Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Alxnks είπε

Please...πες ότι δεν ήταν από κάποια αγγελία εδώ/Facebook/κτλ όπου ο αποστολέας σου ζήτησε κατάθεση σε τράπεζα πρώτα!

Χαχαχα όχι, από κατάστημα παιδικών ρούχων ήταν. Η αλήθεια ήταν ότι στην παραγγελία έλεγαν ότι αποστέλλουν με ACS, αλλά στο mail που έλαβα ότι η παραγγελία έχει φύγει, έχει για tracking ένα link με αυτούς τους μυρωδιαδες. Θα μάθω περισσότερα αύριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 11/4/2020 στις 4:22 ΜΜ, ThReSh είπε

ACS Post έρχεται ήδη.

Σε μένα έφερε τον λογαριασμό του εξοχικού 1 μέρα μετά την λήξη...

Καλά αυτό δεν είναι τιποτα.υπαρχουν και χειρότερα. Εμένα μου Φεράν λογαριασμο.αφού πρωτα η ΔΕΗ μου είχε κόψει το ρεύμα...

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LAZAROS882 είπε

Καλά αυτό δεν είναι τιποτα.υπαρχουν και χειρότερα. Εμένα μου Φεράν λογαριασμο.αφού πρωτα η ΔΕΗ μου είχε κόψει το ρεύμα...

Καλησπερα... Για  τι ποσο σου εκοψαν το ρευμα...Μου φαινεται δυσκολο να εγινε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι να σας πω. ACS Ηρακλείου, 3 παραγγελίες και σε 2-3 εργάσιμες από την μέρα της παραγγελίας ήταν στην πόρτα μας.

Έκανα άλλη μια που έφυγε την Παρασκευή μεσημεράκι και τώρα βρίσκεται στο περίφημο χαμπ του Ράλλη, για να δούμε αν μέχρι την Τρίτη θα με καλέσουν για να κατέβω και να παραλάβω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα... Για  τι ποσο σου εκοψαν το ρευμα...Μου φαινεται δυσκολο να εγινε;;

Βασικα άφησα το έναντι απλήρωτο.με την προϋπόθεση όταν θα ερθει ο εκαθαριστικος λογαριασμός να πλήρωνα όλο το ποσο. το εκαθαριστικο ήρθε 15 μέρες μετα αφού όμως η ΔΕΗ μου είχε κόψει το ρεύμα.οφειλόμενο ποσο 533euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, MikeJ said:

Είναι ο λόγος ενός πολίτη απέναντι σε μία μεγάλη εταιρεία

Αν μαζευτουν πολλες καταγγελίες δεν θα ειναι ο λογος ενος πολιτη. Δε γινεται να συντονιστηκαν ολοι και να πηγαν να κακολογησουν την κουριερ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LAZAROS882 είπε

Βασικα άφησα το έναντι απλήρωτο.με την προϋπόθεση όταν θα ερθει ο εκαθαριστικος λογαριασμός να πλήρωνα όλο το ποσο. το εκαθαριστικο ήρθε 15 μέρες μετα αφού όμως η ΔΕΗ μου είχε κόψει το ρεύμα.οφειλόμενο ποσο 533euro

Αρα εσυ φταις..Θα επρεπε να τα πληρωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, LAZAROS882 είπε

Ναι εννοείται☺

 συνηθως κοβουν το ρευμα αμα ειναι δευτερος εκκαθαριστικος απληρωτος η χρεος πανω απο 500ευρω σαν και εσενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία 25 Μαρτίου, παράδοση από το κατάστημα στην ACS στις 2 Απριλίου. Ακόμα γράφει "Η αποστολή βρίσκεται στην διαδρομή προς το κατάστημα παράδοσης", μετά από 25 λεπτά αναμονή στο τηλεφωνικό μου είπαν ότι μπορεί να κάνει 10-15 μέρες (συνολικά, όχι μόνο εργάσιμες) για παράδοση... Και νόμιζα ότι θα προλάβαινα το Πάσχα για το βαφτιστήρι.

1 Απριλίου παράγγειλα για την ανηψιά, 6 Απρλίου παραδόθηκε στη Γενική ταχυδρομική. Τελευταία ενημέρωση είναι στις 7 Απριλίου "Αναχώρηση από κέντρο διαμετακόμισης". Πάει και η ανηψιά, του χρόνου θα το πάρει.

Παραγγελεία από Πρακτικερ, εδώ και 14 μέρες ακόμα δεν έχουν παραδόσει στη Γενική ταχυδρομική που μου είπαν ότι συνεργάζονται. Θα τελειώσει η καραντίνα και θα περιμένω ακόμα αν κρίνω από το παραπάνω.

Καλά, περιμένω και κάτι με speedex και με ΕΛΤΑ courier (τα ΕΛΤΑ courier εν τω μεταξύ στην περιοχή μου τα έχω σε υπόληψη). Αυτά τα παρρήγγειλα στις 7 Απριλίου και τα στείλανε 8 Αρπιλίου, οπότε δεν τα περιμένω σύντομα.

Επεξ/σία από thodoris1985
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχουν χάσει τη μπάλα οι εταιρίες κούριερ λόγω του ιδιαίτερα υψηλού φόρτου εργασίας (πολλαπλάσιο αυτών της Black Friday).

ACS απλά ασχολίαστο, ποτέ δε με έχουν "βρει" σπίτι ενώ πάντα είναι κάποιος εδώ. Τηλέφωνα δε σηκώνουν, σε μέιλ απαντάνε μετά από μέρες..Γενικά ό,τι να'ναι. Πλέον απλά δεν αγοράζω από κατάστημα αν συνεργάζονται μαζί τους.

DHL/UPS εξαιρετικοί ακόμα και δεδμένων των συνθηκών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, psou είπε

Γενικά έχουν χάσει τη μπάλα οι εταιρίες κούριερ λόγω του ιδιαίτερα υψηλού φόρτου εργασίας (πολλαπλάσιο αυτών της Black Friday).

ACS απλά ασχολίαστο, ποτέ δε με έχουν "βρει" σπίτι ενώ πάντα είναι κάποιος εδώ. Τηλέφωνα δε σηκώνουν, σε μέιλ απαντάνε μετά από μέρες..Γενικά ό,τι να'ναι. Πλέον απλά δεν αγοράζω από κατάστημα αν συνεργάζονται μαζί τους.

DHL/UPS εξαιρετικοί ακόμα και δεδμένων των συνθηκών.

μη συγκρινεις acs με dhl/ups

ειναι σαν να συγκρινεις μια ομαδα Γ εθνικης με την barcelona η τη real.

ολοι παιζουν μπαλα αλλα το θεμα ειναι τι μπαλα παιζουν.

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, POS είπε

μη συγκρινεις acs με dhl/ups

ειναι σαν να συγκρινεις μια ομαδα Γ εθνικης με την barcelona η τη real.

ολοι παιζουν μπαλα αλλα το θεμα ειναι τι μπαλα παιζουν.

Ναι πολυ σωστα... Απλα αυτες οι εταιρειες τι λεφτα ζητουν ;;; Π.Χ. η acs , η speedex  κανουν συμφωνιες με τα καταστηματα και περνουν για την μεταφορα 1,80- 2,00 ευρω το πακετο...

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ναι πολυ σωστα... Απλα αυτες οι εταιρειες τι λεφτα ζητουν ;;; Π.Χ. η acs , η speedex  κανουν συμφωνιες με τα καταστηματα και περνουν για την μεταφορα 1,80- 2,00 ευρω το πακετο...

με τα καταστηματα που εχουν μεγαλο αριθμο αποστολων καθε μερα, γιατι στους ιδιωτες ειναι πανω απο 10€ η αποστολη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2020 στις 4:22 ΜΜ, mindreader είπε

Ναι, οπως ηρθαν τα πραγματα και με την acs, καταλαβαινω τι λες...

Αλλα αν σου πω, οτι Ελτα εχουν να φανουν απο το σπιτι μου, για παραπανω απο 1 μηνα;;;;;

Και λαμβανα κανονικα, εντυπη αλληλογραφια, ΚΑΘΕ εβδομαδα, γιατι ειμαι κι εγω και μελη της οικογενειας μου, συνδρομητες σε διαφορα εντυπα. Οποτε, στανταρντ ερχονταν ταχυδρομος των Ελτα, μια-δυο φορες/βδομαδα.

Απο Φεβρουαριο και μετα, τα Ελτα ειναι σαν να εχουν βαρεσει διαλυση. Ποτε δεν θυμαμαι τετοιο χάλι, ουτε στην δεκαετια του 80. Δράμα. Δεν κουνιεται φυλλο.

Ηρθαν τον Μαρτιο, μια φορα μονο (!!!!!!), και μου εφεραν (παλι καλα, που δεν χαθηκαν!), ενα πακετο με ολα τα συνδρομητικα εντυπα, που κανονικα επρεπε να λαμβανω καθε εβδομαδα!!!!

Απιστευτο...τα διελυσαν και τα Ελτα...

Οποτε, εδω που φτασαμε, δεν ξερω τι ειναι χειροτερο, τα Ελτα ή η ACS....

:(

Απο τα μέσα Φλεβάρη όλοι σχεδόν οι συμβασιούχοι  (πλην κάποιων οδηγών) σταμάτησαν. Διανομείς και εσωτερικοί. 

Επίσης πολλά υποκαταστήματα έκλεισαν. 

Ξέρω από πρώτο χέρι μιας και ήμουν ενοικιαζόμενος σκλάβος στα ελτα Ν. Σμύρνης.

Οι μόνιμοι διανομείς  (που ως επί το πλείστον είναι μιας κάποιας ηλικίας) βρέθηκαν ξαφνικά με διπλάσιους τομείς ευθύνης.

 

Οπότε... καταλαβαίνεις πόσο πάτο θα πιάσει η (ήδη χαμηλή) ποιότητα των υπηρεσιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...