Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και καπιοι κλαιγονται για τα μεταφορικα π ειναι μονο 3 ευρω. κ αυτο απο συνεργασια του  εκατοστε E-shop που εχει συνεργασια με την εκατοστε κουριερ. Που να παιρναν δλδ το κανονικο 10 ευρω κ πανω αναλογα με το βαρος. τι θα ειχε να γινει. χαχαχαχαχαχ . 

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Αυτο με το χαρτακι ειναι ξεκαθαρα στρατηγικη της acs.

Στην περιοχή μου η Γενική το κάνει κατά κόρον και ακολουθούν τα ΕΛΤΑ courier, η ACS το κάνει λιγότερο από όλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Στην περιοχή μου η Γενική το κάνει κατά κόρον και ακολουθούν τα ΕΛΤΑ courier, η ACS το κάνει λιγότερο από όλες.

Απο οσο διαβαζω  εδω μεσα , ειναι πανελληνια η τακτικη,ενω οι αλλες δεν το κανουν τοσο οσο αυτη.

Απλα οπως εχουμε πει,σε καθε καταστημα βλεπεις αισθητες διαφορες,καλες ή κακες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, StamTheMan είπε

Απο οσο διαβαζω  εδω μεσα , ειναι πανελληνια η τακτικη,ενω οι αλλες δεν το κανουν τοσο οσο αυτη.

Απλα οπως εχουμε πει,σε καθε καταστημα βλεπεις αισθητες διαφορες,καλες ή κακες.

Ότι και να έχεις διαβάσει εδώ μέσα, ότι και να έχετε ή δεν έχετε πει, δεν αλλάζει η δική μου εμπειρία για τη δική μου περιοχή.

Εσύ αλήθεια γιατί ενοχλήθηκες?  Έχεις κάποια σχέση με τη Γενική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανα περιοχη ειναι αλλιως . αναλογα το φορτο και το προσωπικο. Δεν δουλευουν ολοι ρολοι. Σαν πχ να πας να πιεις καφε στα Cofee island αθηνα και μετα πατρα. δε θα νε ιδιος ο καφες και η εξυπηρετηση. ακριβως το ιδιο γινεται και με τις κουριερ 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Ότι και να έχεις διαβάσει εδώ μέσα, ότι και να έχετε ή δεν έχετε πει, δεν αλλάζει η δική μου εμπειρία για τη δική μου περιοχή.

Εσύ αλήθεια γιατί ενοχλήθηκες?  Έχεις κάποια σχέση με τη Γενική?

Δε διαφωνω με το πρωτο που λες,για αυτο και ειπα οτι καθε καταστημα λειτουργει διαφορετικα,αλλα μαλλον σου ειναι δυσκολο να το αντιληφθεις αυτο που ειπα.

Δεν ξερω που ειδες να ενοχληθηκα,αλλα δε θα ειναι και η πρωτη φορα που δε βγαζει ακρη καποιος μαζι σου.

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Δε διαφωνω με το πρωτο που λες,για αυτο και ειπα οτι καθε καταστημα λειτουργει διαφορετικα,αλλα μαλλον σου ειναι δυσκολο να το αντιληφθεις αυτο που ειπα.

Μα ακριβώς επειδή - όπως και εσύ παραδέχεσαι πως - κάθε κατάστημα λειτουργεί διαφορετικά ο ισχυρισμός σου "Αυτο με το χαρτακι ειναι ξεκαθαρα στρατηγικη της acs." είναι εντελώς άστοχο, αλλά μάλλον σου είναι δύσκολο να το αντιληφθείς.

35 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Δεν ξερω που ειδες να ενοχληθηκα,αλλα δε θα ειναι και η πρωτη φορα που δε βγαζει ακρη καποιος μαζι σου.

Αυτό λέγεται προκατάληψη.

Δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Μα ακριβώς επειδή - όπως και εσύ παραδέχεσαι πως - κάθε κατάστημα λειτουργεί διαφορετικά ο ισχυρισμός σου "Αυτο με το χαρτακι ειναι ξεκαθαρα στρατηγικη της acs." είναι εντελώς άστοχο, αλλά μάλλον σου είναι δύσκολο να το αντιληφθείς.

Ναι,γενικοτερα το κανει η acs,δε ειπα οτι το κανει μονο η acs.
Συγγνωμη αν σε δυσκολευω.

 

8 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Αυτό λέγεται προκατάληψη.

 

Καμια προκαταληψη,απλη αντιληψη ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Περιμένω δέμα από UPS που συνεργάζεται με Γενική ταχυδρομική. Το δέμα φτάνει στην πόλη μου την προβλεπόμενη ημερομηνία που δίνει η UPS στο site της. Σκανάρεται από το κατάστημα της περιοχής μου και ενώ είμαι στο σπίτι και περιμένω να έρθει βλέπω μετά από ώρες στο site της Γενικής ότι έχει χρεωθεί σε κούριερ και 1 λεπτό μετά "Αδυναμία Παράδοσης - Απών σημείωμα". Δηλαδή μέσα σε ένα λεπτό πρόλαβαν να έρθουν σπίτι μου και να επιστρέψουν στο κατάστημα για να το σκανάρουν ξανά. Πήγα στο κατάστημα στις 20:32 και δεν με εξυπηρέτησαν γιατί είχαν κλείσει 2 λεπτά πριν. Μου είπαν πως θα έρθει την άλλη μέρα. Προφανώς είναι ένα κόλπο που κάνουν για να μη φανεί πως το δέμα περίμενε μία μέρα στο κατάστημά τους. Την άλλη μέρα το παίρνει ο κούριερ χωρίς να το σκανάρουν πάλι.

Όντως την άλλη μέρα ήρθε ο κούριερ. Πιάνω το δέμα στα χέρια μου και βλέπω ότι ήταν ανοιγμένο και η κολλητική ταινία του καταστήματος κομμένη με μαχαίρι. Ήταν παραγγελία με ρούχα και δεν υπήρχε περίπτωση να το δεχτώ γιατί αν κάποιος τα είχε καταστρέψει με δόλο δεν θα μπορούσα να τα επιστρέψω. Δεν θέλω να πιστέψω πως το άνοιξε κάποιος από το κατάστημα αλλά η συμπεριφορά τους την προηγούμενη μέρα που δεν με εξυπηρέτησαν για 2 λεπτά καθυστέρηση δεν ήταν η καλύτερη και δεν τους έχω εμπιστοσύνη. Ο κούριερ το πήρε πίσω.

Τα ρούχα ήταν τελευταία κομμάτια με έκπτωση και εκπτωτικό κουπόνι που είχα. Οπότε χάνω το κουπόνι, τα ρούχα που δεν μπορώ να ξαναπαραγγείλω, αναμονή 1 εβδομάδα να έρθουν και ποιος ξέρει πόσο ακόμη για να πάρω τα λεφτά μου πίσω.

Βλέπω κριτικές από καταστήματα κούριερ στο google και έχουν όλα 2-3 αστέρια με τα ίδια σχόλια. Εικονικά στάδια αποστολών και κούριερ που μοιράζουν ψεύτικα σημειώματα χωρίς να κουβαλάνε τα δέματα μαζί τους. Τους Ελέγχει κανείς; Υπάρχει καμία αξιόπιστη κούριερ στην Ελλάδα; Και μη πείτε ότι φταίει ο κορωνοϊός. Τα ίδια συνέβαιναν και πριν.

Screen Shot 2020-10-21 at 5.24.05 PM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά είναι φυσιολογικά αυτά τα πράγματα? Που να απευθυνθώ ? Έχει κολλήσει από την Δευτέρα εκεί... Δεν μπορώ να τους περιμένω για πάντα και βιάζομαι να τα παραλάβω αυτά που θέλω

Ένας γνωστός μου έκανε παραγγελία την τρίτη και σήμερα του το έφερε κανονικά η ACS... Σε εμένα έχει κολλήσει...

image.png.452fb7cade6f2256ec9d5cfd0c519b7a.png

 

Επεξ/σία από jack124
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εξωτερικό. Δεν μου χει τύχει να ανοίξουν από το συγκεκριμένο κατάστημα γιατί είναι πολύ γνωστό και φαντάζομαι λαμβάνουν πολλά κάθε μέρα με το λογότυπο του καταστήματος στο κουτί και στην κολλητική ταινία. Ακόμη και στο τελωνείο να ανοίχτηκε θα έβαζαν μία κολλητική ταινία να το κλείσουν. Αυτό ήταν τελείως ανοιχτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...