Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατάρτιση voucher 600e + δώρο με την αίτηση στα κεκ


angelkalm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες,ενδιαφερομαι για συγγενικο προσωπο.Λαμβανει το επιδομα των μακροχρονιων ανεργων,δλδ 200 ευρω το μηνα.Αν κανει αιτηση,το χανει η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

50 minutes ago, nvel said:

 είναι ταυτόχρονα ελεύθερος επαγγελματίας και μακροχρόνια άνεργος;

Οχι,υπαλληλος ηταν.Η καταρτιση ειναι μονο για ελευθερους επαγγελματιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα ωραίο άρθρο. Κάντε το κόπο να το διαβάσετε. Εάν ισχύουν αυτά που γράφει, τότε μιλάμε για ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ πάρτι εκατομμυρίων στο όνομα της "επιμόρφωσης"!

https://www.newsbreak.gr/politiki/92016/parti-ekatommyrion-etairies-fantasmata-xechasmenes-mko/

 

  

9 ώρες πριν, barman_ είπε

Οχι,υπαλληλος ηταν.Η καταρτιση ειναι μονο για ελευθερους επαγγελματιες?

Ναι.

Επεξ/σία από afragorn
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξενερωνω πολυ με κατι τετοιες μαλακιες ακριβως επειδη ειμαι ΥΠΕΡ του να φροντιζει το κρατος οι πολιτες του να εχουν προσβαση σε γνωσεις και δεξιοτεχνιες.

οποιον τον μπερδευει η παραπανω προταση δεν εχει λαβει μαλλον μερος σε αντιστοιχες "επιμορφωτικες" δρασεις. θα καταλαβει οταν ερθει εκεινη η ωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, politechnon είπε

 

Πόσο τυχαίο είναι ότι οι συγκεκριμένες πλατφόρμες είχαν έτοιμα τα συγκεκριμένα σεμινάρια;

Ξέρανε 3 εβδομάδες νωρίτερα γι αυτό το πρόγραμμα, όχι ότι είναι αρκετός χρόνος για να προλάβουν να φτιάξουν σωστά όλα αυτά που θέλει το πρόγραμμα αλλά γι αυτό και υπάρχει αυτό το αποτέλεσμα στα video μαθήματα. Αν δεν κάνω λάθος είναι για 180.342 επιστήμονες το πρόγραμμα

Δηλαδή 3 εβδομάδες πριν το μάθανε και φτιάξανε την ύλη των μαθημάτων; Αν είναι έτσι φαντάζομαι τι δουλειά θα έχει γίνει. 

Γιατί μου κάνει εντύπωση να ανακοινώνει το υπουργείο το μάθημα πχ Μέτρα πρόληψης και ελέγχου λοιμώξεων που σχετίζονται με χώρους παροχής φροντίδας

Και οι πλατφόρμες να έχουν αυτό το σενάριο από πριν έτοιμο. Όχι μόνο αυτό, αλλά και τα υπόλοιπα.

1 ώρα πριν, afragorn είπε

Ένα ωραίο άρθρο. Κάντε το κόπο να το διαβάσετε. Εάν ισχύουν αυτά που γράφει, τότε μιλάμε για ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ πάρτι εκατομμυρίων στο όνομα της "επιμόρφωσης"!

https://www.newsbreak.gr/politiki/92016/parti-ekatommyrion-etairies-fantasmata-xechasmenes-mko/

Αν οι πλατφόρμες είναι 5 και οι ωφελουμενοι 180.000 και από τον κάθε ωφελουμενο θα πάρουν χοντρικά 100€, κάντε τον υπολογισμό και πείτε μου τι μπαζα θα κάνουν αυτοί οι 5. Εγώ έχω μπερδευτεί με τα μηδενικά πάντως.

Για ποιον σκοπό είπαμε φτιάχτηκε το πρόγραμμα;

Επίσης που είναι αυτοί που λένε συνέχεια ότι οι Ευρωπαίοι μας ζηλεύουν, είναι τοκογλύφοι και θέλουν να πάρουν τις περιουσίες μας; Μουγκα τώρα,  δε μιλάμε.

Επεξ/σία από Muhammad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Muhammad είπε

Δηλαδή 3 εβδομάδες πριν το μάθανε και φτιάξανε την ύλη των μαθημάτων; Αν είναι έτσι φαντάζομαι τι δουλειά θα έχει γίνει. 

Γιατί μου κάνει εντύπωση να ανακοινώνει το υπουργείο το μάθημα πχ Μέτρα πρόληψης και ελέγχου λοιμώξεων που σχετίζονται με χώρους παροχής φροντίδας

Και οι πλατφόρμες να έχουν αυτό το σενάριο από πριν έτοιμο. Όχι μόνο αυτό, αλλά και τα υπόλοιπα.

Αν οι πλατφόρμες είναι 5 και οι ωφελουμενοι 180.000 και από τον κάθε ωφελουμενο θα πάρουν χοντρικά 100€, κάντε τον υπολογισμό και πείτε μου τι μπαζα θα κάνουν αυτοί οι 5. Εγώ έχω μπερδευτεί με τα μηδενικά πάντως.

Για ποιον σκοπό είπαμε φτιάχτηκε το πρόγραμμα;

Επίσης που είναι αυτοί που λένε συνέχεια ότι οι Ευρωπαίοι μας ζηλεύουν, είναι τοκογλύφοι και θέλουν να πάρουν τις περιουσίες μας; Μουγκα τώρα,  δε μιλάμε.

Θα πάρουν πολλά εκατομμύρια κάποια λαμόγια. Διάβασε το άρθρο να φρίξεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάλεξα το διαχείριση έργου, Λέω Project Management είναι, είχα κάνει και ένα μάθημα επιλογής στην σχολή μου παλιά λέω μπορεί να είναι και ενδιαφέρον.

Μπαίνω χθες το βράδυ που μου έστειλαν του κωδικούς Iclasscloud είναι η πλατφόρμα. Κατ' αρχήν τα ΚΕΚ δεν βλέπω τι ακριβώς κάνουν πέραν την αίτησης, ότι πρόβλημα έχουμε επικοινωνούμε με την εταιρεία που έχει την πλατφόρμα.

Παραθέτω την ύλη για την Διαχείριση έργων και Διαδικτυακή Συνεργασία: (είναι εγχειρίδια της ECDL Βασικά...)

1. Χρήση Η/Υ και διαχείριση Αρχείων: Με θέματα όπως επιφάνεια εργασίας, αντιγραφή αρχείων, συμπίεση τους κλπ....

2. Υπηρεσίες Διαδικτύου: Με θέματα όπως μαθαίνοντας τους browser, περιήσηση στο διαδίκτυο, ηλεκτρονική αλληλογραφία κλπ...

3. Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων: Με υποτυπώδη θέματα ασφάλειας στους υπολογιστές, backup κλπ.

4. Διαδικτυακή Συνεργασί: Ίδιο με τις υπηρεσίες Διαδικτύου......

5. Προγραμματισμός Έργου (το εγχειρίδιο της ECDL για το microsoft project

6.Υπολογιστικά φύλλα, χρηματοοικονομικές έννοιες, (το εγχειρίδιο της ECDL για το EXCEL για προχωρημένους)

7.Πρακτικές DEVOPS (την πατήσατε δεν είναι της ECDL πιθανότατα).

 

Θα μου πεις τι περίμενες να κάνεις; Θεωρία μεταπτυχιακού επιπέδου; Περίμενα ή να περιείχαν κάτι χρήσιμο τουλάχιστον, ή περίμενα και ας γίνω κακός να κάνουν τα σεμινάρια όχι οι οικονομολόγοι, δικηγόροι, μηχανικοί, γιατροί αλλά οι υπόλοιποι ή όλοι μας. Πραγματικά δεν βλέπω γιατί θα πρέπει εμείς να τα κάνουμε για να πάρουμε τα 600 ευρώ. Δεν συζητώ ότι αν έπρεπε όντως να τα παρακολουθήσουμε για 100 ώρες δεν θα σπαταλούσα σε καμία περίπτωση τόσο χρονο για κάτι που δεν θα μου μάθει τίποτα.

 

Μη ολοκληρωμένο: Υπηρεσίες Διαδικτύου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Muhammad

Δηλαδή 3 εβδομάδες πριν το μάθανε και φτιάξανε την ύλη των μαθημάτων;

Σχεδόν αδύνατον να τα έφτιαξαν όλα σε 3 εβδομάδες, πολλές εταιρείες είχαν κάποιες ενότητες από videoμαθήματα (αν θα είχες ακούσει γι αυτό όπου πήγαινες σε ένα Κέντρο Δία Βίου Μάθησης και έκανες μάθημα με ακουστικά).  Αλλά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα όσα κατασκευάστηκαν θα είναι αντίστοιχης ποιότητας.

 

Γιατί μου κάνει εντύπωση να ανακοινώνει το υπουργείο το μάθημα πχ Μέτρα πρόληψης και ελέγχου λοιμώξεων που σχετίζονται με χώρους παροχής φροντίδας

Αυτά σίγουρα δεν τα είχαν αλλά αν τα δεις θα καταλάβεις ότι μπορούν άνετα να τα φτιάξουν σε 3 εβδομάδες.

 

Για ποιον σκοπό είπαμε φτιάχτηκε το πρόγραμμα;

Το πρόγραμμα φτιάχτηκε γιατί πρέπει να δοθούν χρήματα και αν μπορούν πιστεύω να μην είναι από τον κρατικό προϋπολογισμό.

 

Επίσης για τα προγράμματα αυτόματων κλικ που είχα δει παραπάνω, από μία ματιά που είδα δεν ξέρω αν θα λειτουργήσουν.
Έχουν βάλει διαδραστικότητα σε συχνά χρονικά διαστήματα σε διάφορα μέρη της οθόνης.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που άνοιξα μερικά δεν βλέπω καμία ανάγκη για κλικ στο επόμενο. Το έβαζα και έπαιζε και πήγαινε μόνο του στις επόμενες ενότητες μόλις ολοκληρωνόταν η προηγούμενη. Δεν το άφησα να προχωρήσει βέβαια αρκετά για να δω αν υπήρχε κάτι διαδραστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω δει το υλικό, απλά από αυτά που μου έχουν μεταφέρει.

όσο για τις ώρες, υπάρχει περίπτωση πάροχος να δώσει αναφορές για κάποια άτομα με πολύ λίγες ώρες;

Γιατί εγώ πιστεύω ότι και να μη μπει κανένας ποτέ, οι ώρες θα περαστούν. Γιατί αν δε περαστούν δε θα πέσει το χρήμα. Βέβαια δε ξέρω πως πληρώνονται οι πάροχοι.

Διότι αν για να πληρωθεί ο πάροχος και η πλατφόρμα, πρέπει ο ωφελούμενος να συμπληρώσει τις απαιτούμενες ώρες, τόσο δε χωράει αμφιβολία ότι οι ώρες θα μαγειρευτούν.

Πιστεύει κανείς ότι δε θα γίνει έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Muhammad

Δεν το ξέρω πραγματικά αυτό αν μπορεί να γίνει αυτό, το μόνο σίγουρο ότι τα Κέντρα Δία Βίου μάθησης θα πάρουν αναλογικά με το πόσο παρακολούθησαν οι ωφελούμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Muhammad είπε

Διότι αν για να πληρωθεί ο πάροχος και η πλατφόρμα, πρέπει ο ωφελούμενος να συμπληρώσει τις απαιτούμενες ώρες, τόσο δε χωράει αμφιβολία ότι οι ώρες θα μαγειρευτούν.

αν δεν ολοκληρωθεί η παρακολούθηση η πληρωμή θα γίνεται αναλογικά με τις ώρες που έχουν παρακολουθηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Έχει καταφέρει κανένας να μπει στο elearningclass; Από το μεσημέρι προσπαθώ χωρίς αποτέλεσμα. 

Μπήκα πριν λίγο. Αλλά επειδή δεν κατάφερα να παρακολουθήσω το σεμινάριο για το GDPR που έχω επιλέξει καθώς μου έβγαζε μήνυμα "Δεν μπορείτε να εγγραφείτε σε αυτό το μάθημα", τηλεφώνησα στο Help Desk και μου είπαν ότι οι κωδικοί που παρέλαβα από το συγκεκριμένο ΚΕΚ θα ενεργοποιηθούν μετά τις 8:00 το βράδυ. Προφανώς εννοούσε την συσχέτιση των κωδικών με το αντίστοιχο σεμινάριο που έχει επιλέξει ο καθένας, γιατί για την είσοδο στο σύστημα οι κωδικοί λειτουργούν. Πάντως μπαίνεις με δυσκολία και το site σέρνεται. 

Επεξ/σία από mp3buddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...