Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To site πάντως της acs έχει πέσει.

 Εδω και αρκετή ώρα προσπαθώ να εντοπίσω ένα πακέτο που περιμένω από την Πέμπτη και το site είναι εκτός

Το τηλεφωνο δε, και του υποκαταστήματος και το κεντρικό με έχει σε αναμονή πάνω από 30 λεπτά  

Αστεια εταιρία, αστείο service γενικά, δεν ξέρω τι συμβαίνει με άλλες εταιρίες, αλλά η acs είναι μακράν πρωταθλήτρια στο κακό service  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει παραγγείλει κάποιος άλλος αυτές τις μέρες από Πλαίσιο; Ενώ μου ήρθε μήνυμα επιβεβαίωσης στο κινητό που λέει ότι θα γίνει αποστολή με Speedex και θα μου στείλουν το voucher πριν 5 ημέρες, τελικά δεν ήρθε ποτέ ο κωδικός και δεν ξέρω αν έχει σταλεί η παραγγελία. Εν τω μεταξύ δεν απαντάνε πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, allareas είπε

To site πάντως της acs έχει πέσει.

 Εδω και αρκετή ώρα προσπαθώ να εντοπίσω ένα πακέτο που περιμένω από την Πέμπτη και το site είναι εκτός

Το τηλεφωνο δε, και του υποκαταστήματος και το κεντρικό με έχει σε αναμονή πάνω από 30 λεπτά  

Αστεια εταιρία, αστείο service γενικά, δεν ξέρω τι συμβαίνει με άλλες εταιρίες, αλλά η acs είναι μακράν πρωταθλήτρια στο κακό service  

Μίλησα με το ένα κατάστημα που μου έστειλε με ACS και μου είπαν πως πάντα είχαν κάποια προβλήματα με την ACS απλά οι καθυστερήσεις ήταν εντός λογικών ορίων και έτσι συνέχιζαν να συνεργάζονται μαζί τους, απλά τώρα η κατάσταση έχει γίνει πάρα πολύ χειρότερη και κοιτάζουν εναλλακτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Sailor7733 & zx1234r Συμφωνώ απόλυτα. Έτσι είναι. Η acs έχει πάρει το μερίδιο και τα λεφτά για υπηρεσίες προς τον πελάτη του πελάτη(μαγαζί) και τον πρώτο πελάτη τον γράφει εντελώς. Και στο skroutz έξυπνο γυρίζω τις παραγγελίες πίσω. Έχουν κολλήσει και ενα χαρτί "Ζητούνται υπάλληλοι" και ο κόσμος κάνει ουρά. Πραγματικοί "πελάτες". Όχι αυτό είναι ΟΥΓΚΑΝΤΑ.Όταν φτάνουν στο μαγαζί δεν πρέπει να περνάει ΣΚ ή 5 μέρες μέγιστο. Και καταγγελία στο 1520@efpolis για πρόστιμα. Όχι συνήγορος και τέτοια. Υπουργείο Ανάπτυξης μπαμ. Και να ζητάτε τι έχει γίνει με την καταγγελία.

Ετυχε να περάσω από ACS σημείο. Όλα τα προιόντα, μισά μέσα - μισά πεζοδρόμιο. Και 2 - υπάλληλοι ιθαγενείς μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

παρέλαβα τώρα απο ΕΛΤΑ κούριερ πακέτο που εστάλη απο Θεσσαλονίκη 8/4. Με δεδομένη τη κατάσταση δεν ειναι κακός χρόνος θεωρώ 

Παρέλαβες δηλαδή τη 3η εργάσιμη από την ημέρα αποστολής. Και γαμώ, για αυτή την περίοδο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραλάβει από όλους τους άλλους σε κανονικούς χρόνους. Γι αυτό και ρωτάω το μαγαζί με ποιά εταιρεία στέλνει. Αν ακούσω ACS κάνω αρνητικό σχόλιο και λέω "ας προσέχατε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stepits είπε

 

Sailor7733 & zx1234r Συμφωνώ απόλυτα. Έτσι είναι. Η acs έχει πάρει το μερίδιο και τα λεφτά για υπηρεσίες προς τον πελάτη του πελάτη(μαγαζί) και τον πρώτο πελάτη τον γράφει εντελώς. Και στο skroutz έξυπνο γυρίζω τις παραγγελίες πίσω. Έχουν κολλήσει και ενα χαρτί "Ζητούνται υπάλληλοι" και ο κόσμος κάνει ουρά. Πραγματικοί "πελάτες". Όχι αυτό είναι ΟΥΓΚΑΝΤΑ.Όταν φτάνουν στο μαγαζί δεν πρέπει να περνάει ΣΚ ή 5 μέρες μέγιστο. Και καταγγελία στο 1520@efpolis για πρόστιμα. Όχι συνήγορος και τέτοια. Υπουργείο Ανάπτυξης μπαμ. Και να ζητάτε τι έχει γίνει με την καταγγελία.

Ετυχε να περάσω από ACS σημείο. Όλα τα προιόντα, μισά μέσα - μισά πεζοδρόμιο. Και 2 - υπάλληλοι ιθαγενείς μέσα.

Oι τελευταίο που φταίνε για αυτό το μπάχαλο, είναι οι υπάλληλοι που τα έχουν δει όλα και χτυπάνε δεκάωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, afragorn είπε

Oι τελευταίο που φταίνε για αυτό το μπάχαλο, είναι οι υπάλληλοι που τα έχουν δει όλα και χτυπάνε δεκάωρα.

ναι αλλα μη ξεχναμε πως δεν εργαζονται τσαμπα, υποθετω πως πληρώνονται και τις υπερωριες και εχουν δουλεια μια περιοδο που παρα πολλοι υπάλληλοι αλλων κλαδων δεν εχουν καν δουλεια και οι υποχρεωσεις τρεχουν.

επισης εμαθα απο ανθρωπους μεσα απο την acs πως τα καταστηματα του ν.αττικης (γλυφαδα, αργυρουπολη, ελληνικο, ηλιουπολη και γαλατσι) εχουν καθυστέρηση 7-10 μερες για παραδόσεις των αποστολων.

17 λεπτά πριν, stepits είπε

Καλά ναι, αυτοί είναι Ήρωες. Και ποτέ δεν βρίζω τους υπαλλήλους.

καλα δεν σωζουν και ζωες... μη τους βαζουμε στο ιδιο καζανι με τους γιατρους και τους νοσηλευτες, οι ιδιοκτητες των courier και των υποκαταστηματων τους τριβουν τα χερια τους με ολο αυτο που εχει γινει

Επεξ/σία από POS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία απο e-shop.gr, https://www.e-shop.gr/othoni-samsung-ls24r350fhuxen-24-led-full-hd-p-PER.170953

Με ένδειξη κατά την παραγγελία, άμεσα διαθέσιμο 1-3 μέρες.  Παραγγελία 22-03. Σήμερα 13/4 ακόμα περιμένουμε

Υποβολή 22/03/20 00:57
check_ok.png Έλεγχος Ομαλότητας Παραγγελίας 23/03/20 08:28
check_ok.png Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων 23/03/20 10:58
check_ok.png Συγκέντρωση Προϊόντων 05/04/20 18:07
statuspending.gif Τιμολόγηση Παραγγελίας σε εξέλιξη
  Αποστολή -
Η Παραγγελία σας είναι έτοιμη να σταλεί από το Υποκατάστημα *******.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, anorim0s είπε

Παραγγελία απο e-shop.gr, https://www.e-shop.gr/othoni-samsung-ls24r350fhuxen-24-led-full-hd-p-PER.170953

Με ένδειξη κατά την παραγγελία, άμεσα διαθέσιμο 1-3 μέρες.  Παραγγελία 22-03. Σήμερα 13/4 ακόμα περιμένουμε

Υποβολή 22/03/20 00:57
check_ok.png Έλεγχος Ομαλότητας Παραγγελίας 23/03/20 08:28
check_ok.png Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων 23/03/20 10:58
check_ok.png Συγκέντρωση Προϊόντων 05/04/20 18:07
statuspending.gif Τιμολόγηση Παραγγελίας σε εξέλιξη
  Αποστολή -
Η Παραγγελία σας είναι έτοιμη να σταλεί από το Υποκατάστημα *******.

Η κατάσταση παραγγελίας από e-shop.gr πάντα μένει σε αυτό το σημείο, δεν πρόκειται να αλλάξει αν δεν παραδοθεί πρώτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεμα που περιμενω, ειναι στην Θεσσαλονικη, απο την περασμενη Παρασκευη, στα κεντρικα της Acs.

Τηλεφωνω σημερα, μιση ωρα αναμονη....ρωταω, γιατι εχει να ανανεωθει το tracking απο Παρασκευη, και μου ειπαν οτι λογω ογκου εργασιας, αυτοι στα συστηματα τους βλεπουν (αυτο εγω δεν μπορουσα να το δω με το tracking φυσικα), οτι θα φτασει στο καταστημα την Μ.Πεμπτη!!!!! 6 μερες, εντος Ελλαδας, για να φτασει απο τα κεντρικα της Θεσσαλονικης, στο καταστημα της περιοχης μου!!!!!!!!!!!! Αν οντως φτασει Μ.Πεμπτη και δεν καθυστερησει κι αλλο...

Θα συμφωνησω, οτι ειναι 'η λιγοτερο κακη courier', και γι'αυτο εχει 'το μεγαλυτερο πελατολογιο', αλλα η κατασταση ειναι απαραδεκτη και εχει ξεφυγει....

Ας κανουν προσληψεις επιτελους, να φαει και κανενας συνανθρωπος ψωμι... ολα δικα τους μονα - ζυγα....φωναζουμε για το ελληνικο δημοσιο, αλλα ο ελληνικος ιδιωτικος τομεας ειναι η απολυτη ζουγκλα...

:(

 

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, tsipakis είπε

μολις το εκανες παραπανω 

Σορι αλλα τους υπαλληλους που αν τυχει και το σηκωσουν και σου μιλανε λες και τους εχεις σκοτωσει τη μανα και ειναι ειρωνικοι, ή τον τυπο με το στυλο και τα χαρτακια ''περασαμε και δεν σας βρηκαμε'' που κανει διανομες στα σπιτια και τα κολλαει ναι θα τους βρισω

1 λεπτό πριν, mindreader είπε

Δεμα που περιμενω, ειναι στην Θεσσαλονικη, απο την περασμενη Παρασκευη, στα κεντρικα της Acs.

Τηλεφωνω σημερα, μιση ωρα αναμονη....ρωταω, γιατι εχει να ανανεωθει το tracking απο Παρασκευη, και μου ειπαν οτι λογω ογκου εργασιας, αυτοι στα συστηματα τους βλεπουν (αυτο εγω δεν μπορουσα να το δω με το tracking φυσικα), οτι θα φτασει στο καταστημα την Μ.Πεμπτη!!!!! 6 μερες, εντος Ελλαδας, για να φτασει απο τα κεντρικα της Θεσσαλονικης, στο καταστημα της περιοχης μου!!!!!!!!!!!! Αν οντως φτασει Μ.Πεμπτη και δεν καθυστερησει κι αλλο...

Θα συμφωνησω, οτι ειναι 'η λιγοτερο κακη courier', και γι'αυτο εχει 'το μεγαλυτερο πελατολογιο', αλλα η κατασταση ειναι απαραδεκτη και εχει ξεφυγει....

Ας κανουν προσληψεις επιτελους, να φαει και κανενας συνανθρωπος ψωμι... ολα δικα τους μονα - ζυγα....φωναζουμε για το ελληνικο δημοσιο, αλλα ο ελληνικος ιδιωτικος τομεας ειναι η απολυτη ζουγκλα...

:(

Η λυση αυτες τις μερες ειναι ΕΛΤΑ απλο δεμα εσωτερικου. Μαξιμουμ 2 μερες.Εχω κανει 3 αγορες αυτες τις μερες απο αγγελιες στο φορουμ και αυτος που εστειλε με ΕΛΤΑ εφτασε απο την προηγουμενη εβδομαδα ενω τα αλλα 2 με κουριερ ακομα τα περιμενω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...