Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, fivosdi είπε

Νομίζω πως ΄΄η ο προμηθευτής τον δούλεψε ή δεν πρόλαβε ο Παρλέπος να την κάνει με τις μαζεμένες μυνήσει που επέσαν. Α ρε κατακημένε Παρλέπο τι σου μελε να πάθεις...

αυτο με τον προμηθευτη δεν ισχυει πιστευω. Εγω αυτο που πιστευω ειναι το εξης: η κομπινα ηταν στημενη αρτια αλλα δεν προλαβαν να φυγουν, δωσαμε εκταση στο θεμα πολυ γρηγορα και κινητοποιηθηκαν και μεσω του Insomnia αλλα κυριως στην αστυνομια και στην γραμμη καταναλωτη. Οποτε πιστευω για να μην παει στην μπουζου σκαρφιστηκε το παραμυθι περι προμηθευτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, gothakos είπε

εγω εχω 4087 και δεν ειχα καμια απαντηση.οποτε μαλακιες σου λενε

Τι να πω. Θα περιμενω μέχρι και αύριο. Έτσι και αλλιώς η αίτηση από τη τράπεζα αύριο θα μου σταλεί στο mail μου. Επίσης πήγαινε να ελέγξεις την κατάσταση της παραγγελίας σου μέσα από το site τους. Εμένα άλλαξε σε «στάλθηκε»

8E2FAAB3-7F11-4953-9CAB-165F37C1786E.png

Επεξ/σία από jzago
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PopiAlba είπε

Εγω που έδωσα αριθμό λογαριασμού και iban για να επιστραφούν τα χρήματα ελπίζω να μην κινδυνέυω 🤣

Και εγω i ban εδωσα. Για τα στοιχεια της καρτας μιλαω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kig24 είπε

Τα έστειλες με email? Εχω στειλει απο τ πρωι για ακύρωση της παραγγελίας και να στείλω iban Και ούτε φωνη ούτε ακροαση

Τα έστειλα με email τότε οταν ζήτησα ακυρώση παραγγελίας γιατι μου τα ζήτησαν.. καμία απάντηση απο τότε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jzago είπε

Ρε φίλε προσπάθησε να γράφεις σωστά για να βγαίνει νόημα στις προτάσεις. Πρέπει να τα αποκρυπτογραφούμε. Ξέρω έχεις νεύρα αλλά και εμείς στην ίδια κατάσταση είμαστε 

Τι δεν καταλαβες φιλε. Εδωσε τα στοιχεια της καρτας και τον 3ψηφιο απο πισω. Και κλεισανε εισητηρια για ινδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, geva1990 είπε

Και επιαης κατι ακομα π ξεχασα να πω ηρθαν δυο τυποι εκει π. Πληρωσαν την παραγγελια μεσω καρτας. Και απο τα στοιχεια της καρτας τους που δωσανε στην a mobile κλεισανε εισητηρια για ινδια. Αυτο το λεω σε οσους μυραστικατε μαζι τους τα προσωπικα σας δεδομενα

Μάλιστα... Οπότε έτσι εξηγείται ότι η δική μου χρεωστική κάρτα ακυρώθηκε από την τράπεζα λόγω υποκλοπής των στοιχείων της... Προς το παρόν βέβαια ο λογαριασμός μου δεν έχει κάποια περίεργη κίνηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, jzago είπε

Και εμένα πάντως με πήρε σήμερα το πρωί γύρω στις 12 μια κοπέλα και μου είπε ότι το κινητό που έχω παραγγείλει το έστειλαν σήμερα και ότι μέχρι το απόγευμα λογικά θα έχω μήνυμα από το κούριερ σχετικά με το πότε θα γίνει η παράδοση. Προς το παρών δεν έχω λάβει κάποιο μήνυμα. 
Σε έλεγχο που έκανα στη παραγγελία μου μέσα από το site τους πράγματι η κατάσταση της παραγγελίας έχει αλλάξει και γράφει ότι «στάλθηκε» ενώ μέχρι εχθές έλεγε  «επεξεργάστηκε». Αν είναι όλο αυτό απάτη τι λόγο θα είχαν να πάρουν τηλέφωνο και να ειδοποιήσουν;

Εγώ την αγορά την έκανα με πιστωτική mastercard στις 29-11 καθώς το προϊόν το είχα στο καλάθι αρκετές μέρες(νομίζω από τις 22 του μήνα) και απλά περίμενα μήπως υπάρξει κάποια καλύτερη τιμή λόγω Black Friday. 

Πιστεύετε ότι δεν πρέπει να παραλάβω και ότι υπάρχει κίνδυνος να μην έχει τηλέφωνο μέσα στο δέμα;

 Αν πω στον κούριερ να ανοίξω μπροστά του το δέμα πριν παραλάβω δεν θα δεχτεί ; 
Αν πάω ο ίδιος να παραλάβω από τη μεταφορική και το ανοίξω εκεί γίνεται; 

Τέλος πάντων αν παραλάβω και δεν είναι αυτό που πρέπει μετά μπορώ να κάνω αίτηση για επιστροφή χρημάτων από τη τράπεζα λόγω απάτης;

Τι είχες παραγγείλει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geva1990 είπε

Τι δεν καταλαβες φιλε. Εδωσε τα στοιχεια της καρτας και τον 3ψηφιο απο πισω. Και κλεισανε εισητηρια για ινδια. 

Και μετά αναρωτιούνται κάποιοι μηπως φταίει όντως ο προμηθευτής για όλο αυτο ...εχω αρχίσει να νιώθω λίγο τυχερή π εκανα κατάθεση κ δεν έβαλα κάρτα 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως αγοραζουν χρονο? 9 στα 10 μηνυματα ειναι "κι εγω παιδια ιδιο προβλημα, πειτε να κανουμε ομαδικη μηνυση" (αρα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΗΝΥΣΗ). 5/10 μηνυματα ειναι "παιδια να κανω αμφισβήτηση συναλλαγης ή να περιμενω να δω σν θα ερθει το κινητο?" (που σημαινει οτι δεν εχει γινει αμφισβήτηση συναλλαγής και καταγγελια στο Συνήγορο του καταναλωτή). 

 

Με το να επιστρεψουν σε 3-4 ατομα λεφτα και να στειλουν σε 5-10 παραγγελιες που χρονολογουνται εβδομαδες θολωνουν τα νερα και αγοραζουν χρονο. Εγω απο καταστημα που καθυστερει εστω μια μερα την αποστολη προιοντος δεν θα περιμενα δευτερολεπτο. Στα καπακια ΑΚΥΡΟ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jzago είπε

Iphone7 

Πλήρωσες με κάρτα ή με κατάθεση - έμβασμα;

Σε κάθε περίπτωση εάν παραλάβεις να τραβήξεις βίντεο κατά το άνοιγμα του δέματος και εάν έχει όντος το κινητό που παράγγειλες, συνέχισε το βίντεο μέχρι να ανοίξει.

6 λεπτά πριν, PopiAlba είπε

Και μετά αναρωτιούνται κάποιοι μηπως φταίει όντως ο προμηθευτής για όλο αυτο ...εχω αρχίσει να νιώθω λίγο τυχερή π εκανα κατάθεση κ δεν έβαλα κάρτα 🤣🤣🤣

Εάν η κάρτα χρησιμοποιηθεί μέσω ασφαλή περιβάλλον της τράπεζας, (λουκετάκι και https) δεν έχεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...