Προς το περιεχόμενο

a-mobiles.gr


Valdazzar
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Για να παραμείνει το νήμα ανοιχτό:

1. Γράφετε κόσμια, χωρίς χαρακτηρισμούς για κανέναν. Προκύπτουν ευθύνες και για εσάς που τα γράφετε, και για το χώρο που τα αφήνει αναρτημένα.

2. Σε καμία απολύτως περίπτωση μην προτρέπετε (ούτε για "αστείο") σε παράνομες ενέργειες.

3. Μη δημοσιεύετε προσωπικά δεδομένα. 

4. Yπενθυμίζουμε ότι μπορείτε να προχωρήσετε αρχικά σε καταγγελία στη Γραμμή Καταναλωτή στο 1520 εφόσον υπάρχει πρόβλημα με την ολοκλήρωση της παραγγελίας σας. 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

12:48 κόπηκε η απόδειξη 12:49 έστειλε η acs το sms 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

Αν με ανησυχεί κάτι, είναι οτι ο αριθμός αποστολής του μηνύματος, και ο αριθμός αποστολής της κουτας είναι διαφορετικός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, corsair04 είπε

να φανταστώ από αυτούς του είχαν επίπεδο και έκαναν αγορά με κάρτα .....

Ειμαι απο τους πρώτους που έγραψε για αυτο το φαινόμενο , ημουν από αυτούς που σε ερώτηση φίλου εδω σε αλλο νημα του ειχα γραψει ενα ξερό ΟΧΙ για αυτο το μαγαζί , αλλα αυτο που κάνεις και λες πάνω στην αγωνία των παιδιων δεν δείχνει επίπεδο.

Να με συγχωρείς ειναι η γνώμη μου .

Απο που και ως που ο εξαφανισμένος αυτος που δεν τήρησε τον χρονο παράδοσης δεν έστειλε email δεν έστειλε χρήματα πισω σε ακυρώσεις θα κανει μήνυση; 

Αν είναι δυνατόν!!!!!

Ο τυπος που δε δέχεται παραλάβη απο το μαγαζί ; Δε δέχεται αντικαταβολή ; Μόνο χρήμα μπροστά ; Και μάλιστα χωρις PayPal;

Αυτες οι ερωτήσεις δεν πανε στο παλικαρι που απαντάω , αυτός ξέρει να απαντήσει περι τούτου.

Πανε σε αυτους που την πάτησαν ως παρακαταθήκη για το μελλον .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενθαρρυντικό ότι αρκετοί παρέλαβαν, εγώ όχι ακόμη.

Είχα ζητήσει τιμολόγιο, αναρωτιέμαι αν παρέλαβε κάποιος με τιμολόγιο.
Επίσης αναρωτιέμαι αν επικοινώνησε το “κατάστημα” με όσους έστω εξετέλεσε την παραγγελία, για να δικαιολογηθεί με κάποιο τρόπο για την καθυστέρηση, την αγνόηση των αιτημάτων ακύρωσης, των διαμαρτυριών κλπ.

ΟΤΙ ανεχόμαστε συνεχίζει κ μπορεί να κάναμε λάθος επιλογή σε κατάστημα, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να αντέχουμε κ αυτή την άθλια συμπεριφορά ούτε για 1 ευρώ ούτε για 1000. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

12:48 κόπηκε η απόδειξη 12:49 έστειλε η acs το sms 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Άρε Κρήτη τι λαμόγια βγάζεις !!!!!!!!

Συνεργαζονται με τον flash Gordon 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας δεν πιστεύω ότι παρέλαβε, όλοι όσοι γράψαν ότι παρέλαβαν είναι καινούργιοι χρήστες του ισομνια. 

Μην σας παραμύθια ζουν. 

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά σε αυτό το θέμα όντως συναντάς εκπλήξεις...

Προσπαθούμε να βοηθήσουμε (όλοι/ες) έχοντες εμπειρία βρίσκουμε τον μπελά μας από νέα μέλη (λίγων ημερών) αυτής της ιστοσελίδας/κοινότητας που προσπαθούν να πείσουν τους εαυτούς τους αλλά και όλους τους υπολοίπους ότι λένε την αλήθεια και ότι παρέλαβαν ενώ τα στοιχεία που ανεβάζουν είναι παραποιημένα από όλες τις απόψεις

Εγώ θα προτείνω στους υπευθύνους (διαχειριστές/συντονιστές) αυτής της ιστοσελίδας/κοινότητας να κάνουν όλους τους απαραίτητους ελέγχους σε όλα τα νέα μέλη που γράφτηκαν για αυτό το θέμα και να δουν αν έχουν καμία σχέση με το κατάστημα a-mobiles.gr

Ότι αφορά τους πελάτες του καταστήματος a-mobiles.gr και όσα μέλη έχουν γραφτεί σε αυτήν την ιστοσελίδα/κοινότητα αλλά και στην ομάδα τους στο facebook

Καλή επιτυχία συνεχίστε να κοροϊδεύεται τους εαυτούς σας και όλους τους υπολοίπους που ξέρετε μπορείτε να το καταφέρετε κάποτε

Αν έχετε κινηθεί όπως λένε στις αρχικές σελίδες του θέματος έχετε ελπίδα να πάρετε τα χρήματα σας πίσω και να τιμωρηθεί ο υπεύθυνος

Αν τώρα θέλετε να περιμένετε μήπως παραλάβετε το apple iphone ή το samsung ή το huawei που παραγγείλατε κανένα πρόβλημα δεν έχω εγώ

ίσως το παραλάβετε...

Καλή συνέχεια

Τέλος συζήτησης από μένα ότι είχα να πω το είπα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ακόμη μια παραγγελία ολοκληρώθηκε, για Samsung Galaxy Tab A (2019). Όλα εντάξει, η συσκευή και η συσκευασία. Με το καλό και στους αναμένοντες.

DSC_0005.thumb.JPG.d43165b5c26b56d3d3ab7c6bc3374490.JPG

100 σελίδες...
Ωραίο case study για όλα τα εμπλεκόμενα μέλη.

Καλή συνέχεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, manouss66 είπε

Αναγκάστηκα να πάω και να ψάξω στο κάδο ανακύκλωσης της γειτονιάς μου που τα πέταξα το πρωί να δω αν είναι ακόμα μέσα για τον τελευταίο άπιστο??? Τι να πω??? Ειλικρινά κουράστηκα...Όπως στροφαρει ο καθένας-ας πιστέψει ότι θέλει..καληνύχτα σε όλους anyway....

.

Screenshot_20191227-192212_Gallery.jpg

Screenshot_20191227-194050_Gallery.jpg

το γιατί δεν σε πιστεύουμε και τις λεπτομέρειες ήδη τις έχουν αναφέρει άλλα μέλη όπως ανάφεραν άλλα μέλη

αυτό που ζήτησαν όλοι ήταν μια φωτογραφία που να φαίνονται οι συσκευές που έκανες παραγγελία και τα στοιχεία τους όπως IMEI και SERIAL NUMBER καθώς είναι μοναδικά για κάθε συσκευή μιας και είμαστε σε τεχνολογική ιστοσελίδα/κοινότητα.

αυτή την φωτογραφία δεν την ανέβασες φίλε μου αντιθέτως ανέβασες ένα κάρο άσχετες φωτογραφίες.

τα συμπεράσματα δικά σας

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Aevum είπε

Καλησπέρα,

Ακόμη μια παραγγελία ολοκληρώθηκε, για Samsung Galaxy Tab A (2019). Όλα εντάξει, η συσκευή και η συσκευασία. Με το καλό και στους αναμένοντες.

DSC_0005.thumb.JPG.d43165b5c26b56d3d3ab7c6bc3374490.JPG

100 σελίδες...
Ωραίο case study για όλα τα εμπλεκόμενα μέλη.

Καλή συνέχεια.

καθόλου case study για την περίπτωση σου απλά την προσπερνάω

είναι μικρή η αξία (150 ευρώ) για να ασχοληθεί κανείς...

εγώ περιμένω από αυτούς που βρήκαν "ευκαιρία" να πάρουν ακριβές συσκευές (1000 ευρώ και πάνω) όπως APPLE IPHONE , SAMSUNG , HUAWEI

συσκευές που κοστίζουν 100-150-200-250 ευρώ τα αγοράζουμε από παντού δεν είναι ανάγκη να τα αγοράσουμε από ένα κατάστημα στην ελευσίνα

προσωπικά τόσο κοστίζουν οι συσκευές που αγοράζω εγώ για δική μου χρήση και είναι πολύ καλύτερα τηλέφωνα και αναφέρομαι στα Lenovo/Motorola Moto Gx (τώρα ετοιμάζομαι να αγοράσω το 7 και το 8 της σειράς) και είναι κορυφαία και φυσικά τα αγοράζω από το αποκλειστικό κατάστημα τους στην μακρινή Θεσσαλονίκη και μου τα φέρνουν στην Αθήνα σε τρεις μέρες με εταιρεία ταχυμεταφορών.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Αν με ανησυχεί κάτι, είναι οτι ο αριθμός αποστολής του μηνύματος, και ο αριθμός αποστολής της κουτας είναι διαφορετικός.

Αυτό εξηγείται. Οι έμποροι έχουν έτοιμα vouchers από τις εταιρείες κούριερ, που τα "ενεργοποιούν" όταν ετοιμάσουν μια παραγγελία και περάσουν τα στοιχεία της αποστολής (όνομα, δ/νση κλπ).

Αφού ετοιμάσουν τις παραγγελίες της ημέρας, περνάει (συνήθως το απόγευμα) ο κούριερ και τα παραλαμβάνει.

Αυτό που παρατηρώ εγώ είναι ότι όλες οι παραγγελίες που έχουν εκτελεσθεί και ποσταριστεί εδώ είναι από 24/12. Υποτίθεται ότι είχαν ξεκινήσει αρκετά νωρίτερα οι αποστολές.. εκτός αν έχει ποσταριστεί κάτι με πρωτύτερη ημερομηνία απόδειξης και μου διαφεύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ikorolis είπε

καθόλου case study για την περίπτωση σου απλά την προσπερνάω

είναι μικρή η αξία (150 ευρώ) για να ασχοληθεί κανείς...

εγώ περιμένω από αυτούς που βρήκαν "ευκαιρία" να πάρουν ακριβές συσκευές (1000 ευρώ και πάνω) όπως APPLE IPHONE , SAMSUNG , HUAWEI

συσκευές που κοστίζουν 100-150-200-250 ευρώ τα αγοράζουμε από παντού δεν είναι ανάγκη να τα αγοράσουμε από ένα κατάστημα στην ελευσίνα

προσωπικά τόσο κοστίζουν οι συσκευές που αγοράζω εγώ για δική μου χρήση και είναι πολύ καλύτερα τηλέφωνα και αναφέρομαι στα Lenovo/Motorola Moto Gx (τώρα ετοιμάζομαι να αγοράσω το 7 και το 8 της σειράς) και είναι κορυφαία και φυσικά τα αγοράζω από το αποκλειστικό κατάστημα τους στην μακρινή Θεσσαλονίκη και μου τα φέρνουν στην Αθήνα σε τρεις μέρες με εταιρεία ταχυμεταφορών.

556797823_Screenshot_2019-12-28Anti-A-mobiles.png.68a8e9d00fb483f495464f4577491807.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Τελικα, κανενα παλιο ιστορικο μελος της κοινοτητας εχει παραλαβει ?

H μονο οι  υποπτοι "νεοπες" ?

Spoiler

Μεγαλο σοι εχει ο τυπος ...

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasos-e είπε

Κανένας δεν πιστεύω ότι παρέλαβε, όλοι όσοι γράψαν ότι παρέλαβαν είναι καινούργιοι χρήστες του ισομνια. 

Μην σας παραμύθια ζουν. 

Στην ομάδα του facebook έχει φωτογραφίες με τα τηλέφωνα και τις αποδείξεις του καταστήματος.

Προσωπικά δεν έχω παραλάβει ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...