Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, tsofras είπε

18700 είχε το 2008 , 16800 έχει αυτό.

Αν εννοείς με την χασουρα από την πώληση και πάλι βγαίνει λιγότερο

Και αν εξαιρέσεις το ότι το 2008 είναι SUV και έχει μαλακά πλαστικά , σε όλα τα άλλα προτιμώ το Ibiza

Σε ευχαριστώ πολύ 👍

με γεια και να το χαρεις, παντα με ασφαλεια ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tsofras είπε

Yeap το Έκλεισα σήμερα fr 1.0 115 σε μπλε

Καλοτάξιδο, με το καλό η παραλαβή! 

Με βάσει τα προηγούμενα γραφόμενα σου, ότι σε 2 χρόνια πιθανών θα πάει στη γυναίκα, ίσως να το έπαιρνες σε tgi για περισσότερη οικονομία προς την οικογένεια.. 😎 

Όσοι έχουν οδηγήσει το δικό μου(tgi) , αναφέρουν ελαφρύ και άμεσο τιμόνι και γενικό ενθουσιασμό, ειδικά όταν ακούν για την κατανάλωση και ότι είναι 999κ.εκ και λόγω 2018 ταξινόμησης δε πληρώνω και τέλη κυκλοφορίας 😎 

Με το καλό και πάλι 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πήρε και ο @tsofras αμάξι παιδιά....(περιμένουμε φώτο βέβαια για επιβεβαίωση)

Ένας ακόμη λόγος για να θυμόμαστε το 2020 😛

 

Τα λεξικά από εδώ και πέρα θα περιλαμβάνουν και ένα ακόμα λήμμα:

Τσοφρίτιδα: όταν ξεκινάς πρώτος για κάτι αλλά το κάνουν όοοοοοοοοολοι οι άλλοι πριν από σένα

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Brolly είπε

Το ceed και δε το GT line είναι κούκλες... Το xceed το σκεφτόμουν για αγορά το έκανα και test drive, είναι ΑΜΑΞΑΡΑ αλλά ο 1.0T 120hp δε τραβάει θέλει τον 1400 με τα 140 άλογα αλλά έχει πολλά τέλη (250+ ευρώ) λόγω ρηπων. Επίσης το επιτόκιο της KIA στα 7,9 είναι πολύ υψηλό ...

Χωρίς να θέλω να πειράξω με αρνητική διάσθεση το φίλο @tsofras πόσο δίνει το ποσοστό ακύρωσης της αγοράς εντός 2 ημερών??? 😆

όχι εντάξυ πλάκα κάνω φαντάζομαι κατέληξες 😎

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε οι νέοι άρχισαν τα καλορίζικο καλοτάξιδο. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για τέτοια. Αυτά θα τα πούμε εμείς μετά το ανέβασμα της πρώτης φωτό για τα τυπικά αλλά ουσιαστικά θα τα πούμε κανονικά μετά το πρώτο 3βδομαδο οδήγησης του νέου αμαξιού. Μέχρι τότε όλα είναι ρευστά 😂

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Noobios είπε

Ναι ρε οι νέοι άρχισαν τα καλορίζικο καλοτάξιδο. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για τέτοια. Αυτά θα τα πούμε εμείς μετά το ανέβασμα της πρώτης φωτό για τα τυπικά αλλά ουσιαστικά θα τα πούμε κανονικά μετά το πρώτο 3βδομαδο οδήγησης του νέου αμαξιού. Μέχρι τότε όλα είναι ρευστά 😂

Παντως το 2008 το πήρε το έδωσε και δεν το μετάνιωσε ποτέ. Του βγάζω το καπέλο σε αυτό.

Επεξ/σία από Masma
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, majnun είπε

Μέχρι να χρειαστεί να το περάσει ΚΤΕΟ δεν πιστεύω (σε αγάπες και έρωτες)

Καλά εσύ το αποτελειωσες 🤣

Αυτό θα είναι το 7ο μου αυτοκίνητο, ΚΤΕΟ μόνο το Leon πέρασα, όλα τα άλλα τα είχα αλλάξει πρίν

Αυτό πιστεύω θα περάσει 😎

Επίσης ότι κοιμήθηκα ήρεμος εχθές σημαίνει ότι είμαι εντάξει στην επιλογή μου ( για σήμερα 🤣,)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ξέρεις τώρα πως θα πάει.

Όταν θα φύγει η καινουργίλα θα αρχίσεις να ψήνεις τη γυναίκα να δώσει το C3 (το οποίο δε θα είχε ποτέ πρόθεση από μόνη και θα είναι συγκαταβατική απλά για να μην ακούει το μπίρι μπίρι) και να της πασάρεις το Ibiza για να αρχίσεις από την αρχή την αναζήτηση για δικό σου αμάξι.

Όταν θα καταλήξεις και εκεί θα αρχίσεις να κοιτάς για αμάξι του παιδιού και η ιστορία συνεχίζεται για πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...