Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, donstefano είπε

Ε ρε και σημερα το πρωι σκαει ο ΕΛΤΑ courier.......😂😂

Του δειχνω εδω γιατι λεει δεν εντοπιστηκε ο παραληπτης στο τρακινγκ?Εσυ πως με βρηκες?Τα κουδουνια τα ειδες οτι ειναι κανονικα ολα?Αρα του λεω τι κοροιδια ειναι αυτη?

Και περνω και τη δευτερα τηλ και μου λετε θα παραλαβω την τριτη και δεν ερχεστε και ουτε την τριτη παρολο που σας ειπα οτι αν δεν ρθειτε θα σας κανω και αλλη καταγγελια?

Και σημερα του λεω που εγραφε προς παραδοση εσυ παλι μπορει να μην περναγες.....Για μαλακες μας περνατε?Τι φταιμε εμεις να μας λετε ψεματα οτι ερχεστε και περιμενουμε σαν μαλακες και στο τελος λετε δε σας βρηκαμε κιολας?
Ασε που μερικοι με τα παπακια κολλανε χαρτακι οτι και καλα περασαν και ουτε κουδουνια χτυπανε....Εκει μου ειπε εγω δεν κολαω χαρτακια οτι ηρθα στα σπιτια ενω δεν παω....Δε λεω για σενα για μηχανακια μιλησα.Αλλα και εσεις βαζετε στο τρακινγκ οτι δεν μας βρηκατε......

Ξερετε εχετε δικιο αλλα αυτο το πραγμα δεν το εχω ξαναδει με τοσες αποστολες μου λεει.Του λεω ναι μεν  εχεις δικιο, εσυ μπορει να εχεις 200 δεματα στο βαν αλλα οταν μου γραφετε προς παραδοση και με δουλευετε Ε ΟΧΙ,εγω δεν το δεχομαι.Να μας γραψετε συγνωμη θα σας παραδοθει την ταδε του μην εξ αρχης...οχι παραδοση δε σε βρηκαμε και αλλα καραγκιοζιλικια....Να περιμενουμε τσαμπα...

Πες του προισταμενου σου οτι του εχω κανει 2 καταγγελιες για ολα αυτα και παραλαμβανω το δεμα με επιφυλαξη γιατι θα ζητησω την νομιμη αποζημιωση....Γιατι την αποστολη την εχω πληρωμενη.Και δεν ειναι το θεμα μου τα λεφτα αλλα το γαμωτο γιατι μας δουλευετε ψιλο γαζι.Εσεις προφανως δεν τα κανετε απο μονοι σας,αυτος σας τα λεει οποτε τωρα ηρθε η ωρα του....

Ο ανθρωπος ολη την ωρα απλα μου κουνουσε το κεφαλι σαν αν μου λεει εχεις δικιο τι να σου πω εγω τωρα.....

Καλες γιορτες του ειπα οταν εφευγε....αφου του εκανα την καρδια περιβολι........

Η εξυπηρέτηση πελατών είναι ότι χειρότερο. Όσο δίκιο και να έχεις τον λυπήθηκα τον courier. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία στον Κωτσόβολο στις 7/4. Το παρέλαβε η SPEEDEX στις 11/4. 

Έκτοτε το ίδιο μήνυμα στο site τους:

"ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, 13/04/2020 στις 15:00"

Από ΑΘΗΝΑ για ΤΡΙΠΟΛΗ είναι η παραγγελία. Για κάποιους που λένε ότι στην επαρχία πάνε κανονικά. ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Στα κεντρικά το να πιάσεις γραμμή είναι αδιανόητο. Στην Τρίπολη που πήρα δηλώνουν άγνοια. Ίσως αύριο (μετά τις 12), ίσως το Μεγάλο Σάββατο, μάλλον την άλλη εβδομάδα, ίσως να αργήσει και ακόμα παραπάνω. ΧΑΟΣ.

Ένα tablet ήταν, για την μητέρα μου που είναι σε καραντίνα. Σκέφτομαι να της δώσω το tablet της κόρης μου, να μην παραλάβω το δέμα και να ζητήσω από τον Κωτσόβολο να μου επιστρέψουν τα χρήματα. Χτες που τους το είπα, το δέχτηκαν και μου είπαν να μιλήσουμε όταν θα επιστραφεί το δέμα. Υποθέτω μετά από 1 μήνα...

Δεν δέχομαι αυτό που γίνεται. Καταλαβαίνω τον φόρτο αλλά το να πάρουν τα λεφτά μου σαν να μην συνέβη τίποτα, ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. 

Θα χάσουν την πώληση (δεν θα παραλάβω), να πληρώσουν ο Κωτσόβολος την SPEEDEX κανονικά χωρίς να πουλήσουν το προϊόν, να τσακωθούν ΑΥΤΟΙ μαζί τους μήπως και βελτιωθούν την επόμενη φορά. 

Το tablet θα το παραγγείλω από άλλον προμηθευτή.

Οι εταιρείες ταχυμεταφορών βγάζουν τρελά λεφτά αυτές τις ημέρες. Ας έπαιρναν υπάλληλους, για 1-2 μήνες, να εξυπηρετήσουν. 

Επεξ/σία από gordonas
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, SlickNick είπε

Η εξυπηρέτηση πελατών είναι ότι χειρότερο. Όσο δίκιο και να έχεις τον λυπήθηκα τον courier. 

Φιλε τον λυπηθηκα και εγω αν θες την γνωμη μου αλλα να παραλαβω και να μην πω και τιποτα νομιζω και αυτο ειναι λαθος.Τουλαχιστον του εδωσα να καταλαβει οτι δεν τα βαζω μαζι σου αλλα με την εταιρεια σου....

 

Επισης πηρα τηλ στο eshop για ενα μικροκυματων που παραγγειλα προχτες γτ χαλασε το υπαρχον  (διαθεσιμο αμεσα απο χτες το απογευμα το προιον)μου ειπε ο ανθρωπος οτι εχουν POS στη διανομη,αρχες της αλλης εβδομαδας θα παραλαβετε και οτι πριν θα προηγηθει τηλεφωνημα για ραντεβου απο τη διανομη τους για συγκεκριμενο 2ωρο.Αν ισχυουν ολα αυτα, θα το δουμε και αν ναι ειναι πολυ θετικο-σωστο...λαμβανοντας υποψιν και την κατασταση που επικρατει....

Επισης περιμενα 15 λεπτα (ημουν 54 σε αναμονη ατομο)και σηκωνουν κανονικα τηλ κτλ και πολυ ευγενικοι....

Επεξ/σία από donstefano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

14 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Υποθετω πως έχει φτάσει Ηλιουπολη αφού αναχώρησε απο τη διαλογή αλλα 0 ενημέρωση 

C2421D20-C578-4484-BF7C-DAD6069E23C9.png.10cd96c62da65b8138721207c184bf48.png

Έχε υπόψη ότι εφόσον έπεσε στο χαμπ πι Ράλλη (δηλ. στο Black Hole of Athens των ταχυμεταφορικών), μπορεί να φάει και μία εβδομάδα 5 ημέρες. Σου λέω μπορεί, γιατί κρίνοντας από τη δική μου περίπτωση (στο χαμπ πι Ράλλη επί μία εβδομάδα 5 ημέρες), ξεμπλόκαρε εν τέλει σήμερα.

Επίσης, με το status που σου επισυνάπτω, πήγα να παραλάβω και δεν μου έδωσαν το δέμα. Η απάντηση ήταν ότι γράφουν λέει, ό,τι θέλουν από τα κεντρικά, χωρίς να τους έχουν φτάσει τα δέματα. Μεταξύ μας, εγώ πιστεύω ότι τα σκάνναραν, απλώς επειδή η κυρία βαριόταν να πάει να ψάξει στις κλούβες (πράγμα που είναι και σχεδόν αδύνατο με όλες αυτές τις ντάνες δεμάτων εντός, εκτός και επί των καταστημάτων), προσπάθησε να με ξεφορτωθεί ευγενικά.

 

InkedInkedScreenshot_3_LI.jpg

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@margaritagr

Χωρις να θελω να σε στεναχωρησω σου δινω 2 αριθμους acs να δεις ποσο καναν απο το hub στο καταστημα και μετα παραδοση....

4558339015, 4556529305

Βεβαια αλλο κουκακι και αλλο ηλιουπολη απλα δε νομιζω οτι θα ειναι και πολυ καλυτερη η κατασταση σου...Ευχομαι ολα να πανε καλα....

Επεξ/σία από donstefano
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Acs αποστολή τρία δεματα χτες από Αθήνα (grobotronics, Hellas digital, cableworks) παραλαβή σήμερα πρωί από acs Λεχαινών 😍

12 λεπτά πριν, coffeex είπε

sca83jh.jpg

προς τι τα τόσα κόκκινα; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, karaLRS είπε

Acs αποστολή τρία δεματα χτες από Αθήνα (grobotronics, Hellas digital, cableworks) παραλαβή σήμερα πρωί από acs Λεχαινών 😍

προς τι τα τόσα κόκκινα; 

Για να μην φαίνεται το όνομα/περιοχή μου.

 

ΥΓ. 

Είναι πακέτο από 1 από τα 3 καταστήματα που έχεις στην παρένθεση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, karaLRS είπε

Και Σάββατο και Κυριακή κάνουν παραδόσεις και χωρίς να το έχεις πληρώσει. Μου έτυχαν και τα 2 την προηγούμενη βδομάδα με την ΑCS

 

Iσως λογω του χαμου.

Οταν δουλευα εγω στη Γενικη δεν εκαναν παραδοσεις,μονο ειδικες περιπτωσεις.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, talibanakos είπε
 

Iσως λογω του χαμου.

Οταν δουλευα εγω στη Γενικη δεν εκαναν παραδοσεις,μονο ειδικες περιπτωσεις.

Οπότε δεν είναι fact όπως λες 

19 λεπτά πριν, coffeex είπε

Για να μην φαίνεται το όνομα/περιοχή μου.

ΥΓ. 

Είναι πακέτο από 1 από τα 3 καταστήματα που έχεις στην παρένθεση.  

Όνομα το καταλαβαίνω... Περιοχή; 

Τρία πακέτα ένα από το καθένα 

Επεξ/σία από karaLRS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, karaLRS είπε

Οπότε δεν είναι fact όπως λες 

 

 

Σε νορμαλ φορτο δουλειας ισχυει αυτο που σου ειπα,τωρα με το χαμο προφανως κανουν οτι μπορουν και το σαββατο.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ενημέρωση για αποστολή εντός Αττικής από Speedex πήρε 5 εργάσιμες, θεωρώ πολύ καλά για αυτήν την περίοδο.

ACS από την άλλη έχει μπει στο τρίγωνο των Βερμούδων το δέμα πριν 15 ημέρες (HUB Π.ΡΑΛΛΗ) και ακόμα να βγει για να συνεχίσει το ταξίδι του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, talibanakos είπε
 

Σε νορμαλ φορτο δουλειας ισχυει αυτο που σου ειπα,τωρα με το χαμο προφανως κανουν οτι μπορουν και το σαββατο

Εννοείται αυτό που λες. Είναι και στους τιμοκαταλογους ότι παράδοση Σάββατο χρεώνεται σιγά το fact. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...