Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, skiabox είπε

Τελικά είναι scam ή όχι;

Θες να παραγγείλεις ? 😂😂
Παρακολουθώ το θέμα καθημερινώς από ενδιαφέρον και μόνο, Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία και ευτυχία. 
Μακάρι να βρείτε λύση όλοι στο πρόβλημα σας και από την επόμενη φορά έρευνα αγοράς πριν πληρώσετε τον οποιοδήποτε.

Επεξ/σία από Subzerog7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Subzerog7 είπε

Θες να παραγγείλεις ? 😂😂
Παρακολουθώ το θέμα καθημερινώς από ενδιαφέρον και μόνο, Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία και ευτυχία. 
Μακάρι να βρείτε λύση όλοι στο πρόβλημα σας και από την επόμενη φορά έρευνα αγοράς πριν πληρώσετε τον οποιοδήποτε.

Οχι αλλά οι 100 σελίδες όσο ναναι εντυπωσιάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dancer είπε

Δεν εκθέτει κανένα σύστημα ιντερνετικων μαγαζιών αντίθετα δείχνει πόσο ξεβρακωτοι είναι οι πελάτες που προτιμούν να αγοράζουν από κάτι τυχαίο για λίγα ψωροευρω πιο κάτω και για να λέμε την αλήθεια δείχνει ότι ο Έλληνας σαν καταναλωτής ακόμα κοιμάται και δεν θέλει ποιότητα αλλά φθηνο 

Μην γράφεις ανακρίβειες δεν υπάρχει αυτόφωρο στη συγκεκριμένη περίπτωση και δεύτερον ξέρουμε ποιος είναι ο ιδιοκτήτης

Σταμάτα να γράψεις κεφάλαια δεύτερο διάβασε προηγουμενες σελίδες και μην περιμένεις μασημένη τροφή είναι τραγικό να ψαχνουμελυση οι Έλληνες σε φόρουμ και όχι απευθείας στις υπηρεσίες του κρατους

Στη δική σου οπτική είμαστε ξεβρακωτοι κύριε κουβαρντα?η εξοικονόμηση χρημάτων όπου κρίνεται εφικτή είναι λάθος?στην προκειμένη πρόκειται απλά για κακή κρίση και τίποτε άλλο. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Valdazzar είπε

Ο συνηγορος απαντησε σε μερικους οτι το καταστημα ειναι κλειστο. Στα emails που ζητησαμε να μας καθοδηγήσουν τι να κάνουμε δεν απαντησαν.

Μυνησεις εχουν γινει και μαλιστα οχι 1.

Ο λογαριασμος εχει μαζεψει ενα σωρο λεφτα και δεν μπλοκαρει μεχρι να βρεθει μια λυση.

Τηλεφωνα και emails δεν απαντάει.

Αυριο το πρωι τραβαει μια πτωχευση, αφου αδειάσει το λογαριασμό που τον αφήνουν ανοιχτό και μας ανακοινώνει :

δυστυχώς επτωχεύσαμεν.

Που λειτουργεί κάτι υπερ σου, οταν αποδεδειγμένα έχεις κάνει κατάθεση χρημάτων και ο ιδιοκτήτης είναι άφαντος;

αμφιβάλλω αν οι μηνύσεις στα αστυνομικά τμήματα και οι καταγγελίες στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος είναι τόσες όσες και τα μηνύματα από νέους/ες χρήστες αυτής της δημόσιας ιστοσελίδας/κοινότητας.

για να μην σχολιάσω για τις κινήσεις που πρέπει να κάνει ο καθένας από σας και αντί το θέμα να έχει 1 έως 5 σελίδες έχουμε φτάσει τις 95+ σελίδες γεμάτες με ανούσια μηνύματα και ιστορίες αν παραλάβατε το προιόν ή αν σας έδωσε τα χρήματα πίσω το κατάστημα.

3 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

εχουν γινει 15-20 στα 100 και 200 ατομα που εχουν εδω και στο FB...τα 9/10 παρακαλανε αυτους που πηγαιναν στο μαγαζι να τους πουν και για τους ιδιους τα IBAN τους αρ. παραγγελιας κτλπ για να παρουν πισω τα λεφτα τους και να δουν τι θα γινει.

Ας ειχε 200 μηνυσεις την πρωτη εβδοαμδα και 200 ατομα εξω απο το μαγαζι του και να δεις πως θα μαζευοντουσταν μεχρι και καναλια και θα λυνοταν σε 2 μερες το θεμα...

πολύ σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ikorolis είπε

αμφιβάλλω αν οι μηνύσεις στα αστυνομικά τμήματα και οι καταγγελίες στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος είναι τόσες όσες και τα μηνύματα από νέους/ες χρήστες αυτής της δημόσιας ιστοσελίδας/κοινότητας.

για να μην σχολιάσω για τις κινήσεις που πρέπει να κάνει ο καθένας από σας και αντί το θέμα να έχει 1 έως 5 σελίδες έχουμε φτάσει τις 95+ σελίδες γεμάτες με ανούσια μηνύματα και ιστορίες αν παραλάβατε το προιόν ή αν σας έδωσε τα χρήματα πίσω το κατάστημα.

πολύ σωστά

Ισως θα έπρεπε να εφαρμόσει κάποια πολιτική το insomnia, όπως έχω δει και σε άλλα forums όπου μπορείς να ποστάρεις σε κάποια τμήματα του forum μόνο αν έχεις σε κάποια άλλα 10 ή 20 μηνύματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, elenag23 είπε

Στη δική σου οπτική είμαστε ξεβρακωτοι κύριε κουβαρντα?η εξοικονόμηση χρημάτων όπου κρίνεται εφικτή είναι λάθος?στην προκειμένη πρόκειται απλά για κακή κρίση και τίποτε άλλο. 

Και να συμπληρώσω ότι ήταν σε περίοδο Black friday 

2 ώρες πριν, ikorolis είπε

αμφιβάλλω αν οι μηνύσεις στα αστυνομικά τμήματα και οι καταγγελίες στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος είναι τόσες όσες και τα μηνύματα από νέους/ες χρήστες αυτής της δημόσιας ιστοσελίδας/κοινότητας.

για να μην σχολιάσω για τις κινήσεις που πρέπει να κάνει ο καθένας από σας και αντί το θέμα να έχει 1 έως 5 σελίδες έχουμε φτάσει τις 95+ σελίδες γεμάτες με ανούσια μηνύματα και ιστορίες αν παραλάβατε το προιόν ή αν σας έδωσε τα χρήματα πίσω το κατάστημα.

πολύ σωστά

Επειδή πριν από 3 ημέρες ήμουν στο τμήμα κ έμαθα. Εσείς πως γνωρίζεται αν είναι 20 οι μηνύσεις? Να φανταστώ υποθετικά μιλάτε.

Επίσης για τους άμεσα ενδιαφερόμενους δε νομίζω να είναι ανούσια αυτά που γράφονται. Κάποιοι άνθρωποι δουλεύουν πολύ καιρό για να αποκτήσουν μια συσκευή. Και ψάχνουν την καλύτερη δυνατή προσφορά. 

Δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα να αγοράσουν από μεγάλες αλυσίδες. 

Να προσθέσω ότι υπάρχουν άνθρωποι που δε γνωρίζουν καλά το σύστημα με τις αγορές κ ούτε μπαίνουν κάθε μέρα στο σκρουτζ επί 2 και 3 μήνες να κάνουν σύγκριση τιμής. 

20 ώρες πριν, panosk0 είπε

Βάζοντας το imei της συσκευής σε ένα σιτε όπως αυτό , σας δίνει πληροφορίες της συσκευής 

https://www.imei.info/

Επίσης σε iphone , βάζεις το sn στην επίσημη σελίδα 

https://checkcoverage.apple.com/gr/el/

Είτε δοκιμάζεις να βάλεις λογαριασμό icloud . Αν το πάρει , είναι αυθεντικό 

Να είσαι καλά. Πολύ χρήσιμο. Εγώ προσωπικά δε το γνώριζα 

Επεξ/σία από Tolisgr80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Tolisgr80 είπε

Και να συμπληρώσω ότι ήταν σε περίοδο Black friday 

Επειδή πριν από 3 ημέρες ήμουν στο τμήμα κ έμαθα. Εσείς πως γνωρίζεται αν είναι 20 οι μηνύσεις? Να φανταστώ υποθετικά μιλάτε.

Επίσης για τους άμεσα ενδιαφερόμενους δε νομίζω να είναι ανούσια αυτά που γράφονται. Κάποιοι άνθρωποι δουλεύουν πολύ καιρό για να αποκτήσουν μια συσκευή. Και ψάχνουν την καλύτερη δυνατή προσφορά. 

Δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα να αγοράσουν από μεγάλες αλυσίδες. 

Να προσθέσω ότι υπάρχουν άνθρωποι που δε γνωρίζουν καλά το σύστημα με τις αγορές κ ούτε μπαίνουν κάθε μέρα στο σκρουτζ επί 2 και 3 μήνες να κάνουν σύγκριση τιμής. 

Να είσαι καλά. Πολύ χρήσιμο. Εγώ προσωπικά δε το γνώριζα 

αν θες μπορώ να μάθω ακριβές νούμερο πόσες μηνύσεις έχει φάει η επιχείρηση a-mobiles.gr και πόσες καταγγελίες στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος

μακάρι να είναι 20 που δεν το βλέπω

αν ήταν όσες και τα μέλη που έχουν γράψει εδώ (200) πίστεψε με θα ήταν πολύ διαφορετικό το αποτέλεσμα και από θέμα επιστροφής των χρημάτων και από θέμα τιμωρίας του καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν περάσει 2 βδομάδες από τότε που έσκασε η ιστορία, ακόμα έχουμε μηνύματα του στυλ «παιδιά καθοδηγείστε με τι πρέπει να κάνω, αμφιςβήτηση συναλλαγής γίνεται? Πλήρωσα με έμβασμα. Θα πάρουμε τα λεφτά μας ή να περιμένω το κινητό?». 100 σελίδες θέμα, όλες οι απαντήσεις είναι στην πρώτη σελίδα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mourouzis2005 είπε

Έχουν περάσει 2 βδομάδες από τότε που έσκασε η ιστορία, ακόμα έχουμε μηνύματα του στυλ «παιδιά καθοδηγείστε με τι πρέπει να κάνω, αμφιςβήτηση συναλλαγής γίνεται? Πλήρωσα με έμβασμα. Θα πάρουμε τα λεφτά μας ή να περιμένω το κινητό?». 100 σελίδες θέμα, όλες οι απαντήσεις είναι στην πρώτη σελίδα

Τετοια βλεπει ο παρλεπος φιλε και σκεφτεται μηπως ξανανοιξει το amobiles με νεες προσφορες.

Επεξ/σία από akatsim
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια με την ολη αναστατωση ξεχασαμε να πουμε ενα χρονια πολλα καλα χριστουγεννα να ειστε ολοι καλα εσεις και οι οικογενειες σας παντα με χαρα και ευτυχια.

Αυτο εχει σημασια.Ολα τα αλλα ειναι περαστικα.

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, stathisfr είπε

Παιδια με την ολη αναστατωση ξεχασαμε να πουμε ενα χρονια πολλα καλα χριστουγεννα να ειστε ολοι καλα εσεις και οι οικογενειες σας παντα με χαρα και ευτυχια.

Αυτο εχει σημασια.Ολα τα αλλα ειναι περαστικα.

Νομίζω υγεία και καλή και ευτυχισμένη χρονιά!! Ότι καλύτερο σε όλους σας και το χειρότερο που να πάθετε είναι να κλαίτε τα λεφτά σας για το κινητό που δεν πήρατε...

καλή χρονιά σε όλους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρονια πολλα!εχω να αναφέρω σε όσους πλήρωσαν με καρτα πως μολις έλαβα τηλεφώνημα απο το τμημα καρτών της εθνικής τράπεζας.μου είπαν πως το αίτημα μου προχωράει κανονικα και πως η διαδικασία θα διαρκέσει περίπου 3 μήνες. Ωστόσο απο εμπειρία μου είπε η υπάλληλος θα μου επιστραφούν τα χρήματα σύμφωνα με τους διεθνείς κανόνες της visa και MasterCard.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Drakosofi είπε

Καλημέρα και χρονια πολλα!εχω να αναφέρω σε όσους πλήρωσαν με καρτα πως μολις έλαβα τηλεφώνημα απο το τμημα καρτών της εθνικής τράπεζας.μου είπαν πως το αίτημα μου προχωράει κανονικα και πως η διαδικασία θα διαρκέσει περίπου 3 μήνες. Ωστόσο απο εμπειρία μου είπε η υπάλληλος θα μου επιστραφούν τα χρήματα σύμφωνα με τους διεθνείς κανόνες της visa και MasterCard.

Πολύ καλό νέο. Να είσαι καλά ευχαριστούμε

Στις 24/12/2019 στις 3:40 ΜΜ, billiboo είπε

καθολου θυμος, απλα δεν μπορω να βλεπω να φταινε ολοι εκτος απο αυτους που την πατησαν και να μην το καταλαβαινουν.

Όταν είσαι έξω από το χορό όλα είναι πιο εύκολα. Μιλάμε για 10.000 παραγγελίες κοντά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...