Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, gothakos είπε

και γιατι δεν βαζουν εναν χριστιανο στο τηλεφωνο ρε φιλε να μας πει τι συμβαινει

ε γιατι ειναι κλασικη λιγο μεθοδος αρκετων καταστηματων οχι ομως σε τοσο μεγαλο φασμα αλλα 1-2 μερες ..αντι ν σου λενε σε 4 μερες θα ρθει.. σου λενε αυριο - αυριο ε τις φαγαμε τις μισες ερχετε μετα κ ολο καλα..τελος παντων  ολα υποθεςσεις ειναι θα δουμε... 

προσωπικα εγω για πραγματα υπολογιστων οπως cpu,gpu κλπ κ καποια gadgets+ smartphones δεχομαι οτι μπορει ν παει μεχρι και 20-25 εργασιμες .. λογο οτι πολλα μαγαζια δν εχουν στοκ και παραγγελνουν οσα χρειαζονται.. 

τβρα αυτο το μαγαζι που ειπανε 1000+ ατομα και τζιροσ 2-3 μυρρια εαν ηταν ενα οικογενειακο που απλα εβγαζε μεροκαματο θα επαθε black out τα εχασε ...

ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΗΣ ΑΠΑΤΗΣ ΑΚΟΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ απλα υποθεσεις κανουμε.. παντως γενικα μην φοβαστε οπως λεει κ το παλικαρι πιοπανω.. λεφτα δν χανεις θα τα παρεις ...

Επεξ/σία από pasxaliskar
ξεχασα λεξη
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χθες είχα γράψει αυτό(Παιδιά μόλις ήρθα από την τράπεζα μέχρι κ την ώρα που έφυγα από την τράπεζα 13:30 η εταιρεία κάνει συναλλαγές κανονικά σε προμηθευτές και έχει χρήματα στον λογαριασμό δεν τα σήκωσε(για την ώρα) μίλησε ο τραπεζικός με τον προϊστάμενο της τράπεζας στο Κολωνάκι καθώς εκεί κάνει συναλλαγές ο οποίος του επιβεβαίωσε ότι πάει από κει ο τύπος κ κανονικά λειτουργεί πήγε κ την Παρασκευή επίσης του είπε ότι έχει...) 

Θα συμφωνήσω ότι δεν είναι εύκολο να φύγει ίσως να ήθελε να φύγει αλλά δεν τα σκέφτηκε όλα . Πάντως και σήμερα έκανε συναλλαγές και πήγε κανονικά στην τράπεζα. Τι να πω μακάρι να μην χάσουμε τα λεφτά άσχετα που δεν είμαι αισιόδοξος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπαρχει κατι νεότερο απο το παλικαρι που πηγε στο καταστημα παντως ας μας γραψει.. Αν πηραν τα λεφτα τους απο το κατάστημα πρεπει να παμε εκει, για οσους απο εμας τουλ αξιζει ο κοπος οικονομικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ctct είπε

Αν υπαρχει κατι νεότερο απο το παλικαρι που πηγε στο καταστημα παντως ας μας γραψει.. Αν πηραν τα λεφτα τους απο το κατάστημα πρεπει να παμε εκει, για οσους απο εμας τουλ αξιζει ο κοπος οικονομικα. 

Εχει γράψει φίλος στο γκρουπ τους στο φεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ctct είπε

Αν υπαρχει κατι νεότερο απο το παλικαρι που πηγε στο καταστημα παντως ας μας γραψει.. Αν πηραν τα λεφτα τους απο το κατάστημα πρεπει να παμε εκει, για οσους απο εμας τουλ αξιζει ο κοπος οικονομικα. 

εαν οντως δν ειναι μουφα τελικα και οντως απλα ειναι ερασιτεχνες πιστευω δν θα μπορεσυον να δωσουν ολα τα λεφτα πισω εαν  εχουν πληρωσει καποιο αποθεμα να ρθει για παραγγελίες.. 

και σιηουρα θα το τρεξουν να σας στειλουν τα κινητα για να γλιτωσουν επιστροφες..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα ξαναγράψει στην αρχή του νήματος. αυτός που έχει το κατάστημα δεν είναι φτωχαδάκι, πλούσιος είναι και συνήθως πήγαινε απόγευμα στο κατάστημα γιατί είχαν παραλαβές. συνήθως κατά τις 18.30. το ξέρω γιατί περνάω από εκεί αρκετές φορές κάθε εβδομάδα. τις τελευταίες 10 ημέρες βέβαια δεν βλέπω ούτε το αυτοκίνητο ούτε την κίνηση με παραλαβές. την τελευταία παραλαβή την είχα δει πριν καμιά 15αριά ημέρες. μπορεί να έτυχε, δεν ξέρω αλλά τόσα παράπονα δεν είναι λογικό να υπάρχουν. ούτε μία ενημέρωση έστω στα email. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, james01gr είπε

είχα ξαναγράψει στην αρχή του νήματος. αυτός που έχει το κατάστημα δεν είναι φτωχαδάκι, πλούσιος είναι και συνήθως πήγαινε απόγευμα στο κατάστημα γιατί είχαν παραλαβές. συνήθως κατά τις 18.30. το ξέρω γιατί περνάω από εκεί αρκετές φορές κάθε εβδομάδα. τις τελευταίες 10 ημέρες βέβαια δεν βλέπω ούτε το αυτοκίνητο ούτε την κίνηση με παραλαβές. την τελευταία παραλαβή την είχα δει πριν καμιά 15αριά ημέρες. μπορεί να έτυχε, δεν ξέρω αλλά τόσα παράπονα δεν είναι λογικό να υπάρχουν. ούτε μία ενημέρωση έστω στα email. 

τεσπα.. μακαρι να πανε για τον καθενα ολα καλα εν οψη εορτων και να μην ειναι μεσα στο αχνος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γραψαν στην ομάδα στο fb: Λοιπόν μόλις γύρισα από το ΑΤ Ελευσίνας. Συνήθως δεν γράφω σε γκρουπ αλλά σέβομαι ότι πολλής κόσμος δεν μπορεί να είναι εδώ για να μάθει τι γίνεται. 
Σήμερα στο μαγαζί ήταν δυο κοπέλες. 
Τη μια την πήραν για κατάθεση στο τμήμα. 
Η άλλη έχει κλειστεί μέσα και δεν ανοίγει σε κανέναν. 

Στο αστυνομικό τμήμα, βγήκε ένας αστυνομικός και μας είπε πως η κοπέλα κατέθεσε τα εξής: 
Το μαγαζί λειτουργούσε κανονικά μέχρι και περίπου είκοσι μέρες πριν. Γενικά έπαιρναν παραγγελίες 15-20 τη μέρα και ξαφνικά εκτοξεύθηκε στις 150+ την ημέρα, οπότε και δεν μπορούσαν να τις διαχειριστούν. Επίσης η κοπέλα κατέθεσε ότι ο προμηθευτής έχει να εμφανιστεί 17 ημέρες. Παλαιότερα δούλευαν 5 άτομα και τώρα δουλεύουν μόνο 2. 

Ο αστυνόμος επίσης μου είπε ότι δεν μπορούν να συλλάβουν τον ιδιοκτήτη επειδή έχει αργήσει τις παραγγελίες. Μας πρότεινε να πάμε να κάνουμε μήνυση στο ΑΤ της περιοχής μας και ότι τα ΑΤ μεταξύ τους θα μαζέψουν τις μηνύσεις σε μια υπόθεση. 

—-

Απέξω από το μαγαζί ήταν περίπου 10-15 άτομα και κάποιοι πήγαν στο ΑΤ για κατάθεση. 

Σήμερα το πρωί πήραν τα λεφτά τους σίγουρα 3 άτομα εκ των οποίων 2 με τραμπουκισμούς. Άλλοι 2 είχαν το αποδεικτικό της επιστροφής χωρίς να έχουν μπει ακόμα τα λεφτά. 

ΥΓ. Απλά ενημερώνω από ευγένεια για τους ανθρώπους της επαρχίας. Δεν είμαι εδώ για να κρίνω τις επιχειρηματικές κινησεις της εταιριας ούτε τις κινησεις της αστυνομιας. Δεν ξέρω κάτι παραπάνω. Ευχαριστώ.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΦΑΓΑ 700..

ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΦΠΑ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΔΙΑΡΚΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ (ΑΠΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΑ ΒΕΒΑΙΑ) ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ..ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΟΚ ΒΑΛΕ ΜΑΣ ΤΟ ΧΡΗΜΑ..  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dancer είπε

το σκρουτζ ειναι ενα directory πολυ απλα. το οτι εσυ επιλεγεις να το χρησιμοποιησεις και να αγορασεις απο το πιο φθηνο μαγαζι που θα βρεις ειναι δικο σου θεμα. Μια κομπινα δεν στεινεται ενα μηνα πριν αλλα καιρο πριν. Σιγα να μην κανει κραταει και βιομετρικα στοιχεια. Οι οροι του σκρουτζ ειναι οτι και του ινσομνια αμα τους διαβασεις. Απλα μπορεις να χρησιμοποιεις το σκρουτζ και το καθε site συμβουλευτικα και οχι ως μονοδρομο, δηλαδη αμα κανω νημα εδω μεσα για τεχνικη εργασια και ακουσω την εξυπναδα που θα μου γραφει ο καθενας και παρω φωτια στο σπιτι θα φτιαει το ινσομνια? ΕΛΕΟΣ δηλαδη με τη λογικη οτι φταιει καποιος αλλος.

αυτο θα ισχυε αν το σκρουτζ εκανε την δουλεια αυτη και ειχε εσοδα απο διαφημισεις. ΔΕΝ ειναι ετσι απόσο γνωριζω. ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ για να μπεις στο σκρουτζ αρα υπάρχει συνεργασία. Δεν ειναι όλα τα καταστηματα στο σκρουτζ, κανει τον μεσάζοντα και της διαφήμισης αλλα και της πώλησης με το "καλάθι" που εβαλε προσφατα.

Επεξ/σία από basilis_k6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα απο τα κυκλωματα μου εμαθα οτι 20 δεκ ο προμηθευτης θα παραδωσει ολες τις παραγγελιες οποτε υπολογιζω μεχρι χριστουγεννα να ειμαστε οκ....θα δειξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ELTASSOS είπε

Μεσα απο τα κυκλωματα μου εμαθα οτι 20 δεκ ο προμηθευτης θα παραδωσει ολες τις παραγγελιες οποτε υπολογιζω μεχρι χριστουγεννα να ειμαστε οκ....θα δειξει.

Σκληρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...