Προς το περιεχόμενο

Υβριδικό ή Diesel?


Jake07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, terry308 είπε

Τι έκανε; Αίτηση για εγκατάσταση φυσικού αερίου; 

Υγραέριο έχει χρόνια τώρα και σε καλή τιμή, έβαζα στο προηγούμενο αυτοκίνητο μου. 

για φυσικο αεριο μιλαω. Ωπα μπερδευτηκα, στο βολο το εχει οχι βεροια, συγγνωμη. 

Αλλα ναι γενικα μιλαω για αμαξια με εργοστασιακο φυσικο αεριο, καμια σχεση με το υγραεριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 371
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/1/2020 στις 9:29 ΜΜ, ROG-X είπε

Με πρόχειρο υπολογισμό στην περιπτωση μου: Ξοδευω το μηνα 150 ευρω σε πετρελαιο για 2.600+ χλμ

Δηλαδη το ετος 32.000 χλμ με κοστος πετρελαιου 1800 ευρω

Για 5 χρονια 5 x 1800 ευρω για 160.000 χλμ το κοστος ανερχεται στα 9.000 ευρω

Oi μπαταριες του Nissan Leaf που εχουν εγγυηση για 60.000 μιλια ( 100.000 χλμ) εχουν κοντα στα 14.000 ευρω. 😂

+ Το ρευμα που θα πληρωνεις + οτι η αυτονομια του μειώνεται σταδιακά. 

Μην πω οτι με ενα γεμισμα στο Diesel κανω πανω απο 1200 χλμ. Αντιθετα το Nissan Leaf θελει 5 γεμισματα για να τα πιασει αυτα. 

Με μεση σταθερη ταχυτητα τα 100 χλμ ΚΑΝΕΝΑ ηλεκτρικο δεν βγαζει πανω απο 300 χλμ. Περα απο Tesla! 

Αδερφε εσυ μετα την εγγυηση αλλαζεις αυτοκινητο???

Ο αλλος γτ να αλλαξει μπαταριες??

Και μαλιστα ολες και οχι καποια στοιχεια???

Οποτε βαλε και εσυ μετα την εγγυηση οτι αλλαζεις κινητηρα...

Οτι να ναι...

Αν φορτιζεις σπιτι σου με νυχτερινο και 0,07 ευρω την κιλοβατωρα και εχεις ηλεκτρικο αυτοκινητο με χωριτηκοτητα 70 κιλοβατωρες κανεις με προχειρους υπολογισμους 350 χιλιομετρα με 4,9 ευρω.. Δηλαδη με ενα ευρω 71,4 χιλιομετρα...

Δηλαδη στα 160000 χιλιομετρα πληρωνεις 2240 ευρω και οχι 9000 που θα πληρωσεις εσυ...

Επισης τα ηλεκτρικα αυτοκινητα εχουν κατι χιλιαδες λιγοτερα κινουμενα μερη που σημαινει πολλες λιγοτερες πιθανοτητες κατι να παει στραβα..

Οτι και να πεις και οτι και να κανεις η τεχνολογια που συμφερει ειναι τα ηλεκτρικα μοτερ..

Αν δεν θες εσυ να το δεις μην ακολουθεις..

Το μονο μειον που βρισκω ειναι οτι στα μεγαλα αστικα κεντρα στην Ουγκαντα που ζουμε στα σπιτια δεν υπαρχουν ιδιωτικα παρκινγκ.

Αν καποιος εχει παρκινγκ τελειωσε.. 

Επεξ/σία από KAKADI
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, KAKADI είπε

Αδερφε εσυ μετα την εγγυηση αλλαζεις αυτοκινητο???

Ο αλλος γτ να αλλαξει μπαταριες??

Και μαλιστα ολες και οχι καποια στοιχεια???

Οποτε βαλε και εσυ μετα την εγγυηση οτι αλλαζεις κινητηρα...

Οτι να ναι...

Αν φορτιζεις σπιτι σου με νυχτερινο και 0,07 ευρω την κιλοβατωρα και εχεις ηλεκτρικο αυτοκινητο με χωριτηκοτητα 70 κιλοβατωρες κανεις με προχειρους υπολογισμους 350 χιλιομετρα με 4,9 ευρω.. Δηλαδη με ενα ευρω 71,4 χιλιομετρα...

Δηλαδη στα 160000 χιλιομετρα πληρωνεις 2240 ευρω και οχι 9000 που θα πληρωσεις εσυ...

Επισης τα ηλεκτρικα αυτοκινητα εχουν κατι χιλιαδες λιγοτερα κινουμενα μερη που σημαινει πολλες λιγοτερες πιθανοτητες κατι να παει στραβα..

Οτι και να πεις και οτι και να κανεις η τεχνολογια που συμφερει ειναι τα ηλεκτρικα μοτερ..

Αν δεν θες εσυ να το δεις μην ακολουθεις..

Το μονο μειον που βρισκω ειναι οτι στα μεγαλα αστικα κεντρα στην Ουγκαντα που ζουμε στα σπιτια δεν υπαρχουν ιδιωτικα παρκινγκ.

Αν καποιος εχει παρκινγκ τελειωσε.. 

προφανως αυτο που λες ειναι αληθεια, δεν εχω ασχοληθει με κοστος ρευματος, γιατι δεν ξερω ποσο θα αυξηθει η μοναδα οσο αυξανεις και καταναλωση...θελει λιγο ψαξιμο, συν οτι θα εχεις αυξημενα τελη κλπ..αρα δεν ειναι τοσο απλο. 

Ομως αυτο που λες ειναι ενα ιδανικο σεναριο για καποιον που εχει δυνατοτηα να φορτιζει στο σπιτι του (ξερεις πολλους? γιατι στην Αθηνα ξερω ελαχιστους) και 2ον αυτο το σεναριο που αναφερεις ειναι για αγορα αυτοκινητου για μες την πολη..

Εκτος οτι ο φιλος που ανοιξε το θεμα μιλαει για χρηση και εκτος,  σιγουρα ενας που ταξιδευει κλπ δεν ειναι στην περιπτωση που αναφερεις και εσυ.

Επειδη το ειχα ψαξει περισυ λοιπον, μιας και μενω επαρχια, συμφερει αν εχεις το κεφαλαιο, να βαλεις φωτοβολταικα στην ταρατσα σου, να γυρισεις σε αντλια θερμοτητας για θερμανση τουλαχιστον και να παρεις και ενα ηλεκτρικο αμαξι μικρο για την κινηση μες την πολη και τα γυρω χωρια για μενα. 

Ετσι,με ενα κοστος γυρω στις 40 με 50 χιλιαδες, μηδενιζω ρευμα (θεωρητικα με τον ηλιο που εχουμε με 10kw εγκατασταση σπανια θα βγαινει να πληρωσω). μηδενιζω κοστος θερμανσης που τωρα εχω ακριβο αλλα που μπορω με αλλους τροπους να το ριξω πολυ-πχ φυσικο αεριο με μπουκαλα ή πυρηνα που εχουμε αφθνο εδω- και μηδενιζω κοστος μετακινης τριγυρω.

Αυτο σημαινει οτι θα κανω αποσβεση απο 5 εως 10 χρονια την επενδυση εφοσον η ΔΕΗ δε μου πει καμια μερα οτι δε δεχομαι αλλο ρευμα απο σενα (οχι σαν εσοδο για μενα- αυτο εχει καταργηθει- αλλα για συμψηφισμο με καταναλωση που τωρα μπορεις να κανεις). 

Θεωρω οτι μονο τετοια σεναρια αξιζουν, να δεις δηλαδη ενα συνολικο σεναριο. ΚΑτα τα αλλα, αν γυρισω σε κουκουτσι απο πετρελαιο που εχω τωρα και με ενα diesel αμαξι, παλι μειωνω κοστη παρα πολυ και εχω αυτονομια να παω οπου θελω και χωρις αγχος..γιατι για το παραπανω σεναριο προυποθεση ειναι να εχεις και ενα 2ο αμαξι που να βγαινει εκτος ή να μην ειναι αμιγως ηλεκτρικο...αλλα εκει δεν ξερω αν βγαινει η αποσβεση στο χρονο που ειπα αφου θα εχεις μικροτερες αυτονομιες στο ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, KAKADI είπε

Αδερφε εσυ μετα την εγγυηση αλλαζεις αυτοκινητο???

Ο αλλος γτ να αλλαξει μπαταριες??

Και μαλιστα ολες και οχι καποια στοιχεια???

Οποτε βαλε και εσυ μετα την εγγυηση οτι αλλαζεις κινητηρα...

Οτι να ναι...

Αν φορτιζεις σπιτι σου με νυχτερινο και 0,07 ευρω την κιλοβατωρα και εχεις ηλεκτρικο αυτοκινητο με χωριτηκοτητα 70 κιλοβατωρες κανεις με προχειρους υπολογισμους 350 χιλιομετρα με 4,9 ευρω.. Δηλαδη με ενα ευρω 71,4 χιλιομετρα...

Δηλαδη στα 160000 χιλιομετρα πληρωνεις 2240 ευρω και οχι 9000 που θα πληρωσεις εσυ...

Επισης τα ηλεκτρικα αυτοκινητα εχουν κατι χιλιαδες λιγοτερα κινουμενα μερη που σημαινει πολλες λιγοτερες πιθανοτητες κατι να παει στραβα..

Οτι και να πεις και οτι και να κανεις η τεχνολογια που συμφερει ειναι τα ηλεκτρικα μοτερ..

Αν δεν θες εσυ να το δεις μην ακολουθεις..

Το μονο μειον που βρισκω ειναι οτι στα μεγαλα αστικα κεντρα στην Ουγκαντα που ζουμε στα σπιτια δεν υπαρχουν ιδιωτικα παρκινγκ.

Αν καποιος εχει παρκινγκ τελειωσε.. 

Σοβαρά ρε φίλε τώρα...; Ασχολείσαι με τον φίλτατο @ROG_X ;  Δεν έχεις καταλάβει τίποτα μετά από τόσα posts που έχει κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, KAKADI είπε

Αδερφε εσυ μετα την εγγυηση αλλαζεις αυτοκινητο???

Ο αλλος γτ να αλλαξει μπαταριες??

Και μαλιστα ολες και οχι καποια στοιχεια???

Οποτε βαλε και εσυ μετα την εγγυηση οτι αλλαζεις κινητηρα...

Οτι να ναι...

Αν φορτιζεις σπιτι σου με νυχτερινο και 0,07 ευρω την κιλοβατωρα και εχεις ηλεκτρικο αυτοκινητο με χωριτηκοτητα 70 κιλοβατωρες κανεις με προχειρους υπολογισμους 350 χιλιομετρα με 4,9 ευρω.. Δηλαδη με ενα ευρω 71,4 χιλιομετρα...

Δηλαδη στα 160000 χιλιομετρα πληρωνεις 2240 ευρω και οχι 9000 που θα πληρωσεις εσυ...

Επισης τα ηλεκτρικα αυτοκινητα εχουν κατι χιλιαδες λιγοτερα κινουμενα μερη που σημαινει πολλες λιγοτερες πιθανοτητες κατι να παει στραβα..

Οτι και να πεις και οτι και να κανεις η τεχνολογια που συμφερει ειναι τα ηλεκτρικα μοτερ..

Αν δεν θες εσυ να το δεις μην ακολουθεις..

Το μονο μειον που βρισκω ειναι οτι στα μεγαλα αστικα κεντρα στην Ουγκαντα που ζουμε στα σπιτια δεν υπαρχουν ιδιωτικα παρκινγκ.

Αν καποιος εχει παρκινγκ τελειωσε.. 

Που εχεις δει την κιλοβατωρα σε αυτη την τιμη; Η πραγματικη τιμη ειναι 0,20-0,22€ αναλογα το μεγεθος της καταναλωσης.

καθε κιλοβατωρα συμμετεχει και ανεβαζει τις χρεωσεις προς τριτους. Η καταναλωση ειναι x3. Μπορει να φτασει και παραπανω αν εισαι σε μη προνομιακο προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, KAKADI είπε

Αν φορτιζεις σπιτι σου με νυχτερινο και 0,07 ευρω την κιλοβατωρα ......

Τότε σταμάτησα να διαβάζω και το υπόλοιπο.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, KAKADI είπε

Αδερφε εσυ μετα την εγγυηση αλλαζεις αυτοκινητο???

Ο αλλος γτ να αλλαξει μπαταριες??

Και μαλιστα ολες και οχι καποια στοιχεια???

Οποτε βαλε και εσυ μετα την εγγυηση οτι αλλαζεις κινητηρα...

Οτι να ναι...

Αν φορτιζεις σπιτι σου με νυχτερινο και 0,07 ευρω την κιλοβατωρα και εχεις ηλεκτρικο αυτοκινητο με χωριτηκοτητα 70 κιλοβατωρες κανεις με προχειρους υπολογισμους 350 χιλιομετρα με 4,9 ευρω.. Δηλαδη με ενα ευρω 71,4 χιλιομετρα...

Δηλαδη στα 160000 χιλιομετρα πληρωνεις 2240 ευρω και οχι 9000 που θα πληρωσεις εσυ...

Επισης τα ηλεκτρικα αυτοκινητα εχουν κατι χιλιαδες λιγοτερα κινουμενα μερη που σημαινει πολλες λιγοτερες πιθανοτητες κατι να παει στραβα..

Οτι και να πεις και οτι και να κανεις η τεχνολογια που συμφερει ειναι τα ηλεκτρικα μοτερ..

Αν δεν θες εσυ να το δεις μην ακολουθεις..

Το μονο μειον που βρισκω ειναι οτι στα μεγαλα αστικα κεντρα στην Ουγκαντα που ζουμε στα σπιτια δεν υπαρχουν ιδιωτικα παρκινγκ.

Αν καποιος εχει παρκινγκ τελειωσε.. 

4 ώρες πριν, Uberalles_gr είπε

Τότε σταμάτησα να διαβάζω και το υπόλοιπο.....

 

Θα εχεις 40.000 ευρω αμαξι και θα ζεις σε καλύβα με κερια. Τα πιστευουν αυτα που λενε αραγε...

Να μην ξεχασεις και την ανεμο γεννήτρια να φορτιζει το μιξερακι σου. 

 

10 ώρες πριν, G.bar είπε

Σοβαρά ρε φίλε τώρα...; Ασχολείσαι με τον φίλτατο @ROG_X ;  Δεν έχεις καταλάβει τίποτα μετά από τόσα posts που έχει κάνει;

O ROGX σου λεει τι παιζει... διαβαζε kakadi, με 0,07 το KW με igloo για σπιτι. 😁

 

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντώς κι εκτός "Ουγκάντας" στις μεγάλες πόλεις ο κόσμος έξω αφήνει τα αυτοκίνητα, στο δρόμο, άντε σε ιδιωτικό χώρο της πολυκατοικίας. Αυτοί που έχουν βέβαια ηλεκτρικά αυτοκίνητα μπορεί να μένουν στο Palo Alto και να μη καταλαβαίνουν γιατί η πλέμπα δεν έχει ιδιωτικό πάρκινγκ με πρίζα...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ProponitisTouKanape είπε

Παντώς κι εκτός "Ουγκάντας" στις μεγάλες πόλεις ο κόσμος έξω αφήνει τα αυτοκίνητα, στο δρόμο, άντε σε ιδιωτικό χώρο της πολυκατοικίας. Αυτοί που έχουν βέβαια ηλεκτρικά αυτοκίνητα μπορεί να μένουν στο Palo Alto και να μη καταλαβαίνουν γιατί η πλέμπα δεν έχει ιδιωτικό πάρκινγκ με πρίζα...

Δείτε Σαριμπαλιδη με ηλεκτρικα. Τα φορτιζει σε καφετερίες με μπαλαντέζα και παιζει μπαλα στις ΣΕΑ περιμενοντας να φορτίσει. 😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ROG-X είπε

Δείτε Σαριμπαλιδη με ηλεκτρικα. Τα φορτιζει σε καφετερίες με μπαλαντέζα και παιζει μπαλα στις ΣΕΑ περιμενοντας να φορτίσει. 😂

σε σταθμους φορτισης πληρωνεις την κιλοβατωρα για χρυσο.περιμενεις τουλαχιστον μιση ωρα για ταχυφορτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bjj-p είπε

σε σταθμους φορτισης πληρωνεις την κιλοβατωρα για χρυσο.περιμενεις τουλαχιστον μιση ωρα για ταχυφορτιση.

Το κοστος φορτισης σε ΣΕΑ ειναι μεγαλυτερο απο το κοστος μετακίνησης με diesel σε κοστος χλμ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Παντώς κι εκτός "Ουγκάντας" στις μεγάλες πόλεις ο κόσμος έξω αφήνει τα αυτοκίνητα, στο δρόμο, άντε σε ιδιωτικό χώρο της πολυκατοικίας. Αυτοί που έχουν βέβαια ηλεκτρικά αυτοκίνητα μπορεί να μένουν στο Palo Alto και να μη καταλαβαίνουν γιατί η πλέμπα δεν έχει ιδιωτικό πάρκινγκ με πρίζα...

Στο κεντρο εννοεις?? Συμφωνοι.. Με τα προαστια εχεις δει τι γινεται στη ελλαδα και τι γινεται εξω?? Ταξιδευω 7 μηνες το χρονο.

Κυριως εκτος ευρωπης.. Εχω πολυ καλη γνωση του τι γινεται με τα παρκινγκ.. Αλλα εστω ετσι για τη διαφωνια θα στο δωσω..

Στα ιδιωτικα παρκινγκ των πολυκατοικιων γτ δε μπορει να εγκατασταθει ταχυφορτιστης?? Ετσι κ αλλιως ερχεται με το δικο του ρολοι..

Γινεται εγκατασταση.. Δε κατεβαζεις μπαλατεζες.. Αν αυτο σκεφτοσουν εισαι λαθος..

7 ώρες πριν, ROG-X είπε

Θα εχεις 40.000 ευρω αμαξι και θα ζεις σε καλύβα με κερια. Τα πιστευουν αυτα που λενε αραγε...

Να μην ξεχασεις και την ανεμο γεννήτρια να φορτιζει το μιξερακι σου. 

O ROGX σου λεει τι παιζει... διαβαζε kakadi, με 0,07 το KW με igloo για σπιτι. 😁

Δε σου λεω τιποτα εσενα αδερφε... Χαρακτηριζεσαι απο μονος σου..

Σε καλυβα ζεις εσυ απ οτι φαινεται. Εγω μια χαρα σπιτι εχω..

Δε πειραζει ασε με εμενα να δωσω τα 40 και να εχω τα τριπλα οφελη απο εσενα καθως να κανω και αποσβεση.

Ετσι κ αλλιως πρωτα ο θεος εδω θα ειμαστε να δουμε τι θα εχεις στη κατοχη σου μετα απο 10-15 χρονια και τι κωλοτουμπα θα κανεις μολις αυξηθει η βενζινη και το diesel δε θα πουλιεται για κινηση..

14 ώρες πριν, bjj-p είπε

Που εχεις δει την κιλοβατωρα σε αυτη την τιμη; Η πραγματικη τιμη ειναι 0,20-0,22€ αναλογα το μεγεθος της καταναλωσης.

καθε κιλοβατωρα συμμετεχει και ανεβαζει τις χρεωσεις προς τριτους. Η καταναλωση ειναι x3. Μπορει να φτασει και παραπανω αν εισαι σε μη προνομιακο προγραμμα.

Ναι ρε εχεις δικιο... https://www.fpress.gr/ypologistika-ergaleia/story/61325/ypologiste-ti-simainei-i-nea-allagi-sta-timologia-reymatos-gia-tin-tsepi-sas

κανε τα δικα σου μαθηματικα.. Εχω σου ειπα τι μου βγαινει βαση των λογαριασμων μου... 

Και δεν εχω καν ΔΕΗ (ακομα πιο φθηνα δηλαδη)..

Απλα καντο να δουμε η διαφορα με +70kwh ποσο θα σου βγει ας πουμε 2 φορες τη βδομαδα πληρη φορτιση...

Επεξ/σία από KAKADI
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, KAKADI είπε

Στο κεντρο εννοεις?? Συμφωνοι.. Με τα προαστια εχεις δει τι γινεται στη ελλαδα και τι γινεται εξω?? Ταξιδευω 7 μηνες το χρονο.

Κυριως εκτος ευρωπης.. Εχω πολυ καλη γνωση του τι γινεται με τα παρκινγκ.. Αλλα εστω ετσι για τη διαφωνια θα στο δωσω..

Στα ιδιωτικα παρκινγκ των πολυκατοικιων γτ δε μπορει να εγκατασταθει ταχυφορτιστης?? Ετσι κ αλλιως ερχεται με το δικο του ρολοι..

Γινεται εγκατασταση.. Δε κατεβαζεις μπαλατεζες.. Αν αυτο σκεφτοσουν εισαι λαθος..

Δε σου λεω τιποτα εσενα αδερφε... Χαρακτηριζεσαι απο μονος σου..

Σε καλυβα ζεις εσυ απ οτι φαινεται. Εγω μια χαρα σπιτι εχω..

Δε πειραζει ασε με εμενα να δωσω τα 40 και να εχω τα τριπλα οφελη απο εσενα καθως να κανω και αποσβεση.

Ετσι κ αλλιως πρωτα ο θεος εδω θα ειμαστε να δουμε τι θα εχεις στη κατοχη σου μετα απο 10-15 χρονια και τι κωλοτουμπα θα κανεις μολις αυξηθει η βενζινη και το diesel δε θα πουλιεται για κινηση..

Ναι ρε εχεις δικιο... https://www.fpress.gr/ypologistika-ergaleia/story/61325/ypologiste-ti-simainei-i-nea-allagi-sta-timologia-reymatos-gia-tin-tsepi-sas

κανε τα δικα σου μαθηματικα.. Εχω σου ειπα τι μου βγαινει βαση των λογαριασμων μου... 

Και δεν εχω καν ΔΕΗ (ακομα πιο φθηνα δηλαδη)..

Απλα καντο να δουμε η διαφορα με +70kwh ποσο θα σου βγει ας πουμε 2 φορες τη βδομαδα πληρη φορτιση...

Συγγνωμη αλλα που το ξερεις οτι θα αυξηθει? αν ελεγες θα απαγορευθει να πω οκ, λεει ο,τι λενε οι πολλοι..αλλα λες θα αυξηθει, ξερεις κατι? εχεις πληροφορηση απο μεσα ας πουμε?

Φανταζομαι εχεις σκεφτει οτι αυτο δε στεκει, τουλαχιστον οσο το εμποριο, η γεωργια κλπ στηριζονται σε αυτο το καυσιμο..και προφανως μετα θα θες 10 ευρω το καρβελι αν ανεβασουν τις τιμες σε απαγορευτικα κοστη.

Το μονο που θα συμβει ειναι να απαγορευσουν βενζινη και πετρελαιο στα κεντρα, και μετα απο 20-30 χρονια που θα εχουμε γεμισει τοξικα αποβλητα απο μπαταριες να παμε σε κανα αλλο τροπο μετακινησης, εκτος αν αλλαξουν οι μπαταριες αλλα δεν το βλεπω προς το παρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...