Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα πριν λίγο σε μια αντιπροσωπεία skoda και είδα και τα 2. Δεν έκανα test drive αλλά είδα τους χώρους.

Οκ μέσα είναι τα ίδια, μόνο που το kamiq είναι πιο ψηλό και έχει και το ταβάνι πιο ψηλό και σου δίνει άλλη αίσθηση.

Στο πορτ μπαγκάζ καμία σχέση, το scala πολύ μεγαλύτερο γιατί είναι και πιο μακρύ. Μάλλον είναι και πιο βαρύ τελικά.

Εκεί που πήγαινα για Scala τελικά αποφάσισα kamiq (συμφώνησε και η γυναίκα μου 😉).

Μας είπαν ότι αν το παραγγείλουμε άμεσα θα έχουμε έκπτωση αλλά αυτή τη στιγμή έχει μόνο λευκό χρώμα και δεν υπάρχει περίπτωση, οπότε θα περιμένω 

θα το σκεφτώ λίγο ακόμα και μάλλον θα το παραγγείλω Σεπτέμβρη αφού κάνω και ένα test drive. Δεν ξέρω αν θα ισχύουν τότε οι προσφορές αλλά λευκό δεν υπάρχει περίπτωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, zio10 είπε

Είδα ένα scala στο δρόμο πριν λίγο και οκ δεν είναι και τόσο χάλια που διάβασα εδώ.

Δεν είναι και άλφα ρομέο σε εμφάνιση αλλά μια χαρά συμπαθητικό είναι, καλή λύση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sacredcrow είπε

https://mycarnow.kosmocar.gr/vw/vehicle/?sc=CD36DAB3-81A9-4732-B536-36E1073D05BF&br=90510&mc=BQ13GP2020

Golf, θα το σκεφτόσουνα; Τρέχει αυτό τώρα με 2600 έκπτωση.

πολυ καλη περιπτωση, ωραιο χρωμα και φουλ εξοπλισμος, μεχρι κα adaptive εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταστροφή αυτό το θέμα. Μου μπήκε και εμένα η ιδέα για νέο αυτοκίνητο και θα πάω μέσα στην εβδομάδα να δω το q3. 

Η τιμή του φαίνεται εξαιρετική για αυτά που δίνει, ειδικά σε σχέση με τη Mercedes. 

Έλεγα να περιμένω την Tonale, αλλά θα αργήσει όπως φαίνεται. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tutuyo είπε

πολυ καλη περιπτωση, ωραιο χρωμα και φουλ εξοπλισμος, μεχρι κα adaptive εχει

Φρέσκα κουλούρια μάστορα. Αυτό είναι το παλιό. Πάλι κορόιδα προσπαθεί να σας πιάσει το group.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mp123 είπε

Φρέσκα κουλούρια μάστορα. Αυτό είναι το παλιό. Πάλι κορόιδα προσπαθεί να σας πιάσει το group.

Φαντασου πόσο γτπ σχεδιασμός, παλιό, καινούργιο ένα φασον. VAGαρα, μια γρίλια αλλάζει, νέο μοντέλο κύριοι,γουαου σηκωμαρες ο "ειδικός" τύπος. Και 2 χρόνια εγγύηση, πωπω ανοιχτοχερηδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, koshnaranek είπε

Πήγα πριν λίγο σε μια αντιπροσωπεία skoda και είδα και τα 2. Δεν έκανα test drive αλλά είδα τους χώρους.

Οκ μέσα είναι τα ίδια, μόνο που το kamiq είναι πιο ψηλό και έχει και το ταβάνι πιο ψηλό και σου δίνει άλλη αίσθηση.

Στο πορτ μπαγκάζ καμία σχέση, το scala πολύ μεγαλύτερο γιατί είναι και πιο μακρύ. Μάλλον είναι και πιο βαρύ τελικά.

Εκεί που πήγαινα για Scala τελικά αποφάσισα kamiq (συμφώνησε και η γυναίκα μου 😉).

Μας είπαν ότι αν το παραγγείλουμε άμεσα θα έχουμε έκπτωση αλλά αυτή τη στιγμή έχει μόνο λευκό χρώμα και δεν υπάρχει περίπτωση, οπότε θα περιμένω 

θα το σκεφτώ λίγο ακόμα και μάλλον θα το παραγγείλω Σεπτέμβρη αφού κάνω και ένα test drive. Δεν ξέρω αν θα ισχύουν τότε οι προσφορές αλλά λευκό δεν υπάρχει περίπτωση

 

Είναι πιο βαρύ το scala ναι.

Δεν έχουν και τόσο μεγάλη διαφορά στοο χώρο αποθήκευσης. 

Στο Σφακιανάκη στο Κηφισό μόνο σήμερα είδα ένα γκρι και ένα μαύρο kamiq απέξω και την περασμένη Πέμπτη ένα γκρι Καμίκ στην έκθεση της Καρεντα στη Γλυφαδα και ενα τουλάχιστον μπλε στο υπόγειο. Το γκρι style και το μπλε ambition 😁

Μην είσαι απόλυτος για το λευκό ειδικά στο kamiq. Γιατί κ εγώ ξενέρωσα που βρήκα αυτό που ήθελα μόνο σε λευκό και μάλιστα candy white ούτε καν moon white αλλά στο συγκεκριμένο του πάει πολύ οπότε ενέδωσα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν πάτε καλά . Τι scalομα έχετε φαει ; Το αμάξι είναι έκτρωμα..άθλιο και απαράδεκτο. Αυτό και το καμικ που είναι ίδια η γρίλια μόνο αλλάξει. Απορώ δεν λυπάστε τα λεφτά σας.;

 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμη?

4 ώρες πριν, sacredcrow είπε

https://mycarnow.kosmocar.gr/vw/vehicle/?sc=CD36DAB3-81A9-4732-B536-36E1073D05BF&br=90510&mc=BQ13GP2020

Golf, θα το σκεφτόσουνα; Τρέχει αυτό τώρα με 2600 έκπτωση.

Είναι το παλιό αυτό ( όχι πως κατάλαβα την διαφορά με το καινούριο)

Υ.γ. δεν διακοσαρισε αλλά ευχαριστώ παίδες 🥰

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...