Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κυριακή βράδυ έκανα παραγγελία από μαγαζί, Δευτέρα ταξίδεψε Χανιά, Τρίτη μεσημέρι το παρέλαβα από το κατάστημα της Γενικής Ταχυδρομικής. 😳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από γειτονικό μου μαγαζί με acs έκανε 2 βδομάδες να φτάσει στα χέρια μου...

Κάτι πραγματάκια από Ολλανδία, με DHL έφτασε μετά από 3 μέρες.... 

Πραγματικά μου φάνηκε παράλογο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω ακράδαντα ότι οι Ολλανδοί είναι δάκτυλος.

Αλλά έννοια σου και πίσω έχει η αχλάδα την ουρά, θα τους φτιάξουν οι ελληνικές ταχυμεταφορικές 😂

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελτα courier απλά τραγικοί .....Αποστολή στις 8/4 έχει μείνει από την ίδια μέρα στο Κ.Δ.Τ. Θεσσαλονίκης.2η αποστολή 9/4  πάλι με Ελτα courier και αυτή τα ίδια απο την ίδια μέρα Κ.Δ.Τ. Θεσσαλονίκης....

Η πρώτη αποστολή είναι πληρωμένη και αναγκαστικά όταν και άμα φτάσει ποτέ θα την παραλάβω.Η 2η με αντικαταβολή ενημέρωσα το κατάστημα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να την παραλάβω και τους εξήγησα αν δεν πιέσουν αυτοί τους συνεργάτες τους αυτοί θα χάσουν ,δεν είναι δυνατόν να έρχονται δέματα από το εξωτερικό σε 3 μέρες και για εντός Ελλάδος να θέλουμε 10+ μέρες.

Δικαιολογίες του τύπου αυξήθηκε ο όγκος των δεμάτων κτλπ στο δικό μου το μυαλό είναι ανυπόστατες είμαστε έναν μήνα σε αυτή την κατάσταση σε μια χώρα με σχεδόν 1 εκατομμύριο άνεργους εύκολα θα μπορούσαν να προσλάβουν διανομείς και υπαλλήλους αποθήκης να περιορίσουν αυτό το χάος.Αν δεν είσαι ευέλικτος εν έτη 2020 να κλείσεις (όσο σκληρό και να είναι αυτό) ,μέχρι και το χρωματοπολείο της γειτονιάς έβαλε delivery και οι "μεγάλες" courier της χώρας δεν μπορούν.....

 

υ.γ. Το κορυφαίο ΕΛΤΑ(ναι αυτά που βρίζουμε όλοι μας) αποστολή 8/4 δέμα από Θεσσαλονίκη το παρέλαβα κανονικά 13/4 στην Σάμο .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, donstefano είπε

Θεωρώ ένα μαγαζί όταν σου λέει εξ αρχής...φίλε θα κάνει 15 μέρες και όλα τα σχετικά...δηλαδή είναι τίμιο εκεί είμαστε οκ.

Όταν όμως σου λέει άμεση παράδοση και κάνει 5μςρες να το στείλει και 15 μέρες να παραλάβεις....εκεί συγνώμη αλλά καταγγελία στη γενική γραμματεία του καταναλωτή.καμια ανοχή.ετοιμαζω για το mediamarkt αυτές τις μέρες....

Σόρρυ για το οφ τοπικ αλλά δε μας φτάνει ο κορονοιος,έχουμε και τις απατεώνιες και τις λαμογιες τους...

Αυτο συμβαινει στη δικια μου περιπτωση  εκανα παραγγελια με καρτα 7/4 κατι που γραφει αμεσα διαθεσιμο και παει 10/4 δεν εχω tracking number ακομα. Παιρνω τηλ και μου λενε θα φυγει δευτερα 13/4 λεω οκ. Παει δευτερα δεν εχει φυγει ακομα παιρνω τριτη και ακυρωνω παραγγελια.  Δηλαδη μια βδομαδα να φυγει απτο καταστημα ενα προιον που ειναι αμεσα διαθεσιμο + να κανει ποσο ακομα επειδη στελνεις με ACS?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα να φανει το tracking number, 3 μερες τωρα πανω απο 2 ωρες αναμονη καθε μερα, σημερα που καταφερα να μικησω μετα απο 45λεπτα η κοπελα δηθεν προσπαθησε να με συνδεση με τμημα εξωτερικου και μου το έκλεισε 10 δευτερα μετα. Φταιω εγω να εντοπησω το τηλεφωνικο τους κεντρο και να τους αρχησω στις σφαλιαρες εναν εναν??

Το μονο που θελω ειναι να το παραλαβω απο π. Ραλλη για να μην περιμνω αλλες 2 εβδομαδες για να φτασει Κορωπί. Εχω φτασει να ειμαι εξω φρενον, θα καταντησω να παω φυλακη με τα γίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Cosmonaut21 είπε

Εγώ για το Πλαίσιο που ρωτούσα μερικές σελίδες πιο πίσω να πω ότι έκανα παραγγελία την προηγούμενη Τετάρτη και το έδωσαν στη μεταφορική σήμερα το απόγευμα για προϊόν που ήταν άμεσα διαθέσιμο. Προσωπικά αν και τις κανονικές ημέρες με έχουν ταλαιπωρήσει και εμένα οι μεταφορικές,αυτό το διάστημα ας κάνει τις 10-15 ημέρες. Αλλά να παίζουν οι αλυσίδες διαφημίσεις παντού και να μην κάνουν σωστά τη δουλειά τους είναι απαράδεκτο. Εδώ σκρουτζομάγαζο (από αυτά με την πολύ κίνηση) και ενώ έκανα παραγγελία Δευτέρα στις 3 το απόγευμα,στις 5 μου έστειλε μήνυμα με αριθμό αποστολής της μεταφορικής.

Το Πλαίσιο έχει τα δικά του φορτηγά, τουλάχιστον στην Αθήνα. Όποτε δεν έχει μεγάλα προβλήματα στις παραδόσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, POS είπε

τους εχει παρει γραμμη το συμπαν:

https://www.athensvoice.gr/economy/638522_ti-trehei-me-tis-etaireies-koyrier

Τους πετσοκοψε.....πρεπει να διαβαζει ινσομνια αυτος!!!!χαχαχαχα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ACS Καλλιρόης και Γενική Ταχυδρομική Δάφνης , ανταγωνίζονται η μια την άλλη πια θα είναι χειρότερη , εδώ και δυο χρονια δεν μου έχουνε παραδώσει ένα δέμα στο μαγαζί , μάλιστα το πιο τραγικό είναι ότι έχω πιάσει τον υπάλληλο τις ACS να πάει να αφήσει το ειδοποιητήριο διπλα από το μαγαζί στην είσοδο τις πολυκατοικίας , και του λέω εκεί δεν θα με έβρισκες ποτε αφού γραφει ότι είναι μαγαζί , μετα του λέω ευτυχώς που σε είδα και δεν έφυγες , δώσε μου τώρα το δέμα , και κάνει ότι ψάχνει και μου λέει δεν το έχω μαζί μου πρέπει να το ξέχασα , τι να μου πει και αυτός , αυτό του λένε να κάνει αυτό κάνει , , μιλάμε για αξεπέραστους καραγκιόζηδες πρέπει να κάνει κάτι το κράτος να τους βάλει στη θέση τους , προσωπικά πλέον δουλεύω μονο με ΕΛΤΑ , αλλα δεν είναι μονο στο χέρι μου γιατί αρκετοί από αυτούς που μου στέλνουν δέματα  , συνεργάζονται με αυτά τα λαμόγια , 13.90 για να πάω να πάρω το δέμα από το κατάστημα , απλά έλεος , το ίδιο δέμα αν το παραλάβω από τι κούριερ τον ελτα στο κατάστημα τους θα μου κόστιζε 6 ευρώ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, smpt είπε

Το Πλαίσιο έχει τα δικά του φορτηγά, τουλάχιστον στην Αθήνα. Όποτε δεν έχει μεγάλα προβλήματα στις παραδόσεις. 

Όχι για όλες τις αποστολές. Η δική μου αν και εντός Αττικής είναι με Speedex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από 05/01/2020 12:30 μια θήκη για ένα κινητό πολύ πριν Κορωναίου!

Απο AliExpress 06/01/2020 19.30 αποστολή μέσω YANYEN ECONOMY AIRMAIL!Άφιξη μέσω της εταιρείας 05/03/2020 στην Ελλάδα!Από τοτε περιμένω  να έρθει!

Θα έρθει ?

Τι λέτε?

😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...