Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλησπερα.... Ηδη εδω και πολυ καιρο πανω απο 1-2 χρονια  εχει αναλαβει να στελνει τους λογαριασμους η ACS..Οπως  εχει αναλαβει  την αποστολη wind, vodafone, cosmote ,Ευδαπ,  κτλπ...Ειχε πριν λιγο καιρο την Δεη... Ασφαλειες... Αλλα αυτη την υπηρεσια την κανει αλλο τμημα της ACS  POST..Πλεον εχουν  μεγαλο προβλημα τα Ελτα...

Και ΕΥΔΑΠ; Σήμερα (ναι, Σάββατο) έφεραν στον παππού μου ληγμένο (από 7/4) λογαριασμό ΕΥΔΑΠ. Τον ρώτησα παραπάνω σχετικά με την εταιρία που του τον έφερε αλλά δεν ήξερε να μου πει. Σε αυτές τις περιπτώσεις τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντάσου για να μοιράζουν ληγμένα σε μεγάλους ανθρώπους (ευπαθείς ομάδες), τι κάνουν και με εμάς τους νεώτερους. Τιντούτοιρε.

(Πέρα από την πλάκα, μπορείς να τονΕ γράψεις στο e-ΕΥΔΑΠ και να μπαίνεις όποτε θες εσύ και να τον πληρώνεις και ας έχει λήξει / και χωρίς προμήθεια. Αριθμό παροχής χρειάζεσαι και κάποιο άλλο αποδεικτικό που τους τα στέλνεις ηλεκτρονικά και δύο - τρεις μέρες για την επαλήθεση των στοιχείων)

(Για να κόψουν νερό πάντως, πρέπει να χρωστάει κανείς πολύ πράγμα, έχω την εντύπωση)

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Φαντάσου για να μοιράζουν ληγμένα σε μεγάλους ανθρώπους (ευπαθείς ομάδες), τι κάνουν και με εμάς τους νεώτερους. Τιντούτοιρε.

(Πέρα από την πλάκα, μπορείς να τονΕ γράψεις στο e-ΕΥΔΑΠ και να μπαίνεις όποτε θες εσύ και να τον πληρώνεις και ας έχει λήξει / και χωρίς προμήθεια. Αριθμό παροχής χρειάζεσαι και κάποιο άλλο αποδεικτικό που τους τα στέλνεις ηλεκτρονικά και δύο - τρεις μέρες για την επαλήθεση των στοιχείων)

(Για να κόψουν νερό πάντως, πρέπει να χρωστάει κανείς πολύ πράγμα, έχω την εντύπωση)

Ευχαριστώ, αυτό θα του κάνω. Παλιά λέγαμε πως όπου κι εάν κρυφτείς θα σε βρουν οι λογαριασμοί σου. Πλέον δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι ούτε γι' αυτό. 🤣🤣

 

Όχι, δεν τίθεται θέμα διακοπής νερού. Απλώς δεν γίνεται να έρχονται και οι λογαριασμοί ληγμένοι.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ACS...

Εχω ενα δεμα απο εξωτερικο, ειναι τωρα Θεσσαλονικη στο κεντρικο hub...λοιπον, κοβει 'βολτες' περιπου 3 μερες εκει μεσα, χωρις να εχει κουνηθει καθολου!

Μια μερα 'προετοιμασια'....

Μια μερα να 'κολησουν την ετικετα'....

Σημερα, no response....

 

 

 Εγω ειμαι αρκετα συγκαταβατικος και ρεαλιστης....

Αν εχω ενα δεματακι, και ξερω οτι εχει φτασει στο κοντινο μου καταστημα, θα παω να το παρω. Εχουν και συνεχες ωραριο στην ACS (να λεμε και τα καλα), και βολευει. Αλλα για να παω να το παρω, πρεπει πρωτα να ερθει! Αν κανει τοσες μερες στα κεντρικα, ε καταλαβαινεις οτι εχει μπουκωσει/σχεδον καταρρευσει το συστημα...

που ηταν παντα, next day delivery...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, magnam είπε

Απλώς δεν γίνεται να έρχονται και οι λογαριασμοί ληγμένοι.....

το κακο με τους ληγμενους ειναι πως δεν γινεται να τους πληρωσεις και μεσω web-banking και τοτε ειναι που μπλεκεις με τις ουρες. εμενα οι δικοι μου ειναι 80+ ετων.

τους εχω κοψει τις ταχυδρομικες αποστολες και οι λογαριασμοι ερχονται στο mail μου και τους πληρωνω online. ουτε να τρεχω/τρεχουνε ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, talibanakos είπε

Μπορει να μην περναει απο το μυαλο σου,αλλα  ασχολουνται λιγο πιο σοβαρα με δεματα που εχουν πληρωθει κανονικα απο ιδιωτη προς ιδιωτη,παρα με  το δεμα της Κυρα Σουλας απο το decoro/likebrands/diamandino/jumbo.

Στο λεω στανταρακι,γιατι εχω δουλεψει κουριερ και οντως αυτο γινοταν,οσο και να θες να κοροιδεψεις εσυ εδω.

Οντως τωρα επρεπε να στο πει γνωστος για να καταλαβεις οτι τα πιο πολλα δεματα ειναι μαλακιες απο μαγαζακια;

Ακομα και σε νορμαλ περιοδο ( οχι γιορτες ή εκπτωσεις ) απο τα 80 δεματα που ειχα στο δρομολογιο μου,τα 60 ηταν απο teleshoping/καλλυντικα/ρουχαλακια/πεδιλακια.

Δεν ειναι καινουργια πολιτικη αυτη,διαβασε τι εχω απαντησει απο πανω.

Δεν έχουμε όλοι το ίδιο IQ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγία Παρασκευή φίλε, μεγάλη η χάρη της. Εγώ με κάτι Πατήσια, Αιγάλεω και τέτοια πού να ελπίζω; 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SakafliaC είπε

Για να μην κράζουμε μόνο, παρήγγειλα την Πέμπτη και παρέλαβα σήμερα, Speedex Αγίας Παρασκευής.

Και πραγματικά οι άνθρωποι πήζουν..

τι παει να πει «πηζουν» ;;

γαμω τα λεφτα βγαζουν ενω το 80% των επιχειρησεων ειναι κλειστο. σιγα μην τους λυπηθουμε κιολας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη real αγία μιλάς? Λες να βαλε το χεράκι της? :D

Μόλις τώρα, POS είπε

τι παει να πει «πηζουν» ;;

γαμω τα λεφτα βγαζουν ενω το 80% των επιχειρησεων ειναι κλειστο. σιγα μην τους λυπηθουμε κιολας.

Δε σου ζήτησε κανείς να τους λυπηθείς. Δε ξέρεις τι θα πει πήζουν? 

Λεφτά βγάζει η Speedex, όχι αυτοί που πήζουν.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Λεφτά βγάζει η Speedex, όχι αυτοί που πήζουν.

τσαμπα εργαζονται ; γιατι κατι χιλιαδες εργαζομενοι δεν δουλευουν καν τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα αναφέρεται στην κατάσταση σχετικά με τα courier στην Ελλάδα, η οποία ομολογουμένως είναι τραγική και αν δεις μερικές σελίδες πίσω αναφέρομαι και γω σε αντίστοιχη περίπτωση δική μου.

Όπως λοιπόν ανέφερα την "κακή" περίπτωση, έτσι ανέφερα και την αντίστοιχη καλή που είχα τώρα.

Πού ακριβώς ζορίζεσαι, πες μου να σε βοηθήσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, POS είπε

το κακο με τους ληγμενους ειναι πως δεν γινεται να τους πληρωσεις και μεσω web-banking και τοτε ειναι που μπλεκεις με τις ουρες. εμενα οι δικοι μου ειναι 80+ ετων.

Μια χαρά γίνεται τους ληγμένους να τους πληρώσεις μέσω web banking.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...