Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, zestoulis είπε

για να το λες ετσι θα ειναι, ξερεις αν η μηνηση ειναι δωρεαν ή πληρωνουμε καποιο παραβολο γιατι θυμαμαι παλια ηταν 100 ευρω, ισχυει το ιδιο ακομη ?

50

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, geva1990 είπε

Να σ δωσω ενα παραδειγμα για να δειτε οτι λετε ανακριβειες. Για αγορα στην ελλαδα π. Χ to iPhone 11 pro 256 1050 ευρω που το εχει το a mobile δεν το περνεις στην ελλαδα ουτε χωρις τον φπα. Εκτος και αν τα κανει εισαγωγη απο κανα μπαχρειν. Οπότε αυτα π λετε για φπα δεν εχουν βαση. 

Το 1050€ είναι τιμή εντελώς ψεύτικη για να μαζέψει λεφτά. 

Μιλάω για τα πιο φτηνά σκρουτζομαγαζα που το έχουν 200€ κάτω από τις μεγάλες αλυσίδες. 

ΔΕΝ σου κάνει εντύπωση που όλοι έχουν παράπονα που δεν δίνουν τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ; 

Και εννοείται ο τύπος είναι κατάπτυστος γιατί κλέβει όλους μας είτε απευθείας είτε πλαγίως μέσω φπα φόρων κλπ

 

 

Επεξ/σία από karaLRS
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, karaLRS είπε

Το 1050€ είναι τιμή εντελώς ψεύτικη για να μαζέψει λεφτά. 

Μιλάω για τα πιο φτηνά σκρουτζομαγαζα που το έχουν 200€ κάτω από τις μεγάλες αλυσίδες. 

ΔΕΝ σου κάνει εντύπωση που όλοι έχουν παράπονα που δεν δίνουν τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ

1 λεπτό πριν, karaLRS είπε

Το 1050€ είναι τιμή εντελώς ψεύτικη για να μαζέψει λεφτά. 

Μιλάω για τα πιο φτηνά σκρουτζομαγαζα που το έχουν 200€ κάτω από τις μεγάλες αλυσίδες. 

ΔΕΝ σου κάνει εντύπωση που όλοι έχουν παράπονα που δεν δίνουν τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ; 

 

Σου έθεσα ενα συγκεκριμενο παρσδειγμα που κανεις μπαμ το συγκεκριμενο κινητο π σ ανεφερα έχει 1300ευρω χαμηλοτερη τιμη στο σκρουτζ και το a mobile  το εχει 1050.και λεω δεν τιθεται θεμα φπα γιατι πολυ απλα ειναι απατη και μονο απατη και τπτ αλλο. Ο τυπος θελει να εξαπατησει κοσμο οχι να βγαλει τον φπα απο το κρατος. Ωρες ωρες γραφω και νομιζω οτι μιλαω σε τοιχο. Τοσο περιεργα δλδ τ γραφω και δεν καταλαβαινομαστε. 

4 λεπτά πριν, PopiAlba είπε

Εγω δεν πλήρωσα τπτ 

Δωρεαν ειναι η μηνυση. Να αλλο ενα πραγμα π γραφω απο τη πρωτη μερα και λεω ειναι δωρεαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, geva1990 είπε

Εσυ αυτο καταλαβες.?ωραιος.δεν συνεχιζω βγαλτε ακρη μονοι σας πειτε εδω οτι γουσταρετε

Φίλε μου συγνώμη αν κατάλαβα λάθος...

έγραψες κατά λέξη αυτό :

"Και επισης κατι ακομα π ξεχασα να πω ηρθαν δυο τυποι εκει π. Πληρωσαν την παραγγελια μεσω καρτας. Και απο τα στοιχεια της καρτας τους που δωσανε στην a mobile κλεισανε εισητηρια για ινδια. Αυτο το λεω σε οσους μυραστικατε μαζι τους τα προσωπικα σας δεδομενα "

"Τι δεν καταλαβες φιλε. Εδωσε τα στοιχεια της καρτας και τον 3ψηφιο απο πισω. Και κλεισανε εισητηρια για ινδια."

Εκτός και αν εγώ δεν ξέρω να διαβάζω ελληνικά ή εσύ δεν ξέρεις να γράφεις αυτό καταλαβαίνω ναι :

ηρθανε 2 τύποι εκει πληρωσαν την παραγγελία τους με κάρτα , αυτό συνήθως γίνεται με φυσικό POS by the way δεν δίνεις την κάρτα στον οποιον , ουτε του την λες , ούτε του δίνεις το cvv (που απαιτείται για να κλείσεις εισητήρια σε οποιαδήποτε online συναλλαγή και μετά έκλεισαν αυτοί εισητήρια για Ινδία...

Δια της ατόπου εκτός και αν το έκαναν μπροστά , δεν γίνεται κατανοητό πως εσύ το ξέρεις οτι έκλεισαν εισητήρια με κάρτα άλλου. Εκτός και αν ήθελες να πεις κάτι διαφορετικό.

 

 

 

 

9 λεπτά πριν, zestoulis είπε

για να το λες ετσι θα ειναι, ξερεις αν η μηνηση ειναι δωρεαν ή πληρωνουμε καποιο παραβολο γιατι θυμαμαι παλια ηταν 100 ευρω, ισχυει το ιδιο ακομη ?

Είναι εντελώς δωρεάν σε ένα οποιοδήποτε αστυνομικό τμήμα από όσο ενημερώθηκα και εγώ σήμερα. Το λένε και πολλοί εδώ μέσα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geva1990 είπε

Σου έθεσα ενα συγκεκριμενο παρσδειγμα που κανεις μπαμ το συγκεκριμενο κινητο π σ ανεφερα έχει 1300ευρω χαμηλοτερη τιμη στο σκρουτζ και το a mobile  το εχει 1050.και λεω δεν τιθεται θεμα φπα γιατι πολυ απλα ειναι απατη και μονο απατη και τπτ αλλο. Ο τυπος θελει να εξαπατησει κοσμο οχι να βγαλει τον φπα απο το κρατος. Ωρες ωρες γραφω και νομιζω οτι μιλαω σε τοιχο. Τοσο περιεργα δλδ τ γραφω και δεν καταλαβαινομαστε. 

Δωρεαν ειναι η μηνυση. Να αλλο ενα πραγμα π γραφω απο τη πρωτη μερα και λεω ειναι δωρεαν. 

Μα το ίδιο λέμε. Οι τιμές του είναι εξωπραγματικες αυτές τις μέρες για να πάρει παραγγελίες και δεν βγαίνει ούτε χωρίς ΦΠΑ.. Πριν 1 μήνα δεν το είχε 1050 αλλά στην κλασσική τιμή των 1250€.

Πέρασε από το θέμα με το τιμολόγιο με τα σκρουτζομαγαζα και θα δεις τι φαγοπότι γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, theavenger2 είπε

Φίλε μου συγνώμη αν κατάλαβα λάθος...

έγραψες κατά λέξη αυτό :

"Και επισης κατι ακομα π ξεχασα να πω ηρθαν δυο τυποι εκει π. Πληρωσαν την παραγγελια μεσω καρτας. Και απο τα στοιχεια της καρτας τους που δωσανε στην a mobile κλεισανε εισητηρια για ινδια. Αυτο το λεω σε οσους μυραστικατε μαζι τους τα προσωπικα σας δεδομενα "

"Τι δεν καταλαβες φιλε. Εδωσε τα στοιχεια της καρτας και τον 3ψηφιο απο πισω. Και κλεισανε εισητηρια για ινδια."

Εκτός και αν εγώ δεν ξέρω να διαβάζω ελληνικά ή εσύ δεν ξέρεις να γράφεις αυτό καταλαβαίνω ναι :

ηρθανε 2 τύποι εκει πληρωσαν την παραγγελία τους με κάρτα , αυτό συνήθως γίνεται με φυσικό POS by the way δεν δίνεις την κάρτα στον οποιον , ουτε του την λες , ούτε του δίνεις το cvv (που απαιτείται για να κλείσεις εισητήρια σε οποιαδήποτε online συναλλαγή και μετά έκλεισαν αυτοί εισητήρια για Ινδία...

Δια της ατόπου εκτός και αν το έκαναν μπροστά , δεν γίνεται κατανοητό πως εσύ το ξέρεις οτι έκλεισαν εισητήρια με κάρτα άλλου. Εκτός και αν ήθελες να πεις κάτι διαφορετικό.

Για να δεις οτι εισαι άσχετος περι της υποθεσεως το μαγαζι ειναι μονο διαδικτιακο οποτε αυτα που καταλαβες εσυ ειναι εκτος τοπου κ χρονου. Δεν παραλαμβανεις και δεν πληρωνεις εκει. Δεν ξαναγραφω τιποτα. Οποιος θελει κατι πριβε

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geva1990 είπε

Για να δεις οτι εισαι άσχετος περι της υποθεσεως το μαγαζι ειναι μονο διαδικτιακο οποτε αυτα που καταλαβες εσυ ειναι εκτος τοπου κ χρονου. Δεν παραλαμβανεις και δεν πληρωνεις εκει. Δεν ξαναγραφω τιποτα. Οοιιος θελει κατι πριβε

Και γω αυτο καταλαβα απο την περιγραφη χωρις παρεξηγηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, theavenger2 είπε

Φίλε μου συγνώμη αν κατάλαβα λάθος...

έγραψες κατά λέξη αυτό :

"Και επισης κατι ακομα π ξεχασα να πω ηρθαν δυο τυποι εκει π. Πληρωσαν την παραγγελια μεσω καρτας. Και απο τα στοιχεια της καρτας τους που δωσανε στην a mobile κλεισανε εισητηρια για ινδια. Αυτο το λεω σε οσους μυραστικατε μαζι τους τα προσωπικα σας δεδομενα "

"Τι δεν καταλαβες φιλε. Εδωσε τα στοιχεια της καρτας και τον 3ψηφιο απο πισω. Και κλεισανε εισητηρια για ινδια."

Εκτός και αν εγώ δεν ξέρω να διαβάζω ελληνικά ή εσύ δεν ξέρεις να γράφεις αυτό καταλαβαίνω ναι :

ηρθανε 2 τύποι εκει πληρωσαν την παραγγελία τους με κάρτα , αυτό συνήθως γίνεται με φυσικό POS by the way δεν δίνεις την κάρτα στον οποιον , ουτε του την λες , ούτε του δίνεις το cvv (που απαιτείται για να κλείσεις εισητήρια σε οποιαδήποτε online συναλλαγή και μετά έκλεισαν αυτοί εισητήρια για Ινδία...

Δια της ατόπου εκτός και αν το έκαναν μπροστά , δεν γίνεται κατανοητό πως εσύ το ξέρεις οτι έκλεισαν εισητήρια με κάρτα άλλου. Εκτός και αν ήθελες να πεις κάτι διαφορετικό.

Είναι εντελώς δωρεάν σε ένα οποιοδήποτε αστυνομικό τμήμα από όσο ενημερώθηκα και εγώ σήμερα. Το λένε και πολλοί εδώ μέσα.

Προφανώς εννοεί ότι καποια στιγμή πριν λίγο καιρο κάποιος πηγε να αγοράσει κατι με κάρτα και του πήραν τα στοιχεία και κλείσανε εισιτήρια για Ινδία. Δεν σημαίνει ότι έγινε σήμερα αυτο απλα σήμερα αποκαλύφθηκε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geva1990 είπε

Για να δεις οτι εισαι άσχετος περι της υποθεσεως το μαγαζι ειναι μονο διαδικτιακο οποτε αυτα που καταλαβες εσυ ειναι εκτος τοπου κ χρονου. Δεν παραλαμβανεις και δεν πληρωνεις εκει. Δεν ξαναγραφω τιποτα. Οοιιος θελει κατι πριβε

Ρε φίλε τι σχέση εχει με το οτι ειναι διαδικτυακό... σε ρωτάμε για να καταλάβουμε τι λες επειδή απο την σύγχηση σου μάλλον δεν γράφεις πράγματα που ειναι σημαντικά για να καταλάβει ο κόσμος τι λές.

copy paste εκανα αυτά που έγραψες... και λέω λοιπόν ... ηρθε άνθρωπος εκει μπροστά σου και έδωσε την καρτα του σε κάποια κοπέλα να την περάσει κάπου ? Και αν ναι... μετά είδες εσύ η κοπέλα να γράφει κάπου τα στοιχεία της κάρτας και να τα χρησιμοποιεί για να κλείσει εισητήρια για ινδία? Η όλο αυτό στο είπε κάποιος ?

Αν δεν μπορείς να πεις κάτι συγκεκριμένο καλό ειναι να μην λές ασυνάρτητα πράγματα.. Εδώ πέρα ο κόσμος διαμαρτύρεται μαζί με εσένα γιατί έχει χάσει χρήματα... να λέμε πράγματα η να αφήνουμε να εννοούνται ασαφή πράγματα και να κάνουμε το κόσμο να τρομάξει ακόμα περισσότερο απο όσο μπερδεμένος και τρομαγμένος ειναι.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geva1990 είπε

Οκ. Καλη συνέχεια ελπιζω να παρετε τα λεφτα σας πισω. 

 θελεις να το πεις παλι ? .. ειπες ηρθανε 2 τυποι (δλδ στο καταστηματα καταλαβαμε) .. πληρωσανε με καρτα... και απο τα στοιχεια που δωσανε στην a mobilε (ποιοι ? οι 2 τυποι η καποιος πελατης ?) κλεισανε ειστηρηρια για ινδια.. (ποιοι? οι 2 τυποι η καποιος αλλος) εχει καποια κενα για αυτο χαθηκαμε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, dsxls είπε

Στις παλιές κάρτες δεν ζητάει. Στη δική μου τουλάχιστον όχι. Βάζεις αριθμό, ccv και τέλος.. Ούτε μήνυμα ούτε τίποτα. Σε κάρτα Πειραιώς τουλάχιστον. Δεν ξέρω σε άλλες τραπεζες

Που βάζεις το cvc?Εχεις πάει σε κατάστημα και σου έχουν ζητήσει το cvc?Αυτό είναι μονο για συναλλαγές μέσω internet και περιβαλλον τραπέζης.Σε φυσικό pos δεν στο ζητάει.Εκεί ζητάει pin.

36 λεπτά πριν, dsxls είπε

Στις παλιές κάρτες δεν ζητάει. Στη δική μου τουλάχιστον όχι. Βάζεις αριθμό, ccv και τέλος.. Ούτε μήνυμα ούτε τίποτα. Σε κάρτα Πειραιώς τουλάχιστον. Δεν ξέρω σε άλλες τραπεζες

Που βάζεις το cvc?Εχεις πάει σε κατάστημα και σου έχουν ζητήσει το cvc?Αυτό είναι μονο για συναλλαγές μέσω internet και περιβαλλον τραπέζης.Σε φυσικό pos δεν στο ζητάει.Εκεί ζητάει pin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geva1990 είπε

Οκ. Καλη συνέχεια ελπιζω να παρετε τα λεφτα σας πισω. 

αδερφε ειμαι και εγω χαλια ψυχολογικα αυτες τς μερες με τα λεφτα που σιγουρα θα χασω (καταθεση εκανα) απο εκει και περα  ολοι θελουμε να ακουσουμε οσα θες να πεις και οχι μονο εσυ αλλα και οσοι γνωριζουν κατι περισοτερο οποτε συνεχισε να λες αυτες που ξερεις με ηρεμια παντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Που βάζεις το cvc?Εχεις πάει σε κατάστημα και σου έχουν ζητήσει το cvc?Αυτό είναι μονο για συναλλαγές μέσω internet και περιβαλλον τραπέζης.Σε φυσικό pos δεν στο ζητάει.Εκεί ζητάει pin.

Που βάζεις το cvc?Εχεις πάει σε κατάστημα και σου έχουν ζητήσει το cvc?Αυτό είναι μονο για συναλλαγές μέσω internet και περιβαλλον τραπέζης.Σε φυσικό pos δεν στο ζητάει.Εκεί ζητάει pin.

για ιντερνετ εννοει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...