Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, karaLRS είπε

 

Έχουν προσλάβει καινούργιους Courier και δεν έχουν περάσει ακόμα την εκπαίδευση 😂

Μπα.. το παιδί που φέρνει στην περιοχή μου τα πακέτα είναι άψογος επαγγελματίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

11 μερες για προϊόν αξίας κιόλας... Τους πηρα χθες τηλεφωνο πρωι πρωί (Acs) ... Τους ξεκαθάρισα πως δε θελω να με παρουν πίσω καθως μου το εχουν ξαναπει αλλες 3 φορές.. Και τελος πάντων μου ειπαν πως ακομα δεν εχει φτασει στο κατάστημα... Απο Κουκάκι για Βύρωνα δλδ έλεος..  Τους εχω στείλει ευγενεστατο email.. Οτι καταλαβαινω την περίσταση και πως ειναι επείγον, τουλάχιστον να ξερω πότε θα το έχω... Και τιποτα δεν εχω παρει απάντηση και ουτε πρόκειται.. Της ειπα της τύπισσας πως αν σε 15 μερες δεν εχω καν ενημέρωση, θα προχωρήσω σε μήνυση... Αν δεν τιμωρουμε τετοιες πρακτικες, θα εξαπατουμε τον εαυτο μας... Αν δε μπορουν να εξυπηρετησουν.. Να μη δεχθουν άλλα δεματα που δε μπορουν να τα εξυπηρετησουν.. Οχι να ταλαιπωρουμαστε

Επεξ/σία από Koza95
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρω οτι ειναι αυτονοητο το οτι δεν παιζει κανεναν μα κανεναν ρολο το ποσα km απεχετε απο το καταστημα κουριερ που σας εξυπηρετει ετσι;;;;

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμεις εχουμε αποστολες με την acs και τη γενικη και αυτο που παρατηρουμε ειναι πως ολες οι περιοχες της Ελλαδος εχουν καθυστερησεις αλλα οι μεγαλες καθυστερησεις ειναι σε Αθηνα και Θεσσαλονικη (για την ωρα).

με τη dhl και την tnt πανε σφαιρα σε χωρες της κεντρικης και ανατολικης ευρωπης

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα απο 09/04 εχει κολλησει στο κεντρο διαλογης.

Τους πήρα ένα τηλέφωνο κ εκνευρίστηκαν.

Εγώ ξέρω ότι όταν παρέχεις υπηρεσίες ,οφείλεις να είσαι κύριος και να σέβεσαι ,κατι το οποιο δεν μπορουν να αντιληφθουν ορισμένοι..

Κατανοούμε ότι υπάρχει φόρτος εργασίας αλλά ακραίες συμπεριφορές δεν δικαιολογούνται.

Όταν όμως θα θέλουν να εξυπηρετηθούν οι ίδιοι ,θα απαιτήσουν με την σειρά τους υπηρεσίες Α ποιότητας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙΠΟΤΑ.
Το κράτος έπρεπε να μεριμνήσει για τις online αγορες. Τριβουν τα χέρια τους τα eshop και τα κουριερ και λενε δεν βαριεσαι.
Παραγγελίες ΒΟΥΝΟ , που θα παει.... καποια στιγμη θα τους εξυπηρετησουμε ολους. Αστους να γκρινιαζουν. Παλι εδω θα ερθουν.
Χρήμα να πεφτει , μετρα προστασιας ανυπαρκτα και αντε και του χρονου covid21. 100 φορες καλύτερο και απο BLACK FRIDAY!
Κανονικα Θελουν να ακυρώσουμε ολοι τις παραγγελιες , αντικαταβολη και μη . Να το φυσανε και να μην κρυωνει.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ooaris είπε

ΤΙΠΟΤΑ.
Το κράτος έπρεπε να μεριμνήσει για τις online αγορες. Τριβουν τα χέρια τους τα eshop και τα κουριερ και λενε δεν βαριεσαι.
Παραγγελίες ΒΟΥΝΟ , που θα παει.... καποια στιγμη θα τους εξυπηρετησουμε ολους. Αστους να γκρινιαζουν. Παλι εδω θα ερθουν.
Χρήμα να πεφτει , μετρα προστασιας ανυπαρκτα και αντε και του χρονου covid21. 100 φορες καλύτερο και απο BLACK FRIDAY!
Κανονικα Θελουν να ακυρώσουμε ολοι τις παραγγελιες , αντικαταβολη και μη . Να το φυσανε και να μην κρυωνει.

Γίνεται πραγματικά χαμός.

Σε γνωστό κατάστημα με είδη γυμναστηρίου μου είχαν κάνει λάθος 1 προϊόν και έστειλα μήνυμα στο τμήμα πωλήσεων την 1η Απριλίου και με πήραν τηλέφωνο χτες (15 Απριλίου) μου ζήτησαν συγνώμη κτλ.. και όλα αυτά οφείλονται στον τρελό όγκου δουλειάς που έχουν. 

Οπότε φαντάζομαι τι θα γίνεται στις αποθήκες των courier σε πόλεις σαν την Αθήνα και Θεσ/νικη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενική Ταχυδρομική, παραλαβή δέματος από Κωτσόβολο 4/4 για παράδοση εντός Νομού Αττικής, από 4/4 καθηλωμένο στου Ρέντη.

Μετα από mail η ΓΤ με ενημέρωσε ότι θα παραλάβω μέχρι 14/4, τελικά σήμερα 16/4 (12 μέρες μετά ) το δέμα πήγε στο ν. Εύβοιας (Αλιβέρι)!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, bilt128 είπε

Γενική Ταχυδρομική, παραλαβή δέματος από Κωτσόβολο 4/4 για παράδοση εντός Νομού Αττικής, από 4/4 καθηλωμένο στου Ρέντη.

Μετα από mail η ΓΤ με ενημέρωσε ότι θα παραλάβω μέχρι 14/4, τελικά σήμερα 16/4 (12 μέρες μετά ) το δέμα πήγε στο ν. Εύβοιας (Αλιβέρι)!!

Ξέρω ότι ταλαιπωρείσαι με τη καθυστέρηση, αλλά γέλασα πολύ! Συγγνώμη! 😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ρε και σημερα το πρωι σκαει ο ΕΛΤΑ courier.......😂😂

Του δειχνω εδω γιατι λεει δεν εντοπιστηκε ο παραληπτης στο τρακινγκ?Εσυ πως με βρηκες?Τα κουδουνια τα ειδες οτι ειναι κανονικα ολα?Αρα του λεω τι κοροιδια ειναι αυτη?

Και περνω και τη δευτερα τηλ και μου λετε θα παραλαβω την τριτη και δεν ερχεστε και ουτε την τριτη παρολο που σας ειπα οτι αν δεν ρθειτε θα σας κανω και αλλη καταγγελια?

Και σημερα του λεω που εγραφε προς παραδοση εσυ παλι μπορει να μην περναγες.....Για μαλακες μας περνατε?Τι φταιμε εμεις να μας λετε ψεματα οτι ερχεστε και περιμενουμε σαν μαλακες και στο τελος λετε δε σας βρηκαμε κιολας?
Ασε που μερικοι με τα παπακια κολλανε χαρτακι οτι και καλα περασαν και ουτε κουδουνια χτυπανε....Εκει μου ειπε εγω δεν κολαω χαρτακια οτι ηρθα στα σπιτια ενω δεν παω....Δε λεω για σενα για μηχανακια μιλησα.Αλλα και εσεις βαζετε στο τρακινγκ οτι δεν μας βρηκατε......

Ξερετε εχετε δικιο αλλα αυτο το πραγμα δεν το εχω ξαναδει με τοσες αποστολες μου λεει.Του λεω ναι μεν  εχεις δικιο, εσυ μπορει να εχεις 200 δεματα στο βαν αλλα οταν μου γραφετε προς παραδοση και με δουλευετε Ε ΟΧΙ,εγω δεν το δεχομαι.Να μας γραψετε συγνωμη θα σας παραδοθει την ταδε του μην εξ αρχης...οχι παραδοση δε σε βρηκαμε και αλλα καραγκιοζιλικια....Να περιμενουμε τσαμπα...

Πες του προισταμενου σου οτι του εχω κανει 2 καταγγελιες για ολα αυτα και παραλαμβανω το δεμα με επιφυλαξη γιατι θα ζητησω την νομιμη αποζημιωση....Γιατι την αποστολη την εχω πληρωμενη.Και δεν ειναι το θεμα μου τα λεφτα αλλα το γαμωτο γιατι μας δουλευετε ψιλο γαζι.Εσεις προφανως δεν τα κανετε απο μονοι σας,αυτος σας τα λεει οποτε τωρα ηρθε η ωρα του....

Ο ανθρωπος ολη την ωρα απλα μου κουνουσε το κεφαλι σαν αν μου λεει εχεις δικιο τι να σου πω εγω τωρα.....

Καλες γιορτες του ειπα οταν εφευγε....αφου του εκανα την καρδια περιβολι........

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, 1comment είπε

Βλέπω από παραγγελίες του καταστήματός μου ότι το πρόβλημα το έχουν  οι κουριερ στην Αθήνα. Τα δέματα μένουν επί μέρες στα κέντρα διακομιδής μέχρι να πάνε στην πόλη παράδοσης. Αντίθετα, επαρχία την επόμενη μέρα έχουν παραλάβει (τρελό).

Η γενική δεν παίρνει ποτέ τηλέφωνο. Παίρνει το μηχανάκι τα δέματα, πηγαίνει στη διεύθυνση, χτυπάει κουδούνι. Αν πάρει απάντηση καλώς. Αν δεν πάρει, έφυγε. Αν δεν σε βρει, πάλι έφυγε. Αν δεν βρει το όνομα στο κουδούνι, πάλι έφυγε. Τηλέφωνο ξέρω ότι παίρνουν μόνο αν είναι χωριό χωρίς διευθύνσεις. Σε καμία άλλη περίπτωση. Πλέον το λέω κι εγώ στους πελάτες μου να το ξέρουν ότι τηλέφωνο δεν γίνεται.

δεν περνάνε. μην δουλευόμαστε. 

με το που σκαει στο τοπικο καταστημα σε λιγη ωρα το περνάνε αδυναμια παραδοσης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...