Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, xx1100 είπε

Τραγικό... Δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω ή να κλάψω... Μάλλον θα πρέπει να παραλαμβανουμε με μπιτονια ανά χείρας.... 

Είναι τραγικό. Ίσως έπρεπε να το κάνω θέμα αλλά δεν ήθελα να χαλάσω τις σχέσεις μου με τον έμπορο προτού καλά καλά γράψω 10 χλμ.

πρέπει να είχα ανεβάσει 20 πίεση εκείνη την ώρα. 
Απαράδεκτο τίποτα λιγότερο. Και από ότι έμαθα σχεδόν όλοι αυτό κάνουν για τα 10€ επιπλέον κέρδος 


η πλάκα είναι ότι είχε Ένα βενζινάδικο της πλακασ κοντά στην αντιπροσωπεία αλλά ήταν κλειστο όποτε δεν είχα άλλη εναλλακτική κυριολεκτικά. 

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, paylidis είπε

Αν μπορείς να ανέβεις λίγο αξίζει το Q3. Πριν λίγο καιρό έβγαινε με καλό εξοπλισμό (αντίστοιχο του advance στη vw συν κάτι ψιλά ακόμη) Σε πλήρη τιμή λίγο κάτω από 30500 το αυτόματο όποτε αν είναι κανένα τάλιρο τα τέλη ταξινόμησης υπολόγιζε το γύρω στα 25  Το χειροκίνητο μπορεί να σου βγει ακόμα πιο κάτω με την απαλλαγή που έχεις. Προσωπικα το πηρα χειροκίνητο γιατί φοβήθηκα ενδεχόμενη βλάβη του κιβωτίου (αν κ για να είμαι ειλικρινής ήταν πολύ ευχάριστο κιβώτιο στο test drive)
 

οι αλλαγές είναι σχετικά σημαντικές για εμένα με κυρία τα φώτα led που θα φοράει standard 

σε εχασα... μαλλον εννοεις εβγαινε 35 το αυτοματο ?

δεν εχω απαλλαγη ομως εκτος αν αναφερεσαι σε κατι αλλο...

οπως και να εχει στο Q3 θα κανω παραχωρηση και θα κοιταξω σε manual ακριβως επειδη εχει τα led φωτα. αν το βρω με κατω απο 30 με ψηνει μαλλον περισσοτερο απο tiguan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ritualistic είπε

σε εχασα... μαλλον εννοεις εβγαινε 35 το αυτοματο ?

δεν εχω απαλλαγη ομως εκτος αν αναφερεσαι σε κατι αλλο...

οπως και να εχει στο Q3 θα κανω παραχωρηση και θα κοιταξω σε manual ακριβως επειδη εχει τα led φωτα. αν το βρω με κατω απο 30 με ψηνει μαλλον περισσοτερο απο tiguan

30500 dsg comfort pack κανονική τιμη προσφορά τον Ιούνιο 

δεν έχεις απαλλαγή τελών ταξινόμησης λάθος κατάλαβα;

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, paylidis είπε

Τίμια είναι. Τα έβαλα πέρσι σε ένα Mercedes της οικογενειας κατόπιν παροτρυνσησ Του οικογενειακού λάστιχα μας και έπαθα πλάκα. Κ εμένα το Audi με falken ήρθε κ δεν έχω παραπονο

Πολύ καλά έκανες. Δε θα σου έφτανε. Οι αντιπροσωπείες έχουν αναγάγει τη γυφτιά σε άλλο επίπεδο. Εμένα Όταν μου το παρέδωσαν είχε μέσα βία 1 λίτρο και μέχρι να φτάσω στο πρώτο βενζινάδικο (2-3 χλμ) μπήκε σε safe mode έβγαλε αντίστροφη μέτρηση για να προλάβω να σταματήσω κ έσβησε για να μην αδειάσει το κύκλωμα. Τα μπινελικια που έφαγε η αντιπροσωπεία δε λέγονται. Κατά τα αλλά έγραφαν στο pdi ότι έβαλαν 6 λίτρα βενζίνη. 30000 Αμαξι και τσιγκουνεύτηκαν τα 10€ (τα οποία έβαλε Προς τιμήν του ο πωλητής από την τσέπη του καθως έφερε μπετονι για να μη το κάνω θέμα στην κοσμοκαρ πιθανότατα... )

υγ τελικά μάλλον εγώ που πούλησα Αμαξι με 50-55€ βενζίνη μέσα μαλακας ήμουν...

Πραγματικά πρόκειται περί γυφτιάς στα όρια της απελπισίας. Κατά τα άλλα τους μάραναν οι πολυτελείς (;) εκθέσεις. Βάλτε 10 ευρώ καύσιμο ρε ζώα (7 λίτρα δηλ.) μετά βίας τη ρεζέρβα. Προσωπικά κι εγώ όταν έχω πουλήσει αμάξια (έχουν περάσει μερικά από τα χέρια μου 40 χρόνια οδηγός) πάντα το θεωρούσα στοιχειώδες να έχει μισό ρεζερβουάρ τουλάχιστον, μη με βρίζουν...

 

ΥΓ Παρόλο που είμαι ευτυχής για τον tsofras με ανησυχεί μη χαθεί το topic και τι θα διαβάζουμε πιά στο insomnia? Άγχος....

Επεξ/σία από kalmik
  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Την λογική

Ανεβάζω φωτό σε λίγο μόλις παρέλαβα το Seat Ibiza FR 1.0

Καλοταξιδο να είναι και εσύ και η οικογένεια ασφαλής και υγιής! Χαίρομαι που δεν σε παρέσυρε η λαίλαπα των suv (ξυστά πέρασε με το 2008) και έκανες μια λογική οικονομικά αλλά και όμορφη αγορά! Άντε και στα δικά μας!!!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Τις βραδυνές αύριο γιατί δουλεύει η γυναίκα το βράδυ και δεν θα μπορώ να βγάλω φωτό με τα παιδιά .

Πιο όμορφο απο ότι περιμένα !

Εντυπώσεις όταν το οδηγήσω περισσότερο , πάντως φέρνει πάρα πολύ στο Leon που είχα.

Τα λάστιχα δεν κατάλαβα τι μάρκα είναι

IMG_20200901_161058.resized.jpg

IMG_20200901_161054.resized.jpg

IMG_20200901_161116.resized.jpg

IMG_20200901_161203.resized.jpg

IMG_20200901_161233.resized.jpg

IMG_20200901_161238.resized.jpg

IMG_20200901_161149.resized.jpg

Πολύ ωραίο χρώμα καλορίζικο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, giorgos_di είπε

Καλοτάξιδο. Πολύ όμορφο χρώμα το μπλε. Η οθόνη υποστηρίζει apple carplay/android auto?

Ναι , αν ξεκλειδώσεις όμως το Full Link με 250ε , εμένα μου είπαν 180ε απλά στην λίστα δεν είδα το δικό μου και είπα μην το βάλω τσάμπα.

Θα το ψάξω λίγο και θα δώ

Για όσους λέτε για το χρώμα σας ευχαριστώ , ειλικρινά απο κοντά είναι πολύ καλύτερο και εγώ το έβλεπα σε φωτό απο κοντά εντυπωσιάστηκα

Οι διαφορές πάντως ποιοτικά σε σχέση με το Leon φαίνονται κατευθείαν , απο το άνοιγμα της πόρτας μέχρι και στο σκιάδιο

Πάω βόλτα σε λίγο κανα λιμανάκι και θα σας πώ μετά :D

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε @tsofras  και τι θα κάνουμε εμεις τώρα που παρέλαβες; Πάρτε σειρά παίδες. 😂

Καλοτάξιδο και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα για εσένα και την οικογένειά σου φίλε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλοταξιδο! Αν και ειμαι λατρης του λευκου/μαυρου του πηγαινει τελεια το μπλε χρωμα! LED/φωτα ημερας δεν εχει ?

Επεξ/σία από Shyn
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...