Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Μη με πείτε γκρινιάρη αλλά το περίμενα με μεγαλύτερο wow factor. 

Ελπίζω να σου αρέσει γιατί έχω την αίσθηση ότι ανεβαίνεις πολύ από το μπάτζετ που είχες θέσει ως στόχο. Δεν θα κάνεις td;

Ε για να περνάω το budget προφανώς και μου αρέσει

Για εμένα wow είναι σε σχέση με ότι άλλο είδα σε αυτές τις κατηγορίες

Ασαλιοτο θα το πάω τι τεστ ντραιβ εδώ καλά καλά τιμές δεν βρίσκουμε 🤣

1 λεπτό πριν, zio10 είπε

Καλό είναι, ξεφεύγει η τιμή λίγο μόνο αλλά τι να κάνεις.

Αισθητήρες βροχής και φώτων είναι τόσο χρήσιμα ρε συ; Άστα να τα βάλεις βενζίνες καλύτερα! :D

Το μπλε έτσι κι έτσι δείχνει στις φωτογραφίες, από κοντά θα είναι καλύτερο πιστεύω. Στο ταμπλό έχει κομμάτια από ξύλο ή απομίμηση ξύλου; Καιρό έχω να το δω αυτό.

@chill καλοτάξιδο! Το άσπρο είναι η συμπάθειά μου στα αυτοκίνητα, ειδικά σε suv δεν το βλέπεις και συχνά! Πολύ ωραίο, να το χαρείτε!

Απομίμηση είναι

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Ε για να περνάω το budget προφανώς και μου αρέσει

Ασαλιοτο θα το πάω τι τεστ ντραιβ εδώ καλά καλά τιμές δεν βρίσκουμε 🤣

Ακριβό ακούγεται...σε ένα βίντεο από ιταλια είχε την ίδια τιμή κ εκεί έχουν 1-2000 παραπάνω. ίσως με όλα τα εξτρά να φτάνει τόσο.

Οδήγησε το..μη βιάζεσαι κ πάρεις πάλι χωρίς να το οδηγήσεις 😉

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, drgeri79 είπε

Ακριβό ακούγεται...σε ένα βίντεο από ιταλια είχε την ίδια τιμή κ εκεί έχουν 1-2000 παραπάνω. ίσως με όλα τα εξτρά να φτάνει τόσο.

Οδήγησε το..μη βιάζεσαι κ πάρεις πάλι χωρίς να το οδηγήσεις 😉

Δεν θεωρώ ότι θα είναι πολύ διαφορετικό από αυτό που είχα η θέση οδήγησης είναι σχεδόν ίδια σε ύψος ορατότητα άνεση

Το ακριβό πάλι είναι σχετικό μην ξεχνάτε ότι είναι αυτόματο με ηλιοροφή , το c3 aircross αυτόματο με λιγότερο εξοπλισμό 24.000 , το ford focus αυτόματο με χαμηλότερο κίνητηρα και ηλιοροφή 26500€ αν θυμάμαι και όχι ημι υβριδικό

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

Δεν κατάλαβα καλά πότε θα το έχεις; Υπάρχει περίπτωση σε δύο βδομάδες που έγραψες;

Αν μπει ο εξοπλισμός σε αυτό που μπαίνει σε παραγωγή σε 2 εβδομάδες παίζει να το έχω μέσα Αυγούστου

 

1 λεπτό πριν, drgeri79 είπε

τι χρωμα?

Ανθρακι ( magnetic tech νομίζω)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsofras είπε

Θα ρωτήσω αν το θυμηθώ το απόγευμα

Και κάποιες φωτογραφίες

https://photos.app.goo.gl/tHvVFsbbixmVsyNi7

ίσως ο φωτισμός εντός της αντιπροσωπείας να το αδικεί.. 

θα το κοιτούσα και σε desire red, εντάξει το χρώμα έτσι κι αλλιώς όταν μπαίνεις μέσα δε το βλέπεις... 😂😂

να πω επιτέλους που κατέληξες;; 😎

με ηλιοροφη, dsg και αυτό το hybrid τάδε θα είναι τέλειο πακέτο, στη θέση σου δεν θα έλεγα έλεος γιατί τους αισθητήρες βροχής, ειδικά όταν έχω ακούσει ότι λειτουργούν και χωρίς βροχή ή νερό σε περιοχές με υγρασία... 

Μετά τη παραλαβή ντύσιμο με μεμβράνη και ηλιοροφη και έτοιμος 🤣

Εάν το έπαιρνες σε tgi θα ήμουν 1ος ενδιαφερόμενος για αγορά μετά από μια εβδομάδα κατοχής του... 🤣🤣 σε περίπτωση πώλησης του 

Εύχομαι να μη το μετανιώσεις και αυτό και να το χαρείτε οικογενειακως

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zio10 είπε

Στα λεφτά αυτά δεν είναι και η bmw που είχες γράψει ότι σου αρέσει; Μεταξύ των δύο είσαι στο leon;

Σωστά η διαφορά είναι ότι κοιτάγα μεταχειρισμένο στα 25.000€ , χωρίς ηλιοροφηυ, με λιγότερο εξοπλισμό και 11.5 επιτόκιο οπότε πήγαινε 30.000€+ και είναι μάρκα που δεν την φτάνω.

Για καινούριο δεν το συζητάμε

Περιμένω με τα χαρτιά στην σεατ πάρτε το απόφαση 😎

5 λεπτά πριν, giorgos_di είπε

Πάντως μέσα από το thread μάθαμε για την άφιξη του νέου Leon στις αντιπροσωπείες πριν καν το γράψουν οι δημοσιογράφοι του ειδικού τύπου. 

Μπορεί να έχουμε και review πριν από τον ελληνικό τύπο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, tsofras είπε

 

Ανθρακι ( magnetic tech νομίζω)

Αυτό έχω κι εγώ, ωραίο είναι, αλλά θα προτιμούσα desire red μιας και θα πάρεις το fr, νομίζω ότι θα έχεις εσωτερικές λεπτομέρειες κόκκινες 😎

 

@tsofras

καλά θυμόμουν.... και μαύρες ζάντες 😎

εντάξει δεν ξαναμιλάω 🤐

να πάνε όλα καλά 

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο & καλοτάξιδο,ένα πάρτυ εγκαινίων (με καλεσμένους όσους συμμετείχαν με μήνυμα στο thread αυτό,η έστω με κλήρωση βρε αδερφέ) θα ήταν πιστεύω το κερασάκι στην τούρτα για να δοθεί και η δυνατότητα στους χρήστες να δώσουν και από κοντά τις ευχές τους (τι να το κάνω από το internet).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Αυτό έχω κι εγώ, ωραίο είναι, αλλά θα προτιμούσα desire red μιας και θα πάρεις το fr, νομίζω ότι θα έχεις εσωτερικές λεπτομέρειες κόκκινες 😎

Ε το κόκκινο εκτός από Ferrari και mustang δεν με συγκινεί σε άλλο αμάξι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο αμάξι! Και πλήρες! Αν δεν υπήρχε η λαίλαπα με τα SUV θα μοσχοπουλούσε.

Και εγώ σε κόκκινο θα το προτιμούσα (αν και στο προηγούμενο που έφτασα ένα τσακ πριν το πάρω, είχα καταλήξει και εγώ σε αυτό το γκρι.) κυρίως επειδή δεν κάνει τόση αντίθεση το πίσω ενιαίο φως που με ψιλοχαλάει. Πάντως σε fr έκδοση είναι αρκετά πιο όμορφο από τις άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Για εμένα το αδικεί η φωτογραφία.

Λοιπόν γύρισα σπίτι περιμένω τηλέφωνο για να πάω να το κλείσω σήμερα το απόγευμα γιατί έχουν χάσει λίγο την μπάλα με τις τιμές τώρα που αλλάζουν και τα τέλη.

Φορτωμένο launch pack xllence 1.5 150 μηχανικό με τα πάντα όλα και acc και ηλεκτρική ανάρτηση τιμή γνωριμίας 26000€ από 30500€

Fr plus full LED και ηλιοροφή 1.5 150 μηχανικό 23800 , με χρώμα , τέλη, πινακίδες 24700€ έχουν βάλει παραγγελία 37η εβδομάδα

Fr mHyrbrid 1.5 150 DSG ( τα dsg έρχονται μόνο με τον υβριδικό) 25180€ ,με χρώμα τέλη πινακίδες 26000€ με 3.9 επιτόκιο 30η εβδομάδα παραγωγής σε 2 εβδομάδες δλδ

Περιμένω τιμή για FR 1.5 150 dsg mHyrbrid με plus πακέτο LED και ηλιοροφή κάπου στα 27000€ με το κλειδί στο χέρι. Έχει τα πάντα εκτός από αισθητήρες φωτός και βροχής ( έλεος)

Πολύ καλός εξοπλισμός , πανέμορφο μέσα και έξω, με το που μπήκα είπα εδώ είμαι.

Επειδή έχει χαμηλότερο επιτόκιο από τα 6.9+ σε άλλες μπορεί να κάνω την υπέρβαση και να βάλω και ηλιοροφή.

Οπότε περιμένω τελική τιμή και αν μπορεί να μπει το πακέτο σε αυτό που έχουν παραγγείλει ήδη και θα μπει παραγωγή σε 2 εβδομάδες και ευτυχώς είναι και ανθρακι.

Νεώτερα το απόγευμα

Αν τυχόν πάρεις κατάλογο με το τι εξτρά περιλαμβάνει ο εξοπλισμός της launch pack xcellence και τι της FR plus, ανέβασε μια φώτο αν μπορείς!!
Καλοτάξιδο και καλότυχο φίλε, πολύ το χάρηκα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...