Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορά από AliExpress στις 17/06 και τελευταία κατάσταση 

2020-07-16 07:29

ATHENS AIRMAIL CENTER, DISPATCH UNLOADED

Πόσες μέρες θα κάνει περίπου να φτάσει Ξάνθη έχουμε καμιά εκτίμηση; Γιατί την επόμενη Παρασκευή και το Σάββατο θα λείπω. Αλλά και να φτάσει τότε αν παραλάβω από Δευτέρα δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Πόσες μέρες θα κάνει περίπου να φτάσει Ξάνθη έχουμε καμιά εκτίμηση; Γιατί την επόμενη Παρασκευή και το Σάββατο θα λείπω. Αλλά και να φτάσει τότε αν παραλάβω από Δευτέρα δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. 

Εισαι αισιοδοξος,μ'αρεσεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Acs Ζωγράφου τώρα. Ο κακός χαμός και σήμερα. Όποιος περνάει από Μιχαλακοπούλου περνάει και κοιτάζει με απορία. Δε θα περίμενα, αλλά έχει ήδη δύο μέρες που είναι στο κατάστημα και δεν μου έχει παραδώσει κανείς.

20200727_185137.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα σε ολους!!
σε έμενα σήμερα στο Λαύριο και για μια ακόμα φορά (3-4) συνεχόμενες τελευταία η acs δεν άφησε ούτε χαρτάκι ούτε με κάλεσε σε τηλεφωνώ,
μου έστειλαν μήνυμα οτι δεν εντοπίζεται η διεύθυνση μου και να επικοινωνήσω μαζί τους.
σε επικοινωνία μου ήταν ανάρμοστη και εριστική η απάντηση τους και μου είπαν ψέματα οτι με καλούσαν στο τηλέφωνο,
η διεύθυνση μου υπάρχει σε όλους τους χάρτες ( google ) klp
διαπιστώνω οτι το έχουν σύστημα για να πας στο κατάστημα να παραλαβής εσυ και να μην απασχολούν υπαλλήλους...
λείπαμε για το το όνομα της εταιρίας acs
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/8/2020 στις 4:57 ΜΜ, p_r_on είπε

καλησπέρα σε ολους!!
σε έμενα σήμερα στο Λαύριο και για μια ακόμα φορά (3-4) συνεχόμενες τελευταία η acs δεν άφησε ούτε χαρτάκι ούτε με κάλεσε σε τηλεφωνώ,
μου έστειλαν μήνυμα οτι δεν εντοπίζεται η διεύθυνση μου και να επικοινωνήσω μαζί τους.
σε επικοινωνία μου ήταν ανάρμοστη και εριστική η απάντηση τους και μου είπαν ψέματα οτι με καλούσαν στο τηλέφωνο,
η διεύθυνση μου υπάρχει σε όλους τους χάρτες ( google ) klp
διαπιστώνω οτι το έχουν σύστημα για να πας στο κατάστημα να παραλαβής εσυ και να μην απασχολούν υπαλλήλους...
λείπαμε για το το όνομα της εταιρίας acs
 

Γιατι λυπασαι ακριβως;
Αυτο ειναι παγια τακτικη της ACS,και δεν εχει κανενα σοβαρο ονομα πλεον,ακριβως για αυτες τις τακτικες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω ένα δέμα που το παρέλαβε το μεσημέρι ο Courier της acs από μία εταιρεία και ζήτησα αρ. αποστολής. Δεν βγάζει μου λέει κανένα αποτέλεσμα στην αναζήτηση. Μήπως παίζει ρόλο που είναι Σάββατο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, tomco1984 είπε

Περιμένω ένα δέμα που το παρέλαβε το μεσημέρι ο Courier της acs από μία εταιρεία και ζήτησα αρ. αποστολής. Δεν βγάζει μου λέει κανένα αποτέλεσμα στην αναζήτηση. Μήπως παίζει ρόλο που είναι Σάββατο? 

Προς το βράδυ η απο Δευτέρα θα το δεις να κουνιέται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tomco1984 είπε

Περιμένω ένα δέμα που το παρέλαβε το μεσημέρι ο Courier της acs από μία εταιρεία και ζήτησα αρ. αποστολής. Δεν βγάζει μου λέει κανένα αποτέλεσμα στην αναζήτηση. Μήπως παίζει ρόλο που είναι Σάββατο? 

Εαν δεν προλαβε να περαστει,θα το δεις απο δευτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, tomco1984 είπε

Πάντως φεύγουν Σάββατο δέματα έτσι? Η τα κρατάνε και τα στέλνουν Δευτέρα? 

Ισως καποια να μην προλαβουν να φυγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Acs...

ηρθε και η σειρα μου να εχω θεμα με courier και ηταν ενα δεμα απο Πατμο μεσω acs.

Μετα απο 5 μερες κολλημενο το tracking στο νησι.
Επικοινωνια με τοπικο καταστημα, με παρεπεμψαν στα κεντρικα. Μου λενε σε 24 ωρες θα επικοινωνησουν, τους ξανακαλω, τους λεω περι τινος προκειται. Σε λιγη ωρα με καλουν απο το καταστημα αποστολης και μου λενε οτι ξεχασαν το σακο μεσα στο αμαξι και το βρηκαν. Δεν εχει παθει κατι κλπ...

Μια βδομαδα και δεν βλεπαν το σακο, τι αμαξι ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Edit/disclaimer! Πρόκειται για της γνωστή Acs!

Λοιπόν πρόκειται για ένα λορδεμπου. 

Σήμερα πήγα στο τοπικό και μοναδικό κατάστημα εδώ στην απομονωμένη Σητεία. Δεν είχαν εκτυπωτή να τυπώνουν παραστατικά άρα και δεν μπορώ να στείλω το δέμα μιας και το πληρώνω εγώ. Πέρασα 4 φορές σήμερα. Στις 10, 11:30, 12:30, 14:10. Και ακόμα τίποτα. Βασικά δεν υπήρχε καν, το έστειλαν με τον ντελιβερα τους (εδώ γελάμε) σε κάποιον τεχνικό. 

Απορώ πως συγκρατιθηκα και δεν τους έβρισα. 

Επεξ/σία από handsomegamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2020 στις 9:13 ΜΜ, apos2008 είπε

"αλλά όχι και τον διπλασιασμό σχεδόν της ζήτησης που παρατηρήθηκε σε πολλές περιπτώσεις".
Ceo της ACS και λεει τετοια πραματα;

Δεκαπλασιασμος και βαλε.. 
Οταν το νορμαλ ειναι πχ 1000 δεματα τη μερα ανα καταστημα,και ξαφνικα δεν εχεις που να τα βαλεις απο τη 2η μερα,τοτε ακομα και ο περαστικος μπορει να καταλαβει οτι δεν ηταν "διπλασιασμος".
Απλα ο κυριος CEO εχει να πατησει στην αποθηκη απο.. τα εγκαινια..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...