Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, POS είπε

ανέβηκε προχθές στο facebook

2C4679CE-8A4B-4C95-87C1-2E552A9B7FD4.png

Πιο πολυ για ψεμμα μου κανει αυτο,σιγα μην το εκανε ο αλλος τοσο υποπτα και τοσο φορα παρτιδα.

Ασε που ανεφερε και τα μικροδεματα ο τυπος,οποτε τη σαλτσα του την εβαλε.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, talibanakos είπε

Πιο πολυ για ψεμμα μου κανει αυτο,σιγα μην το εκανε ο αλλος τοσο υποπτα και τοσο φορα παρτιδα.

Ασε που ανεφερε και τα μικροδεματα ο τυπος,οποτε τη σαλτσα του την εβαλε.
 

Στην περίπτωση της ACS πριν μερικά χρόνια γινόταν το ίδιο στους λογαριασμούς της Wind.Απειρες καταγγελίες και τηλέφωνα ώσπου αναγκάστηκα εγώ προσωπικά να κάνω ηλεκτρονικό λογαριασμό.

Όσο τους λογαριασμούς τους έφερναν τα ΕΛΤΑ κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/5/2020 στις 2:36 ΜΜ, Cygnus είπε

elta courier τα ζώα μου αργά

Screenshot 2020-05-13 at 2.35.27 PM.png

Ελτα κουριερ εκανε 15 μέρες να μου έρθει δέμα απο θεσσαλονίκη. Ήταν στις αποθήκες τους. Στέλνω στο live chat και τους ρωτάω τι φάση και η απαντηση ήταν η εξης : "Αυτές τις ημερες έχουν προτεραιότητα τα δεματα που περιέχουν φάρμακα" και κλεινει το τσατ.. Το μόνο που μπορώ να σκεφτω σε φαρμακο να ερχεται με κουριερ ειναι να στειλω τπτ εγω σε καποιον φιλο /συγγενη ή να μου στειλει αντιστοιχα. Τα online φαρμακεία ΔΕΝ πωλούν φάρμακα. Δε μπορω να φανταστω οτι τα νοσοκομεια λαμβανουν πραγματα με ελτα κουριερ. Δλδ...

Fun fact: Μετα απο αυτη την επικοινωνία το δέμα ήρθε σε 2 μέρες σπίτι 🤔

 

Γενικά οι ιστοριες με Κουριερ στην Ελλάδα είναι ενα θεμα που αν ξεκινησω να λεω ιστοριες θα κλεισουμε δεκαετια

Επεξ/σία από tartaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δειτε αποστολή εξπρές ! 

Αφου δεν το περιμενα και ο κούριερ με έπιασε στον ύπνο. 

Νταξει με φοβίζει λίγο οτι δεν τηρήθηκε το έθιμο παραμονής στο hub. Ελπιζω να ναι οκ τα προϊόντα !

Screenshot_20200516-095518_Samsung Internet.jpg

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tartaki είπε

Ελτα κουριερ εκανε 15 μέρες να μου έρθει δέμα απο θεσσαλονίκη. Ήταν στις αποθήκες τους. Στέλνω στο live chat και τους ρωτάω τι φάση και η απαντηση ήταν η εξης : "Αυτές τις ημερες έχουν προτεραιότητα τα δεματα που περιέχουν φάρμακα" και κλεινει το τσατ.. Το μόνο που μπορώ να σκεφτω σε φαρμακο να ερχεται με κουριερ ειναι να στειλω τπτ εγω σε καποιον φιλο /συγγενη ή να μου στειλει αντιστοιχα. Τα online φαρμακεία ΔΕΝ πωλούν φάρμακα. Δε μπορω να φανταστω οτι τα νοσοκομεια λαμβανουν πραγματα με ελτα κουριερ. Δλδ...

Fun fact: Μετα απο αυτη την επικοινωνία το δέμα ήρθε σε 2 μέρες σπίτι 🤔

Γενικά οι ιστοριες με Κουριερ στην Ελλάδα είναι ενα θεμα που αν ξεκινησω να λεω ιστοριες θα κλεισουμε δεκαετια

Live chat; Μπορείς να μου πει πού να το βρω αυτό;

Έχω δοκιμάσει τηλέφωνο και email και ως τώρα η απάντηση είναι ότι είναι στην αποθήκη και δε ξέρουμε πότε θα το παραλάβετε. Άκου εκεί απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, suspiria είπε

Στην περίπτωση της ACS πριν μερικά χρόνια γινόταν το ίδιο στους λογαριασμούς της Wind.Απειρες καταγγελίες και τηλέφωνα ώσπου αναγκάστηκα εγώ προσωπικά να κάνω ηλεκτρονικό λογαριασμό.

Δε διαφωνω σε αυτο,αλλα μαλλον ο τυπος ειχε και καποιο μισος προς την acs για να αναφερει και τα μικροδεματα.

Κανενας κουριερ δε θα πετουσε δεμα στα σκουπιδια,αυτο ειναι ξεκαθαρο.

Με τους λογαριασμους ειναι αλλιως,γιατι δεν τους παραδιδεις,απλα τους πετας στην πορτα,αρα δεν υπαρχει ελεγχος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Δε διαφωνω σε αυτο,αλλα μαλλον ο τυπος ειχε και καποιο μισος προς την acs για να αναφερει και τα μικροδεματα.

Κανενας κουριερ δε θα πετουσε δεμα στα σκουπιδια,αυτο ειναι ξεκαθαρο.

Με τους λογαριασμους ειναι αλλιως,γιατι δεν τους παραδιδεις,απλα τους πετας στην πορτα,αρα δεν υπαρχει ελεγχος.

Όχι δεν κατάλαβες.Τους λογαριασμούς τους πετούσαν δεν τους έφερναν ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, suspiria είπε

Όχι δεν κατάλαβες.Τους λογαριασμούς τους πετούσαν δεν τους έφερναν ποτέ.

Οχι,καταλαβα,ξερω οτι γινοταν ετσι :)

Αν δεις,λεω οτι δεν υπαρχει ελεγχος,κοινως πετανε λογαριασμους και λοιπες "μαζικες αποστολες" .

Επεξ/σία από talibanakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδιά ψιλόfake μου φαίνεται. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι άνθρωπος θα το έκανε αυτό. Δεν μου βγάζει νόημα απλά.

Μπορεί να είμαι πολύ βουτυρομπεμπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Cygnus είπε

Live chat; Μπορείς να μου πει πού να το βρω αυτό;

Έχω δοκιμάσει τηλέφωνο και email και ως τώρα η απάντηση είναι ότι είναι στην αποθήκη και δε ξέρουμε πότε θα το παραλάβετε. Άκου εκεί απάντηση.

ειναι εκει που δειχνει το που βρισκεται η παραγγελεια σου, κατω κατω δεξια νομιζω.. λεει επικοινωνιστε μαζι μας, κατι τετοιο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Παιδιά ψιλόfake μου φαίνεται. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι άνθρωπος θα το έκανε αυτό. Δεν μου βγάζει νόημα απλά.

 

Μια χαρα γινεται,και μια χαρα το κανουν,απλα οπως τα λεει ο τυπος απο το fb δεν ακουγονται πολυ αληθινα.

Οι λογαριασμοι δεν απαιτουν παραδοση στον ιδιο,απλα παραδοση στην εισοδο.

Ο τυπος απο το fb ομως γραφει οτι ο courier ηταν τερμα υποπτος,και πηγε και πεταξε τους λογαριασμους σε γειτονια με κοσμο,ενω εχει 1000 επιλογες.

Αδυνατο ειναι να πεταξει καποιος ΔΕΜΑ,το οποιο φαινεται με το tracking και μαλιστα ειναι κατι που εχει πληρωθει απο τον παραληπτη,ο οποιος θα κανει μεγαλη μανουρα ακομα και για δεματακι των 2 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2020 στις 10:32 ΜΜ, POS είπε

ανέβηκε προχθές στο facebook

2C4679CE-8A4B-4C95-87C1-2E552A9B7FD4.png

Καλημερα... Απο οτι ξερω ειναι λιγο δυσκολο αυτο να γινει ... Υπαρχει ελεγχος για αυτο.... Εχουν PDA που  δειχνει την τοποθεσια... Μαλιστα σου ζηταει να βγαλεις και φωτογραφια  απο την εισοδο που θα παραδωσεις την αλληλογραφια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Απο οτι ξερω ειναι λιγο δυσκολο αυτο να γινει ... Υπαρχει ελεγχος για αυτο.... Εχουν PDA που  δειχνει την τοποθεσια... Μαλιστα σου ζηταει να βγαλεις και φωτογραφια  απο την εισοδο που θα παραδωσεις την αλληλογραφια...

καλα και αυτος που τα βρηκε τα φακελα που ανεβασε τις φωτογραφιες ;

βγαζουν φωτογραφιες οι courier ; με το gdpr τι να παιζει αραγε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...