Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, geva1990 είπε

Εγω γραφω απο τη πρωτη μερα εδω φιλε. Αλλα. Κανενας δεν μ ακουει

Αδερφέ αυτό που είπες είναι το πιο σημαντικό. Οι άνθρωποι υπέκλεψαν τα στοιχεία των καρτών μας και έκαναν συναλλαγές με αυτές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αναφορά σε κείμενο

 

Βασικά πιστεύω ότι κάποια κινητά θα τα στείλει για ξεκάρφωμα και τα υπόλοιπα, τα ακριβά δηλαδή θα είναι κλόνοι, απομιμήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dsxls είπε

Αδερφέ αυτό που είπες είναι το πιο σημαντικό. Οι άνθρωποι υπέκλεψαν τα στοιχεία των καρτών μας και έκαναν συναλλαγές με αυτές. 

Μόνο εάν έδωσε κάποιος τα στοιχεία της κάρτας του στο τηλέφωνο.
Αλλά σε κάθε περίπτωση, έλεγχο των κινήσεων του λογαριασμού της τράπεζας ή της κάρτας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και άντε να αποδείξεις ότι δεν παρέλαβες κινήτο Iphone 11 pro π.χ. που και οι κλόνοι τον ίδιο τίτλο έχουν, γενικώς καμμία εμπιστοσύνη. Από την αρχή ήταν λάθος το πράγμα. Κάποιοι έξυπνα ανέφεραν πως το πιο ασφαλές είναι να μην παραλάβεις το δέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, kostpap είπε

Μόνο εάν έδωσε κάποιος τα στοιχεία της κάρτας του στο τηλέφωνο.
Αλλά σε κάθε περίπτωση, έλεγχο των κινήσεων του λογαριασμού της τράπεζας ή της κάρτας. 

Εγώ προσωπικά δεν έδωσα απολύτως τίποτα. Η συναλλαγή έγινε στο σαιτ με λουκετάκι και http. Όμως η τράπεζα δεν μου απέκλεισε την πιθανότητα να έγινε η υποκλοπή σε αυτή τη συναλλαγή. Αλλά αν υπάρχουν περιστατικά με αγορά ειαητηριων για Ινδίες τότε υπάρχει θέμα.. Ο λογαριασμός μου προς το παρόν δεν έχει ύποπτη συναλλαγή αλλά ειναι νωρίς. Χτες μου την απενεργοποιησαν. Ίσως σκάσει τις επόμενες ημέρες. Ελπίζω οχι

Επεξ/σία από dsxls
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστόσο στο σάιτ τους δεν μου.εμφανίζει την παραγγελία μου πιθανότατα επειδή δεν έχω δημιουργήσει λογαριασμό...αν κάνω ακύρωση πως την κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, jzago είπε

Τι να πω. Θα περιμενω μέχρι και αύριο. Έτσι και αλλιώς η αίτηση από τη τράπεζα αύριο θα μου σταλεί στο mail μου. Επίσης πήγαινε να ελέγξεις την κατάσταση της παραγγελίας σου μέσα από το site τους. Εμένα άλλαξε σε «στάλθηκε»

8E2FAAB3-7F11-4953-9CAB-165F37C1786E.png

αν επιτρεπεται ποιο κινητο ειχες παρει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύμφωνα με όσα έχει πει,
Iphone7 

5 λεπτά πριν, gothakos είπε

αν επιτρεπεται ποιο κινητο ειχες παρει?

 

Επεξ/σία από kostpap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ρωτήθηκα προσωπικά από τον geva1990, και επειδή θα το έχω βάρος στη συνείδησή μου, ως προς το νόημα όσων έγραψα. Προηγουμένως έγραψα ότι από την σύντομη συνομιλία που είχα με την κοπέλα του καταστήματος, μου φάνηκε ειλικρινής λέγοντας μου ότι είχε πρόβλημα με τον προμηθευτή. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σας πω ρε παιδιά. Η όλη φάση μυρίζει απάτη. Πολύ απλά μπορεί η ίδια ( η κοπέλα που συνομίλησα)   να μην είχε καμία σχέση με όλο αυτό. Σε κάθε περίπτωση δεν μετανιώνω ούτε στιγμή που ζήτησα πίσω τα χρήματα μου. Ίσως  όντως υπάρχει  η πιθανότητα να σας δώσουν σωστά την παραγγελία σας για όσους το πιστέψουν. Η μέχρι τώρα εμπειρία μου με το κατάστημα δεν μου επιτρέπει να έχω τέτοιες απαιτήσεις. Τουλάχιστον ας επιστρέψουν τα χρήματα σε όσους το επιθυμούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jzago είπε

Είπαμε το IPhone 7. Έχει όμως κάποια σημασία το μοντέλο ;

ναι. γιατι μπορει να συμβαινει αυτο που ειπε καποιος αλλος πιο πριν. Οτι στελνουν πρωτα τα φθηνα κινητα και ας ειναι πολυ πιο αργα η παραγγελια. Εμενα οπως σου ειπα ειναι η 4087 ενω εσενα 6000 κατι. Εγω πηρα το iphone 11 και δεν εχω καμια ενημερωση

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ  που ζήτησα επιστροφή ενώ λειτουργούσε το κατάστημα μου είπανε σε 2-3  εργάσιμες θα μπούνε στον λογαριασμό μου αλλά δεν μου ζητήσαν  πότε το  iban μου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...