Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Turbani είπε

 

Βεβαια να σου πω την αληθεια μου ειμαι λιγο τσιπας με την καταναλωση και θα μου κακοφανει απο την μια να αυξησω αποδοσεις και να αυξησω ταυτοχρονα καταναλωση.

🤣Επρεπε να πάρεις με φυσικό αέριο τότε 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, Turbani είπε

Ωραιο φιλτατε!Δικο σου?

Βεβαια να σου πω την αληθεια μου ειμαι λιγο τσιπας με την καταναλωση και θα μου κακοφανει απο την μια να αυξησω αποδοσεις και να αυξησω ταυτοχρονα καταναλωση.

Γνωστού  μού  είναι  που του πρότεινα  να βάλει  το συγκεκριμένο  πρόγραμμα. Άλλο αμάξι...λογο ροπής. Και αλόγων  βέβαια. Η κατανάλωσή  να ξέρεις  έχει μείνει  ίδια  σε συνθήκες  νορμάλ. Αν έχεις βάρη  πόδι  Ναι θα κάψει  εννοειτε  παραπάνω. Αλλά σε νορμάλ  συνθήκες. Μου έχει πει  δεν έχει  δει καμία διαφορά. Ισα ισα μου είπε  φορτωμένο  το αμάξι  και πορτπαγαζ γεμάτο  εκεί  είδε  μεγάλη  διαφορά  πόσο Ποιο  άνετα  κινείτε  το αμάξι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, terry308 είπε

🤣Επρεπε να πάρεις με φυσικό αέριο τότε 😎

Θελω και να κανω την προσπεραση μου κυριος οταν χρεαστει,με λιγα λογια εχω βρει πιστευω την χρυση τομη με το συγκεκριμενο 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

ναι το εχει και το χρεωνει 3 κατοστάρικα επιπλέον, αν και ψιλοβλακεια (το εχω δει σε άλλο αμαξι ειναι λιγο καγκουρια κατι πρασινα κοκκινα κλπ). νομιζω κ αυτο που εχω εγω (λευκα) ειναι αρκετο

Εγώ την καγκουριά θέλω RGB παντού λέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, mp123 είπε

Φρέσκα κουλούρια μάστορα. Αυτό είναι το παλιό. Πάλι κορόιδα προσπαθεί να σας πιάσει το group.

Αν εξαιρέσεις κάτι drive assist, mild-hybrid και καλύτερη οθόνη στο active display που προσθέσανε...καλύτερη είναι η προηγούμενη γενιά.

Στο εσωτερικό τουλάχιστον, ποιοτικά, καλύτερη, με dedicated κουμπιά και διακόπτες, ενώ στην νέα γενιά τα έχουν περάσει μέσα από το infotainment, να ψάχνεσαι menu παρα-menu..

Νομίζω η VW είναι από τις λίγες μάρκες που αντί να βελτιώνεται, χειροτερεύει... γνώμη μου πάντα.

πάντως για 20Κ μια χαρά οικογενειακό αυτοκίνητο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tsofras είπε

Μα είναι δυνατόν? Και ήθελα να σε ρωτήσω αυτές τις ημέρες 

Κι όμως, το μαύρο χρώμα αργεί... Προς το τέλος Ιουλίου, λογικά παραλαμβάνω... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, sacredcrow είπε

https://mycarnow.kosmocar.gr/vw/vehicle/?sc=CD36DAB3-81A9-4732-B536-36E1073D05BF&br=90510&mc=BQ13GP2020

Golf, θα το σκεφτόσουνα; Τρέχει αυτό τώρα με 2600 έκπτωση.

έφυγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Turbani είπε

Θελω και να κανω την προσπεραση μου κυριος οταν χρεαστει,με λιγα λογια εχω βρει πιστευω την χρυση τομη με το συγκεκριμενο 😜

2 χρόνια κύριος τη κανω και εγώ με 90 άλογα 

χρυση τομή θα ήταν το leon 1.5 130 άλογα 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, terry308 είπε

2 χρόνια κύριος τη κανω και εγώ με 90 άλογα 

χρυση τομή θα ήταν το leon 1.5 130 άλογα 😉

Την εκδοση με τα 115 εχω 😜 Θα βαζω και το air con μου και δεν θα σκυλιαζει

Απο περιεργεια τι καταναλωσεις πιανεις?

 

Μολις τωρα ειδα οτι εισαι ο προηγουμενος με το φυσικο αέριο,αγνοησε τα παραπανω 😜

Επεξ/σία από Turbani
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, terry308 είπε

2 χρόνια κύριος τη κανω και εγώ με 90 άλογα 

χρυση τομή θα ήταν το leon 1.5 130 άλογα 😉

Αν βγαίνει σε fr και είναι φθηνότερο μπορεί να το προτιμήσω.

Αν και δεν αλλάζει νομίζω μόνο η χαρτογράφηση είναι άλλος κινητήρας και είχα διαβάσει κάποια αρνητικά στην λειτουργία του σε σχέση με τον 150αρη , νομίζω για τον ήχο και κάποιο κομπιασμα που κάνει σε κάποιες στροφές ( όχι το καγκουριασμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αν βγαίνει σε fr και είναι φθηνότερο μπορεί να το προτιμήσω.

Αν και δεν αλλάζει νομίζω μόνο η χαρτογράφηση είναι άλλος κινητήρας και είχα διαβάσει κάποια αρνητικά στην λειτουργία του σε σχέση με τον 150αρη , νομίζω για τον ήχο και κάποιο κομπιασμα που κάνει σε κάποιες στροφές ( όχι το καγκουριασμα)

Επειδή ανέφερε ότι είναι τσίπας στη κατανάλωση και στο να κάνει άνετα σα κύριος προσπέραση  o @Turbani , είπα ότι η χρυσή τομή θα ήταν το leon (φυσικό αέριο) αντί του polo 115hp ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα χτες διαφήμιση της Citroen για "προωθητική ενέργεια" που λέγεται Hot deals και μίλησα σήμερα με τη Citroen.

Παίζουν εκπτώσεις από 1500 μέχρι 3000 ευρώ ανάλογα με το μοντέλο και την έκδοση.

Συγκεκριμένα δεν ξέρω γιατί μου είπαν ότι πρέπει να πάω από τα κεντρικά στην Μοναστηρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Deathmace είπε

Είδα χτες διαφήμιση της Citroen για "προωθητική ενέργεια" που λέγεται Hot deals και μίλησα σήμερα με τη Citroen.

Παίζουν εκπτώσεις από 1500 μέχρι 3000 ευρώ ανάλογα με το μοντέλο και την έκδοση.

Συγκεκριμένα δεν ξέρω γιατί μου είπαν ότι πρέπει να πάω από τα κεντρικά στην Μοναστηρίου.

https://offers.citroen.gr/hot-days/ 

Και άτοκη χρηματοδότηση με 36 δόσεις. @tsofras ακούει; C5 aircross ΑΜΑΞΑΡΑ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...