Προς το περιεχόμενο

Εκτελωνισμος αυτοκινητου 2020


fanatilas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοεις αναφέρεται ως Euro5? Euro5 είναι. Αυτό που μπορεί να έχει διαφορά είναι το "πεναλτι" γιατί τα παλαιότερα Euro5 θα εχουν μεγαλύτερα τέλη ταξινόμησης απο τα πιο νέα, γιατί Ελλαδιστάν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 525
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, manolis65 είπε

Καλησπέρα και από μένα 

Αυτοκίνητο του 2012 που στην Γερμανία αναφέρεται σαν euro 5 στους ρύπους στον υπολογισμό τελών ταξινόμησης εδώ υπάρχει περίπτωση να το χρεώσουν σαν euro 4 ??? γιατί κάτι τέτοιο μου είπαν.

Υπαρχουν αδειες που γραφουν EURO 4,5

Και ο πωλητης να βαζει το 5 για να πουληθει πιο ευκολα.

Ετος κατασκευης? 

Παντως αν αναγραφει EURO 5 δεν μπορει να πληρωσει για EURO 4. Αν ειναι EURO 6 μπορουν να στο πιασουν για EURO 5 μιας κ εληξε μια οδηγια τον μαρτιο για καποια γραμματα του EURO 6 (Mονο στην ελλαδα υπολογιζουν κ τα γραμματα μετα το EURO 5 ή 6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, manolis65 είπε

Καλησπέρα και από μένα 

Αυτοκίνητο του 2012 που στην Γερμανία αναφέρεται σαν euro 5 στους ρύπους στον υπολογισμό τελών ταξινόμησης εδώ υπάρχει περίπτωση να το χρεώσουν σαν euro 4 ??? γιατί κάτι τέτοιο μου είπαν.

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και εγω την '' χαζομαρα μου'' 

Λοιπόν παιδιά οι εκτελωνιστες

όντως μιλάνε αόριστα 

όντως ειναι λιγο στον κόσμο τους αργουν να απαντήσουν η δεν σου απαντάνε καθόλου... γιατί πολυ απλά απο εσένα δεν θα βγαλουν όσα απο εναν εμπόρο και είναι πολυ λογικό. 

Τώρα αν σε συμφέρει να φέρεις απο έξω αμάξι? ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ αν έχεις τους σωστους ανθρώπους στις σωστες θεσεις Ναι. αλλιώς? μην ασχοληθείς καν θα σου βγει παραπανω απο οτι να πας να το πάρεις απο μάντρα δυστηχως εκει εχω καταληξη. 

Τωρα αν έχεις τους σωστούς ανθρωπους? γίνε έμπορος!!! 😂😂

Ψάχνομαι να φέρω λόγο οικογένειας ενα duster 2x4 απο 11 μοντελο και μετά... ιδανικα 14 15 μοντέλο αλλα δεν βρισκω άκρη εδω και καιρό ε και δεν θα πληρώσω 9 με 10 χιλιαρικα στο Ελλαντα γιατί τόσο ζητάνε... προφανώς για ενα αμαξι 200 συν χιλιάδες χιλιόμετρα που καινούργιο τότε εκανε 15 χιλιαρικα βαριά τότε... και η τιμη του γερμανια βελγιο γαλια Βουλγαρία Ιταλια κλπ ειναι μετα βιας 4 5 χιλιαρικα... 

Αν μάθει κανείς αν άλλαξε τπτ με το νομοσχέδιο που ελεγαν... η αν έφερε κάνεις πρόσφατα κάτι ανάλογο που ψάχνω θα εκτιμούσα μια ενημέρωση 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, PozerTa είπε

Ας πω και εγω την '' χαζομαρα μου'' 

Λοιπόν παιδιά οι εκτελωνιστες

όντως μιλάνε αόριστα 

όντως ειναι λιγο στον κόσμο τους αργουν να απαντήσουν η δεν σου απαντάνε καθόλου... γιατί πολυ απλά απο εσένα δεν θα βγαλουν όσα απο εναν εμπόρο και είναι πολυ λογικό. 

Τώρα αν σε συμφέρει να φέρεις απο έξω αμάξι? ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ αν έχεις τους σωστους ανθρώπους στις σωστες θεσεις Ναι. αλλιώς? μην ασχοληθείς καν θα σου βγει παραπανω απο οτι να πας να το πάρεις απο μάντρα δυστηχως εκει εχω καταληξη. 

Τωρα αν έχεις τους σωστούς ανθρωπους? γίνε έμπορος!!! 😂😂

Ψάχνομαι να φέρω λόγο οικογένειας ενα duster 2x4 απο 11 μοντελο και μετά... ιδανικα 14 15 μοντέλο αλλα δεν βρισκω άκρη εδω και καιρό ε και δεν θα πληρώσω 9 με 10 χιλιαρικα στο Ελλαντα γιατί τόσο ζητάνε... προφανώς για ενα αμαξι 200 συν χιλιάδες χιλιόμετρα που καινούργιο τότε εκανε 15 χιλιαρικα βαριά τότε... και η τιμη του γερμανια βελγιο γαλια Βουλγαρία Ιταλια κλπ ειναι μετα βιας 4 5 χιλιαρικα... 

Αν μάθει κανείς αν άλλαξε τπτ με το νομοσχέδιο που ελεγαν... η αν έφερε κάνεις πρόσφατα κάτι ανάλογο που ψάχνω θα εκτιμούσα μια ενημέρωση 

Για να σου απαντησει ο εκτελωνιστης πρεπει να του δωσεις αριθμο πλαισιου η ακομα καλυτερα την αδεια του αυτοκινητου. Το καθε αμαξι εχει κ δικο του τελωνειο. Οχι δεν εχει αλλαξει τιποτα ακομα.

Το να σου βγαλει το τι πληρωνει ο εκτελωνιστης,απαιτει κ χρονο,ειναι μια διαδικασια.φαντασου ποσες ερωτησεις θα εχει απο υποτιθεμενους αγοραστες..δεν θα πρεπε να κανει αλλη δουλεια,να ασχολειτε μονο μ αυτο κ μαλιστα τσαμπα.

Η αμοιβη του εκτελωνιστη ειναι πανω κατω στανταρ κ ειναι γυρω στα 250 ευρω. Δεν βγαζει απο καπου αλλου,στην διασαφηση που θα σου δωσει μετα βλεπεις ακριβως τι εχεις πληρωσει, κ δεν πανε στην τεπη του,εχεις αποδειξεις τι δασμους πληρωσε στο κρατος

Επεξ/σία από bill_zaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 21/1/2020 στις 11:55 ΠΜ, fanatilas είπε

τωρα μιλησα με εναν εκτελωνιστη μου ειπε γυρω στα 1700 για του 14 μοντελο

φιλε ειναι ευκολο να μου πεις και μενα για ενα αμαξι που θελω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω φίλο τελωνειακό που ασχολείται με εισαγωγές αυτοκινήτων , υπάρχει περίπτωση να μπορεί να βοηθήσει να φέρω κανένα αμάξι απ έξω πολύ φθηνά η να μη μπω στον κόπο καν να τον ρωτήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι την ειδατε οι μερικοι εδω μεσα; σας ειπε καποιος ψεμματα οτι αν φερετε αμαξι απ εξω θα βγει σιγουρα φθηνοτερα κσι τα σχετικα; Πολλες φορες βγαινει ακριβως ιδια τιμη η πιο ακριβα η και πιο φθηνοτερα θα το παρεις απο την Ελλαδα, ολοι το ιδιο ρωτανε χωρις να εχουν δει αμαξι καν, νομιζετε μερικοι δεν παιζουν απατες εξω η οτι τα αμαξια θα ειναι μια χαρα; Ολο η ιδια ερωτηση ορισμενοι και ποσο και τι και που και φιλος εκτελωνιστης και θειος ετσι κλπ κπ ρε σοβαρευτειτε λιγο και διαβαστε, ο αλλος παλι ζηταγε απο τριτη χωρα να φερει αμαξι και νομιζε θα του ερθει και φθηνα 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, siller13 είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω φίλο τελωνειακό που ασχολείται με εισαγωγές αυτοκινήτων , υπάρχει περίπτωση να μπορεί να βοηθήσει να φέρω κανένα αμάξι απ έξω πολύ φθηνά η να μη μπω στον κόπο καν να τον ρωτήσω;

Για κάντο λιανά, τι ακριβώς εννοείς όταν λες αν μπορεί να σε βοηθήσει να φέρεις αμάξι πολύ φτηνά? Πχ να σου βρει αυτός αμάξι σε εξευτελιστική τιμή, και να σε καθοδηγήσει ώστε να το φέρεις με ελάχιστα έξοδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Για κάντο λιανά, τι ακριβώς εννοείς όταν λες αν μπορεί να σε βοηθήσει να φέρεις αμάξι πολύ φτηνά? Πχ να σου βρει αυτός αμάξι σε εξευτελιστική τιμή, και να σε καθοδηγήσει ώστε να το φέρεις με ελάχιστα έξοδα?

Να με καθοδηγήσει ώστε να το φέρω με ελάχιστα έξοδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, siller13 είπε

Να με καθοδηγήσει ώστε να το φέρω με ελάχιστα έξοδα!

Πολύ αμφιβάλλω αν θα μπορέσει να σε βοηθήσει σε αυτό.

Πάντως εφόσον είναι φίλος, δεν χάνεις τίποτα να τον ρωτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, siller13 είπε

Να με καθοδηγήσει ώστε να το φέρω με ελάχιστα έξοδα!

Πως θα το κανει αυτο? Αν εχει τον τροπο ,θα πρεπε να χει κ κανα μυριο κατω απ το στρωμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bill_zaf είπε

Πως θα το κανει αυτο? Αν εχει τον τροπο ,θα πρεπε να χει κ κανα μυριο κατω απ το στρωμα

Είχα ακούσει παλιότερα για λαδώματα σε εκτελωνιστες , αυτά δεν ισχύουν πλέον; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...