν!

Άκου βάζει ό,τι μαγαζί γίνεται σε μια μέρα στη λίστα του....

ΕΕ ναι ,χαζος ειναι να μην βαλει,50 ευρω την ημερα παιρνει απο μαγαζια που εχουν πολυ επισκεψιμοτητα καθε μερα ,αλλοι λογο πολλοων κλικ του δινουν και 150 την ημερα ,ειναι τρομακτικο το ποσο που παιρνει.Καποτε ηταν τσαμπα,πλεον χρεωνει 10 λεπτα του ευρω το ΚΛΙΚ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, dancer είπε

το σκρουτζ ειναι ενα directory πολυ απλα. το οτι εσυ επιλεγεις να το χρησιμοποιησεις και να αγορασεις απο το πιο φθηνο μαγαζι που θα βρεις ειναι δικο σου θεμα. Μια κομπινα δεν στεινεται ενα μηνα πριν αλλα καιρο πριν. Σιγα να μην κανει κραταει και βιομετρικα στοιχεια. Οι οροι του σκρουτζ ειναι οτι και του ινσομνια αμα τους διαβασεις. Απλα μπορεις να χρησιμοποιεις το σκρουτζ και το καθε site συμβουλευτικα και οχι ως μονοδρομο, δηλαδη αμα κανω νημα εδω μεσα για τεχνικη εργασια και ακουσω την εξυπναδα που θα μου γραφει ο καθενας και παρω φωτια στο σπιτι θα φτιαει το ινσομνια? ΕΛΕΟΣ δηλαδη με τη λογικη οτι φταιει καποιος αλλος.

Τα νομικά δεν λειτουργούν έτσι φίλε μου, με απλουστεύσεις καφενείου.

Δεν φταις έσυ, αυτό ειναι το common sense σου και δεν έχεις άδικο.

όμως το σκρουτζ έχει ευθύνες που τις εξήγησα επιγραμματικά.

Επίσης τι βιομετρικά μου λες, με ένα κλικ βλέπεις πόσο καιρό έχει στηθεί το μαγαζάκι.

Σου ξαναλέω, δεν είναι έτσι.

Επεξ/σία από BladeRunner
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλεσαν σήμερα από το τηλέφωνο 210-5562463 στις 12¨30 για να μου παραδώσουν την παραγγελία αύριο ή μεθαύριο αφού έχουν περάσει 17 εργάσιμες μέρες. Αρνήθηκα και μου είπαν να τους δώσω τραπεζικό λογαριασμό για να βάλουν τα χρήματα πίσω. Έχω πληρώσει με πιστωτική κάρτα από 23/11/2019 και έκανα σήμερα νωρίς το πρωί πριν με καλέσουν αμφισβήτηση συναλλαγής.
Θα ακολουθήσει καταγγελία στο αστυνομικό τμήμα και οποιαδήποτε άλλη νόμιμη ενέργεια προβλέπεται.

   
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

ΕΕ ναι ,χαζος ειναι να μην βαλει,50 ευρω την ημερα παιρνει απο μαγαζια που εχουν πολυ επισκεψιμοτητα καθε μερα ,αλλοι λογο πολλοων κλικ του δινουν και 150 την ημερα ,ειναι τρομακτικο το ποσο που παιρνει.Καποτε ηταν τσαμπα,πλεον χρεωνει 10 λεπτα του ευρω το ΚΛΙΚ

Ακριβώς. 

Μιλάμε για καλή πίστη, χρηστά ήθη, καλόπιστες συναλλαγές κτλ.

Έχει πολύ πράγμα η υπόθεση σκρουτζ.

Έχει δεσπόζουσα θέση στην αγορά και σαν ενδιάμεσος σε καθοδηγεί.

Έχει τις ίδιες ευθύνες με έναν μεσίτη σε ακίνητα για να σας το πω πιο απλά.

Αν σε βάλει ο μεσίτης να υπογράψεις ότι δεν φέρει ευθύνη με ενα ιδιωτικό του κειμενάκι, εσείς νομίζετε ότι αυτό είναι νομικά δεσμευτικό?

Προχωράμε.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

πιστευω ολοι θελουνε το vfm τους .. το οτι την πατησανε ποιος φταιει ειναι μεγαλη ερωτηση.. φτιαει ο καταναλωτης? φταει το μαγαζι? φταιει το σκρουτζ? φταινε οι μεγαλες αλυσιδες που βαρανε τις τιμες ? φταινε οι πολιτικοι που μας εχουν σκισει και ψαχνουμε το πιο οικονομικο ? 

Κατανοώ το πόνο των εξαπατημένων,άλλα αυτό που φταίει είναι ότι είναι τσιπηδες. Όταν πας να πάρεις iphone απο τον μαστροπαρλεπο της Ελευσίνας που πουλάει φτηνότερα από όλους φταις.Το ότι φταίει η οικονομική δυσπραγια και αυτό άκυρο είναι. Αν είσαι μεροκαματιαρης μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου με ένα xiaomi των 150 από τα media η το e-shop(σαν παράδειγμα). Δεν νομίζω οι κάτοχοι iphone των χιλίων ευρώ να είναι τίποτα μπατηρακια που δεν βγάζουν την βδομάδα και θα σωνόντουσαν από το κέρδος 50 ευρώ. Μακάρι να πάρετε τα λεφτά σας πίσω και να μείνει μόνο μια κακή ανάμνηση.

Επεξ/σία από Apaleytos80
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Panagiwths_v είπε

Φίλε μου, εσυ πας ή έχεις πάει προς τα εκεί;

Ο κύριος με τις φωτογραφίες που ήταν εκεί; Έχει κάποιο νέο; Εσυ φίλε μου που είπες ότι θα πας έχεις πάει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Panagiwths_v είπε

Ο κύριος με τις φωτογραφίες που ήταν εκεί; Έχει κάποιο νέο; Εσυ φίλε μου που είπες ότι θα πας έχεις πάει; 

Είπε ότι έμενε από μπαταρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες είναι άκυρο, δεν έχει να κάνει με το ποσό της συναλλαγής, αλλά με το ότι σε πιάνουν κορόιδο και πετάς τα λεφτά σου. Πίστεψε με, μπορεί να είμαι από τις τυχερές που κλαίω μόνο 180,00 ευρώ, αλλά δεν παύει να πονάει το όλο γεγονός... Οπότε όλοι όσοι μας θεωρούν χαζούς και ότι είμαστε τσίπιδες ας μπουν να ρίξουν χολή σε κανένα άλλο forum και να μας αφήσουν στον πόνο μας...

Και εύχομαι να είναι όλοι τόσο έξυπνοι όσο θεωρούν και να μην πιαστούν ποτέ κορόιδο... Ούτε και για 1,00€...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Ioanna9666 είπε

Ενταξει παιδια μην αγχωνεστε. Θα παραλαβουμε τις πετρουλες μας 😂

Capture.PNG

εγω δεν θα δεχτω οτι και να μου στειλουν παρα μονο επιστροφη χρηματων. Ακομα και μια στο τρις να ισχυει αυτο και να μου στειλουν το τηλεφωνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
41 minutes ago, BladeRunner said:

Ακριβώς. 

Μιλάμε για καλή πίστη, χρηστά ήθη, καλόπιστες συναλλαγές κτλ.

Έχει πολύ πράγμα η υπόθεση σκρουτζ.

Έχει δεσπόζουσα θέση στην αγορά και σαν ενδιάμεσος σε καθοδηγεί.

Έχει τις ίδιες ευθύνες με έναν μεσίτη σε ακίνητα για να σας το πω πιο απλά.

Αν σε βάλει ο μεσίτης να υπογράψεις ότι δεν φέρει ευθύνη με ενα ιδιωτικό του κειμενάκι, εσείς νομίζετε ότι αυτό είναι νομικά δεσμευτικό?

Προχωράμε.

Με αυτή την απλούστευση όμως στη λογική γενικότερα, μπορούμε να κάνουμε και μήνυση στις εταιρείες πληροφοριών καταλόγου που φιλοξενούσαν τα στοιχεία του καταστήματος! :)

Επίσης επειδή δεν γνωρίζω λεπτομέρειες, γνωρίζει κανείς με σιγουριά από πότε λειτουργεί το συγκεκριμένο κατάστημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...