Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορά απο κατάστημα μοντελισμού απο την Χαλκίδα. Αποστολή με Speedex Τρίτη 14/4 στις 19:02. Παραλαβή στον Πειραια σήμερα Τετάρτη 15/4 στις 11:30. Ουτε το περίμενα.....

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Constant1ne είπε

Μετά από 15 μέρες αγοράς προϊόντων από το ίδιο κατάστημα η ACS μου έχει φέρει το 1 και από όσο κατάλαβα έχει σπάσει την αποστολή σε πάνω από 1 πακέτα. Το 2ο πακέτο αγνοείται. 

Το ίδιο έπαθα και εγώ με την acs. Είχα παραγγείλει μια σκούπα  και μερικά μικροπραγματα, από το ίδιο κατάστημα, και ήρθε η σκούπα μετά από 2 βδομάδες και τα μικροπραγματα μετά από 4 ημέρες από όταν ήρθε η πρώτη. Οπότε λογικά μην ανησυχείς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, sailor7733 είπε

Ξέρω και γω!ας έρθει κάτι τέλος πάντων!😂

Μένω Αθήνα Περιστέρι δεν περιμενω κάτι από ΓΕΝΙΚΗ! Παρόλο αυτά ενημερώθηκα μέσω μνμ θα μου έρθει ένα δέμα στον Πύργο!

ΓIA ΣYNENNOHΣH ΠAPAΔOΣHΣ THΣ AΠOΣTOΛHΣ ΣAΣ ME APIΘMO 359099
KAΛEΣTE MAΣ ΣTO 2621020990,
ΓENIKH TAXYΔPOMIKH.

😂🤣🤣

Δεν μπορώ!

Το αρνάκι είναι. Αντε με το καλό να έρθει, καλοφάγωτο να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο acs μου είπαν σήμερα ότι αρκετά τα κρατάνε στα hub μέχρι να αποσυμφορηθούν λίγο τα καταστήματα

Spoiler

Απο public παρήγγειλα κονσόλα και ένα παιχνίδι, για να με εξυπηρετήσουν καλύτερα λέει έστειλαν πρώτα το παιχνίδι και για τη κονσόλα βλέπουμε

 

Επεξ/σία από ObeyWario!
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ObeyWario! είπε

Απο acs μου είπαν σήμερα ότι αρκετά τα κρατάνε στα hub μέχρι να αποσυμφορηθούν λίγο τα καταστήματα

  Απόκρυψη περιεχομένων

Απο public παρήγγειλα κονσόλα και ένα παιχνίδι, για να με εξυπηρετήσουν καλύτερα λέει έστειλαν πρώτα το παιχνίδι και για τη κονσόλα βλέπουμε.

Είναι δηλαδή, κάτι σαν δεξαμενή το χαμπ πι Ράλλη; Τι φάση; 

Spoiler

Είδες τελικά; Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι στις μέρες μας, δεν ειναι απλά μια άψυχη επιχείρηση 😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου χει τύχει με δεμα απο you.gr μέσω acs τροφοδοτικό να έχει τρυπηθεί με αιχμηρό αντικείμενο εξω απ το κουτι και να έχει τρυπησει την γρυλια του τροφοδοτικού. Δυστυχώς δεν το κατάλαβα όταν το  παρέλαβα και μάλιστα το πακέτο το άνοιξα μετά από 1 βδομάδα, οπότε η αντιμετώπιση τους ήταν "κάνουμε τον Κινέζο".. τουλάχιστον το τροφοδοτικό δουλεύει και  είναι ο μόνος λόγος που δεν προχώρησα σε καταγγελία.

Επεξ/σία από geopapa
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mr.robot είπε

Και η msystems έχει.δικο της όχημα και το eshop.. 

Δεν καθυστερούν όσο οι κούριερ όσες φορές έχω παραγγείλει. 

Εκτός αν είναι προϊόντα με διαθεσιμότητα 7-10 ημέρες κλπ έτσι. 

Για το e-shop.gr, εχω παραγγελία απο 22/3 που ήταν Θεσσαλονίκη στις 5/04 και σήμερα 15 ακόμα το περιμένω!image.png.c8fafc28b0f9c32387319eb0ea32c983.png

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

κ@λ@βαράνε, ή κάθε υπάλληλος έχει να παλέψει με 2-3 βουνά δέματα?

Εκτός και αν εννοείς τα ανώτερα στελέχη, οπότε και λίγα είπες.

να κατεβουν οι στελεχουμπες να κουβαλανε δεματα 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/4/2020 στις 2:19 ΠΜ, primeragt είπε

Αυτό με τα καταστήματα και τις ευθύνες τους το έχω αναφέρει ότι δεν είναι αθωα. Πόσα ενημερώνουν τους πελάτες τους για πιθανές καθηστερησεις είτε γιατί δεν έχουν κάποιο απόθεμα είτε γιατί έχουν καθυστερήσεις από τις μεταφορικές; Έμεις στη δουλειά χρησιμοποιούμε acs. Ότι φεύγει από μας παραδίδεται 100% της επόμενη (b2b). Mας ενημέρωσαν από τη Δευτέρα για έως 15νθημερη παράδοση εντός Αττικής. Με το καλημέρα ενημερώσαμε πελάτες και ότι ήταν άμεσης προτεραιότητας το μεταφέραμε μόνοι μας. Πόσα εσοπ το έχουν κανει αυτό, να ενημερώσουν;  

Από την άλλη σαν ιδιώτης έχω τη χειριστή άποψη για την acs. Δικός τους ήταν ο τυπάς που έβαζε χαρτάκι όταν άνοιγα την εξώπορτα και δεν είχε το δέμα όταν το ζήτησα.

Ακριβώς. Και εγώ που παρήγγειλα κάποια πράγματα από χρωματοπωλείο, μου τα έφερε φορτηγάκι που κάνει μετακομίσεις και μεταφορές γενικότερα. Προφανώς το κατάστημα το "ναύλωσε" για αυτές τις ημέρες. Όσον αφορά τις εταιρείες courier, τρεις φορές που τις χρησιμοποίησα αυτήν την περίοδο, περιέργως δεν είχα κανένα πρόβλημα. 'Ηταν,όμως, όλες με αντικαταβολή. Ίσως παίζει ρόλο. 

Επεξ/σία από ge-lyk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ge-lyk είπε

Ηταν,όμως, όλες με αντικαταβολή. Ίσως παίζει ρόλο. 

Aυτό το διάστημα έχουν όλες προβλήματα, ακόμα και στις αντικαταβολές. Η παραγγελία μου ήρθε μετά από 10 μέρες, και αφού είχε προηγηθεί ΨΕΥΤΙΚΟ status ότι δεν εντοπίζομαι. Βέβαια δεν εντόπισα και εγώ από πλευράς μου χαρτάκι δικό τους, αλλά δεν είναι της παρούσης αυτό.. 

image.png.cf67d1deac3102923d21778d71cd6ca2.png

Το δε status ότι θέλω παράδοση αργότερα δεν ξέρω καν τί είναι... σίγουρα δεν ήθελα παράδοση αργότερα αλλά τέλοσπάντων τί να συζητάμε...

Μην το ψάχνετε, το είπα και σε προηγούμενη ημέρα.. αν δεν είναι 1000% αναγκαίο να παραγγείλετε κάτι, ΜΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ, ή απλά κάντε υπομονή. Ούτε πιο γρήγοροι θα γίνουν, ούτε παραπάνω άτομα θα προσλάβουν για να εκτελέσουν τις παραδόσεις.  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά...Παθούσα και εγώ..μέχρι πριν από μερικές μέρες δεν ήξερα τι εστί το χαμπ πετρου ράλλη...μέχρι που έπεσα στο θέμα εδώ..

Παραγγελία από public.gr η οποία για κάποιο λόγο ξεκίνησε από Λάρισα (?). 10:32 σήμερα έφτασε στο κατάστημα παράδοσης και 10:33 λέει επιστροφή. Μιλάω με την ACS στο τηλέφωνο και μου λένε ο αποστολέας ζήτησε πίσω το δέμα. Συμβαίνει λέει να έχουν στείλει λάθος πακέτο και να το ανακαλέσουν. Εσείς τι λέτε; Δεν το βλέπω να φτάνει πριν τη Πρωτομαγιά. Θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω από το public.....

image.png.880c0e96e382b9852011ef637f4975b9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...