Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το πιο πετυχημένο που διάβασα για τις εταιρείες courier στην Ελλάδα τελευταία είναι οτι αν μπορούμε να πούμε οτι υπάρχει κάποιος ανταγωνισμός μεταξύ τους σίγουρα διαγωνίζονται στο ποιά θα προσφέρει τις χειρότερες υπηρεσίες...

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Λέω να μαζευτούμε στην π.ραλλη να κάνουμε ντου να τα πάρουμε 

αμ δεν ειναι ολα εκει. βασικα δεν χωρανε. 

διπλα απο το YTON (πως διαλα λεγεται το μπουζουκτζιδικο) επανω στη π.ραλλη ειναι ενα τεραστιο οικοπεδο τα οποιο το εχει αγορασει η acs και εκει χτιζουν το νεο τους hub λογικα θα στοκαρουν και εκει μεσα αποστολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, POS είπε

αμ δεν ειναι ολα εκει. βασικα δεν χωρανε. 

διπλα απο το YTON (πως διαλα λεγεται το μπουζουκτζιδικο) επανω στη π.ραλλη ειναι ενα τεραστιο οικοπεδο τα οποιο το εχει αγορασει η acs και εκει χτιζουν το νεο τους hub λογικα θα στοκαρουν και εκει μεσα αποστολες

Ωραία οι μισοί hub οι άλλοι μισοί μπουζούκια, οργανωθείτε !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τελικά γνωρίζουμε αν κάνουν παραδόσεις Μ. Παρασκευή και Μ. Σάββατο; 

Από ΕΛΤΑ κούριερ περιμένω. Γνωρίζω ότι έφτασε το πακέτο στο κέντρο διαλογής τις περιοχής που λογικά με εξυπηρετεί. Δεν έχει κοντινότερο σε μένα οπότε από αυτό θα μου το στείλουν πιστεύω.

"ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ 16-04-2020  Ωρα 07:59 Κ.Δ.Τ. ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ"

Προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο μήπως και πήγαινα εγώ να το πάρω αλλά δεν μπορώ να επικοινωνήσω με τίποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Θελω.να.στειλω.ενα.δεμα αυριο επειγον απο νησι σε Αθηνα με κουρριερ με.υπηρεσια παραδοσης για Μ.Σαββατο. Ξερετε αν οι κουριερ αυριο Μ.Παρασκευη ειναι ανοιχτα? Την χρεωση θα την δωσει ο παραληπτης και ειναι επειγον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Ωραία οι μισοί hub οι άλλοι μισοί μπουζούκια, οργανωθείτε !

πλακα πλακα τα μπουζουκλερι θα εχουν το μεγαλυτερο προβλημα οταν αρχιζουμε να επανερχομαστε στην «κανονικοτητα»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα από το μέτωπο, update vol. τρέχα βρες.

Από τις 3 παραγγελίες που αναμένω, το μεσημέρι ήρθε η τελευταία χρονικά (12/04).

Οι άλλες 2 (08/04),  χτες παραδόθηκαν σε  ΕΛΤΑ courier.

Όλες είναι Αθήνα/Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει από UK πριν 2 εβδομάδες και μου ήρθε προχθές email από Ermis Parcels .... που δεν ξέρω καν τι εταιρία είναι...

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως παραλάβαμε τη παραγγελία σας με αριθμό ------ την οποία προωθήσαμε στα ELTA COURIER."

Με βλέπω να τρώω στήσιμο με την ΕΛΤΑ κουριερ πάλι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, karaLRS είπε

Εννοείται αυτό που λες. Είναι και στους τιμοκαταλογους ότι παράδοση Σάββατο χρεώνεται σιγά το fact. 

Κολλησες με το fact εσυ,αλλα οκ,αμα σ αρεσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, panagiotis.8000 είπε

Καλησπερα. Θελω.να.στειλω.ενα.δεμα αυριο επειγον απο νησι σε Αθηνα με κουρριερ με.υπηρεσια παραδοσης για Μ.Σαββατο. Ξερετε αν οι κουριερ αυριο Μ.Παρασκευη ειναι ανοιχτα? Την χρεωση θα την δωσει ο παραληπτης και ειναι επειγον

Καλημέρα... Ναι δουλεύουν τα courier την μεγάλη Παρασκευή... Αλλά ξέχασε το ότι θα παραδοθεί την επόμενη μέρα... Ίσως μετά από 5-6 μέρες...Δεν υπάρχει επείγον αυτές τίς μέρες... Όλος ο κόσμος αυτό ζητάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xcoder είπε

Έχω παραγγείλει από UK πριν 2 εβδομάδες και μου ήρθε προχθές email από Ermis Parcels .... που δεν ξέρω καν τι εταιρία είναι...

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως παραλάβαμε τη παραγγελία σας με αριθμό ------ την οποία προωθήσαμε στα ELTA COURIER."

Με βλέπω να τρώω στήσιμο με την ΕΛΤΑ κουριερ πάλι... 

Σε συνεργασίες με εξωτερικό είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα. Ίσως να σταθείς τυχερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsipakis είπε

σε οποιοδηποτε αλλο σοβαρο κρατος , θα ειχε επεμβει εισαγγελεας 

Εντάξει ο εισαγγελέας να επέμβει το βλέπω υπερβολικο.ειναι μόνο για ποινικά αδικήματα.στη συγκεκριμένη φάση δεν υπάρχουν.

Φυσικά αυτοί που πρέπει να επέμβουν και να ρίξουν και τίποτα βάρβαρες ποινές η να ανακαλέσουν και μερικές άδειες εταιρειών είναι η ΕΕΤΤ και η γεν.γραμματεια του καταναλωτή(δλδ το υπ.εμποριου).

Επεξ/σία από donstefano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, donstefano είπε

Εντάξει ο εισαγγελέας να επέμβει το βλέπω υπερβολικο.ειναι μόνο για ποινικά αδικήματα.στη συγκεκριμένη φάση δεν υπάρχουν.

Φυσικά αυτοί που πρέπει να επέμβουν και να ρίξουν και τίποτα βάρβαρες ποινές η να ανακαλέσουν και μερικές άδειες εταιρειών είναι η ΕΕΤΤ και η γεν.γραμματεια του καταναλωτή(δλδ το.εμποριου).

ε αυτοι τουλαχιστον αλλα κλαιν ειναι ολοι τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2020 στις 2:39 ΜΜ, elpaso1 είπε

Παρατηρω οτι σχεδον ολα τα courier εχουν αθλιες αξιολογησεις, με μεσο ορο τα 2 αστερια. Ειναι παγκοσμιο φαινομενο αυτο ή συμβαινει μονο στην Ελλαδα; Εχω και εγω αρκετα τετοια παραδειγματα, οπως ερχονται χωρις να ειδοποιησουν και μετα απαιτουν να πας απο το καταστημα τους ή επιτηδες δεν χτυπανε το κουδουνι και αφηνουν σημειωμα, για να πας και παλι εσυ στο καταστημα. Και τις 2 περιπτωσεις τις βιωσα αυτη την εβδομαδα απο Speedex και γενικη ταχυδρομικη, αντιστοιχα. Ειναι τακτικη των εταιριων ή καποιοι διανομεις χαλανε ολη την επιχειρηση; Αν και μαλλον το 1ο συμβαινει, καθως ολα τα υποκαταστηματα σε ολη την Ελλαδα, εχουν αθλιες βαθμολογιες. Και ερωτω. Αυτο συμβαινει μονο στην Ελλαδα ή και στο εξωτερικο φερονται ετσι αθλια;

Μόνο τα ΕΛΤΑ courier παίρνουν τηλ για να επιβεβαιώσουν αν θα υπάρχει κάποιος να το παραλάβει  στο χώρο παράδοσης και φυσικά σου λένε και το κόστος. 

η ACS έχει το κολπάκι online που σου δίνει το δικαίωμα να αλλάξεις ώρα και αλλαγή του τόπου παράδοσης. Το κολπάκι με τα χαρτάκια ισχύει.

η Γενικη Ταχυδρομικη είναι τρεις λαλούν.. αυτοί μοιράζουν μόνο χαρτάκια.. δύσκολα να τους βρεις. 
η speeded θέλει να πηγαίνεις από τα καταστήματα τους για λόγους οικονομίας σε προσωπικό 

Η ΤΝΤ εκτός από εκρηκτικό είναι φωτιά.. μέχρι και στο δρόμο συναντηθήκαμε για μα μου το δώσει ο άνθρωπος 

τα ΕΛΤΑ (όχι πόρτα πόρτα) σε μπλοφάρουν αφήνοντας μόνο ειδοποιητήρια για την επόμενη εργάσιμη 

 και ένα κακό περιστατικό.. ήθελα να στείλω ένα pc και μου είπαν να δώσω 40 ευρώ παραπάνω και να υπογράψω ότι δεν θα αποδώσω ευθύνες αν καταστραφεί στη διαδρομή. Αφού γκρίνιαξα μου είπαν ότι δεν το αναλαμβάνουν .

ασφαλεστερος τρόπος;;; ΚΤΕΛ.! Το δίνεις στον οδηγό; Το παραλαμβάνεις από τον οδηγό μέσα σε λίγες ώρες.. οποιαδήποτε μέρα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...