Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15/6/2020, 10:14:48ATHENS SORTING CENTERDISPATCH LOADED (--> THESSALONIKI SORTING CENTER) Να περιμένεις το δέμα σου αυτό να έρχεται. Καλαμάτα να μένεις ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ ΝΑ ΠΗΓΑΊΝΕΙ! θα τους πάρω αύριο να τους πω να το περάσουν Βουλγαρία ίσως και Ρουμανία για διακοπές. Τι είναι το δέμα μου ότι και ότι? Θα πάει διακοπές! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, Omnigr είπε

15/6/2020, 10:14:48ATHENS SORTING CENTERDISPATCH LOADED (--> THESSALONIKI SORTING CENTER) Να περιμένεις το δέμα σου αυτό να έρχεται. Καλαμάτα να μένεις ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ ΝΑ ΠΗΓΑΊΝΕΙ! θα τους πάρω αύριο να τους πω να το περάσουν Βουλγαρία ίσως και Ρουμανία για διακοπές. Τι είναι το δέμα μου ότι και ότι? Θα πάει διακοπές! 

Αφου βλεπεις παει στο ΚΔ θεσσαλονικης θα αλλαξει ποσα ΚΔ για να φτασει σε εσενα ισως η εκτος απο Θεσσ/νικη προωθηθει κατευθειαν στο σταθμο παραλαβης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15/6/2020, 22:06:25 TRIPOLI SORTING CENTERDISPATCH CLOSED (--> M.D.Kalamatas)

15/6/2020, 20:06:25 TRIPOLI SORTING CENTERITEM ARRIVED AT

15/6/2020, 18:34:21 THESSALONIKI SORTING CENTERDISPATCH UNLOADED

15/6/2020, 15:31:51 ATHENS SORTING CENTERDISPATCH LOADED (--> TRIPOLI SORTING CENTER)

15/6/2020, 10:14:48 ATHENS SORTING CENTERDISPATCH LOADED (--> THESSALONIKI SORTING CENTER)

15/6/2020, 00:10:58 ATHENS SORTING CENTERDISPATCH UNLOADED

14/6/2020, 08:38:18 ATHENS AIRMAIL CENTERDISPATCH CLOSED (--> TRIPOLI SORTING CENTER)

14/6/2020, 04:56:21 ATHENS AIRMAIL CENTERRECEIVE ITEM AT INWARD OFFICE OF EXCHANGE

10/6/2020, 16:11:51 ATHENS AIRMAIL CENTERDISPATCH UNLOADED

28/5/2020, 09:58:00 UNITED KINGDOMDEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

28/5/2020, 05:47:00 UNITED KINGDOMPOSTING/COLLECTION

 

Λογικα αυριο θα το παρω αλλα αυτο το πραγμα εγω δεν μπορω να το εξηγησω. Τι γινεται μπορει να μου πει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει θεμα με Αυστρια παντως.Αγορες απο ebay Γερμανια και Μ.Βρετανια ολα καλα χρονοι 7-10 μερες και απο Αυστρια κολλημενα δεν ξερω και γω που.

Ξερει καποιος η Hermes courier η Αυστριακη με ποιον συνεργαζεται στην Ελλαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2020 στις 9:41 ΜΜ, apos2008 είπε

Κουραστικος πολυ,δεν ειδα την ουσια μονο κ μονο απο τη διαφημιση που εκανε στην turbotronics η οπως διαολο λεγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/7/2020 στις 3:46 ΜΜ, charilaos είπε

Έχω την ατυχία σε μια παραγγελία μου να την έχουν αποστείλει με elta courier. Σε τι κατάσταση βρισκόμαστε, ελάφρυνε καθόλου το πράγμα;

Αν καταλαβαίνω σωστά, ρωτάς αν έχει βελτιωθεί η κατάσταση, έτσι; Εγώ νομίζω ναι. Μέχρι πρόσφατα η προσωπική μου βαθμολογία (Σαμοθράκη) για τις 4 μεγάλες - βασικές κούριερ ήταν: ΓΤ - 18-19, ACS - 15-16, SPEEDEX: 10-12, ΕΛΤΑc - 8-10. Τελευταία όμως μετά από αρκετές παραγγελίες που παρέλαβα από όλες η βαθμολογία τροποποιήθηκε ΓΤ - 18-19, ACS - 16-18, ΕΛΤΑc - 11-13, SPEEDEX: 1-5...!

Δεν ήταν τοπικό το πρόβλημα αλλά γενικά με όλο το δίκτυο της SPEEDEX από κεντρικά (δεν απαντούν σε κλήσεις και email) μέχρι και την Αλεξανδρούπολη που τα στέλνουν όποτε θυμηθούν...

Μέχρι που έφτασαν σε σημείο με το κράξιμο που έφαγαν και με αναφορά στον Συνήγορο του Καταναλωτή χθες να μου στείλουν email και να με ενημερώνουν ότι για την καθυστέρηση θα μου βάλουν σε λογαριασμό μου 78€. Φυσικά και θα τα πάρω, δε τα λες και λίγα, να μάθουν όμως να κάνουν την δουλειά τους σωστά... Αυτό βέβαια δεν αλλάζει την βαθμολογία μου, μακριά κι αγαπημένοι...

Επεξ/σία από papresa
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρηγγειλα το ιδιο δεμα που παιρνω συνηθως απο Xtreme Stores ξημερωματα Τεταρτης το οποιο παντα ερχεται στην Πατρα με Γενικη Ταχυδρομικη. Βλεπω μηνυμα στο κινητο ~12:30 το μεσημερι Πεμπτης απο Γενικη να επικοινωνησω μαζι τους για την παραδοση. Στο τηλεφωνο μου λεει μια κυρια -αφου εψαξε τον κωδικο- οτι θα το παραλαβω την ιδια μερα. Περνα το μεσημερι, περνα το απογευμα... καλα κρασια.

Τους περνω την αλλη μερα και μου απαντα μια κοπελα που ειπε οτι δεν πρεπει να ηταν η ιδια. Αυτη τη φορα μου λεει οτι δεν ξερει γτ δεν παραδοθηκε το δεμα και μαλιστα οτι δεν ξερει που ειναι το πακετο. Τελικα θα μου το φερουν (...λενε) τη Δευτερα.

Ειχα αριστες εντυπωσεις απο Γενικη μεχρι τωρα. Να σκεφτειτε οτι οι courier με ειχαν μαθει και φατσικα, ενας με πετυχε τυχαια μια φορα στο δρομο και μου παρεδωσε παροτι δε με βρηκε στο τηλεφωνο.

Τελευταια ενημερωση μεχρι αυτη τη στιγμη με τον αριθμο αποστολης:

Κατάσταση Αδυναμία παράδοσης - Παραμονή με συνεννόηση
Τοποθεσία ΠΑΤΡΑ 1 (ΜΠΟΖΑΪΤΙΚΑ)
Ημερομηνία Πέμπτη, 09/07/2020
Ώρα 14:23
Επεξ/σία από Thrall7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλοι και φιλες, περιμενω δεμα απο ισπανια μεσω UPS που σταλθηκε στης 8/7, 9/7 εφτασε στο Μιλανο (μια χαρα λεω απο μεσα μου) και απο τοτε δεν εχει βγαλει update to tracking. Να ανυσηχω? Παραδοση λεει πως ειναι 13-14/7, εχουμε καποια γνωμη η εμπειρία για την UPS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενική ταχυδρομική, καμία ειδοποίηση. Θα περιμένω να δω πότε και τι θα κάνουν, δεν το χρειάζομαι πλέον το περιεχόμενο. 

G.T.png.96db46501d7c2a526e102eb2d0b271c7.png

ΕΛΤΑ κούριερ: ΠΑΝΤΑ, μεταφέρουν τα δέματα στο πλησιέστερο κατάστημα ΕΛΤΑ και το αφήνουν εκει χωρίς καμία ενημέρωση από κανέναν.

Στο κατάστημα ΕΛΤΑ ειναι ενας υπάλληλος τετραμηνήτης που (και λογικά) αργεί να διεκπεραιώσει, δεν αφήνουν κόσμο μέσα, και απ έξω γίνεται συνωστισμός στον ντάβανο ή στη βροχή.

ACS & SPEEDEX είναι άψογοι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από τις 23/6 στην Αθήνα, "εν αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο".

Σε 2 μέρες μήνα κλείνουμε ακριβώς 1 μήνα που το δέμα έχει έρθει στην Ελλάδα...

Να δω πότε θα το φέρουν στην Λάρισα....

 

Καταγραφή.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κι εγω δεμα στο τελωνειο απο Ιουνιο, δεν ξερω αν σκοπευουν να το απελευθερωσουν ever και δεν θελω να την πληρωσει ο πωλητης 

Κατα τα αλλα τα courrier νομιζω δεν εχουν θεματα πλεον,εντος Ελλαδας (μεγαλα αστικα κεντρα) μεσα σε 24 ωρες ειναι απολυτως εφικτο και συχνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2020 στις 2:51 ΜΜ, Tzimmys είπε

Από τις 23/6 στην Αθήνα, "εν αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο".

Σε 2 μέρες μήνα κλείνουμε ακριβώς 1 μήνα που το δέμα έχει έρθει στην Ελλάδα...

Να δω πότε θα το φέρουν στην Λάρισα....

Καταγραφή.JPG

 

Στις 21/7/2020 στις 4:23 ΜΜ, vagos789 είπε

Εχω κι εγω δεμα στο τελωνειο απο Ιουνιο, δεν ξερω αν σκοπευουν να το απελευθερωσουν ever και δεν θελω να την πληρωσει ο πωλητης 

Κατα τα αλλα τα courrier νομιζω δεν εχουν θεματα πλεον,εντος Ελλαδας (μεγαλα αστικα κεντρα) μεσα σε 24 ωρες ειναι απολυτως εφικτο και συχνο 

Αυτα δεν εχουν σχεση με τις κουριερ.
Αφηστε το θεμα να αναπαυθει,ειναι ηδη πολυ κουρασμενο.
Ας κλειδωσει μεχρι το επομενο Lockdown,που θα αρχισει παλι η κλαψα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...