Προς το περιεχόμενο

Κοινότητα Budget Drones Insomnia


Errik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, xp-user είπε

600 μέτρα κάθετα το ανέβασα.Αέρα δεν είχε.Το ανέβασα μονοκόμματα.Οταν λες προσγειώνετε εκει που ειναι αν ειναι στα 600-700 μετρα ...μπουμ και κάτω ? :-)

Να ξέρεις ότι το νόμιμο όριο στην Ελλάδα είναι τα 150...

Αν του τελειώσει η μπαταρία και δεν το προσγειωσεις, ναι, απλά θα πέσει. Δεν έχει ρύθμιση rth (rerurn to home) παρά μόνο για οταν χάνει την επαφή με το χειριστήριο (αν θυμάμαι, υπάρχει επιλογή για το τι θα κάνει : rth, αιώρηση, προσγείωση). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 331
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, xx1100 είπε

Να ξέρεις ότι το νόμιμο όριο στην Ελλάδα είναι τα 150...

Αν του τελειώσει η μπαταρία και δεν το προσγειωσεις, ναι, απλά θα πέσει. Δεν έχει ρύθμιση rth (rerurn to home) παρά μόνο για οταν χάνει την επαφή με το χειριστήριο (αν θυμάμαι, υπάρχει επιλογή για το τι θα κάνει : rth, αιώρηση, προσγείωση). 

rerurn to home έχει.Απλά θα πρέπει να ειναι εντός εμβέλειας και να εχει μπαταρία :-)  εκτος αν εχει συστημα που οταν φτασει στα ορια η μπαταρια υπολογιζει το χρονο επιστροφης και αρχιζει να κανει rerurn to home απο μονο του ωστε να το γλυτωσεις ακομα και αν κανει λαλακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Errik είπε

Τι το ζινο δεν έχει wfh on battery low? Τρατζικ. Μέχρι και το Bugs 2 είχε. 

Έχει πληθώρα ειδοποιήσεων που ξεκινούν by default στο 40%.

Αν ο χρήστης τις αγνοήσει (ή κάνει manual override) μπορεί να μην φτάσει η μπαταρία για να επιστρέψει. Προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ. Υπάρχουν βίντεο στο YouTube όπου ξεπερνούν τα όρια, ή υπάρχει έντονος αντίθετος άνεμος και το drone θα κατέβει οταν δεν έχει αλλη μπαταρία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο χειριστήριο του Zino απο οτι βλέπω έχει περιθώριο να μπει και μεγαλύτερο κινητό απο το δικό μου .Μπαίνει και κάποιο μικρο ταμπλετ εκεί? Θα έχω καλύτερη εικόνα του τι βλέπει η κάμερα του Zino?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το tello,οντως καμμία σχέση με άλλα κοντά στο κατοσταρικο,αλλά μου άνοιξε την όρεξη..Για κάτι για μετά το προτείνεται?Είμαι ανάμεσα σε minj σε mi 4k σε fimi x8 se.Η χρήση που το θέλω είναι καθαρά για χαλαρωση.Να πηγαίνω να αράζω και να τραβάω κάνα βίντεο..Για αυτό και θα ήθελα να έχει καλή κάμερα.Το μίνι παρά το ότι είναι 2.7k είναι πολύ ωραιο το βίντεο του.Τι από όλα αυτά προτείνεται ή και κάποιο που δεν έχω στην μυαλό μου.Λεφτα γύρω στα 400 και γιατί όχι και μεταχειρο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεταχειρο μινι, thank me later 😝

Τσίμπα κανα fly more combo 350-400Ε ανάλογα με τον αριθμό πτήσεων και τα έξτρα. 

Εγώ ήδη άρχισα τα μονταρίσματα!

Pimp my MINI (controller) 

109576773_4048917951816157_3822433558442386374_o.jpg

110214901_4048918485149437_8787654765359726944_o.jpg

110156959_4048917298482889_5493341801935646943_o.jpg

Επεξ/σία από Errik
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2020 στις 4:09 ΜΜ, xp-user είπε

Στο χειριστήριο του Zino απο οτι βλέπω έχει περιθώριο να μπει και μεγαλύτερο κινητό απο το δικό μου .Μπαίνει και κάποιο μικρο ταμπλετ εκεί? Θα έχω καλύτερη εικόνα του τι βλέπει η κάμερα του Zino?

Νομίζω ότι χωράει ως και 8". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν συνδεεται με wifi παρε ενα φτηνο τριποδο και βαλε 10ααρα

ωραια να εχεις μεγαλη οθονη αλλα θα θελειςκαι σκιαστρο γιατι οσο εχει δυνατο φως..ηλιο θα βλεπεις μονο τους αριθμους   εκτος αν π[ετας μετα τη δυση του ηλιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostasbm είπε

αν συνδεεται με wifi παρε ενα φτηνο τριποδο και βαλε 10ααρα

ωραια να εχεις μεγαλη οθονη αλλα θα θελειςκαι σκιαστρο γιατι οσο εχει δυνατο φως..ηλιο θα βλεπεις μονο τους αριθμους   εκτος αν π[ετας μετα τη δυση του ηλιου

Γενικά ...το σκίαστρο κάνει δουλειά? Με τέτοιο ήλιο τώρα το καλοκαίρι μόνο πολύ πρωί και αργά το απόγευμα βλέπεις την οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, xp-user said:

Γενικά ...το σκίαστρο κάνει δουλειά? Με τέτοιο ήλιο τώρα το καλοκαίρι μόνο πολύ πρωί και αργά το απόγευμα βλέπεις την οθονη

Μια φορά που το δοκίμασα με το κινητό μου που έχει χάλια οθόνη το πρωι είχε αρκετά μεγάλη διαφορά. Δεν είναι σαν να είναι βράδυ αλλά σίγουρα βγάζεις καλύτερη άκρη με το τι γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Errik είπε

Μια φορά που το δοκίμασα με το κινητό μου που έχει χάλια οθόνη το πρωι είχε αρκετά μεγάλη διαφορά. Δεν είναι σαν να είναι βράδυ αλλά σίγουρα βγάζεις καλύτερη άκρη με το τι γίνεται. 

μια ακόμα λύση αλλά εις βάρος της μπαταρίας του κινητού είναι η αύξηση του contrast kai φωτεινοτητας.......οποιος παρει οθονη να εξετασει αν εχει ξεχωριστο κουμπι για φωτεινοτητα και αντιθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...