Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, POS είπε

παντως η acs εχει επενδυσει εκατομμυρια στο επιστολικο ταχυδρομειο της.

αν το γυρισουν σιγα σιγα οι πελατες σε ηλεκτρονικους λογαριασμους θα φαει μεγαλο στραπατσο. 

δειτε και αυτο να γελασετε: 

ηδη η eurobank (που δεν ξερω βεβαια αν συνεργαζεται με την acs) ειναι στο σωστο δρομο: https://www.epixeiro.gr/article/177240

οι λογαριασμοι πρεπει να στελνονται μονο ηλεκτρονικα.

Πηγα προχθες στην τραπεζα Eurobank ναι δεν ειχε κοσμο μεσα αλλα απο εξω ειμασταν 50 ατομα.

Επειδη πλεον στο ταμειο μπορεις η να καταθεσεις 1000 η να σηκωσεις 400 φυσικο και επομενο ηταν τα ταμεια να βαρανε μυγες και η ουρα στο μηχανημα να ειναι τρενο.

Το ασχημο ειναι οτι η τριτη ηλικια δεν ξερει απο μηχανημα και αντι μια συναλλαγη να τελειωσει σε ενα δυο λεπτα ηταν ο καθε παππους 10-20 λεπτα μεχρι να καταλαβει τι θα κανει.

Φυσικα πηγα και τα εχωσα στον διευθυντη οτι πρεπει να κατεβασουν το οριο στα ταμεια και φυσικα αφου δεν ηταν απολυτως κανενας για ταμειο θα επρεπε να εξυπηρετησουν καποια ατομα.

Του ειπα επισης οτι θα επρεπε να υπαρχει υπαλληλος στο μηχανημα να βοηθαει αυτους που δεν ξερουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέρει κανείς τι διάολο μεταφορική είναι η cityfast?

Μου έχει σταλεί ένα πακέτο με αυτή τη μεταφορική και ενα tracking της μορφής:

http://www.cityfast.gr/myvoucher.php?myid=xxxx

Αλλά το www.cityfast.gr δεν υπάρχει.

Στο Google βρίσκω αναφορές, αλλά το site είναι σαν να μην υπάρχει.

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dtzgr είπε

Ξέρει κανείς τι διάολο μεταφορική είναι η cityfast?

Μου έχει σταλεί ένα πακέτο με αυτή τη μεταφορική και ενα tracking της μορφής:

http://www.cityfast.gr/myvoucher.php?myid=xxxx

Αλλά το www.cityfast.gr δεν υπάρχει.

Στο Google βρίσκω αναφορές, αλλά το site είναι σαν να μην υπάρχει.

Καμιά ιδέα;

Μπορεί απλά να έχει πέσει το site. Τηλέφωνο δοκίμασες να τους πάρεις?

Επικοινωνήστε με τη Cityfast

Διεύθυνση

CITYFAST COURIERS ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ – ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΩΝ Ε.Π.Ε.
Χαρίτων 33, Π.Φάληρο 17564

Εναλλακτικά, μπορείτε να μας αποστείλετε μήνυμα από τη φόρμα επικοινωνίας επιλέγοντας τα στοιχεία σας.

Στοιχεία Επικοινωνίας

Τηλέφωνο: 211 0121455
Fax: 211 0121455
Email: [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα στο Facebook. Μου είπαν ότι η εταιρία εδώ και καιρό έχει αλλάξει αντικείμενο και δεν κάνει πλέον ταχυμεταφορές. Χαχαχα

Άρα θα έχει πολύ ενδιαφέρον αύριο που θα πάρω τηλέφωνο τον αποστολέα να μου εξηγήσει πώς έστειλε πακέτο με αυτούς και έχει και tracking number!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Γενικη Ταυχδρομικη πρεπει να ρεταρει τελειως αυτες τις μερες, ετσι; Απο τη Δευτερα παραγγειλα κατι και η διευθυνση παραλαβης ειναι εντος της ιδιας πολης με τη διευθυνση αποστολης, αλλα οχι απλα δεν εχει παραδωθει ακομα, αλλα συμφωνα με το tracking, απο Τεταρτη το δεμα παραμενει κολημενο στο ιδιο σημειο που δεν ειναι καν το τελικο υποκαταστημα για παραλαβη.

Κι εχω πει οτι δεν ξαναπαραγγελνω απο μαγαζι που συνεργαζεται με τη συγκεκριμενη κουριερ, αλλα καθε φορα την παταω γιατι δεν το ελεγχω πριν πατησω παραγγελια...Και το κακο ειναι οτι τα περισσοτερα μικρομαγαζα την προτιμανε. Απλη αποστολη απο ΕΛΤΑ να κανανε θα ειχε φτασει στον προορισμο τωρα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, charilaos είπε

8-Απρ παρήγγειλα,

9-Απρ το έδωσε το κατάστημα στην ACS,

μόλις μου παρέδωσε σήμερα (Κυριακή)

Άλλο πάλι και αυτό

Εγω 5 παραγγειλα και απο τις 8 μου βγαζει αυτο το μηνυμα: ''Η αποστολή βρίσκεται στην διαδρομή προς το κατάστημα παράδοσης''

Με τα ποδια ερχεται μαλλον απο Αθηνα..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, charilaos είπε

8-Απρ παρήγγειλα,

9-Απρ το έδωσε το κατάστημα στην ACS,

μόλις μου παρέδωσε σήμερα (Κυριακή)

Άλλο πάλι και αυτό

 σου παραδωσανε πακετο κυριακη, σημερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, suspiria είπε

Εγω 5 παραγγειλα και απο τις 8 μου βγαζει αυτο το μηνυμα: ''Η αποστολή βρίσκεται στην διαδρομή προς το κατάστημα παράδοσης''

Με τα ποδια ερχεται μαλλον απο Αθηνα..

Καλησπερα... Θα περιμενεις λιγες μερες  4-5 ακομα... Υπομονη... Εχουν πολλες παραδοσεις... Δεν γινεται αλλιως... Ειναι κατι που επειγει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ea6gka είπε

 σου παραδωσανε πακετο κυριακη, σημερα?

Ναι, ακομη να το πιστεψω

1 ώρα πριν, suspiria είπε

Εγω 5 παραγγειλα και απο τις 8 μου βγαζει αυτο το μηνυμα: ''Η αποστολή βρίσκεται στην διαδρομή προς το κατάστημα παράδοσης''

Με τα ποδια ερχεται μαλλον απο Αθηνα..

Και σε εμενα το ιδιο ελεγε απο τοτε που εφυγε απο το καταστημα. Και ξαφνικα, σημερα Κυριακη ήρθαν και μου το παρέδωσαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dtzgr είπε

Έστειλα στο Facebook. Μου είπαν ότι η εταιρία εδώ και καιρό έχει αλλάξει αντικείμενο και δεν κάνει πλέον ταχυμεταφορές. Χαχαχα

Άρα θα έχει πολύ ενδιαφέρον αύριο που θα πάρω τηλέφωνο τον αποστολέα να μου εξηγήσει πώς έστειλε πακέτο με αυτούς και έχει και tracking number!!!!

Please...πες ότι δεν ήταν από κάποια αγγελία εδώ/Facebook/κτλ όπου ο αποστολέας σου ζήτησε κατάθεση σε τράπεζα πρώτα!

Επεξ/σία από Alxnks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα... Θα περιμενεις λιγες μερες  4-5 ακομα... Υπομονη... Εχουν πολλες παραδοσεις... Δεν γινεται αλλιως... Ειναι κατι που επειγει;;

Ειναι μια καφετιερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά περίμενα ενα δεμα απο DPD και απο ACS μετα και ηρθε στην ώρα του.

Επίσης σημερα Κυριακή ηρθε ενα παλικάρι απο την Γεν Ταχυδρομικη να μ δωσει ενα δέμα απο Τρίτη.

Ουτε έγω το πίστευα και μ είπε οτι λόγω όγκου πλέον παραδίδουν και Κυριακη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενική Ταχυδρομική, δέμα από Κωτσόβολο για παράδοση εντός Αττικής, παραδόθηκε 4/4 και μέχρι σήμερα (12/4) βρίσκεται καθηλωμένο στου Ρέντη.

Σε mail μου απάντησαν (με ευγένεια είναι η αλήθεια) ότι θα παραδώσουν μέχρι 14/4..

Επεξ/σία από bilt128
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...