Προς το περιεχόμενο

Κοινότητα Budget Drones Insomnia


Errik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, xx1100 είπε

Εν πτήσει μπορείς να κινείς την κάμερα πάνω - κάτω με το χειριστήριο. Το ΔΕ-ΑΡ το κάνεις κινωντας το drone. 

Για το Δεξια Αριστερα οκ το καταλαβα ,ρωταω για το πανω κατω ωστε αν θελεις να παρεις πλανα καθετα η σχεδον καθετα να μπορεις να το κανεις.Μπορεις να μου εξηγησεις το ...πάνω - κάτω με το χειριστήριο...που λες ,απο ποιο σημειο γινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 331
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Zino pro είναι πιο drone και βγαίνει και πιο φτηνά, από την άλλη έχεις εγγύηση που ίσως να είναι μεγάλο πράγμα και δεν μπλέκεις με Κίνες αν κάτι είναι ελαττωματικό.

Αν μιλάμε για τιμή κάτω από 400 ευρώ πάντως, δες και το Fimi 2020 που πλέον banggood έχει 362 ευρώ (και έχουν πέσει και τα μεταφορικά του EU priority σε 5 ευρώ μόνο), οπότε βγαίνει πολύ καλή τιμή.

Εγώ που το είχα παραγγείλει στις 22/6 με shipping date 29/6, μου είχαν στείλει αυτοματοποιημένο email πως δεν υπάρχει stock και θα το στείλουν μέχρι 10/7 (όπως είναι τώρα στο preorder). Τελικά το drone έφυγε χτες από Κίνα, μου λένε για παραλαβή μέχρι τέλος του μήνα, θέλω να ελπίζω για ακόμα νωρίτερα, αλλά φοβάμαι και την κατάσταση τώρα με τον ιό και ίσως να αργήσει λίγο παραπάνω (εδώ έκαναν κοντά μήνα να μου έρθουν δέματα από αποθήκη σε Τσεχία ή UK).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα ηρθε ενας φιλος να ριξω μια ματια σε ενα global drone adx κατι ......γιατι δε μπορουσε να το σηκωσει....

75 ευρω τα πουλανε αποτι ειδα....μακρυα δεν αξιζει ...πεταμενα χρηματα....απλα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2020 στις 12:57 ΜΜ, xx1100 είπε

Με τη ροδέλα ΑΡ 

Screenshot_20200701_125615_com.google.android.apps.docs.jpg

Το Νο10

Εδω οι αναλυτικές οδηγίες 

Η εγώ κάτι κάνω λάθος η έχει πρόβλημα.Γυρίζω τη ροδέλα ΑΡ ενώ ειναι εν πτησει το drone αλλά η γωνία λήψης της κάμερας δεν αλλάζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/07/2020 at 16:01, tilegamos said:

Zino pro ή mavic mini flymore combo με τιμολόγιο;; 

Δεν έχω δουλέψει το Ζίνο ούτε έχω ακούσει εδώ εμπειρίες. 

Πάντως το Μίνι είναι εγγύηση, αρκεί να έχεις υποψι σου απο πριν τους περιορισμόυς του. Θέλει προσοχή ακόμα και στον λίγο αέρα και το σήμα του δεν είναι σταθερό, ειδικά σε περιοχές με παρεμβολές. Κατά τα άλλα είναι τρομερό εργαλείο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, xp-user είπε

Η εγώ κάτι κάνω λάθος η έχει πρόβλημα.Γυρίζω τη ροδέλα ΑΡ ενώ ειναι εν πτησει το drone αλλά η γωνία λήψης της κάμερας δεν αλλάζει...

Δοκίμασε να δεις τις ρυθμίσεις στην εφαρμογή μήπως και έχει απενεργοποιηθεί κάτι. Λογικά, απο 'κει θα βγάλεις άκρη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, xp-user είπε

Η εγώ κάτι κάνω λάθος η έχει πρόβλημα.Γυρίζω τη ροδέλα ΑΡ ενώ ειναι εν πτησει το drone αλλά η γωνία λήψης της κάμερας δεν αλλάζει...

καταρχας ενεργοποιησε το στο εδαφος και δοκιμασε να δεις αν δουλευει το πανω κατω ......δε χρειαζεται να πετας και να ψαχνεις

αν δεν το βρεις στο εδαφος πετωντας δεν θα το βρεις ποτε

οποτε δοκιμαζεις ενα ρεσετ και μετα παλι...δοκιμασε και αλλους διακοπτες η τριμμερ που μπορει να εχει....επισης κοιταξε αν τα κωδια η καλωδωταινια ειναι καλα κουμπομενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/7/2020 στις 8:21 ΜΜ, xp-user είπε

Η εγώ κάτι κάνω λάθος η έχει πρόβλημα.Γυρίζω τη ροδέλα ΑΡ ενώ ειναι εν πτησει το drone αλλά η γωνία λήψης της κάμερας δεν αλλάζει...

Τελικα το βρηκα.Η γωνια ληψης αλλαζει απο την εφαρμογη στο κινητο .Στη δεξια μερια που εχει διακεκομενες γραμμες ενα βελακι επανω ενα βελακι κατω με τα βελακια αλλαζεις τη γωνια. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά χαρά.

Γνωρίζει κανείς μέχρι 100ευρό, ποιά drone μπορούν να πετάξουν με 100γρ, επιπλέον βάρος?

Ψάχνω για drone με εμβέλεια το πολύ μέχρι 300μέτρα για να μου μεταφέρει το σκουλίκι μαζί με το βαρίδι για ψάρεμα, μέχρι 100γρ περίπου.

Για βοηθήστε λίγο ρε παιδιά., thanks

Δεν με νοιάζει εάν έχει κάμερα ή όχι.

Επεξ/σία από nlal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 hours ago, nlal said:

Γειά χαρά.

Γνωρίζει κανείς μέχρι 100ευρό, ποιά drone μπορούν να πετάξουν με 100γρ, επιπλέον βάρος?

Ψάχνω για drone με εμβέλεια το πολύ μέχρι 300μέτρα για να μου μεταφέρει το σκουλίκι μαζί με το βαρίδι για ψάρεμα, μέχρι 100γρ περίπου.

Για βοηθήστε λίγο ρε παιδιά., thanks

Δεν με νοιάζει εάν έχει κάμερα ή όχι.

 

Bugs 2, Bugs 3. Ανετα όμως. Αν σε ενδιαφέρει σκέφτομαι να δώσω το δικό μου...

Πώς θα κάνεις την πατέντα να ρίχνει το φορτίο με τηλεχειρισμό; 

 

 

 

Πολύ ένδιαφέρον προτζεκτάκι! Πόσταρε πληροφορίες, έχει ενδιαφέρον!

Επεξ/σία από Errik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση....

Έχω το HUSBAN ZINO ο κατασκευαστής δίνει 1000 μέτρα εμβέλεια.Έκανα δοκιμή και το ανέβασα στα 600 μέτρα και ήταν οριακά η μπαταρία για να το γυρίσω πίσω.Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία -άποψη?

Και κάτι ακόμα ...αν συνεχίσεις να το απομακρύνεις έχει σύστημα να υπολογίζει μόνο τους την απόσταση και τη μπαταρία και να το γυρίζει πίσω μόνο του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xp-user είπε

Ερώτηση....

Έχω το HUSBAN ZINO ο κατασκευαστής δίνει 1000 μέτρα εμβέλεια.Έκανα δοκιμή και το ανέβασα στα 600 μέτρα και ήταν οριακά η μπαταρία για να το γυρίσω πίσω.Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία -άποψη?

Και κάτι ακόμα ...αν συνεχίσεις να το απομακρύνεις έχει σύστημα να υπολογίζει μόνο τους την απόσταση και τη μπαταρία και να το γυρίζει πίσω μόνο του?

; ή απόσταση 600; 

Αν είχε αέρα δικαιολογειται.... 

Αν έκανες αιώρησης, δικαιολογειται... 

Επίσης, αν μείνει από μπαταρία, προσγειώνεται εκεί που ειναι (εσυ πρέπει να υπολογίσεις την επιστροφή) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xx1100 είπε

; ή απόσταση 600; 

Αν είχε αέρα δικαιολογειται.... 

Αν έκανες αιώρησης, δικαιολογειται... 

Επίσης, αν μείνει από μπαταρία, προσγειώνεται εκεί που ειναι (εσυ πρέπει να υπολογίσεις την επιστροφή) 

600 μέτρα κάθετα το ανέβασα.Αέρα δεν είχε.Το ανέβασα μονοκόμματα.Οταν λες προσγειώνετε εκει που ειναι αν ειναι στα 600-700 μετρα ...μπουμ και κάτω ? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...