Προς το περιεχόμενο

Κοινότητα Budget Drones Insomnia


Errik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, lionheart75 είπε

Επιτέλους μετά από τόσες μέρες μόλις παρέλαβα με DHL. Περισσότερα όταν το δοκιμάσω!

0A77E909-7438-4ED6-8F72-E56A094200FB.jpeg

mμην βιαστεις...φορτωμα  μπαταριεσ τ/κ και drone ...δοκιμασε χωρις ελικες να δεις αν δουλεουν τα μοτερ κανονικα...κοβουν επιταχυνουν....ελεγχος αν το gps βλεπει δορυφορους και ποσους......διαλεξε ανοιχτο μερος.....καλοριζικο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 331
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, kostasbm είπε

mμην βιαστεις...φορτωμα  μπαταριεσ τ/κ και drone ...δοκιμασε χωρις ελικες να δεις αν δουλεουν τα μοτερ κανονικα...κοβουν επιταχυνουν....ελεγχος αν το gps βλεπει δορυφορους και ποσους......διαλεξε ανοιχτο μερος.....καλοριζικο

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Είναι το πρώτο μου οπότε θα το πάω σιγά - σιγά. Να σαι καλά! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλοτάξιδο! Μετά απο φορτίσματα και διάβασμα του manual πήγαινε σε μια αλάνα άνετη χωρίς κόσμο και πέτα το σχετικά κοντά σου. Μη το πιέσεις για αρχή, πέτα μέχρι 6-7 μέτρα ύψος, 40-50 μέτρα μακρυά σου. 

Σου μιλάω εκ πείρας, ΠΑΝΤΑ γινεται βλακεία απο τη λύσσα σου όταν έχεις πάρει καινούριο ντρονάκι να το δοκιμάσεις. Και τις δύο φορές που χρειάστηκε να τρέχω στα πουρνάρια είναι απο καινούριο drone που ενθουσιάστηκα. 

Επεξ/σία από Errik
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πουρνάρια καλά είναι, η βουτιά στην θάλασσα είναι το πρόβλημα. :P

Εγώ ακόμα περιμένω πάντως, έχω υπομονή και δεν βιάζομαι, είδα έστειλαν κομμάτια στο warehouse USA και θεωρώ πιθανό σύντομα να έχουν κομμάτια και σε ευρωπαϊκό warehouse στο banggood. Είχα βρει έναν aliexpress από Τσεχία, αλλά ενώ είχε 40+ κομμάτια, σε λίγες ώρες χάθηκαν όλα, και οι κριτικές του δεν ήταν ότι καλύτερο, οπότε έμεινα μακρυά.

Από την άλλη από αύριο βγαίνει το fimi σε στοκ, και παίζει στα 370 με κουπόνι τώρα (και πιστεύω θα πέσει κι αυτό σύντομα). Αισθητά ακριβότερο αλλά και 1 κατηγορία πάνω, ένα κλικ χειρότερο από zino 2 πιστεύω αλλά χωρίς τις κλασσικές παιδικές ασθένειες των hubsan.

Μιλώντας για παιδικές ασθένειες, βγήκε νέο firmware για το πρώτο zino πριν κάτι μέρες, διορθώνει κάτι θέματα με την μέτρηση της μπαταρίας, και έβλεπα επιτέλους είναι απροβλημάτιστο, οπότε είναι ανάλογα τι θα βγει σε προσφορά πρώτο μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Επιτέλους μετά από τόσες μέρες μόλις παρέλαβα με DHL. Περισσότερα όταν το δοκιμάσω!

0A77E909-7438-4ED6-8F72-E56A094200FB.jpeg

Καλοριζικο.

Το δικο μου απο τελος απριλιου απο Αγγλια,ακομα δεν εχει ερθει.
Αθανατα Ελτα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dantε είπε

Καλοριζικο.

Το δικο μου απο τελος απριλιου απο Αγγλια,ακομα δεν εχει ερθει.
Αθανατα Ελτα...

Ειναι γενικοτερο το προβλημα ετσι ειμαστε ολοι. Εγω αρχισα να ανησυχω οτι χαθηκαν τα χαρτακια και γυρισαν πισω. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος απο το να μην περιμενουμε χαρτακια; Καλυτερος τροπος ενημερωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ειναι γενικοτερο το προβλημα ετσι ειμαστε ολοι. Εγω αρχισα να ανησυχω οτι χαθηκαν τα χαρτακια και γυρισαν πισω. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος απο το να μην περιμενουμε χαρτακια; Καλυτερος τροπος ενημερωσης

Αν δεν εχεις tracking,τοτε οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ενα φθηνο πηρα,αλλα ναι.

Οπως και να χει επειδη περιμενω και αλλη παραγγελια απο Κινα,που πρεπει να βρισκεται εδω,βλεπω και απο κει πως παλι εχουν καθυστερησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Order Submitted May/24/2020 08:29:24

2 Payment Confirmed May/24/2020 08:32:33

3 Order Processing May/24/2020 08:34:10

Processing

The goods you purchased are out of stock.

Αυτό σημαίνει πάνω απο 20-25 εργάσιμες ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dantε είπε

Καλα ενα φθηνο πηρα,αλλα ναι.

Θυμασαι πως το χαρακτηρισε ο @Errik αυτο ε; Σκουπιδοdrone🤣

2 ώρες πριν, BrocasHelm είπε

Καλά σου έστειλαν ολόκληρο drone χωρίς tracking number;

Ετσι τα στελνουν αυτα. Μαζι με ενα καδο :) 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Θυμασαι πως το χαρακτηρισε ο @Errik αυτο ε; Σκουπιδοdrone🤣

Ετσι τα στελνουν αυτα. Μαζι με ενα καδο :) 

Δε με ενδιαφερει το πώς το χαρακτηρισε. Εφοσον καλυπτει αυτο που θελω, είναι μια χαρα. 

Και καλο ειναι να σταματησεις το flaming με κάθε ευκαιρια,γιατι εαν δεν εχει τη νοημοσύνη να το καταλάβεις,προσβαλλεις τους αλλους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/5/2020 στις 3:42 ΜΜ, Zerg13 είπε

Εκει που εφτασες πατα και το place order ;)

Μπαα. Αυτό το διάστημα δε σκοπεύω να επενδύσω σε drone. Πόσο μάλλον όταν η τιμή του τώρα τελευταία έχει αυξηθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα προτιμούσα να μην αναφέρετε χαρακτηρισμούς που δεν έχω κάνει ειδικά σε επιθετικά/flameοειδή ποστ. Το πολύ πολύ να είπα σκουπιδοκάμερες, όχι σκουπιδοdrones. Αλλά και πάλι ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και μπορεί να καλύπτεται απο ένα ντρον που εγώ ή οποιοσδηποτε άλλος το χαρακτηριζει όπως θέλει. 

Απο εκεί και πέρα αυτό που είναι λάθος και αποτυχημένη αγορά είναι όταν έχεις συγκεκριμένες προσδοκίες για τα λεφτά που δίνεις, και το τελικό προιόν δεν στις καλύπτει. Εκεί η ευθύνη είναι συνήθως πρώτα του πωλητή που τα παρουσιάζει όπως θέλει και μέτά του αγοραστή που δεν φρόντισε να πάρει πληροφορίες απο αξιοπιστες πηγές/reviews.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Errik είπε

δεν έχω κάνει ειδικά σε επιθετικά/flameοειδή ποστ

Καμια σχεση με flame.
εξαλλου τα drone αυτης της τιμης εχουν και την αναλογη αντιμετωπιση. Επιτρεπεται να πουμε σκουπιδι κατι για πλακα εβαλα και smile. Το ειπες σε αλλο θεμα και δεν ειναι κακο, ελιωσα στο γελιο. 
και τελος δεν εχω καποιο θεμα, το drone των 50€ το ζαχαρωνα κ εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...