Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Για εμένα το αδικεί η φωτογραφία.

Λοιπόν γύρισα σπίτι περιμένω τηλέφωνο για να πάω να το κλείσω σήμερα το απόγευμα γιατί έχουν χάσει λίγο την μπάλα με τις τιμές τώρα που αλλάζουν και τα τέλη.

Φορτωμένο launch pack xllence 1.5 150 μηχανικό με τα πάντα όλα και acc και ηλεκτρική ανάρτηση τιμή γνωριμίας 26000€ από 30500€

Fr plus full LED και ηλιοροφή 1.5 150 μηχανικό 23800 , με χρώμα , τέλη, πινακίδες 24700€ έχουν βάλει παραγγελία 37η εβδομάδα

Fr mHyrbrid 1.5 150 DSG ( τα dsg έρχονται μόνο με τον υβριδικό) 25180€ ,με χρώμα τέλη πινακίδες 26000€ με 3.9 επιτόκιο 30η εβδομάδα παραγωγής σε 2 εβδομάδες δλδ

Περιμένω τιμή για FR 1.5 150 dsg mHyrbrid με plus πακέτο LED και ηλιοροφή κάπου στα 27000€ με το κλειδί στο χέρι. Έχει τα πάντα εκτός από αισθητήρες φωτός και βροχής ( έλεος)

Πολύ καλός εξοπλισμός , πανέμορφο μέσα και έξω, με το που μπήκα είπα εδώ είμαι.

Επειδή έχει χαμηλότερο επιτόκιο από τα 6.9+ σε άλλες μπορεί να κάνω την υπέρβαση και να βάλω και ηλιοροφή.

Οπότε περιμένω τελική τιμή και αν μπορεί να μπει το πακέτο σε αυτό που έχουν παραγγείλει ήδη και θα μπει παραγωγή σε 2 εβδομάδες και ευτυχώς είναι και ανθρακι.

Νεώτερα το απόγευμα

Ρώτα πότε θα έχουν κανένα για td. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, giorgos_di είπε

Ρώτα πότε θα έχουν κανένα για td. 

Θα ρωτήσω αν το θυμηθώ το απόγευμα

Και κάποιες φωτογραφίες

https://photos.app.goo.gl/tHvVFsbbixmVsyNi7

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, chill είπε

Δεν είσαι αντικειμενικος με τέτοιο.... nick 😛

Είναι το candy white το χρώμα ήτοι μη μεταλλικό... Και όντως είναι όμορφο αλλά πολύ φοβάμαι πως αν δω το kamiq και στο moon white θα αναθεωρήσω. 

Το ζαντικο είναι 18αρι και είναι πολύ δυνατό (θυμίζω ότι δεν είναι δική μου επιλογή αλλά του παρολίγον αγοραστή που το ακύρωσε 🤔). Το χα δει σε μαύρο σε photo σε ένα karoq και ήταν απλά επικό. 

Ο χώρος του είναι απλά στα όρια του απεδεκτου για μένα. Όπως και να χει θα φορεθεί μπαγκαζιερα όταν έρθει κ το 4ο μέλος σε λίγους μήνες. Δεν ξαναμπαίνω στο λούκι του φορτώματος αυτοκινήτου. Πέρσι πήγα νησί με το c2 vts μου. 4θεσιο αμάξι με πορτμπαγκάζ ούτε εργένη και μέσα παιδικό κάθισμα συν ομπρέλεα, καθίσματα παραλίας, παρκοκρεββατο, καρότσι, ποδήλατο της κόρης, ψυγειακι παιχνίδια και φυσικά τα ρούχα μας για 20μερες διακοπών. Έχω MSc στα logistics βέβαια που σημαίνει ότι ανάμεσα στα άλλα μπορώ να αξιοποιώ στο έπακρο τον διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο 😂😂😂

Μια ακόμα από μπροστά. 

 

IMG_20200709_003139.jpg

Καλώς να σας έρθει το νέο μέλος!!! και κατά 2ον καλορίζικο πολύ όμορφο αμάξι!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναιιιι!!!

Φτάνουμε στο τέλος της Οδύσσειας!!!

Νομίζω αυτό είναι που ήθελες εξαρχής.

Αν σου άρεσε και από κοντά και από μέσα, τότε go for it!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, imr είπε

Πιο απολα?

Fr 1.5 150 dsg mHyrbrid με πακέτο plus με Led και ηλιοροφή. Θα ρωτήσω αν μπαίνει και το πακέτο με αισθητήρες φωτός και βροχής

 

4 λεπτά πριν, xgol είπε

Με τη φορολογια που αλλαζει, δε σε συμφερει να περιμενεις?

Αν έχει περάσει πριν το τελωνείο θα το πάρω με την τιμή που θα έχει τότε , αλλιώς μαξ 26900

Τώρα αν κάνει κανα τρίμηνο να περάσει δεν μπορώ να περιμένω τόσο

2 λεπτά πριν, poihths είπε

εγώ θυμάμαι το τελευταίο όριο ήταν 25.000. Πως μας καταφέρνουν τελικά αυτοί οι πωλητές

Δεν ήταν θέμα του πωλητή , απλά το αμάξι είναι ακριβώς αυτό που ήθελα και εσωτερικά και εξωτερικά , αυτόματο, ηλιοροφή κάθε κερασάκι ο υβριδικός κινητήρας που είναι της μόδας

Οπότε αν είναι να ξαναμπώ σε όλη αυτή τη διαδικασία που δεν μου αρέσει τίποτα χαλάλι τα λεφτά.

Επίσης έχει χαμηλό επιτόκιο , το c3 aircross που κοιτάγα στα 24.000 τελική με τόκους βγαίνει σαν και αυτό περίπου που πάει 2900€ περισσότερο γιατί είχε 7.5 επιτόκιο και αυτό 3.9

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, tsofras είπε

Θα ρωτήσω αν το θυμηθώ το απόγευμα

Και κάποιες φωτογραφίες

https://photos.app.goo.gl/tHvVFsbbixmVsyNi7

Ωραία πάντως και η έκδοση Xcellence. Tα LED φώτα είναι έξτρα πακέτο. Το τυφλό σημείο είναι κι αυτό έξτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgos_di είπε

Ωραία πάντως και η έκδοση Xcellence. Tα LED φώτα είναι έξτρα πακέτο. Το τυφλό σημείο είναι κι αυτό έξτρα?

To τυφλό σημείο είναι έξτρα , τα LED νομίζω είναι στανταρ , δεν ξέρω τι ακριβώς διαφορά έχει το πακέτο που θα βάλω εγώ , θα μάθω και θα σου πώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

To τυφλό σημείο είναι έξτρα , τα LED νομίζω είναι στανταρ , δεν ξέρω τι ακριβώς διαφορά έχει το πακέτο που θα βάλω εγώ , θα μάθω και θα σου πώ

Σε ζάλησα στις ερωτήσεις. Το configurator πες τους να ενεργοποιήσουν στο site. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εχμ από 27400 με πήραν τηλέφωνο 26900

Ξαναπάω πίσω να το κλείσω

ριξε κι αλλο παζαρι και πηγαινε και σε καμια αλλη αντιπροσωπεία...

 

υ.γ. ΠΟΛΛΑ (2Κ πανω απο το όριο σου)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tsofras είπε

Θα ρωτήσω αν το θυμηθώ το απόγευμα

Και κάποιες φωτογραφίες

https://photos.app.goo.gl/tHvVFsbbixmVsyNi7

Μη με πείτε γκρινιάρη αλλά το περίμενα με μεγαλύτερο wow factor. 

Ελπίζω να σου αρέσει γιατί έχω την αίσθηση ότι ανεβαίνεις πολύ από το μπάτζετ που είχες θέσει ως στόχο. Δεν θα κάνεις td;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι, ξεφεύγει η τιμή λίγο μόνο αλλά τι να κάνεις.

Αισθητήρες βροχής και φώτων είναι τόσο χρήσιμα ρε συ; Άστα να τα βάλεις βενζίνες καλύτερα! :D

Το μπλε έτσι κι έτσι δείχνει στις φωτογραφίες, από κοντά θα είναι καλύτερο πιστεύω. Στο ταμπλό έχει κομμάτια από ξύλο ή απομίμηση ξύλου; Καιρό έχω να το δω αυτό.

@chill καλοτάξιδο! Το άσπρο είναι η συμπάθειά μου στα αυτοκίνητα, ειδικά σε suv δεν το βλέπεις και συχνά! Πολύ ωραίο, να το χαρείτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...