Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο κατάστημα στην Ευελπίδων πήγε κανείς πρόσφατα (π/σ);

Το έκλεισαν το μαγαζι, να σταματήσω να ελπίζω ότι θα παραλάβω ή το παλεύουν ακόμα; 😅

74236303-50ED-4EF2-A9A4-C9333430AB88.jpeg

Επεξ/σία από kostantisgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, mindreader είπε

[..]φωναζουμε για το ελληνικο δημοσιο, αλλα ο ελληνικος ιδιωτικος τομεας ειναι η απολυτη ζουγκλα...

:(

Χρόνια τώρα. Καμιά δεκαριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας!Τελικα μετα τις 3/4/2020,  η παραγγελια που ηταν   στην Θεσσαλονικη (κεντρο διαλογης) εφτασε  σημερα 13/4/2020(δηλαδη μετα απο 10 ημερες ) για να επικυρωθει οτι βρισκεται απλα στο Κουκακι!ACS EXPRESS ειναι αυτη ,γι αυτο ειναι τοσο γρηγορη!10 ημερες απο θεσσαλονικη ταξιδευε!Θεικοι χρονοι!Επιλεξτε ACS EXPRESS το λεει το ονομα!

(Ξεχασα να πω οτι ολο αυτο το διαστημα επαιρνα  τηλεφωνα στα οποια με γειωνανε κανονικος)!

Επεξ/σία από ΝΙΟΝΙΟΣ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, thodoris1985 said:

Παραγγελία 25 Μαρτίου, παράδοση από το κατάστημα στην ACS στις 2 Απριλίου. Ακόμα γράφει "Η αποστολή βρίσκεται στην διαδρομή προς το κατάστημα παράδοσης", μετά από 25 λεπτά αναμονή στο τηλεφωνικό μου είπαν ότι μπορεί να κάνει 10-15 μέρες (συνολικά, όχι μόνο εργάσιμες) για παράδοση... Και νόμιζα ότι θα προλάβαινα το Πάσχα για το βαφτιστήρι.

1 Απριλίου παράγγειλα για την ανηψιά, 6 Απρλίου παραδόθηκε στη Γενική ταχυδρομική. Τελευταία ενημέρωση είναι στις 7 Απριλίου "Αναχώρηση από κέντρο διαμετακόμισης". Πάει και η ανηψιά, του χρόνου θα το πάρει.

Παραγγελεία από Πρακτικερ, εδώ και 14 μέρες ακόμα δεν έχουν παραδόσει στη Γενική ταχυδρομική που μου είπαν ότι συνεργάζονται. Θα τελειώσει η καραντίνα και θα περιμένω ακόμα αν κρίνω από το παραπάνω.

Καλά, περιμένω και κάτι με speedex και με ΕΛΤΑ courier (τα ΕΛΤΑ courier εν τω μεταξύ στην περιοχή μου τα έχω σε υπόληψη). Αυτά τα παρρήγγειλα στις 7 Απριλίου και τα στείλανε 8 Αρπιλίου, οπότε δεν τα περιμένω σύντομα.

Σήμερα πήγαν τα δυο πρώτα (ACS και Γετ. Ταχ.). Online ενημέρωση δεν υπάρχει, ακόμα βγάζει ότι είναι στο κατάστημα.....προφανώς λόγω φόρτου.

Περιμένω τα δικά μου πλέον. Δε σκάω όμως! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, suspiria είπε

 

Η λυση αυτες τις μερες ειναι ΕΛΤΑ απλο δεμα εσωτερικου. Μαξιμουμ 2 μερες.Εχω κανει 3 αγορες αυτες τις μερες απο αγγελιες στο φορουμ και αυτος που εστειλε με ΕΛΤΑ εφτασε απο την προηγουμενη εβδομαδα ενω τα αλλα 2 με κουριερ ακομα τα περιμενω....

Δεν ειναι λυση για αγορες απο καταστηματα , γιατι καθε καταστημα εχει μια κουριερ συνεργαζομενη η οποια σπανια ειναι τα ΕΛΤΑ.

Ισχυει οτι τα ΕΛΤΑ (κουριερ) ειναι πιο γρηγορα απο ολες τις κουριερ στις αποστολες εσωτερικου. Οχι μονο τωρα, αλλα γενικοτερα. Τωρα και τα απλα ΕΛΤΑ παντως ειναι πιο γρηγορα, το κακο με τα δευτερα ειναι οτι δεν παραδιδουν σπιτι (σαμπως παραδιδουν οι κουριερ πλεον...; στα μισα αφηνουν ειδοποιηση αυτη τη περιοδο, αλλα κουβεντα να γινεται)

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σημερα παρεδωσα στην ACS τα δεματα που ειχα απο παραγγελιες (καμια 80 για σημερα τα δεματα) , οντως εχουν πολυ πραμα και η ειρωνεια ειναι οτι αυτος που συνεργαζομαι ειναι απο τους τιμιους γαμωτη και τσαμπα τον παιρνει η μπαλα (μιλαω μονο για τον συγκεκριμενο ανθρωπο/ιδιοκτητη). Καναμε κουβεντα σημερα γιατιςχω και γω 2 δεματα και περιμενω γυρω στις 6 μερες ηδη και μου λεει πως πανε καινοιυργιοι υπαλληλοι να δουλεψουν και φευγουν στην 2η μερα γιατι δεν αντεχουν την πιεση... Επειτα εχει ηδη νοικιασει ο ανθρωπος 2 αποθηκες εξτρα γυρω απο το τετραγωνο που εχει τα γραφεια για να χωρεσει τα καροτσια με τα δεματα και μαλλον αν συνεχισει ετσι παει για 3η. Επειτα φταινε και οι αλυσιδες π.χ το Παπλικ μου ειπε πως εστειλε τουλαχιστον 10 δεματα απο αυτον αντικαταβολη μολυβια και στειλω κοστους 0,87€ , 1,50€ .. δλδ οτι να ναι.....Τεσπα υπομονη ρε παιδια , ειναι λιγο πρωτογνωρη η κατασταση...εδω αναπολουνε την Black Friday....Το καλυτερο δε ειναι πως την εχθες το βραδυ του καψανε και το αμαξι εξω απο το μαγαζι (οχι πολυ αλλα η κινηση εγινε... το ACS αυτοκινητο..) , λιγο το χουμε χασει το θεμα...

Επεξ/σία από vag.patrick
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τι να πεις κάποιος για την όλη κατάσταση. Απλά κάποιες φορές αναρωτιέμαι αν εγώ είμαι ο νευρικός και κάνω σαν τρελός η όλος ο κόσμος αντιδρά έτσι. Γιατί η υπομονή έχει και ένα όριο. 

Αγορά από Κωτσοβολο 5/4: Στις 6/4 έρχεται μήνυμα ότι είναι στην Ταχυδρομική στο Ρέντη. Από τότε είναι ακόμα εκεί. Στα τηλέφωνα την Παρασκευή ελεαην έλεγαν πως από Δευτέρα πρέπει να παραλάβω. Ούτε καν όμως. Εδώ ακόμα στο Ρέντη το δείχνει. 

Αγορά από Κωτσοβολο στις 7/4 βράδυ: 8/4 έτοιμη η παραγγελία και βγήκε το Tracking Number με SPEEDEX. Απο τις 8/4 έως και σήμερα ο αριθμός αποστολής ΔΕΝ έχει φανεί καν στο σύστημα τους. Σε επικοινωνία με ΤΗΝ SPEEDEX, μου είπαν πως είναι περίεργο που ακόμα δεν έχει φανεί στο σύστημα τους.

Είναι γελοίοι οι τύποι και τίποτα παραπάνω. Τουλάχιστον να βγάλουν ανακοίνωση. Δηλαδή τα HONDOS γιατί σε ενημερώνουν ότι θα πάρεις έως και 15 εργάσιμες ημέρες? 

Πραγματικά μου δημιουργεί απορία πως γίνεται αυτές οι ρημάδο-εταιρίες courier να είναι ακόμα ανοιχτές και να μην γίνεται κάποιος έλεγχος στο όλο θέμα. Γιατί γαμωτο κοιτάνε να βγάλουν την δουλειά με όσο λιγότερα άτομα μπορούν? 

Τα τηλέφωνα δε στα μαγαζιά δεν απαντάνε ποτέ. Ξεφτίλες. 

Στο τηλεφωνικό κέντρο στα κεντρικά SPEEDEX και Ταχυδρομική είναι αρκετά ευγενικοί αλλά νομίζω πως λένε ψέματα για να μην τους ζαλίζεις. 

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή. Ας είναι τα BONUS που δίνει ο Kωτσοβολος για τα κινητά αλλιώς θα σου έλεγα εγώ που θα το έβαζαν το δέμα τους τώρα ομαδικός. 

Να μην μιλήσω για τα PUBLIC. Παραγγελία 3 κομμάτια και έστειλαν τα 2 ξεχωριστά χωρίς καμία ενημέρωση και από τα 2 έφτασε το 1 τελικά. Τηλέφωνο ΔΕΝ σηκώνουν ποτέ και μετά από 30 λεπτά αναμονής η γραμμή έπεσε. Στο FB ενώ τα βλέπουν δεν απαντάνε καν σε αντίθεση με τον Κωτσοβολο που απαντάνε και βοηθάνε κιόλας. 

Καλό κουράγιο σε όλους. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι γινετε . περασα το απογευμα τιχαια απο μιχαλακοπουλου και μιλαμε βλεπω κοντα στα 100 ατομα να ειναι απλομενα σε αποσταση μεχρι 300 μετρων . λεω αργα να περιμενουν για τραπεζα και ηταν για acs δεν εχω ξαναδει ποτε για κουριερ να γινοντε γραμμες.

τι περιμενουν τοσοι?ολοι παραγελιες?

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Pmar90 είπε

Σου εχει βγαλει καποιο update στην αναζήτηση?? 

Ναι!!!! ήρθε. Λέω να τους πάρω τηλέφωνο (τι λέω τώρα, δεν υπάρχει και κανένας παπάς τώρα να κοιμηθώ μαζί του 😄😄😄) και να πάω να παραλάβω εγώ γιατί επείγομαι. Είναι πλακέτα πλυντηρίου και δεν αντέχω άλλο τις "βόλτες" για πλύσεις.

Αυτό που με παραξενεύει είναι η "διαδρομή";;; Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Θεσσαλονίκη;;; και σε χρόνους ταχύτητας φωτός, σαν τον Flash ένα πράγμα.

ACS1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vag.patrick είπε

σημερα παρεδωσα στην ACS τα δεματα που ειχα απο παραγγελιες (καμια 80 για σημερα τα δεματα) , οντως εχουν πολυ πραμα και η ειρωνεια ειναι οτι αυτος που συνεργαζομαι ειναι απο τους τιμιους γαμωτη και τσαμπα τον παιρνει η μπαλα (μιλαω μονο για τον συγκεκριμενο ανθρωπο/ιδιοκτητη). Καναμε κουβεντα σημερα γιατιςχω και γω 2 δεματα και περιμενω γυρω στις 6 μερες ηδη και μου λεει πως πανε καινοιυργιοι υπαλληλοι να δουλεψουν και φευγουν στην 2η μερα γιατι δεν αντεχουν την πιεση... Επειτα εχει ηδη νοικιασει ο ανθρωπος 2 αποθηκες εξτρα γυρω απο το τετραγωνο που εχει τα γραφεια για να χωρεσει τα καροτσια με τα δεματα και μαλλον αν συνεχισει ετσι παει για 3η. Επειτα φταινε και οι αλυσιδες π.χ το Παπλικ μου ειπε πως εστειλε τουλαχιστον 10 δεματα απο αυτον αντικαταβολη μολυβια και στειλω κοστους 0,87€ , 1,50€ .. δλδ οτι να ναι.....Τεσπα υπομονη ρε παιδια , ειναι λιγο πρωτογνωρη η κατασταση...εδω αναπολουνε την Black Friday....Το καλυτερο δε ειναι πως την εχθες το βραδυ του καψανε και το αμαξι εξω απο το μαγαζι (οχι πολυ αλλα η κινηση εγινε... το ACS αυτοκινητο..) , λιγο το χουμε χασει το θεμα...

για ρωτα τον. ποσο αυξηση στα κερδη του θα εχει ; συν το bonus 0.30€ που θα λαβει απο την acs για καθε επιτυχημενη παραδοση ; και ποσους υπαλληλους προσελαβε για να δουλεψει ταχυτερα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, domenico1 είπε

Ναι!!!! ήρθε. Λέω να τους πάρω τηλέφωνο (τι λέω τώρα, δεν υπάρχει και κανένας παπάς τώρα να κοιμηθώ μαζί του 😄😄😄) και να πάω να παραλάβω εγώ γιατί επείγομαι. Είναι πλακέτα πλυντηρίου και δεν αντέχω άλλο τις "βόλτες" για πλύσεις.

Αυτό που με παραξενεύει είναι η "διαδρομή";;; Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Θεσσαλονίκη;;; και σε χρόνους ταχύτητας φωτός, σαν τον Flash ένα πράγμα.

ACS1.png

9 μερες δεν ειναι ασχημα. Μαλλον ηταν Ελλάδα εδω και μερες και απλος εκοβε βολτες στην αποθηκη, δεν μπορει να παει και να γυρισει μεσα σε 4 ωρες. 

Χαίρομαι που ξεμπερδεψες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, POS είπε

για ρωτα τον. ποσο αυξηση στα κερδη του θα εχει ; συν το bonus 0.30€ που θα λαβει απο την acs για καθε επιτυχημενη παραδοση ; και ποσους υπαλληλους προσελαβε για να δουλεψει ταχυτερα ;

Αυτο δεν με αφορα να σου πω την αληθεια και απο υπαλληλους μονο ενας εμεινε απο τους καινουργιους και αυτο λεει πολλα γενικοτερα. Αγιος δεν ειναι κανεις και τωρα ειναι εποχη για να βγαλουν καποιοι λεφτα αλλα να τα βγαλουν σωστα ωστε να συνεχιζουν να βγαζουν και αργοτερα.

Επεξ/σία από vag.patrick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Pmar90 είπε

9 μερες δεν ειναι ασχημα. Μαλλον ηταν Ελλάδα εδω και μερες και απλος εκοβε βολτες στην αποθηκη, δεν μπορει να παει και να γυρισει μεσα σε 4 ωρες. 

Χαίρομαι που ξεμπερδεψες. 

Εύχομαι γρήγορα ξεμπερδέματα και σε σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...