Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, splanis είπε

να ρωτησω κατι, μπορει αν ειναι χαζο :P παιζει pos στις παραδοσεις με αντικαταβολη στην acs;

ναι παιζει

3 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Έχε υπόψη ότι εφόσον έπεσε στο χαμπ πι Ράλλη (δηλ. στο Black Hole of Athens των ταχυμεταφορικών),

προχθες περασα απο τη black hole και ηταν εξω κατι τυποι με κουπες καφε και εκαναν τσιγαρο.

βρε στα ******* τους λελουδια. δε τρεχει καστανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία από Public 24/03, έγραφε παράδοση έως 02/04:

2 εβδομάδες δεν μπόρεσα να τους βρω ποτέ στο τηλέφωνο (την ACS) και το Public μετά από 2 επικοινωνίες, δεν μπορεί να μου πει τι γίνεται με το δέμα μου....

Το καλό είναι ότι έχει φτάσει ήδη 4 φορές Ηλιούπολη :D

50614783_Screenshot2020-04-16at19_09_51.png.17c2349e6f0f89529045fe814d2a5b57.png

Επεξ/σία από ckgfe
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τις δικαιολογίες Γενικής και ACS τις τελευταίες μέρες δεν τις καταλαβαίνω. Λόγο δυσπρόσιτης οι περισσότερες παραγγελίες γίνονται με ΕΛΤΑ και γενικότερα παίζουν στις δυσπρόσιτες για να μην τρως αυτό το χαράτσι που έχουν βάλει. Τα ΕΛΤΑ μεταφέρουν μια χαρά τα δέματα. Η ACS σ αυτή την Π. Ράλλη κολλάει συνέχεια. Τις προάλλες μάλιστα έχασαν το δέμα και ενώ πήρα τηλέφωνο με διαβεβαίωσαν ότι θα φύγει κανονικά την επόμενη Ημέρα. Δεν έφυγε, πήρα το κατάστημα μετά από 2-3 μέρες για να μας πουν ότι χάθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

07/04/2020 15:24:25 ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΕΤΙΚΕΤΑΣ ACS CONNECT ΠΑΤΡΑ  
07/04/2020 15:33:15 ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΠΑΤΡΑ  
07/04/2020 20:47:05 ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΠΑΤΡΑ  
07/04/2020 21:40:13 ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ  ΠΑΤΡΑ  
08/04/2020 14:25:10 ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ HUB Π.ΡΑΛΛΗ  
09/04/2020 00:27:39 ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ HUB Π.ΡΑΛΛΗ  
16/04/2020 14:06:19 ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ  

 

8 μέρες κολλημένο στη Π.Ραλλη και ευτυχώς που πήγα στο μαγαζί και παρέλαβα αλλιώς θα μου το έφερνε τον  Μάιο στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, neosstoforum είπε

Έχω 2 δέματα που έρχονται από Γερμανία με DHL. Για να δούμε πότε θα φτάσουν. 😛

Ανάλογα τι DHL είναι. Αν είναι το express θα έρθει σε 1-2 ημέρες, αν είναι το απλό ατύχησες, ίσως και παραπάνω από μήνα. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, splanis είπε

παρηγγειλα και γω μια καρτα γραφικων και χθες εφτασες στην π.ραλλη, να την περιμενω απ τον επομενο μηνα; 😢

τραβα στη μαυρη τρυπα να το παρεις

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Ανάλογα τι DHL είναι. Αν είναι το express θα έρθει σε 1-2 ημέρες, αν είναι το απλό ατύχησες, ίσως και παραπάνω από μήνα. 

Το απλό πρέπει να είναι γιατί δεν πλήρωσα μεταφορικά. Για το δέμα που ξεκίνησε εχτές η ημερομηνία άφιξης που μου δόθηκε ήταν 24 Απριλίου και για το σημερινό 28 Απριλίου. Ελπίζω όμως να μην πάρει πάνω από 20 μέρες η παράδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2020 στις 9:58 ΜΜ, Jiakometi είπε

Αυτό δεν ισχύει..

Φυσικά και έχεις την δυνατότητα επιλογής της εταιρίας μεταφοράς.

Οταν αγοράζεις κάτι επιλέγεις «παραλαβή από το κατάστημα» και στέλνεις εσύ στο κατάστημα την εταιρία της επιλογής σου να το παραλάβει.

ΓΊνεται συχνά. 

Δεν ισχυει.

Οταν το καταστημα ειναι Αθηνα, και μενεις επαρχια, πως θα του πεις 'παραλαβη απο το καταστημα' και θα στειλεις εσυ courier της επιλογης σου να το παρει;

Εκτος αν σε καθε παραγγελια, παιρνεις τηλεφωνο και του λες 'μη στειλετε τιποτε, αφηστε το εκει, θα στειλω εγω δικο μου courier για να το παρει', και αν το δεχτουν...

Πρακτικα, δεν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταγγελία άμεσα σε Στέφανο Χίο, να τους πάρει τηλέφωνο (α λα Μαρκάτος) στο χαμπ πι τελεία Ράλλη.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...